Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413
Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Mlok » 06.06.2014, 07:30 hod.

lulinak: Časem ještě pomohou body z paragonu. Já mám také pořád nízký paragon lvl. Hanacius má mírně vyšší, ale také ještě ne nějak extra. Takže všem nám to pomůže.
Tím myslím především meta 600 paragonu, která bude ale ještě na hodně dlouho. Pro CDR build to znamená plné body v CDR + ChD + ChC (pro build bez CDR pak místo CDR body v AS) a plné body v defense v AR + armor + live per s. V utility pak plné body v RCR, area dmg a life per hit. V core pak už body v int nebo vit dle potřeby (s plným movement speed a maximum AP).

To bude taková meta kde se uvidí kde by daný build mohl mít opravdu strop. Do té doby by snad už měla být komplet i perfektní výbava.
Nad 600 paragon už pak zlepšení za body nebude takové (k tomu navíc už paragon poleze děsně pomalu).

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od HELLERcz » 06.06.2014, 07:38 hod.

Mlok: ty jsi dobrej týpek, 3 posty po sobě :D

Jinak já pomalu doskládávám fire wiznu .. jsem zvědavej na konečný stav a hratelnost na T5 a T6 :D ale asi to bude dost špatné .. na solo hraní. No uvidíme. TR už jsem se nabažil.
Obrázek

Uživatelský avatar
hanacius
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:hanacius#1110

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od hanacius » 06.06.2014, 08:47 hod.

Myslím že k vyšším T bude třeba jak píše Mlok build postavený na CDR. Tento stat momentálně řeším na Fire wizně s Wand of Woh.
Co se týče mojí Arcane wizny, tak jak jsem psal již někde předtím - Archon zatím řeším jen okrajově. Tedy nestavím na něm build a jak se zdá tak pouze s Disintegrate se na vyšší T nedostanu. Pokud padnou zbývající části Vyr´s setu tak to možná přehodnotím :D
Nemám problém chodit T5 díky solidní Toughness ale hlavně Blackthorne setu. S přežitím na T5 problém nemám. Mám problém s dmg.
Zkusil jsem se i vykašlat na meteory a dát Andarielku s +20% Arcane dmg, amulet Moonlight Ward s +20% Arcane dmg, Triumvirate +10% apod. Ale na T5 solo to moc dobře nejde.
Dokonce je lepší pro mě mít Blackthorne set místo String of Ears s celkem dobrým rollem.
Faktem je, že nevím jak dál.
Napadá mě jen ten dobrej SoJ, možná rukavice s +% Arcane dmg - jsou takové vůbec..?
Začínám mít dojem, že Arcane wizna bez Archonu na T5-T6 prostě nejde. Možná s TOP rollem na předmětech ale i tak o tom pochybuju.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Mlok » 06.06.2014, 10:25 hod.

Rukavice s +% arcane nejsou.

A zkoušel jsi vyhodit Blackthorne set? Tím bys mohl jít cestou ponechání Tal setu + Moonlight Ward s +20% Arcane dmg + Andarielka s +20% Arcane dmg. Tedy v případě, že máš Tal pásek. A pokud by tahle varianta měla problém zase naopak s přežitím na T5, tak doplnit aspoň o Asheru, na kterou místo zůstane po vyhození Blackthorne setu (nebo případně ponechat jen ty dva kousky Blackthorne setu).

Podle mě je prostě komplet Blackthorne set moc velký luxus na sólo SC a není možné mu obětovat dmg.

Asi je to také o stylu hry. Když hraju SC, tak raději budu mít více dmg i třeba s tím, že defense bude na hranici a třeba i sem tam umřu. Je to tak zajímavější hra, když se musím snažit abych přežil (a i na SC nemám rád když umřu, už jen pro tu dočasnou ztrátu bonus poolu). Vysoký defense + nižší dmg je z mojeho pohledu děsná nuda. To se pak nemusíš vůbec snažit při hře a jen stojíš a dlouho to pižláš.

A dobrý SoJ tomu pomůže hodně. Tomu jsem obětoval i ty 3s čekání na Archona, i když mi štvou. Mám místo SoJe perfekt rare ring (6% ChC + 50% ChD + vysoká hodnota int. + 7% CDR), který mi dá +12% base dmg. Už jen těch +12% nahradí u SoJe 20% arcane dmg (to dá v mojem aktuální stavu výbavy asi +14,5% dmg). A těch 30% do elitek navíc je sakra znát.
Až jednou najdu SoJ s aracane dmg, tak to bude slušné dilema, jestli ho vyměnit. Samozřejmě pokud by měl tak perfektní roll jako ten aktuální (tedy 20% arcane a 30% do elitek), tak není co řešit. To ale mít téměř jistě nebude. Takže to bude dilema jestli vyměnit 5% AS + perfektní roll za horší roll + 8% CDR. Ve variantu, že by mi padnul rovnou s 8% CDR ani nedoufám.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Mlok » 06.06.2014, 10:50 hod.

Hodím to i sem.
http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/13075387474
Je tam shrnutí poznatků pro aktuální patch a jednotlivé postavy z hraní mnoha hráčů T6.

A vytáhnu z toho co je ohledně Wiz.
14) Wizards - well they have 3-4 builds for their use - mm conflag (falling out of favor), perma archon, wand of woh, arcane torrent - but their general damage is lackluster.

Už tady píše, že Wiz. má i pro ty nejlepší buildy ve srovnání dmg nevýraznou. Pro sólo je to pak ještě horší, že musí být schopná i samostatně přežít (což na sólo může řešit unity, ale to je zase další ztráta dmg). Takže se není moc co divit, že tu řešíme zásek na T4 + pro některé buildy posun na T5. A T6 sólo poměrně problém.

Aspoň díky tomu by Wiz. nemusela dostat žádný nerfe v dalším patchi. Nesnáším, když mi zmrví mnou hraný oblíbený build a musel bych to celé předělávat. Stačila ta poslední změna u Archona. Ta sice byla míněna jako zlepšení a pro konečný equip s Vyr setem skutečně je, ale zatím bez Vyr setu mi pěkně naštvala a pořád ještě trochu štve.

Snowfist
Gorebelly
Příspěvky:320
BattleTag:Shawes#2825

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Snowfist » 06.06.2014, 11:07 hod.

s tím co mám já zvládám farmit T5 solo celkem bez problému, elity jsou dole za pár sekund, pokud to nejsou nějací šílení teleportěři co se rozjedou po celé obrazovce. Jediným problémem na solo T5 je AP, stane se ze mi tak 1x do 2minut dojde, coz znamena tak max 5s bez castu. Na druhou stranu kdyz to clovek nacvici tak v dobe kdy nemam AP tak bezim dal a nazenu si moby na hromadu ktera pak roztece jak maslo :). Zkousel jsem Unity s tokenem na nesmrtelnost ale uz to proste neni efektivni, ta ztrata DMG do elit je už moc velká ( -20% arcane damage, -27% dmg do elit = -50% dmg coz je vazne znat). T5 by byla naprosto v pohodě, ale musel bych zapracovat hodně na CDR, archon rdy do 15s a byl bych naprosto spokojený:) Tzn. zkouším ted craftit born mec, ale obavam se ze navic celkových 20% kterých muzu z born setu mít stacit nebude. Kazdopádně ty videa kde vidite jak si wizz v pohode dava rift na T6 do 6minut nebo za kolik oto dávájí, tak to zas tak těžké není, najdu si rift který se dobre rolne s hodne potvorama a chestek a mrtvol, nahodim max CDR na archona a pásek co zvedá dmg az o +120% při otevreni chesty. Pri dobre rolnutem riftu budu mit dvojnasobny bonus na dmg cely rift + za hromady potvor minimálně 30stacků na archonovi a to uz i na T6 tece samo.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Mlok » 06.06.2014, 11:26 hod.

Archon do 15s ti akorát o kousek nevyjde.

Když vezmu aktuální stav buildu v odkazu + získáš 2x 10% za Borns a že bys měl RoRG s 8% CDR. Aktuálně máš 31,1% + 2x 10% Borns + 8% RoRG + 10% paragon + 20% evocation.
A jsi na 37%, tedy 17s čekání na Archona. Přeci jen někde se musí projevit, že nebude Captain set když zase je Tal set.

Pokud nahodíš RoRG bez 8% CDR, tak to bude 20s čekání na Archona.

T5 s Vyr setem a poladěným zbytkem by také problém být neměl ani sólo. Ale ta T6...

S Born mečem navíc ztratíš něco dmg oproti TF (tím myslím za ten light bonus TF, tedy i když bude povedený roll, který bude mít +- stejnou base dmg). A dále ještě můžeš ztratit i 1 element ze zbraně, pokud tedy se nepovede zrovna Borns meč s light dmg. A to už je opravdu těžké postavit pěkný Borns meč ještě s požadavkem na light dmg. Já mám připravený povedený Borns meč. A už takhle mi stál dost esencí a následně obrovské množsví rerollů na dmg. Zkončil jsem na 2248dmg a jsem aktuálně na 8,5mil. za další reroll. Ale zkončil jsem na poison dmg. Light se mi ale nepodařila ani v jednom z předchozích o něco horších rollů dmg.

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od lulinak » 06.06.2014, 12:38 hod.

mlok: jakych 2x10% z born? ta vlastnost setovek se obecne zapocitava vzdy jen jednou, ne z kazdeho predmetu samotatne ne?

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Mlok » 06.06.2014, 12:43 hod.

Jistě, bonus ze setu je jen jednou.

Teď ale má TF bez CDR, takže i dle toho co psal beru, že bude vyrábět Borns meč, který bude mít 10% CDR (varianta Borns set bez 10% CDR na meči podle mě nemá ani smysl). Druhý kousek Born setu dá nejspíš ramena, kde už 8% CDR má, takže tam to nebude žádná změna.
Dohromady za bonus setu a Borns meč to bude 2x 10% navíc.

Snowfist
Gorebelly
Příspěvky:320
BattleTag:Shawes#2825

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Snowfist » 06.06.2014, 12:47 hod.

má namysli 10% ze setu + na zbrani můžeš rolnout až 10%taky..No popravde RoRG se mi moc rolovat CDR nechce, obcas si ho pujcuju na WD. Uvidime - ono 20s a 17s je rozdíl docela velký i když se to nezdá. Jo jinak si si jistý že element na zbrani se zapocitava do tal rasha? ja jsem vedl diskuzi a v comunite a bylo to jednohlasné že nezapočítáva. Jediné co procuje meteory je element zbrane co dáva nějaký spell - napr. thunderfury dáva lightning do 5-ti mobů. Born zbran zadnou schopnost nema, tzn. zadny meteor neprocne...aspon já se k tomu přikláním.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Mlok » 06.06.2014, 12:58 hod.

RoRG bych nepředělával, zvlášť když už jsi tam rollnul hezkých 49% ChD. Tohle chce druhý RoRG nejlépe který rovnou padne s 8% CDR a umožní tak dobrý reroll další vlastnosti.
U RoRG mám poměrně štěstí narozdíl od Vyr setu. Už mi jich padlo celkem 7 kousků. I když žádný z nich nevyšel lépe než ten co už nosím dlouho a mám aktuálně nahozený. Jen jsem si zlepšil roll pro variantu, že bych chtěl něco hrát bez CDR na RoRG. Tu ale stejně nepoužívám.

S Tal r. a elem. na zbrani jsem myslel jen, že přijdeš o bonus z TF. U Borns meče jsem to myslel pouze ohledně Elemental Exposure, kde je to jasné a to se týkalo i mojeho buildu (meteory z Tal se mi jet nechce, ale uvažoval jsem o Elemental Exposure).

A ty rozdíly v čekání na Archona jsou opravdu velké i když je to o dost malou hodnotu. Už jsem nějaký čas hrál 13s čekání (aktuální CDR na výbavě těsně před patchem, kdy jsem mohl používat pure power), 16s čekání (také ještě s pure power, ale ještě jsem neměl 8% na rukavicích) a teď 19,5s co vychází s improved archonem. A ty rozdíly jsou obrovské.
Také bych chtěl mít nejdraji cílově 10s, to by byla paráda. Ale to by šlo jen s perfektním dropem na SoJ...
Amulet je pak jediné místo, kde CDR určitě neobětuju. Tam je ztráta za jakýkoliv stat (který tam mám) moc velká.

Last_Elf
Quill Rat
Příspěvky:49
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Last_Elf » 06.06.2014, 14:00 hod.

Já bych řekl, že se element na zbrani taky počítá do meteorů. Můžu to případně doma zkusit, až se k tomu dostanu. Lightning meteor mi vyskakuje i když zrovna nedám blesky pomocí TF. Navíc jsem četl, že to spouští třeba i templář, který asi nemá čím dát element damage, kromě base dmg zbraně. Taky když už ten meteor může spustit frost nova, která žádné dmg nedává, tak proč ne zbraň :)

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Mlok » 06.06.2014, 14:07 hod.

Tak třeba můj Templář má TF, takže může :-)
Padnul mi jediný kousek TF a ten byl se str a ještě žádný zázrak statů pro wiz., takže ho nosí templář, kam se slušně hodí s wyrdward ringem.

Gandy
Quill Rat
Příspěvky:46
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Gandy#2260

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Gandy » 07.06.2014, 03:49 hod.

Last_Elf píše:Já bych řekl, že se element na zbrani taky počítá do meteorů. Můžu to případně doma zkusit, až se k tomu dostanu. Lightning meteor mi vyskakuje i když zrovna nedám blesky pomocí TF. Navíc jsem četl, že to spouští třeba i templář, který asi nemá čím dát element damage, kromě base dmg zbraně. Taky když už ten meteor může spustit frost nova, která žádné dmg nedává, tak proč ne zbraň :)
Pokud pouzivas skilly, ktere maji vlastni element tak ti element zbrane meteor neprocne. Napr. pokud pouzijes spectral blades - barier blades se zbrani, ktera ma cold element, tak se spusti pouze arcane meteor.

Pokud pouzijes obycejny utok (levy klik bez skillu) tak meteor z elementu zbrane procne.

Bohuzel nevim jak je to v pripade physical skillu, wizard nema zadny physical skill.

space7
Wraith
Příspěvky:140
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Nathaniela#1621

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od space7 » 07.06.2014, 12:56 hod.

Zdravím

Nedávno jsem se taky přidal do cechu kouzelníků a podělím se o svůj build. Chci teda říct, že jsem toho zatím z mága moc nevyzkoušel, takže jsem to postavil víceméně podle toho co mi spadlo.

Moje prvotní myšlenka byla vytěžit maximum z prstenu RoRG. Dosáhl jsem toho, že nosím kompletních 5 setů.
Základ je Tal Rasha, dále Aughild, Captain, Asheara a Born.

Jako primární útok používám Spectral Blades s runou fire blades, který stackuje bonus k fire spellům. Explosive blast - short fuse a Meteor - molten impact jsou hlavní dmg kouzla. Frost nova jako obrana u elit a Black hole - spellsteal k shrocování mobů a zvýšení dmg.

Neměl jsem moc štěstí na rolly přidávající x% el. damage, tak jsem se vydal touhle cestou. Black hole se v lepších případech dostane na +50-60% dmg, spectral blades v průměru +20% (záleži podle počtu mobů). Na botách nosím +15%dmg k meteorům které se aplikuje i na meteory z Tal Rashy.
Njedůležitější je asi CDR, kterou mám na 53%. Díky tomu můžu poměrně rychle spamovat Explosive blast a frost novu a dokonce i ten meteor se celkem rychle obnovuje.

Hraju s templářem, kterému jsem naroloval na zbraň lightning damage , jelikož žádný jiný lightning spell nepoužívám a nechtěl jsem příjít o bonus z elemental exposure a meteor. Jeho útok sice primárně neprocne exposure, ale meteor z tal rashy procuje a ten následně procne exposure :) (vyzkoušeno) není to sice ideální, ale mohlo by být i hůř. :)

Pasivky Blur , Audacity ( hraju to jako melee, takže funguje téměř pořád ) elemental exposure a Evocation. Běhal jsem chvíli v unitě s templářem ale neměl jsem problémy s přežitím , tak jsem unity vyměnil za SoJ.

Nicméně jak tady všichni píšete, klasický zásek na T4. Tu dávám sice s velkým přehledem, ale T5 jsem zatím nezkoušel. Myslím, že by to ale šlo. Jde mi však hlavně o tu efektivnost a rychlost, protože nemám tolik času na hraní.
Prakticky už čekám jen na Wand of Woh, která mě na T5 určitě dostane. Dál se uvidí. Je tam ještě hodně rezerv, které se dají zlepšovat.

Tak tolik k mému buildu. Snad se někdo inspiruje a třeba to někomu pomůže. Co jsem tady četl, tak většina z vás hraje jinak a přijde mi, že tento melee build není vůbec špatný. Gear tady nebo click v podpisu http://eu.battle.net/d3/en/profile/Nath ... o/33791855

Klidně mi napište co zlepšit i jakékoli postřehy. Budu jen rád.
Hodně štěstí ve hře. Mějte se
Naposledy upravil(a) space7 dne 07.06.2014, 15:42 hod., celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Nekonečnost je omezena pouze velikostí Tvé fantazie. (by Nathaniela)
Profil je klikem přes obázek

Gandy
Quill Rat
Příspěvky:46
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Gandy#2260

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Gandy » 07.06.2014, 13:11 hod.

Space7 promin, muzu se zeptat jaka je hlavni myslenka toho buildu, na zaklade ceho by mel fungovat? Pripadne mel bys nejake video jak ten build funguje v T4 riftu?

space7
Wraith
Příspěvky:140
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Nathaniela#1621

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od space7 » 07.06.2014, 13:35 hod.

No myslím že nejlépe to vystihne video. Pokusím se dnes večer něco natočit a dám sem odkaz.

Trošku to nastíním. Běžím, pokusím se nasbírat co nejvíce mobů, aby black hole nabral co největší bonus. Přiběhnu knim, nahážu na ně meteor, explosive blast a frost novu aby procnuly všechny meteory a elemental exposure. Tahle vlna zničí 90 procent bílých mobů. Snažim se to všechno držet na sobě nebo do těch 15ti yardů aby fungovala audacity.

Elity stím jdou opravdu rychle dolů a pokud nemají moc nepříjmené affixy , jsou dole do 10-15 vteřin.
Obrázek
Nekonečnost je omezena pouze velikostí Tvé fantazie. (by Nathaniela)
Profil je klikem přes obázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Mlok » 07.06.2014, 17:37 hod.

Tak jsem konečně rollnul 8% CDR na Tal orbu a nahodil navíc Tal set. Mám ještě i celkem slušný Tal pásek, takže jsem zkoušel jak variantu, co aktuálně nosím (jen 2 kousky Tal setu) a 3 kousky Tal setu.
A ty meteory mi tedy vůbec nenadchly. Vyhodit kvůli nim Ashera set + použít mírně horší pásek (Tal pásek mám s horším rollem než Captain + ještě nemám tak pěkné Captain boty, které jsem musel nahodit kvůli uvolnění pásku pro Tal).

Přijde mi, že do Archon buildu ty meteory za to nestojí. Kdybych měl dobrý rol Tal amulet (nemám zatím žádný Tal amulet), tak bych to nosit mohl, protože bych se ničeho nemusel vzdát (použitelný roll Moonlight wardu zatím také nemám, takže slušný Tal amulet by nemusel být horší než amulet co nosím).

Rychle jsem se vrátil k Ashera setu a lepšímu Captain pásku. Tougness mám tak o hodně větší než s 3 kousky Tal setu a to mi zrychluje více než ty metoery z Tal setu.
A +2AP/s z Tal setu je velmi příjemných.

Takhle bych mohl už asi i občas zkusit T5. V Archonu by to bylo v pohodě. Mimo Archon sice bída, ale nějak by to přežít šlo. Ale asi zůstanu stále u T4 než bude Vyr set.

space7
Wraith
Příspěvky:140
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Nathaniela#1621

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od space7 » 07.06.2014, 23:26 hod.

Dávám link na slíbené video.

Podotýkám že nejsem žádný uber hráč a myslím že je tady spousta lepších mágů, ale i tak myslím že se nemám za co stydět :)

http://www.youtube.com/watch?v=CnlgamCe3qI
Obrázek
Nekonečnost je omezena pouze velikostí Tvé fantazie. (by Nathaniela)
Profil je klikem přes obázek

Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Dava_C » 08.06.2014, 00:17 hod.

Respect, že dokážeš hrát docela obstojně T4 s něčím jíným než Archon/WoW/MM Conflag. Jen je vidět, proč jsou tyto 3 buildy jediné možné, s WoW bys to prošel 3x rychleji s menší námahou :). Tak GL.
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Odpovědět

Zpět na „Wizard“