Kde domov můj

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Uživatelský avatar
homeles8
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Homeles#2261
Kde domov můj

Příspěvek od homeles8 » 26.01.2013, 15:52 hod.

Tak prezidentem se stal Miloš Zeman. Jaký na to máte názor? Koho jste volili?

Já jsem v 1. kole volil Vladimíra Franze, ve 2. jsem nevolil, a i kdybych to stihnul, tak bych dal neplatnej hlas. Nelíbil se mi ani jeden kandidát a už to že postoupili ti dva bylo špatně. Jinak čekám, že to bude stejný, jako za Klause, takže je to trochu jedno :-) Aspoň je Miloš Čech♥
něco

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Javurek » 26.01.2013, 16:05 hod.

Tak Karel je snad taky čech když se narodil v Praze ne? Bohužel Zeman je hulvát a obávám se že nám způsobí ostudu.

Tado
Quill Rat
Příspěvky:28
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tado#2322
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Tado » 26.01.2013, 16:08 hod.

Volil jsem Karla v obou kolech a je mi líto, že to právě on nevyhrál. Karel je, jaký je, ale Zeman na hrad teda nepatří!..
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
homeles8
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Homeles#2261

Re: Kde domov můj

Příspěvek od homeles8 » 26.01.2013, 16:13 hod.

Já taky nejsem rád za Zemana, ale z těhle dvou kandidátů je mi trochu jedno, kdo vyhrál. Kdyby vyhrál Karel, tak mám pocity a názor stejný. Jinak že Miloš způsobí ČR mezinárodní ostudu, s tím už teď tak trochu počítám, no.
něco

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Bemik » 26.01.2013, 16:39 hod.

Politika? Už i tady budou hádky?

Jak to tak čtu všude možně, ještě jsem nenašel člověka, kterého považuju za rozumného, který by volil Zemana...
Nehledě na jeho reputaci, jeho minulost, jeho chyby, jeho útočné debaty, fanatizaci voličů, všechnyšpinící argumenty a neúctu ke všem... To podle mě není dost slušnej člověk na to, aby zastupoval takovej uřad. Na druhou stranu, možná právě proto bude nejlíp ukazovat, že nikoliv Rusko, ale ČR je "země neomezených možností" ...
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Malf
Fallen Shaman
Příspěvky:91
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Malf#1375

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Malf » 26.01.2013, 18:27 hod.

No celá kampaň mi duševně dost vyčerpala. Taky ukázala, jak na tom celkově jsme. Pořád poznamenaný komunismem a dalšíma záležitostma z minulosti. A média se mimochodem neukázala v nějak dobrým světle. Místo aby zemanovy ty prokazatelný lži mlátily o hlavu, vůbec nikde se o tom zejména v televizi nemluvilo, ani na ČT. Lidi chtějí mít informace naservírovaný a jediný, co se jim servírovalo, byly lživý pomluvy a naprosto irelevantní informace typu kolik peněz má Schwarzenberg etc. Taky je moc hezký, že čistě útočná kampaň založená na pseudointelektuálních "bonmotech" a prokazatelných lžích prastarýho machiavellisty funguje na 100%...well done respectable citizens...ale stejně drtivá většina jeho voličů nemá ponětí, co jsou to ty internety, takže další debata asi nemá cenu...

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Javurek » 26.01.2013, 21:10 hod.

Ale hymnu zazpíval fakt dobře, to teda jo. I když jsem zemana nevolil, tak znám rozumné lidi co ho volil z různých důvodů. Já chtěl Roithovou, jenže ta bohužel vypadlav 1 kole.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Fraxinus » 27.01.2013, 01:26 hod.

Volil jsem Zemana.
Důvodů je spousta, ale mezi nejzásadnější patří ten, že jako premiér ani jako politik neselhal, a patřil dle mého názoru k nejlepším premiérům, jaké jsme kdy měli...že je trochu hulvát...no a, každý je nějaký, navíc ho v hulvátství v pohodě trumfnul Topolánek i Kalousek i třeba Rath. Plus mě je milejší politik, u kterého vím, co mohu očekávat, než někdo, kdo má noblesní projev, ale bůhví co se mu honí ve skutečnosti hlavou.
Další důvod je ten, že já od mala hluboce opovrhuji emigranty, kteří opustí zemi ze zištných důvodů, a pak se vrátí skoro jako spasitelé a chtějí dělat vysokou politiku, za zem, kterou opustili (a chybí jim teda to, čím se v ní po dobu jejich nepřítomností žilo). I když to bylo "jen" kvůli komunismu, tak prostě kdyby Schwarzenbergové v Československu v roce 48' zůstali, nemyslím si, že by je zamordovali nebo tak něco-to jen, kdyby spolupracovali s nacisty nebo prováděli špionáž pro západní země. Spousta šlechticů tady i přes komunismus zůstala (např. Šternberkové). Od lidí s vlasteneckým cítěním (což je pro mě nutná podmínka pro kandidaturu na prezidenta) očekávám, že svou milovanou zemi neopustí děj se co děj.
A do třetice: Zeman umí bouchnout do stolu, Karel Schwarzenberg bohužel ne. Ten navíc v době kauz vysokých představitelů vlády, jíž je členem, jen občas s úsměvem řekl, že jsou pitomci (viz Bárta), ale nevidím z jeho strany jediný krok, nebo aspoň pokus, aby bylo se zkorumpovanými politiky a vysokými úředníky řádně naloženo.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Kde domov můj

Příspěvek od kojot » 27.01.2013, 08:11 hod.

Fraxinus: Vyčítat Schwarzenbergovi, že emigroval v 10 letech je vážně trochu mimo. V tom věku o tom určitě hodně rozhodoval...

Jinak já jsem nechtěl za prezidenta ani jednoho, ale Zemana jsem nechtěl víc, takže jsem ve 2. kole volil Schwarzenberga. V prvním kole jsem volil Sobotku.
Obrázek

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Javurek » 27.01.2013, 09:08 hod.

Mě by nejvíc vyhovovla taky Sobotka a Roithová, ale dopadlo to jak dopadlo, snad neudělá ostudu :D

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Grammator » 27.01.2013, 10:01 hod.

V prvním kole sem volil Sobotku, bohužel lidi si neváží politika, co to dělá 20 let bez průšvihu, byl prostě moc nevýrazný, nevadí....

V druhém kole jsem se rozhodoval, Zemana sem v jedný době docela mohl (i když sem pravičák), shodoval jsem se s jeho některými názory na ekonomiku a politiku, ale... Je falešný, mnohokrát činil diametrálně jinak, než mluvil a v tý předvolební kampani se ukázal v pěkném světle... Navíc je populista, říká že se s ním vrátí zákon, že zatočí s vládou, že se budeme mít líp, to jsou všechno kraviny... Asi má nějaký zvrhlý pohled na prezidentské kompetence, nic z toho nemůže splnit, a že zatočí s vládou která konečně něco dělá aniž by se ohlížela na svůj politický kredit? To by měla dělat každá vláda, tahle to má jen těžší těsnou většinou (třeba z předvolebního programu ODS zbyly kvůli koaličním partnerům jen cucky), tak proč s ní zatočit? Měl by prezident destabilizovat zemi? Jak chce prezident zajišťovat prosperitu? Nijak!

My potřebujeme prezidenta, co neudělá průšvih, co nám bude dělat dobré jméno, co nebude do nikoho rejt a rozdělovat národ. Proto je Schwarzenberg ideální volba, žel, nedopadlo to, ze srdce doufám že se teď Zeman zklidní a bude svou funkci vykonávat zodpovědně, jestli přihodí nějakou tu funkcičku kamarádům je mi vcelku jedno, stejně to někdo dělat musí.

A že žil Schwarzenberg v exilu? No a co? Hromada respektovaných umělců taky, mimochodem taky Masaryk, co měl za ženu Američanku, ale to už je zase to čecháčkovské pokrytectví. Za komančů se odtud snažil dostat kde kdo, i kdyby měl odejít s holou pr**lí a proplížit se ostnatým drátem na hranicích. To už asi je nějaká motivace. A Schwarzenbergové se právem báli, právě proto že byli spojování s Nacismem (což byl vlastně kadždý kdo neměl na ruce pár čísel)... Prostě sami nevíte, jak byste se v podobné situaci zachovali tak nesuďte... Navíc je asi lepší když sem příjde někdo s nadhledem, než zamindrákovanej politik co si připadá ukřivděnej od komančů, a má pocit že mu to celá společnost musí splácet...

Můj názor...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Fraxinus » 27.01.2013, 10:24 hod.

Jenom na vysvětlenou: já to nevyčítám jen Schwarzenbergům. Tohle je praxe, která se mi nelíbí obecně, úplně na celém světě, úplně u všech národů.
Změní se poměry? Fajn zmizím. Změní se zas? Fajn, vrátím se.
Třeba lidi z východu, co žijí u nás trvale, tak ti si kolikrát na svou vlast už nevzpomenou...jediné co je zajímá, jsou prachy, a jsou tu proto, že u nich údajně nejsou.
A když už se po změně režimu do původní vlasti vrátím, laskavě nezasahuju do politiky a na minimum omezím veřejný život. Ono dělat demokrata zpoza železné opony dovede každej. Proto si např. vážím Václava Havla, který za svobodu bojoval uvnitř komunistického státu...a vážím si i těch, kteří dělali za 2. sv. války domácí protinacistický odboj nebo nasazovali krk na záp. či vých. frontě s úmyslem vlast vysvobodit co nejdřív a riskovali při tom svůj život (takže i řadových komunistů té doby, nikoliv těch, kteří zamířili směr Moskva udělat dohody s ďáblem...ehm...stalinem)
Co se týče Karla Schwarzenberga, že odsud odešel jako dítě, znamená, že s naší zemí prostě není tolik spjatý, aby mohl dělat prezidenta. Ministrem zahraničím, ať klidně je, proti tomu nic nemám. Ale člověka, který podstatnou část života prožil za hranicemi, toho za prezidenta prostě nechci. Tečka.
Naposledy upravil(a) Fraxinus dne 27.01.2013, 10:45 hod., celkem upraveno 1 x.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Bemik » 27.01.2013, 10:44 hod.

Frax: Trochu i narážíš množná na Gérarda Depardieu... Ale (nemůžu mluvit za tebe) za sebe musím říct, že 75% daň pro bohaté JE důvod opustit zemi. Má (pokud vím) vinici a má to rád. Já bych neměl sílu chodit okolo svých řádků a představovat si, že tři čtvrtiny z toho nejsou moje, ale vlády, která neměla na jejím vybudování sebemenší vliv...

A dále bych řekl, že teď se to říká snadno, že by měli všichni zůstat a neopouštět zemi... Moje rodina tu na moravě vždycky bydlela a přestože mám německé příjmení a celkem slušný dohled na rodokmen (19. století)... Nemám předky nikde v Německu nebo Rakousku. Moje rodina tu byla a neopustila zemi ani v době 2. války... Výsledek? Můj praděda válku prožil v Osvětimi s černým trojuhleníkem (politický vězeň)... Je to jedinej z mých pra prarodičů, kterého jsem nepoznal. Přestože přežil koncentrák, vrátil se s tak špatným zdravím, že ho nepoznal ani můj otec. A řeknu ti, že kdyby opustil hranice země, vůbec by mě nijak nezklamal, poznal bych ho a můj taťka by měl dědu... To je můj pohled na věc a můj názor, neber to prosím nijak osobně.
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Fraxinus » 27.01.2013, 10:47 hod.

Bemik:
Fraxinus píše:....Další důvod je ten, že já od mala hluboce opovrhuji emigranty, kteří opustí zemi ze zištných důvodů, a pak se vrátí skoro jako spasitelé a chtějí dělat vysokou politiku, za zem, kterou opustili...
Nicméně tomu tvému pradědovi poklona. Tohle jsou lidi, kterých je třeba si vážit. ;)
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Bemik » 27.01.2013, 10:48 hod.

Fraxinus:
kojot píše: Vyčítat Schwarzenbergovi, že emigroval v 10 letech je vážně trochu mimo. V tom věku o tom určitě hodně rozhodoval...


Vážím si ho jako člověka, vím, že tam zachránil nějaké lidi před plynem a vím, že se později po přesunutí musel podílet na výrobě strojů pro nacisty (kde močil na rezivějící části a sypal písek do ložisek :D z toho, co vyprávěl pra babičce) a vážím si ho za to, proč se tam dostal, řekl že s nacisty nebude nikdy spolupracovat (bohužel ho jeden příznivec slyšel a nahlásil)
Vážím si ho... Ale neměl jsem možnost mít ho rád jako člověka a člena rodiny.
Naposledy upravil(a) Bemik dne 27.01.2013, 10:52 hod., celkem upraveno 1 x.
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Fraxinus » 27.01.2013, 10:52 hod.

radši PM. Myslel jsem, že je toto vlákno určené pro to, aby zde každý řekl, koho volil a proč, ne aby se diskutovalo o politice.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Bemik » 27.01.2013, 10:53 hod.

Omlouvám se, proto jsem v prvním komentu psal, že kdekoli se objeví politika, tam není daleko k hádkám... bohužel o politice se moc nedá mluvit...
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Grammator » 27.01.2013, 11:18 hod.

Ale to je omyl, o politice se dá dlouho a krásně mluvit, jde jen o to s kým a jestli se bazíruje na konkrétních lidech, nebo jestli se diskuse vede o řešeních (bez lidí)...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Fraxinus » 27.01.2013, 11:28 hod.

Gramm: Já to takhle utnul s ohledem na to, že už je rozhodnuto, a ta hysterie (zvláště pak ta mediální a těch, kteří neuměli svou preferenci smysluplně vysvětlit) okolo voleb už mě prostě přestala bavit. ;) Bude lepší počkat, až se Zeman ujme kormidla. Pak bude možné objektivně zhodnotit jeho přínos či nepřínos pro českou společnost a její vnitřní i mezinárodní politiku.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Kde domov můj

Příspěvek od Bemik » 27.01.2013, 11:50 hod.

Tak to beru taky... Vyhrál svou šanci dokázat, jakej bude prezident. Teď prostě uvidíme, je zbytečný brečet nad tím, "co by, kdyby".
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“