Vaše oblíbená zbraň

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546
Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Spellsword » 02.10.2009, 13:22 hod.

Fajn,
už mě to nebaví. :roll: Peostě sem postněne JAKÉKOLIV zbraně. Fantasy nebo ne, mě je to už jedno.

Uživatelský avatar
Lego
Fallen Shaman
Příspěvky:72

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Lego » 02.10.2009, 13:58 hod.

Moje nejoblibenejsi zbran je poradna dyka (pokud je ovsem ve spravnych rukou :lol: ) a pak dvojcepelovy mec, pekne zahnuty, pripadne dvoucepelova sekera :) A pak bic, ale ten sem nikdy v zadny hre nemel sanci pouzivat =(

Toto neni spatne http://bourne-hell.deviantart.com/art/U ... -136302713 ale klasika jedna cepel na kazde strane je lepsi :)
The darkness determinates the light.

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Mirda » 02.10.2009, 15:31 hod.

Pokud jste se někdo z vás díval na seriál Xena, tak takovej šakram je docela zajímavá věcička. Jenom bych s nim nechtěl hrát frisbee :lol:

http://c.clogston.googlepages.com/Chakr ... n-full.jpg
http://www.wle.com/media/HK05360_big.jpg

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od damagedeath » 05.10.2009, 10:44 hod.

Claws z Diabla jsou cool (nebo rukavka starýho dobrýho Freddyho :lol: )

Uživatelský avatar
danny
Quill Rat
Příspěvky:26

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od danny » 27.10.2009, 11:54 hod.

jedno a půl ručák..když je dobře vyváženej dají se s ním dělat divi (ale to z vetsinou zbranema ze ano :D )
Člověk se nají, napije, pak se dívá na televizi, což je možná nebezpečné, vezme si pyžamo, usne a ráno se neprobudí.
Deset tisíc bych za takovou smrt dal, a že jsem hodně lakomej!
"Jan Werich"

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Vorvy » 27.10.2009, 17:01 hod.

Historicky zbrane byly vzdy charakteristicky svou brutalitou, nicmene v dnesni dobe maji vetsinou uz jen dekorativni charakter (bohuzel), takze kdybych si mel vybrat nejakou pouzitelnou zbran (s prominutim realnou) tak by to asi bylo tohle:

http://knifehaggler.com/wordpress/wp-co ... ltiger.jpg
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 27.10.2009, 17:09 hod.

To je zrovna fantasy dekorativní zbraň, která je podle mě totálně useless.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Vorvy » 27.10.2009, 17:14 hod.

proc myslis?
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 27.10.2009, 17:24 hod.

Tak praktické zbraně se "ohýbají" na druhou stranu, aby se podpořil sečný a řezný efekt (viz. katany, scimitary atd.) Tato zbraň má tvar drápu a ještě ke všemu jen jedno ostří.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Vorvy » 27.10.2009, 17:37 hod.

To co rikas je pravda, ale staci se jen podivat do rise zvirat.. myslis ze kdyz ti ji ubali treba tygr, ze se ti nevysypou streva na zem?ja osobne bych to zkouset nechtel.. o reznych vlastnostech nemam nejmensi pochyby, ale s bodanim to asi bude slabsi..dulezitym faktorem je taky ten co to drzi v ruce.. navic katanu, pripadne jinou secnou zbran (s takovymi rozmery u kterych by tvar mel vyraznejsi dopad na vlastnosti o kterych mluvis) jen tak asi do kapsy nestrcis..s timhle muzes chodit po meste celej den v ruce anikdo si ani nevsimne ze neco drzis, tak uz si pak jen staci vybrat komu uriznes hlavu :waving: ..ale uznavam ze to bude spis takova svinarna nez zbran na sebeobranu :oops:
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 27.10.2009, 18:16 hod.

Těžko můžeš mít sílu v tahu při podřezávání hlavy, když je ta zbraň zkroucená. Když chceš někomu uříznout hlavu, tak musíš tahat. U této zbraně by jsi musel opisovat oblouk, což je kravina. Toto není žádná zbraň, ale fantasy-dobře-vypadající nůž. S tím tygrem to dost blbě přeháníš, vraťme se z říše pohádek do reality. Kdyby tato věc byla prakticky použitelná, tak by se používala. Toto je bohužel leda tak Kvejgárský obřadní nůž...
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Vorvy » 27.10.2009, 19:20 hod.

tvuj nazor ti samozrejme brat nebudu.. nicmene pokud chces neco uriznou normalnim nozem (predpokladejme ze ostrym jako ziletka) musis chte nechte pusobit silou ve dvou rovinach, jak si sam rekl.. kdyz tohle do nekoho pichnes, tak ti staci tahnout jednim smerem, pricemz mas do jiste miry zaruceny staly kontakt s reznou plochou, prave kvuli opacnemu zahnuti ostri..

skoda ze na youtube uz nejsou spoty cold steelm kde predstavovali sve produkty.. velice nazorne by ti predvedli ze se tim da na jeden svih uriznout opravdu slusnej kus masa.. nicmene ty videa uz jsou stazeny a nenajdes tam temer zadny hodnotny..

co se pouzitelnosti tyce, nemyslim si ze mas pravdu.. to ze je neco pouzitelneho jeste neznamena ze se to musi pouzivat v nejake vetsi mire.. tak: kolik znas lidi, co vlastni "tanto" noze, jsou dle tvych kriterii velice pouzitelne a stejne je moc lidi nezna, jsou tedy nepouzitelne? to si nemyslim, ja jeden mam jsem velice spokojen.. neco z klasiky: "bowie", tak tenhle nuz zna snad kazdej a kazdej z nas ho urcite nekdy drzel v ruce, jak casto takovej nuz pouzijes? A presto to odpovida presne pozadavkum na nuz, ktere jsi zminil.. proc se tedy nepouzivaji?
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 27.10.2009, 19:51 hod.

Jenže tantó byly v historii velmi používané nože, není to výmysl jedné designerské společnosti. Proč se středověku vrazi používali obyčejný nože a ne takovéto výmysly? A společnost Cold Steel znám, dělají fantasy kraviny na poličku. Taky jsem si dřív naivně myslel, že jsou to skvělé zbraně. Rozdíl je ten, že s tímto neuřežeš ani kus chleba, ale mám tu i videjko, kdy borec katanou seká dřevo. Je to stejná blbost jako u šípu hrot speciálně na přesekávání provazů. Taky jsem si myslel, jak je to super, ale po chvilce střelby jsem zjistil, že je to blbost na n-tou.

Ale nechme toho. Věř mi ale, že s tantó by jsi někoho podřezal snáze než s tímto.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Vorvy » 27.10.2009, 20:08 hod.

to nepopiram, taky rikam ze tanto mam a karambit ne :Diablo.. navic kdyz si koupim jakykoliv combat knife, tak to urcite nebude na krajeni chleba a jestli tim nekomu budes chtit podriznout krk, tak je asi v celku jedno jestli to riznes tak nebo tak, jestli rez bude hlubokej 2 nebo 3cm..a jak casto neco takoveho delas?

takze abych tedy plne vycerpal nabidku: tak dejme tomu ze ti dam za pravdu a karambit vezmu jako fantasy (stejne tak bych asi mohl dat jakejkoliv bojovej nuz, protoze to neni neco co bych nekdy pouzil za ucelem pro kterej to bylo vyrobeny).. neco uzitecneho: klasickej jednolistovej svycarak (z jedny strany nuz, z druhy otvirak) a neco realneho (to uz mi snad vymlouvat nebudes): teleskopickej obusek .. :waving:
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 28.10.2009, 20:22 hod.

Vyvracet ti to nebudu. Jen tě upozorním, že podle mých informací, pokud použiješ teleskop proti někomu kdo má pistoli nebo teleskop, tak je to vklidu. Pokud použiješ teleskop proti člověku, který na tebe jde ručně, boxerem nebo nožem, tak je to nepřiměřená obrana. Což z teleskopu dělá docela nepříjemnou zbraň. A dle zákona je klasifikován jako ofensivní zbraň...narozdíl třeba od pepřového spreje, který je obranný. Takže pokud na tebe zloděj vytáhne boxera a ty ho zmlátíš a zdrhneš, tak máš na krku ublížení na zdraví, nepřiměřenou obranu a neposkytnutí první pomoci. Pokud zavoláš záchranku, tak jen ublížení na zdraví a nepřiměřenou obranu. Proto chodím s pepřákem. Pokud se tedy jedná o zbraň, která by se měla použít v sebeobraně, pak je mou "oblíbenou" asi ten pepřák.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Gladiator91
Doom Knight
Příspěvky:534
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:gladiatorcz#2171
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Gladiator91 » 28.10.2009, 22:33 hod.

To sice jo ale už se mi párkrát stalo, že kamarádovi stačilo ten teleskop vytáhnout a bylo po problémech a bez toho aby s tím někoho majznul :)

Jinak moje oblíbené zbraně jsou samurajské meče a katany :)
ALEA IACTA EST - Kostky jsou vrženy!

Uživatelský avatar
Moredecay
Wraith
Příspěvky:102

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Moredecay » 30.10.2009, 08:59 hod.

Japonske mece ma kazdy rad :) inak, cital som v jednej knihe, ze napriek tomu, ako kazdy obdivuje katany & co. tak je faktom, ze ked sa europania konecne dostali do Japonska a priviezli tam damascenske mece a sable, tak tie sa stali u samurajov velmi popularne a cenene.
Na discovery jedneho casu bezal dokument, v ktorom hodnotili efektivnost chladnych zbrani. Hodnotila sa ovladatelnost, efektivnost, dosah atd. atd. Najlepsie boli hodnotene mece a predovsetkym katany, kvoli svojej perfektnej ovladatelnosti. Zbrane ako kopie, kladiva, sekery, nuncaky, halapartne tolko bodov nedostali. Jednym z dovodov bol fakt, ze ked sa tieto zbrane dali do pohybu, clovek ktory ich ovladal potom musel vynakladat vela sily aby ich dostal do pokojovej polohy, resp. reagovat na zmenu taktiky protivnika bol problem, kvoli ich pohybovej energii.
Inak, ja mam celkom rad bojove kladiva:
http://www.medievalware.com/PhotoGaller ... ode=2607MK

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 30.10.2009, 13:10 hod.

Tak na Discovery jsem viděl Top10 zbraní a byla tam halapartna, arkebuza, Thompson, colt 1911, luk, katana a kdo by to řekl, na prvním místě nebyl nikdo jiný než AK-47 Kalashnikov ! :lol:
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Moredecay
Wraith
Příspěvky:102

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Moredecay » 30.10.2009, 13:18 hod.

No to by tak bolo, aby Kalashnikov nieco nevyhral... :twisted: Ale to, o com som pisal bolo o niecom inom. Vybrani majstri vo svojich kategoriach sa ohanali zbranami a mali za ulohu splnit par tuctov uloh a za hrubym sklom bola skupina ludi v bielych plastoch (samozrejme s potrebnou - drahou - vyskumnou vybavou), ktori vyhodnocovali silu, presnost, rychlost a neviemcoeste. Pak z toho robili studie, grafy a vypocitavali efektivnost.
Vcelku zaujimave pozeranie.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 30.10.2009, 14:32 hod.

Já se jen snažil naznačit, jaké je takové šetření Discovery kravina...
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“