Multiplayer je hra více hráčů. V jedné hře tak může hrát až 8 hráčů. V Diablu 2 jsou dvě možnosti, jak Multiplayer hrát:
- TCP/IP
- Battle.net
V rámci každé z výše uvedených možností lze potom vytvářet s ostatními hráči skupiny (tzv. party), čímž se potom všechny získané zkušenosti (experience) dělí mezi jednotlivé členy skupiny. S počtem hráčů se samozřejmě zvýší i obtížnost hry a monstra bude těžší zabít. Tento způsob hry se nazývá Players vs. Monsters (zkr. PvM), tedy „hráči versus monstra“.
Existuje však také jiná možnost. Hráči se mohou utkat v souboji proti sobě, takže monstra v jdou v tomto případě stranou. Mluvíme o tzv. Player vs. Player (zkr. PvP), tedy „hráč proti hráči“ módu, který se pak dále dělí na duely či týmy. Podrobnější informace jsou proto uvedeny ve speciálním článku Multiplayer – Player versus Player.
Nyní několik slov ke komunikaci. V rámci hry více hráčů je totiž komunikace mezi hráči více než důležitá. Pro její zjednodušení bylo samotnými hráči zavedeno několik zkratek a pojmů, pomocí kterých se dá během hry jednoduše domluvit. Jelikož jich ale není málo, jejich seznam je uveden v odděleném článku, tedy v sekci Zkratky a pojmy.
TCP/IP
Tento způsob nevyžaduje připojení k internetu. Funguje na základě propojení několika počítačů a pomocí jejich IP adres. Tu pak hráči využijí k tomu, aby se navzájem propojili. Zároveň z toho vyplývá, že kvalita hry, tedy výskyt lagů a dalších nesrovnalostí, je ovlivněna spojením jednotlivých hráčů.
V TCP/IP hře je možné využívat postavy z hry jednoho hráče, tedy Single Playeru. Jakákoli pravidla hry si pak hráči určují sami.
Battle.net
Oficiální server pro hru více hráčů, to je Battle.net. Jeho servery jsou rozmístěny po celém světě, je tedy možné vybírat z několika oblastí Battle.netu. Takovým oblastem se říká Gateways (vstupní brány). K dispozici jsou celkem čtyři:
- U.S. West
- U.S. East
- Europe
- Asia
Pro hru na Battle.netu je potřeba si na něm založit uživatelský účet. To je také první krok, který je nutné učinit po kliknutí na tlačítko „Battle.net“. Hráč bude vyzván k zadání uživatelského jména, hesla a e-mailu, kam bude případě zasláno zapomenuté heslo.
Na samotném serveru je pak k dispozici několik diskuzních místností (tzv. Chat Rooms), kanály (tzv. Channels) a samozřejmě seznamy založených her (tlačítko Join). U každé založené hry je pak uveden její název, počet hráčů, který v dané hře hraje, konkrétní jména, typy a levely herních postav, no a také čas, který uplynul od založení dané hry.
Každý hráč má možnost založit novou hru. Po stisknutí tlačítka „Create“ (vytvořit) se objeví formulář obsahující následující položky:
- Game Name
- Password (Optional)
- Game Description (Optional)
- Max. Number of Players: 1–8
- Character Difference: 1–99 (Optional)
- Normal | Nightmare | Hell
A nyní česky:
- Název hry
- Heslo (dobrovolné)
- Popis hry (dobrovolné)
- Maximální počet hráčů (1 až 8)
- Rozdíl levelů postav: 1–99 (volitelné, dobrovolné)
- Výběr obtížnosti (Normal | Nightmare | Hell)
Na Battle.netu jsou v neposlední řadě k dispozici i žebříčky (Ladder) a nápověda (Help). Tlačítko pro návrat na výběr postav je označené nápisem „Quit“.

Oficiální logo Battle.netu.
Ještě několik stručných faktů o Battle.netu:
- Reset ladderu (vynulování žebříčku) je pod kontrolou výrobce hry, který také určuje, kdy k tomu dojde.
- Pokud vás jiný hráč neustále obtěžuje svými komentáři, zadejte příkaz /ignore acc, čímž budou jeho zprávy ignorovány.
Jak jednat v případě krádeže? Pokud víte jméno účtu hráče, co vás okradl, nahlaste ho adminům (můžete použít příkaz /admins). Jestliže účet neznáte, moc s tím už neuděláte. Zkuste si věci více chránit, nevyhazovat je na zem a nepůjčovat. Když chcete udělat „přehoz“, nedělejte ho ve hře, kde je 7 lidí. Nikdy totiž nevíte. Nezapomínejte, že když vyhodíte na zem moc věcí, tak se postupně vymazávají!
Co dělat v případě banu? Záleží na tom, co jste provedli. Lze dostat ban na pár minut, hodin, ale i dnů. A pokud jste provedli závažný přestupek, pravděpodobně jste dostal IP ban na celý server, což znamená, že na serveru si už nezahrajete do té doby, než vám admini umožní unban. A to se mnohdy nemusí stát nikdy.
České neoficiální realmy
Mezi neoficiální realmy patří všechny ostatní realmy vedle Battle.netu. Na světě jich je spousta, zde jsou ale uvedeny jen ty české:
Více informací se dozvíte v článku Multiplayer – České neoficiální realmy.