Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctuary

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Uživatelský avatar
Erendil
Quill Rat
Příspěvky:18
Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Erendil » 09.02.2013, 12:18 hod.

Grammator píše:vidíš, třeba roundkick je něco co v Krav Maze nenajdeš... :)
Tak to nevím, je to skvělá věc na sundání útočníka. V KM najdeš úplně všechno co se ti zrovna hodí. Je to o tom co vyhovuje právě tobě.
Pořádek je pro blbce, inteligent ovládá CHAOS.

Uživatelský avatar
Gladiator91
Doom Knight
Příspěvky:534
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:gladiatorcz#2171
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Gladiator91 » 09.02.2013, 12:33 hod.

Podle mě, co je nejpoužitelnější technikou z kicku kromě rukou je asi lowkick a pushkick v reálném světě :)
ALEA IACTA EST - Kostky jsou vrženy!

Uživatelský avatar
L.G.C
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od L.G.C » 11.02.2013, 15:15 hod.

Já trénuji karate ale 25. ledna bylo páskovaní a já byl nemocný takže dostanu pásek až za pul roku .... :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Erendil
Quill Rat
Příspěvky:18

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Erendil » 11.02.2013, 16:04 hod.

Gladiator91 píše:Podle mě, co je nejpoužitelnější technikou z kicku kromě rukou je asi lowkick a pushkick v reálném světě :)
Hodně záleží na situaci, ale na ulici v riflích a bundě asi stejně nic jiného efektivně nekopneš :-D
Pořádek je pro blbce, inteligent ovládá CHAOS.

Uživatelský avatar
Gladiator91
Doom Knight
Příspěvky:534
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:gladiatorcz#2171
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Gladiator91 » 12.02.2013, 09:44 hod.

Tak pokud na sobě nemáš vyloženě latexový kalhoty tak i v džínách se dá slušně kopnout na spodní část :) odzkoušeno ;)
ALEA IACTA EST - Kostky jsou vrženy!

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Bemik » 12.02.2013, 12:01 hod.

Já ale nosím džíny takhle...
Obrázek


:D
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Gladiator91
Doom Knight
Příspěvky:534
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:gladiatorcz#2171
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Gladiator91 » 12.02.2013, 12:48 hod.

Tak tohle je jiná liga :D
ALEA IACTA EST - Kostky jsou vrženy!

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Attia » 12.02.2013, 14:06 hod.

@ Bemik: v tomhle případě bych se potyčky nebál :-D tady se každej zesere smíchy dřív než k něčemu dojde :-D

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Bemik » 12.02.2013, 14:15 hod.

No, je fakt, že tak vostrej jak oni ale nejsem :D tihle musej bejt postrach všech dětských hřišť v okolí...
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Attia » 12.02.2013, 14:42 hod.

ono ale není vtipný si z nich dělat srandu...až teď jsem si všim tý obrny na rukách...chudáci...je pak jasný že si kalhoty s tak postiženejma rukama nemůžou vytáhnout výš...stydím se za mý vysmívání těm nemocnejm chlapcům...

mohly by jsme třeba uspořádat nějakou sbírku???

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Bemik » 12.02.2013, 14:58 hod.

Oni už mají sbírku, kam všichni "dobrovolně-nedobrovolně" přispíváme... říká se tomu sociální dávky.
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od ZOMB » 12.02.2013, 21:46 hod.

Minulý týden mě kamarád přemluvil, abych s ním zašel na Systemu (ruské umění sebeobrany).... a bylo to docela maso :D
S Aikidem se to vůbec nedá porovnávat, protože systema je zaměřená na pouliční souboje a je mnohem víc agresivní... ale zaujala mě, to ne že ne...

Nicméně trénovat dvě bojová umění najednou... to nedělá dobrotu... musel jsem si vybrat, a rozhodl jsem se pro Aikido (dělám ho déle a už ho mám tak nějak v sobě zabudované :) )
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Grammator » 14.02.2013, 21:38 hod.

Erendil píše:
Grammator píše:vidíš, třeba roundkick je něco co v Krav Maze nenajdeš... :)
Tak to nevím, je to skvělá věc na sundání útočníka. V KM najdeš úplně všechno co se ti zrovna hodí. Je to o tom co vyhovuje právě tobě.
1) je pomalý
2) otáčíš se, takže nabízíš slabiny a ztrácíš přehled...

daleko účinnější je dát rychlý direkt třeba do krku, věř že tím způsobíš daleko větší škodu než sebelepším roudkickem, každý KM bojovník co to dělá pár měsíců ti za roundkick tak namlátí koule že máš po dětech...

edit: jestli teda chcete vědět něco o KM, tak má 3 základní postoje, pasivní, semipasivní a guard (kterého se dosáhne tím, že uděláte krok dopředu), všechny obranné i útočné techniky začínají a končí v guardu, který je založen na co nejvyšší stabilitě (nohy jsou ve čtverci diagonálně a ruce před sebou jak když nesete dort :D), už z toho jasně plyne že roundkick je příliš složitý a riskantní... základem KM je zároveň s obranou zaútočit a zároveň s útokem se chránit, nenabídnou jedinou šanci vážněji ublížit (nastavit hlavu tak aby po ní rána sklouzla, naučit se padat, bránit se tak že i kdyby vám nožem měl uříznout ruku tak nemá šanci zasáhnout nic jinýho), celá KM je o vlasním bezpečí a nejúčinnějších a nejjednoduších způsobech, jak ho dosáhnout...

v KM se low kickem kope do slabin nebo se prošlapuje koleno, nebo se nakopne do stehna mezi svaly (zvládne to i 150 kilová bába), mlátí se do krku, tahá za vlasy a hlavní je agresivita, někdo po vás vyjede, chce vám dát pěstí, vy tu ránu vykryjete, zároveň ho napálíte třeba hákem na bradu a pak ho zasypete třeba 10-15 dalšíma tvrdýma ranama, odkopnete ho, a zdrháte... dá se toho popsat hodně, ale pro představu stačí... člověk si časem všimne že KM používá v běžném životě, že to má v krvi... navíc máme krásnej chvat na to jak někomu něco sebrat z ruky (nejde se tomu ubránit), třeba telefon... :D
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Erendil
Quill Rat
Příspěvky:18

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Erendil » 03.03.2013, 17:02 hod.

Jaký? Ohnout ruku aby nemohl sevřít svaly a věc buď pustí nebo si ji vezmeš? :-D
Jinak ten roundkick jsem teda špatně pochopil, nevím jak je to anglicky, myslel jsem obloukový kop, který bych sice nepoužil na začátku, ale až později po "zpracování" útočníka, ale dá se tím lehce někdo sestřelit na zem. Je to silnější než hák, ale musí se trochu umět kopnout.
Jak si to popsal tak mi došlo že roundkick je kop z otočky a to bych asi nikdy nedělal, točit se zády je hloupost.
Btw kde a pod kým trénuješ?
Pořádek je pro blbce, inteligent ovládá CHAOS.

Uživatelský avatar
Gladiator91
Doom Knight
Příspěvky:534
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:gladiatorcz#2171
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Gladiator91 » 03.03.2013, 17:19 hod.

Roundkick je obloukový stranový kop a úder je plnou silou, v tom se liší od roundhousekicku :)

I Lowkick je roundkick vedený na stehno takže spíš pod tímhle názvem to budeš znát. Já trénuju pod Honzikem Homolkou v SKS aréně Kladno
ALEA IACTA EST - Kostky jsou vrženy!

Uživatelský avatar
Erendil
Quill Rat
Příspěvky:18

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Erendil » 03.03.2013, 23:35 hod.

No takhle to znám taky, roundkick jako boční kop. Tak nevím co tu Grammator plete že je pomalý a že se musím otočit, jenom se lehce vytočím v pase, ale přehled neztrácím. Navíc nikdo mi do koulí nedá, protože se bráním kolenem a pokud on se nebude bránit tak dostane. Pokud bude špatně tak mu přelomím ruku. Ty postoje se mi taky nezdají, my všechny techniky začínáme z normálního pasivního postoje aby to simulovalo real. Na ulici taky nestojím v bojovém postoji. 10-15 úderů na jednoho útočníka... no nevím, to bych ho musel lechtat, po 5-6 má dost a zbytečně se s ním nezdržuju (on má dost i po jednom lokti, ale pro jistotu).
Asi dost záleží kde a u koho se to člověk učí, každopádně jakkékoliv bojové umění je lepší než nic.
Pořádek je pro blbce, inteligent ovládá CHAOS.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Grammator » 07.03.2013, 09:53 hod.

tak to pak ano ;) round je kolo, takže podle toho... :oops:

s tím vytočením ruky, nevím jak přesně to myslíš, ale zní to dost podobně (ona KM v podstatě vykradla to nejlepší z ostatního, dala to do nějakého systému, něco málo přidala a nastavila to tak aby to spolufungovalo)...

obloukový low kicky děláme, moc vysoko ale ne (málokdo to zvládne a KM je pro všechny), možná tak přímý kop chodidlem do hrudníku, ten má výhodu že to málokdo čeká :)

k tomu ostatnímu co si psal... nevím jak si to představuješ, asi by to chtělo vidět, je samozřejmě rozdíl když bojuješ proti jednomu, nebo více protivníků... těch 10-15 úderů není během dvou sekund, dělaj to i holky a protivníká to má především zkrotit a zahnat do defensivy (třeba se ti krásně skrčí), samozřejmě když ho trefíš na první dobrou, tak ho dál mlátit nemusíš :)

vždy je to o konkrétní situaci, abys co nejrychleji zhodnotil co bude nejlepší, můžeš jít proti nějakýmu boxerovi, co to umí s rukama, pak je lepší se držet dál, nebo proti nějakýmu pohyblivýmu hubeňourovi co tě klidně kopne na KO do hlavy, pak je zase lepší jít blíž... nedá se to nějak paušálně říct...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“