Předělání auta na E85 -zkušenosti, rady

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167
Předělání auta na E85 -zkušenosti, rady

Příspěvek od Fru-fru » 11.12.2013, 22:33 hod.

Hoj všici,
má někdo z Vás zkušenosti s "přestavbou" auta na E85 (tedy ehtanol)? Poprosím o jakékoliv info, zkušenosti a postřehy a klidně i nějaké zajímavé odkazy.
Plánuji předělat VW Bora 1,6 - 77kw, r.v. 2003...
Kuji mnohokrát!
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Předělání auta na E85 -zkušenosti, rady

Příspěvek od Fru-fru » 12.12.2013, 20:46 hod.

Malinký upík ;)
Žádný technik, nikdo se zkušenostmi ? Kuji pánové
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Příspěvek od Kuki10 » 12.12.2013, 20:53 hod.

No kamos to tenkrát narval do auta a stejně ho to ve finále vyšlo na stejnou skoro finančně.
Ještě jsem zaslechl ze pak rezne motor nebo co víc nevím.:-D

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Předělání auta na E85 -zkušenosti, rady

Příspěvek od Fru-fru » 12.12.2013, 21:06 hod.

Jo, tohle je klasika e-šepot... motor nerezne, jsou věci, které se více opotřebovávají, uspoříš pouze u cest na dálku, motor je hlučnější, nárůst spotřeby o cca 10-20%.. apod.. V tom mi pomohl bratr google. Ale rád bych věděl někoho kdo to má, nejlépe delší dobu... Nejlépe technika-praktika ;) ...
Ale díky Kuki za reakci.
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Příspěvek od Kuki10 » 12.12.2013, 21:17 hod.

Tak to bych se na to vys....
Porid nejaky TDI a mas pokoj, i když zlatej benzin.:)

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Předělání auta na E85 -zkušenosti, rady

Příspěvek od Fru-fru » 12.12.2013, 22:55 hod.

TDI, zlaté oči:-)..když to spočteš, tak to dost lidí vyjde dráž turbo diesel než nefoukaný benzín ;-) Takových co pak koukali, že nové turbo není za 5 tis Kč bylo a s nájezdem 25 tis. ročně se nějak nemůžou dopočíst úspory :D ..Bohužel ČR je poznamenána českým snem : Octavia TDi v kombajnu na hlínách ;) -ovšem nic proti majitelům, pánové, protože ani zmíněná Bora není můj sen, ačkoli mě velmi mile překvapila jak spotřebou, tak jízdou...
Já mám v tuto chvíli benzin 1,9D (a nově tu Boru) a s mým stylem jízdy moc neušetřím ...Jsem zvyklý na to šlápnout a jezdit svižně -v tu chvíli začíná dávat E85 smysl. Kámoš ho má na Saabu 2,2 a je velmi spokojen (jezdí velmi svižně a hlavně dálky)...Ale Saab to umí od výroby...
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Předělání auta na E85 -zkušenosti, rady

Příspěvek od NargarotH » 14.12.2013, 16:30 hod.

Nechápu proč se na to ptáš na herním foru kde chodí max 15 lidí.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
siky8
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Předělání auta na E85 -zkušenosti, rady

Příspěvek od siky8 » 14.12.2013, 21:16 hod.

Môžem sa spýtať prečo to chceš prerábať? To ako mi chceš tvrdiť že 1.6ka ti žere vela? Takéto veci pokial to chceš kvalitne to nieje žiadna lacná záležitosť tak si to skús najprv prerátať :wave:

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Předělání auta na E85 -zkušenosti, rady

Příspěvek od Fru-fru » 14.12.2013, 21:44 hod.

To Nagaroth:
Protože nikdy nevíš, kdo kde čemu rozumí a za zeptání nic nedám...

To siky8:
Né, právě, že žere překvapivě málo, ale pokud ji předělám, tak bych se na km mohl skoro na stejné náklady jako mám na Dieselu. Tedy proč, ne?
Je až překvapivé, že toto předělání i při volbě velmi kvalitních, ověřených a homologovaných komponentů je velmi levná záležitost - proto po tom pokukuji a neřeším třeba LPG... Předělání za 20-30k bych neřešil, protože tak moc mi to nežere a návratnost by byla v rámci velmi dlouhého časového úseku a o to nestojím.

Každopádně díky pánové
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Uživatelský avatar
siky8
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Předělání auta na E85 -zkušenosti, rady

Příspěvek od siky8 » 14.12.2013, 22:08 hod.

A koľko ťa to teda vyjde ak sa smiem opýtať? Čo sa týka mojich osobných skúseností ak by som zvažoval nejakú podobnú prestavbu tak by som určite volil LPG. Som toho názoru že benzín 1.6 sa naozaj neoplatí prerábať. Nechcem ťa nejak strašiť ale častokrát sa s tým po čase vyskytnú aj väčšie technické problémy ktoré vyžadujú len ďalšiu investíciu. Kde autom hlavne jazdíš? Aké trasy?

EDIT: E85 natankuješ jedine v Čechách. Všade v európe alkohol pijú len v Čechách na to jazdia (myslené ako vtip :green: ) Ak náhodou vycestuješ mimo čiech a budeš musieť tankovať tak máš smolu lebo na čistý benzín ti to nepôjde. A v zime pokial nemáš toto auto v garáži tak to pomaly ale iste znižuje životnosť motora.

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Předělání auta na E85 -zkušenosti, rady

Příspěvek od Fru-fru » 14.12.2013, 22:41 hod.

No výsledná cena bude mezi 4 až 8k Kč...
Technické problémy se ve většině případů vyskytnou pouze tam, kde by přišly tak jako tak. Případně díky nevhodnému zacházení hned po přestavbě a nebo díky špatnému technickému stavu motoru.
Jinak E85 lze natankovat všude po Evropě, otázkou je častost takových pump v jednotlivých státech - lze si dohledat. Ale třeba na severu je to velmi oblíbené palivo (jen se vyrábí z jiných surovin).
Studené starty jsou samozřejmě horší, ale auto nastartuješ díky většímu množství směsi, které se při studeném startu pošle do motoru. Trochu se to po ránu zakucká, ale v pohodě. V případě, že Ti auto blbě startuje, přidáváš v zimě natural...
Nevím, kde jsi sehnal info o E85 a věcech okolo, ale přijde mi, že jsi narazil na povrchní informace doplněné klasickou snůškou polopravd a mystifikací...
Životnost motoru a debata o něm je v0lemi přeceňované téma...většina lidí nemá šanci se konci životnosti motoru při správné údržbě a zacházení ani přiblížit - to Ti spíš okolo motoru shnije kastle ;)

Jinak E85 se vyplatí hlavně na delších trasách a při agresivnějším stylu jízdy - do města a pro šetřílky to neznamená takovou úsporu...větší úsporu bys měl také pocítit u větších objemů...
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Příspěvek od Kuki10 » 14.12.2013, 22:46 hod.

A když jedes za někým kdo to ma, tak cejtis slivku.:)

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Předělání auta na E85 -zkušenosti, rady

Příspěvek od Fru-fru » 14.12.2013, 22:47 hod.

Nebo kalvados:)...já budu jezdit na single maltku ;)
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Uživatelský avatar
siky8
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Předělání auta na E85 -zkušenosti, rady

Příspěvek od siky8 » 14.12.2013, 23:46 hod.

Ono v iných štátoch je do velmi ojedinelé palivo. A na Slovensko s tým určite nejazdi, my nemáme takú pumpu ani jednu D: Ako dlho si chceš auto ponechať? Lebo ak nejaké 2-3 roky a potom ho posunieš ďalej tak to veľmi na tom neušetríš :) Kolko má úsporu E85? 10-20%?

Na etanol sa dá ušetriť PODĽA HRUBÝCH ODHADOV 350e na 30.000km - A skús si trošku pozisťovať kto také auto vlastní, povie ti, že každému ale úplne každému to robi problém v zime a musi štartovať aj tri-styri krát a kým sa auto nezohreje, proste nejde dobre na tu E85ku. Neviem koľko staníc na E85 máte v CR ale pokiaľ máš nejakú v okolí tak fajn.. ale ďalšia podstatná vec koroduje celý systém ak obsahuje kovové casti, tak isto výfuk, zvýšená opotrebovanosť katalyzátoru a pod. E85 je problémové, motor by musel mať v sebe viac častí prerobených vrátane spaľovacej komory hlavne hlavy a miešania zmesy a nie nejakú krabičku s káblami ktorá mení parametre vstrekovania. Ďalej si treba naštudovať pomer miešania, dosť závisí od ročného obdobia :roll: Pri tvojom motore by som do toho nešiel, len môj názor :)

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Předělání auta na E85 -zkušenosti, rady

Příspěvek od Fru-fru » 15.12.2013, 11:02 hod.

To siky8:
Super, díky. To je slovo do pranice;)
částka kterou píšeš je ta skeptičtější, což je na hrubou kalkulaci lepší než být příliš optimista. 30k km je v podstatě můj roční nájezd, auto budu mít jistě 3 roky a dál nevidím... Víš co, říkám si, že když cena předělání (což dle prvních info opravdu bude) bude na spodní hranici, mám to zpět za cca 0,5 roku, když na horní, tak jeden rok... To mi přijde slušný. Auto tohohle věku stejně dotáhnu v podstatě do "šrotu" respektive do tisícové hodnoty :D ... Takže když vidím jak s tím lidi jezdí x let a v pohodě, tak si říkám, že u mě nebude problém. Do nového auta bych se přece jen víc bál (nebo do auta mladšího, vyšší hodnoty)...
Ta koroze, takhle jak ji podáváš už mě zajímá. Ale neslyšel jsem, že by někomu korodoval uvnitř motor. Pokud je zvýšená koroze výfuku, nebo prostě systému odvodu spalin - to bych to i dokázal pochopit... Jen by mě zajímalo co je toho konkrétně důvodem?
Mám dva kamarády co na to jezdí. Ani jeden to nemíchá (tedy ne cíleně), oba se snaží jezdit na čistý E85, oba mi říkají, že motor je hlučnější, v zimě naskakuje pomaleji, prý asi jako diesel v hodně mínusových teplotách - ale nijak si na to nestěžují. Jeden používá dva roky a druhý cca rok... Oba uvádějí velkou úsporu na dlouhých trasách a při těžké noze;)
Jinak pump je v mém okolí dostatek, dvě mám přímo po cestě kterou jezdím pravidelně a dalších několik po různu v mém okolí...

PS: raději se pobavím s někým skeptičtější/kritičtějším, páč zrovna Ti dva kámoši jsou v tomto velmi optimističtí a mají "jen" dobré zkušenosti... Já bych rád viděl obě strany mince;-)
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Bit
Doom Knight
Příspěvky:564
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ficek-2914
Bydliště:Turnov

Re: Předělání auta na E85 -zkušenosti, rady

Příspěvek od Bit » 13.02.2014, 22:06 hod.

Pokud s tím neplánuješ jezdit dlouho tak to tam lej 50/50 s klasik benzínem... Už sem to u pár lidí viděl... Ale osobně bych to do auta nelil...
Hardcore paragon 705 Softcore paragon 662
Hardcore paragon S1 442 S2 531 S3 564 S4 65
Softcore paragon S3 588 S2 449

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“