Xatrova počítačová poradna pro všechny

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Odpovědět
Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956
Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od damagedeath » 29.04.2010, 12:57 hod.

Zdravím vás všechny,

chtěl bych vás poprosit o trošku času a o radu. Chtěl bych si koupit do 16 tisíc nový notebook. Pokud máte někdo zkušenosti a dobrý výrobek v merku, tak mi dejte vědět.

díky předem
Naposledy upravil(a) damagedeath dne 03.05.2010, 07:58 hod., celkem upraveno 1 x.

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: notebook pro dd

Příspěvek od xatra » 29.04.2010, 13:23 hod.

Otázka je, na co ten notebook chceš. Jako studující ajtík ti můžu slušně poradit. Ale jak jsem řekl, musíš se rozhodnout, na co ten notebook chceš. Jestli chceš co nejvyšší možný výkon, nebo naopak stroj, co se dá přenášet, a vydrží x hodin na baterku, prostě napiš, k čemu ten notes chceš.Co nejlevnější a nejvýkonnější notebook bych ti doporučil toto: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1000000W39
je to sice bez OS, ale s licencí se do těch 16ti vejde a ještě zbyde na tiskárnu. Není to trhač asfatu, ale na dnešní dobu slušný průměr. Na co nejvyšší surový výkon a samozdřejmě Diablo 3 :waving: bych ti doporučil například
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1000000X32
Ovšem OS by musel být ehm ehm. Ale jestli chceš notebook do 16 bez OS, tak to je nejlepší volba. Notebook s nejvyšším výkonem a přitom s licencí na OS:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1000000WAU
No a na cesty bych ti doporučil nějaký notebook z rodiny Acer Timeline. Jako jediný Acer je vskutku kvalitní. A zkušenosti? U nás má ve třídě 27 lidí noťák, já sám mám EEEPC 1000H(netbook), ale s MSI mám osobně dobré skušenosti jako značkou, i s jeho notebooky.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: notebook pro dd

Příspěvek od damagedeath » 29.04.2010, 13:32 hod.

Nejde mi o to, aby mi notebook pracoval co nejdéle na baterie. Jde mi zejména o výkon.

Co říkáš na tento stroj?

http://www.mironet.cz/hp-pavilion-dv614 ... +dp103514/

I když je fakt, že se mi docela líbí i ten, cos mi doporučil z hlediska výkonu ty.

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: notebook pro dd

Příspěvek od xatra » 29.04.2010, 13:44 hod.

HP nejsou špatný, ale to C2D T4400 je slabší než to core i3, co máš v tom MSI. U notebooků HP bych se díval na klávesnici, obvykle má velké mezery mezi klávesami, a s tím se děsně píše. Navíc tam máš pouze integrovanou grafiku, zato v MSI máš dedikovanou , která je o dost výkonnější a nežere tolik RAMky. Obecně MSI je největší syrový výkon a HP je spíš styl. A myšlenka, že notebook nahradí stolní pc je naprosto zcestná.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: notebook pro dd

Příspěvek od damagedeath » 29.04.2010, 13:46 hod.

No, asi tě poslechnu, protože notebooky není můj šálek kávy...

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: notebook pro dd

Příspěvek od xatra » 29.04.2010, 15:50 hod.

No nemusíš mi slepě věřit, ale obecně mám s notebooky MSI dobrou zkušenost. Třeba se podívej po něčem jiném no a já se na to podívám a uvidíme. V Každým případě, fakt HP ne. S ohledem na výkon je to zbytečně drahý a navíc to má klávesnici na 2 věci.
_________
Jo a dík za ty rady ohledně Diabla :waving:
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: notebook pro dd

Příspěvek od damagedeath » 29.04.2010, 16:04 hod.

xatra píše: _________
Jo a dík za ty rady ohledně Diabla :waving:
No, od toho tu přece jsem, abych poradil, když vím...


Jinak ještě jsem se díval na nb Acer, taky nejsou špatný, což ty na to....

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: notebook pro dd

Příspěvek od xatra » 29.04.2010, 16:51 hod.

NE!
Acer nikdy, kromě řady Timeline, jsou naprosto zmetky. Sice vypadají hezky, jsou levné, ale komponenty mají většinou podtaktované kvůli chlazení, takže MSI za 15k je rychlejší než Acer za 20k. Vážně, spolužák si koupil Acera před rokem a teď ho bude vyhazovat, protože je na šrot. Nicméně, dražší Acery jsou docela OK. Takže mi pošli link a já ti ten tvůj zhodnotím.Obecně, ze skušenosti, ale jsou i vyjímky:
MSI=>kvalitní, výkonné, levné notebooky, které mají většinou klávesu pro přetaktování(turbo) a pak pro šetření energií(eco mode). díky tomu se dá dosáhnout docela dobré vydrže na baterku a výkon "v zásuvce" je luxusní.Bohužel, většinou veškeré SW vybavení(OS, drivery si musíš sehnat(OS koupit, drivery stáhnout od výrobce, a nebo Os obstarat nějak jinak :idea: Víš co myslím.
Acer=>jejich dražší modely jsou docela OK, hlavně se musíš dívat na pant, ne nadarmo se říká:"tak dlouho chodí s Acerem do práce, až víko upadne". Bohužel je to pravda.
HP=>relativně předražené notebooky se špatnou klávesnicí, nicméně není to úplně hrozná volba. Přes klávesnici se dá přenést a někomu(s většími prsty) se na ní píše dobře. Kdo nehledí na peníze, má velký prsty, a má rád styl, ať koupí HP
Dell=>jeho notebooky jsou sice drahé(na to, co nabízejí), nicméně to není ůplně špatná volba
IBM=>kdo by neznal Thinkpady, který mají hrozný design, ale jsou to fakt téměř nerozbitný noťasy(cena odpovídá)
ASUS=>kvalitní, výkonné notebooky, ale cena je poněkud vyšší. Na druhou stranu většinou obsahují OS, :D )

V každém případě, než něco koupíš, pošli mi link na ten notebook, nebo alespoň jeho název. Dá se řídit i podle recenzí nb na webu, třeba zive.cz, ale i to není stoprocentní.Dobré taky je, zajít se podívat do prodejny a ošahat si to, než to koupíš.

A jestli chceš nb jako náhradu stolního PC, tak je to hloupost. Z vlastní zkušenosti to vím, a lidi co si koupily namakanej herná nb, zjistili, že se u toho po 8mi hodinové pařbě krčí, a koupili si externí monitor, externí myš :D , externí klávesnici :D , no a výsledek?Sečteno, podtrženo, stolní komp s podobným výkonem by je přišel na zlomek ceny jejich"domácího notebooku", nehledě na to, že v notebooku nelze měnit třeba grafická karta, pro pařaný jedna z nejzásadnějších komponent(druhá je procesor :D ).



EDIT:
Nebo si vem
http://www.alza.cz/asus-x72jr-ty079v-d161193.htm
Je to výbavou stejné jako ten MSI, ale máš tam OS. A ASUS je taky kvalitka. Ale nemá zase utility, co má MSI(turbo a eco). Na druhou stranu ale taktovat a podtaktovávat můžeš ručně. No ale o litr ten ntb přešvihl cenu, ale za hřích rozhodně stojí(Andariel má další na seznamu :Diablo ). No a grafiku má stejnou jako ten MSI, ale jen s 512 Mb pamětí, což bude na součastné hry stačit teď, ale za rok, nebo 2 už ne. Osobně bych vzal MSI s tím, že si tam seženu OS. :idea:
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: notebook pro dd

Příspěvek od Marast » 29.04.2010, 20:03 hod.

Tak tohle téma je bezvadný. I pro mne se hodí, neboť jak začnu vydělávat, co nejdříve si chci koupit nějaký stroj, který bude čistě pro mou potřebu. Notebook doma momentálně nemám, neboť si jej můj drahý bratr odvezl na druhý konec republiky. Fór je v tom, že tam na něm mám toho svého Clerica, Avalon mód a veškeré screeny, textové soubory, a dokumenty, které jsem doposud pro Avalon udělal. :evil: A kdo ví, kdy se uráčí mi aspoň zlomek z toho všeho poslat. Teď mi tu zbyl 10 let starý počítač, který má nějaké HW problém a na který jsem doposud nepřišel. Rozhodl jsem se tu popsat tuto svou situaci, jakožto ukázku toho, jak to vypadá, když něco s někým sdílíte. A jistě to některým z vás připomene to své. :) Prostě a jednoduše. I já si chci pořídit stroj(e), na kterém rozjedu své milované diablo a hlavně, na kterém se začnu učit s vytouženými Linuxi :!: :twisted:
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: notebook pro dd

Příspěvek od xatra » 29.04.2010, 20:51 hod.

Co má Maraste tvůj počítač přesně za HW problémy? možná bych ti s tím píchnul...
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: notebook pro dd

Příspěvek od Abuzus » 30.04.2010, 00:16 hod.

Tak vida ho Xatru, my na něj bičem, on na nás chlebem :-)

MSI CX620-009XCZ je sice cenově na hraně tvých požadavků, ale myslím, že to jsou prachy za výkon. Všeobecně se mi vždy vyplatilo investovat do:
RAM, cache, procesor, samostatná grafika.
Bez těchto dobrých hodnot se mi kousá i Excel a tenhle to má. Jestli tedy Xatra doporučuje MSI, souhlasil bych s touto volbou. Jen pro srovnání, co bys za tyto peníze koupil v Mironetu:

http://www.mironet.cz/hp-probook-4520s- ... +dp108079/ - menší grafika, Linux

http://www.mironet.cz/asus-g51jx--i3330 ... +dp106864/ - menší grafika, cena

http://www.mironet.cz/acer-aspire-5820t ... +dp107886/ - menší grafika, cena, Acer (ale tuto řadu Xatra neodepsal)

a protože čekáš D3, tak bych bral to Giga :-)
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Jendoslav
Doom Knight
Příspěvky:403
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Víte kde bydli Trautenberk ? Tak hned vedle bydlim ja ...

Re: notebook pro dd

Příspěvek od Jendoslav » 30.04.2010, 05:19 hod.

ja si teda se svym pracovnim Dell Latitude D830 nestezuju, jedine co mi vadi ze nebyly ze strany zamestnavatele vyslyseny zadosti o samostatnou grafiku a tak mam nejakej integrovanej s*it od Intela :( kterej sice umi 1920x1080 ale Diablo2 nezvlada v plne obrazovce :evil: :evil: :evil:

kazdopadne mi rukama proslo nekolik HP ruznych cenovych kategorii a vsechny se vyznacovali neprijemnym hlukem v zatezi tak HP ne

Jinak doma mam "proklinaneho" Acera Aspira uz cca 1,5 roku sice ho denne nepouzivam zatim skokojenost, ale co je zjevnej rozdil je display. Acer ho ma leskej a Dell matnej a nemenil bych !! to leskly je desne otravny i kdyz je pod mrakem

PS: a jeste osobni zkusenost mezi Acerem a Dellem .... vyber si takovej kterej nebude svitit jak vanocni stromek bo to modre svetlo u Aceru vsude po klavesnici ve tme vylozene bije do oci, kdezto Dell ma jen bar s led symbolama a NERUSI TE TO !!!
NecroSummoner - SP 1.10
BF Assassin - SP Avalon 1.10
PureSmiter Creamer lvl 84 5.akt Hell /P1 - HC 1.13c
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: notebook pro dd

Příspěvek od damagedeath » 30.04.2010, 06:20 hod.

Xatro: děkuji ti za všechny tvoje připomínky. Je fakt, že Asus od tebe zmiňovaný je elegán jak noha, ale přece jenom jsem chlap a balit na nb ženský nebudu (když už jednu mám). MSI se mi jeví jako lepší volba. Jinak jde mi zejména o toto:

Doma mám hodně nadupaný stolní pc, ale často jsem mimo (výlety, turnaje apod...) no a jelikož musím alespoň hodinu dvě svoje diablo chary protáhnout, aby jim neztuhly svaly, tak prostě potřebuji mít po ruce nějaký mobilní stroj...nehledě na to, že ůpotřebuji být v kontaktu i s vámi, kdyby třebas ty Xatro, potřeboval vědět něco o craftu a pod.

Takže ještě jednou díky...budu kupovat tak za 14 dní...jinak je tam uvedeno u toho MSI, že je třeba ovladače stáhnout z netu od výrobců, s čímž zřejmě by neměl být problém. Jelikož mám doma legální XPčka, tak nemusím kupovat OS hned...

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: notebook pro dd

Příspěvek od xatra » 30.04.2010, 07:32 hod.

Ok, ber to MSIčko, budeš spokojenej. Ale kupovat herní notebook jenom na Diablo 2 se mi zdá dost nesmysl :D

@Azubus:Ano, Timeliny jsem neodepsal, ale dd chce notebooks výkonem, který ma Timeline dost nízký. I když, na D2 a D3 by to stačilo,a ta výdržna baterku je luxusní
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

repeek
Fallen Shaman
Příspěvky:85

Re: notebook pro dd

Příspěvek od repeek » 30.04.2010, 07:57 hod.

xatra píše:Ok, ber to MSIčko, budeš spokojenej. Ale kupovat herní notebook jenom na Diablo 2 se mi zdá dost nesmysl :D
Mozna je to nesmysl, ale rozhodne neni sam :D

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: notebook pro dd

Příspěvek od damagedeath » 30.04.2010, 08:34 hod.

Xatra: tak jelikož jsem školní metodik prevence a učitel, tak mi to nebudeš věřit, ale využiji nb i na něco jiného...i když si diablo u mě po těch letech vytvořilo jistou závislost, ale myslím si, že tady to lidi pochopí.

Repeek: joooo :twisted:

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: notebook pro dd

Příspěvek od xatra » 30.04.2010, 09:11 hod.

ok. ber MSI.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: notebook pro dd

Příspěvek od damagedeath » 30.04.2010, 09:14 hod.

Pak na tebe budu apelovat, jak jsem dopadl v míře spokojenosti...Děkuji ti za rady.

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: notebook pro dd

Příspěvek od xatra » 30.04.2010, 09:26 hod.

OK :D
Ale než ho koupíš, běž si na něm alespoň skusit klávesníci, abys věděl, jak se na tom píše. Jinak by ale měla být spokojenost.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: notebook pro dd

Příspěvek od Marast » 30.04.2010, 22:45 hod.

xatra píše:Co má Maraste tvůj počítač přesně za HW problémy? možná bych ti s tím píchnul...
Dobrá Xatro. Proč ne :?: Ještě ti do budoucna pošlu PM. Psát to sem, pošle na nás DD školní inspekci v čele s barbarem Conanem. 8)
Naposledy upravil(a) Marast dne 01.05.2010, 19:03 hod., celkem upraveno 1 x.
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“