Firebird set - obecna pravidla

Odpovědět
Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636
Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od McT » 03.01.2015, 12:32 hod.

Jj bývá to hlavně těsně před patchem, kdy už to pak nebudeš potřebovat :-)

Uživatelský avatar
KryOn
Burning Soul
Příspěvky:646
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KryOn#2377

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od KryOn » 03.01.2015, 23:28 hod.

Tak otázka zpět, už je postava pod drnem :o) bez unity bez opatrnosti :o) pod mullerem :o) a s xkem při levelení gemů GR28 :o)
Obrázek
Battlenet: PROFIL________________________________________________________Zprávy na poetu

Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Dava_C » 03.01.2015, 23:42 hod.

Jak tohle můžete provozovat? :shock:
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Demogorgon » 04.01.2015, 08:17 hod.

Je to sice k vzteku, když zemře postava na HC ale zase to má úplně jiný pohled na hru. Je to mnohem větší výzva a já osobně jí rozumím :) .

Uživatelský avatar
Belanduryl
Quill Rat
Příspěvky:14
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Gurthaur#2884

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Belanduryl » 27.01.2015, 08:16 hod.

Mám dotaz jak dohromady funguje vzkřišující pasivka firebirds setu společně se unstable anomaly? To přijdu o obojí anebo jen jedno z nich a případně které? Díky moc za odpověď. :)

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Mlok » 27.01.2015, 08:22 hod.

UA procne jako první (tedy většinou, fungovat to tak má, ale už jsem zažil, že jsem měl procnutý FB set a UA nebyla v cooldownu). A když je UA v cooldownu a znovu chcípneš, tak procne FB set.

Helemese
Quill Rat
Příspěvky:9
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Helemese » 23.01.2016, 20:30 hod.

Zdravim,

na novou sezonu jsem si rozjel wizarda a tak nejak tapu s jednou veci. Dostal jsem kompletni firebird set. Co mi neni jasne je onech 600% damage co dostanu pri elitkach.

Je me jasne, proc to dostanu, neni mi jasne, na jak dlouho. Objevi se me ikonka "increased damage". Nekdy mam zvyseny damage minutu, jindy 2 sekundy...na cem to zavisi? Nejak se me nepodarilo vypozorovat nic. Zazil jsem, ze jsem mel damage opravdu je stezi 5s a jindy tim udelam pul riftu...

Diky za odpoved :)

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Demogorgon » 25.01.2016, 11:34 hod.

Mě to taky trápilo.. než jsem si to ale stihl nastudovat, tak jsem zněmil set na jiný -> DMO. Firebird je opravdu jen "startovní".

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Glimmer Man » 08.02.2016, 12:30 hod.

Helemese píše:Zdravim,

na novou sezonu jsem si rozjel wizarda a tak nejak tapu s jednou veci. Dostal jsem kompletni firebird set. Co mi neni jasne je onech 600% damage co dostanu pri elitkach.

Je me jasne, proc to dostanu, neni mi jasne, na jak dlouho. Objevi se me ikonka "increased damage". Nekdy mam zvyseny damage minutu, jindy 2 sekundy...na cem to zavisi? Nejak se me nepodarilo vypozorovat nic. Zazil jsem, ze jsem mel damage opravdu je stezi 5s a jindy tim udelam pul riftu...

Diky za odpoved :)
Když si přečteš, co obsahuje setový bonus, musí ti to být jasný. Přeložím: každej ohnivej útok, kterej někomu uštědříš způsobí to, že dostane bonusový poškozený o stejným rozsahu. Tohle bonusový poškození se načítá a jakmile součet dosáhne stejný hodnoty jako 3000% poškození zbraně, potvora začne hořet a bude tak dostávat 3000% poškození zbraně dokud nenatáhne brka. 6 set bonus ti přidává za každýho hořícího něco...

Odpověď na tvojí otázku je jednoduchá - je skrytá ve výrazu "natáhne brka". Bonus máš jen za hořícího, jakmile uhoří, tak natáhne brka a bonus skončí. Doba hoření je závislá na tom, jak moc je dotyčnej odolnej.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od lulinak » 08.02.2016, 13:10 hod.

toto cele je moc krasne az na to, ze mobka kdyz se rozhodne ze na tebe prdi a prestane te sledovat (napr. kdyz uteces o obrazovku daleko) horet z nicehonic prestane, coz mi prijde dost na pytel.
Takze kombinace pomerne nizkyho bonusu z FB (po nekolika nerfech jeho a i podpurnych predmetu v PTR) mi prijde ze tim spadnul opet do hlubokeho podprumeru, ale nevim, zebricky nesleduju, jen jsem ho pak na live zkusil a nedalo se to uz smyslupne hrat na GR65+.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Mlok » 08.02.2016, 13:21 hod.

Přesný potenciál FB setu už se neukáže. Není sice až tak malý, kolem GR80 to bude určitě i po všech těch nerfech (bohužel je navíc ještě daleko háklivější na roll GR, takže ještě větší fishing). Ale nikdo ho nehraje, protože všichni hrají DMO, který má potenciál tak o 10lvl výše a ještě se lépe hraje.

To, že přijdeš o bonus, pokud jsi mimo agro ragne moba (který je různý dle typu moba a ochotou tě následovat) by ještě nevadilo, to tak měl FB set vždy. Ale ten nerf byl už příliš moc velký, aby mělo smysl to hrát i přes horší herní styl.

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Demogorgon » 09.02.2016, 07:25 hod.

Podle mě je ten FB set bugnutý. Chvíli teď hraju HC právě s FB setem a aktivní ikonka FB setu se mi ukazuje i mizí náhodně. Někdy mi zmizí po zabití elitek a jindy mi zůstane po zabití elitek dak dlouho, dokud nenajdu další elitky a nezabiju je. Přechodem do jiného patra tento bohus (ikona) taky nemizí, dělá si to prostě co chce.. Bohužel je dost brutální rozdíl v DMG, pokud je ikona aktivní a pokud ne.
Možná nevím jak to přesně funguje, popis setu je poměrně jasný ale tu ikonu mi hlava nebere :) .

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Mlok » 09.02.2016, 07:41 hod.

Nejaky bug tam je (ve smyslu, ze je buff nekdy navic kdy byt nema), na US foru jsem neco zahlednul, ze k tomu resi. A k romu tam byl dokonce blue post, ze to do konce sezony opravovat nebudou stejne jako preruseni animace FC u Barba. Ze by obe opravy nerfly dany build a to behem sezony nechteji. Opravy tedy az v dalsim patchi.

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Glimmer Man » 09.02.2016, 08:05 hod.

Mlok píše:Nejaky bug tam je (ve smyslu, ze je buff nekdy navic kdy byt nema), na US foru jsem neco zahlednul, ze k tomu resi. A k romu tam byl dokonce blue post, ze to do konce sezony opravovat nebudou stejne jako preruseni animace FC u Barba. Ze by obe opravy nerfly dany build a to behem sezony nechteji. Opravy tedy az v dalsim patchi.
Blue post byl tenhle:

-------------

Just a quick update on this one:

The issue with Firebird's Finery 6-piece bonus is currently under investigation. We don't have an ETA for a resolution at this time. However, any fix we may implement would likely result in a reduction in power for the set. For this reason, similar to the situation with Raekor's/Furious Charge, we will not be addressing this issue for the duration of Season 5.

-------------

Říkaj, že to zkoumaj, ale že oprava bude asi znamenat, že bude set oslabenej, a z toho důvodu to nebudou řešit v průběhu sezóny.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Uživatelský avatar
MARVEL_svk
Wraith
Příspěvky:125
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MARVEL#22102

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od MARVEL_svk » 27.05.2016, 09:51 hod.

rozhododl som sa pred par dnami ze si urobim wizarda cisto na gemblenie kadaly + odreagovanie (na DH mi uz prislo minanie BS zbytocne)..no ale k veci.
Skusil som samozrejme pobehat aj par Gr,snazil som sa pochopit tu mechaniku stakov, ale nejako mi to nesedelo, tak som zacal googlit a prisiel som na to ,ze to je cele dobugovane.Tiez som sa mohol skor pozriet na forum haha.Tie staky si robia co chcu, hlavne tie na elitach,Vyssie je to presne opisane co som postrehol aj ja,stak zrazu zmizne(pritom elita je blizko a hori) ,potom sa objavi ,clovek prejde do druheho poschodia,stack ostane,potom mam pocit ze ho mam permanentne :D ,skratka si to robi co chce.
Trochu som googlil a nasiel som toto,

Firebird's Finery has been the focus of a lot of community discussion since the launch of Patch 2.4.1. As the patch and current Season settle in, we want to take a moment to share development insight on what's coming for this powerful class set in the future.

Firebird’s Finery has come a long way since its original implementation. We’re really happy with its theme. It’s the Fire set for Wizards and puts you in a place where you can burninate all the things. That’s awesome, we like that, and we want to preserve that feeling. On the other hand, we’re not happy with the bugs we’ve encountered and it’s become clear we need to take a new approach. We’re working on a fix that will be introduced in a future patch.

So, what does that mean for Season 6? There are a lot of players who have pushed hard and reached high ranks with these unintended bugs. However, we don’t want to punish players for working within the parameters given to them. To that end, the current functionality will remain intact for the duration of Season 6. Once these bugs have been resolved, you can expect that the power level of Firebird’s will be much more in line with other sets.


video https://www.youtube.com/watch?v=MnPRPSWxL4M ....vraj je to uz povolene video aj na oficialnych forach kedze blizzard ,,povolil,, pouzivanie exploitu a nebude za to hrac niest nasledky.
Nerozumiem ale dalsej veci, Alkaizer ma video GR102/100/98 a nemam pocit ze by pouzil tento exploit,regulerne hral.Preco to teda neopravia?
MARVEL // DemonHunter // SoloPlayer // Profile! // MARVEL´s SoloSF Topic! //

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Glimmer Man » 27.05.2016, 10:10 hod.

Jde o to, že ve hře je bug a Blizzard se zachoval podle zdravýho rozumu a to tak, že nemůže hráče trestat, když ho využívají.

Jediná možnost by byla to opravit a resetovat žebříček. Daleko lepší bude nechat sezónu doběhnout a opravit to potom. Žádnou výhodu totiž nikdo proti jinejm nemá. Všichni Wizardi máme stejný šance. A i kdyby ta chyba nebyla, tak ono to není při vyšších GR zase takovej problém udržet si hořící elitu, páč stejně se běhá jen po elitách a drobný skupinky bílejch (to není rasismus) se nechávaj žít.

Já třeba jedu tak, že když najdu elitu, tak ji zapálím, využiju bonusu k likvidaci všeho okolo, dorazím elitu a jdu dál, dokud nenajdu další elitu.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Uživatelský avatar
MARVEL_svk
Wraith
Příspěvky:125
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MARVEL#22102

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od MARVEL_svk » 27.05.2016, 10:29 hod.

Haha ,,to neni rasizmus,, som sa pobavil ;) ...ja len nerozumiem tomu, preco mne ten stack obcas spadne a niekedy ostane.pritom som blizko elity a riadne ju zapalim.
MARVEL // DemonHunter // SoloPlayer // Profile! // MARVEL´s SoloSF Topic! //

Uživatelský avatar
kaindra
Wraith
Příspěvky:127
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kaindra#2514

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od kaindra » 27.05.2016, 10:48 hod.

Ja jsem si to zkusil na chvili hrat, dmg to ma luxusni a GR70 jsem dal tusim za 5 min+-, pak jsem si dal GR75 a nejak jsem dost lezel a byl mirne nastvanej. Jak prezit v tomhle buildu? Proste v kuse se teleportovat a behat a nespolehat se na Ancient Parthan?
GR SOLO ALL CHARS 80+ DONE
GR SOLO ALL CHARS 85+ IN PROGRESSION
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Kaindra-2514/career

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Glimmer Man » 27.05.2016, 11:30 hod.

MARVEL_svk píše:Haha ,,to neni rasizmus,, som sa pobavil ;) ...ja len nerozumiem tomu, preco mne ten stack obcas spadne a niekedy ostane.pritom som blizko elity a riadne ju zapalim.
Když ze skupinky modrý elity zapálíš jen jednoho a zabiješ, hra si chybně myslí, že elita ještě hoří, páče bere celou skupinku jako jednu elitu, takže ti bonus zůstane. Ideální je toho hořícího nechat pojít a zbytek klepnout jinak než ohněm a nebo je nechat bejt. A pak jde jen o to, nezapálit žádnou jinou elitu. Protože když pak zapálíš jinou elitu a ona umře, tak to korektně stacky zase zruší. Takže máš-li nastackováno permanentně, nesmíš s ohněm na elitu. V tom je celej fígl.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Glimmer Man » 27.05.2016, 11:42 hod.

kaindra píše:Ja jsem si to zkusil na chvili hrat, dmg to ma luxusni a GR70 jsem dal tusim za 5 min+-, pak jsem si dal GR75 a nejak jsem dost lezel a byl mirne nastvanej. Jak prezit v tomhle buildu? Proste v kuse se teleportovat a behat a nespolehat se na Ancient Parthan?
Ten build se hraje s Archonem. Já když zařvu zatímco jsem v archonu, tak to už musí bejt. Takže problém je akorát doba mezi archony.

Zásadní pravidlo je tu dobu co nejvíc minimalizovat. Takže Zodiac prsten a co nejvíc Cooldown reduction. Já to hraju s In-geomem v kostce. Když sejmu dvě elity, je ta doba mezi archony hodně malá. Když stihnu tři elity (což se taky občas dá), tak je doba mezi archony skoro nulová.

V jednom kuse se teleportovat mimo archon nejde (předpoklad, že tu portovací hůlku nenosíš). Já používám na přežití mimo archon následující strategii:

Port když to jde pro 25% dmg redukci, když je hodně slabochů okolo tak jdu do chumlu a těžím z těch Parthanů (předpoklad frozen nova a ideálně i halo of arlyse) a když je to blbý, tak prostě kousek zdrhám a snažím se najít jednotlivce, do kterýho peru tak dlouho, až mi Zodiac vynuluje cooldown, a pak zase nahodím Archon a jdu do nich.

Jedinej velkej problém jsou útoky na dálku - kostry s lukem a kozlové s oštěpama nebo elitky s mortarem. Tam je třeba víc běhat a ještě se nažit co nejvíc útočit aby fungoval Zodiac.

GR 75 dávám relativně s jistotou, ale taky občas zařvu. Je to křehký, páč to narozdíl o jinej setů nemá moc defenzívu, ale zase to má ten revive meteor, což je taky dobrá věc.

Vyšší GR jsem zatím nezkoušel, páč si honím prvně gemy na augment první vlny.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Odpovědět

Zpět na „Wizard“