Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmenováno

Uživatelský avatar
Dolfi77
Wraith
Příspěvky:176
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:dolfi77#2259
Bydliště:Beroun
Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Dolfi77 » 29.03.2015, 12:39 hod.

jak to tak projizdim,asi nemam rozlozit celkem fajn HF amulet s arcane dynamo,coz ??? jsem to chtel prave udelat kvuli ty pasivce :)
Nejnebezpečnější příšera ve hře je nováček, který jde vedle tebe
profil : https://eu.battle.net/d3/en/profile/dol ... o/72718723

Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Dava_C » 29.03.2015, 17:50 hod.

Arcane dynamo není špatná pasovka, v některých buildech se používá, pokud je ten amu dobrej, tak ho nešrotuj.
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

manusky11
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:fionka#2610

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od manusky11 » 30.03.2015, 10:43 hod.

Trošku OT,ale nechcem vytvárať nové vlákno.Na PTR som bol iba 3 hodky,ale chcem sa opýtať,ako funguje kombinácia FB + TR setu?Po pridaní 2 vecí k TR setu je to možné,či?

Ale čo som pozeral tak tí čo sú vysoko v GR na PTR používajú SET(neviem ako sa volá) s arcane orbom + Triumvirate?

EDIT:FB je uplne o ničom oproti TR setu,trošku som testoval.Takže TR+Triumvirate+Boots na meteor :)Prípadne Focus set do toho :)
Main char.: Wizzard Female Fionka
Clan: Dark Guardians EU
Profil : http://eu.battle.net/d3/en/profile/fion ... ero/270098

Uživatelský avatar
Dolfi77
Wraith
Příspěvky:176
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:dolfi77#2259
Bydliště:Beroun

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Dolfi77 » 09.04.2015, 16:44 hod.

tak co panove,jak jste na tom s timhle novym setem? ja uz dohledavam posledni dva kousky,dokonce padla i ta helma na all runy na bublinky :D jen jaky by jste navolily skilly?
Nejnebezpečnější příšera ve hře je nováček, který jde vedle tebe
profil : https://eu.battle.net/d3/en/profile/dol ... o/72718723

Ksinbad
Gorebelly
Příspěvky:277
BattleTag:Ksinbad#1240

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Ksinbad » 12.04.2015, 15:13 hod.

Tak jsem testoval nový set pro wizarda a není vůbec špatný - GR40 na singl se s ním dá na pohodu udělat - možná i víc - ještě jsem nezkoušel, ale problém je to vybavení. Je nutné mít ancientní hůlku Gesture of orpheus (snižuje cooldown u Slow time o 50 až 70%) já měl štěstí a mám nejvíc co jde 70% pozor neancientní má jen 30 - 40% snížení, dále je nutný triumvirate, nejlépe také ancientní. Magnum set je nutný zkompletovat celý, protože se k němu velmi hodí prsteny focus a restraint, bez nich to prostě není ono.

Jedu skilly frozen orb a glacial spike (magic missile), což je asi nejlepší kombinace. Kvůli obraně je dobré mít slow time s runou, která oslabuje protivníky (o 25%) a také slušné toughness já mám 45M. Slušně pomůže mít oba nové drahokamy Esoteric a Molten. Ten druhý dává slušnou regeneraci života.

Funguje to tak, že dám slow time na nepřátele a hned frozen orb, díky sníženému coldownu můžu dát okamžitě další slow time, následně glacial spike nejlépe 2x či 3x (triumvirate - spec. útok frozen orb se vynásobí 3x 75 až 100%) - focus a restraint to ještě vynásobí 100% a pak je tu samozřejmě hlavní bonus setu -nepřátelé ve slow time dostávají pomocí skillů frozen orb a glacial spike o 750% větší dmg. V reálu pak dávám hromadný dps s frozen orb mezi 600M a jednou miliardou. Tenhle build se také hodí do party jako suport, protože nepřátele velmi silně zpomaluje a zmražuje.

Vše co jsem chtěl jsem našel za tři dny, největší problém je ovšem ta hůlka (chce to štěstí jí najit ancientní) bez ní to totiž moc nefunguje. Magnum set mám zcela neancientní, takže pořád mám velké rezervy, ale s tím, co mám, jsem docela spokojený.

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Demogorgon » 12.04.2015, 17:26 hod.

Já ještě nezkoušel. Hulku mám docela dobrou (Slow Time 69%, DMG 3061 :) ) a set jen 4ks. Jen se dívám, že mám i helmu na všechny runy Slow Time a to není šance zkombinovat s Focus a Restrain kvůli nutnosti RoRG. Škoda. Na druhou stranu by mohla jít udělat i takto dobrá varianta s RoRG a jiný ring.

Ksinbad
Gorebelly
Příspěvky:277
BattleTag:Ksinbad#1240

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Ksinbad » 12.04.2015, 18:22 hod.

Já tu novou helmu také zkoušel, bohužel focus a restraint jsou mnohem důležitější. Bez nich jsem měl mnohem menší dmg. Jinak co se týká run u Slow time, tak tam je stejně nejdůležitější ta, která redukuje nepřátelům dmg. Celkově to není špatný build, vrací mi to vzpomínky na Diablo 2, kde jsem za wiz také používal frozen orb.

P.S. Pokud máš ancientní hůlku, tak zbytek věcí dostaneš zaručeně u Kadaly, chce to jen trochu trpělivosti. Mně nejvíce trvalo dostat setový botky, nakonec se to ale povedlo, i když ne z moc dobrým rolem.

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Demogorgon » 12.04.2015, 18:29 hod.

Jo tak poskládat set je nejsnažší, to ani neřeším. Jen jsem se zatím na ten set ani nezaměřoval. A Triumvirate bude asi taky důležité ne? Ten sice mám v A verzi ale ještě před tímto patchem, a tak není s novým bonusem :( .

Ksinbad
Gorebelly
Příspěvky:277
BattleTag:Ksinbad#1240

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Ksinbad » 12.04.2015, 18:31 hod.

Jo triumvirate je také naprosto nezbytný.

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Demogorgon » 12.04.2015, 18:33 hod.

Ty jsi dal ten GR40 s gearem který máš aktuálně na sobě? Tedy jen Trapped level 18?

Ksinbad
Gorebelly
Příspěvky:277
BattleTag:Ksinbad#1240

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Ksinbad » 12.04.2015, 18:38 hod.

Já měl jiný kámen (na elitka), teď jsem přešel na tenhle, přijde mi jako lepší volba.

manusky11
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:fionka#2610

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od manusky11 » 13.04.2015, 07:23 hod.

Ahoj chcem sa spýtať kolko DMG ti crituje ten Slow time(tých 2000% DMG)?Lebo 600M mi príde strašne málo.Ja používam, TR set+ring Convection of Element(vid profil) a nastackované crity dávam medzi 2-3 Miliardami,1,5 Miliardy je klasický crit a Solo pri GR 48 už Guardiama niekedy nestíham.

Dík za info
Main char.: Wizzard Female Fionka
Clan: Dark Guardians EU
Profil : http://eu.battle.net/d3/en/profile/fion ... ero/270098

Ksinbad
Gorebelly
Příspěvky:277
BattleTag:Ksinbad#1240

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Ksinbad » 13.04.2015, 08:50 hod.

No to je právě problém u tohoto setu. Slow time mi dává zhruba těch 30M (konstantní dmg tohle nemá crit dmg - stejně hako haunt) za vteřinu, hádám, že s lepším vybavením to vytáhnu na 40M, ale je to pořád málo. Hodně jsem doufal, že účinky Slow time se budou sčítat, ale bohužel dvě překrývající se bubliny na nepřátelích se nesčítatjí. Tohle je dost hloupé a nelogické, snad s tím něco ještě udělají, protože pokud by se účinky sčitaly, tak by to bylo hodně dobré, protože můžu dát až 9 bublin na nepřítele ještě než vyprchá čas té první zakouzlené a pořád by to nebylo nijak OP vůči ostatním buildům.

TR set zhlediska čisté dps je prostě lepší než tenhle, pro začátečníky na 100%, protože není tak náročný na pochopení (myslím tím volbu skillů, díky kterým lze s tímto setem dosahovat velké dmg) a většina hráčů už má jestli né celý tento set, tak aspoň nějaké jeho části. Také efektivní variabilita skillů je zde podstatně větší.

Jenže já nehraju D3, abych se zařazoval v žebříčcích, ale pro zábavu. Mám svoje vlastní kritéria pro své postavy, které se snažím splnit, jako jsou např. 1 M života, 50 M tougness, min DPS 1,2 M a schopnost postavy projít GR40 solo, aniž by jednou zemřela. Také se vyhýbám nejčastejším buildům, to co hraje většina a je nejefektivnější, tak mě prostě nebaví. Tenhle set prostě zatím nevyhraje první cenu za DPS, ale mohl by vyhrát první cenu za nejvíce defenzivního wiz suporta do party.

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od lulinak » 13.04.2015, 09:40 hod.

blizzard se taky nestackuje, osobne nevidim duvod proc by ST mel... kazdpadne ST set asi jedine s cepici na vsechny runy, jinak to je IMHO efekt jen castecny.

manusky11
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:fionka#2610

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od manusky11 » 13.04.2015, 10:30 hod.

Ksinbad píše:....
Súhlasím a chápem ťa,tiež skúšam čo chcem ja a nekukám kto čo ide.U TR setu je na tebe aká skilly zvolíš,TR set ich neurčuje,kdežto Slow Time set ano(na výber máš 4 spelly)
Suport slow time bez čiapky je naozaj diskutabilný v parte :)Mne sa ten štýl hrania tiež páči ale ked chcem gemy aspoň na lvl 50 musím voliť TR set.
Main char.: Wizzard Female Fionka
Clan: Dark Guardians EU
Profil : http://eu.battle.net/d3/en/profile/fion ... ero/270098

Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Dava_C » 28.04.2015, 12:54 hod.

Předevčírem jeden powergamer postnul svoje poznatky a byl jsem docela překvapen viz. výše.
I ve tested about 6-7 builds so far with fairly optimal gear, here are the results:

Tals Grand Vizier + Thundercrash = ~5b avg rift dps, best for mid 40s
FO DMO = ~4.5b avg rift dps, best for low 40s
Delrasha = ~3b avg rift dps, ok for mid 40s.
Tals SS hydra = 1.5b avg riftr dps, not good for speeds.
Tals SoH FO = 2.5B avg rift, fun build.
Tals Aether Meteor shower = ~3.5b avg rift dps, excellent for high 30s.
Tals Woh = 1.5b avg rift dps, great for mid 30s.

This is probably the fastest build I have tested for wiz speeds.
Běhám speed GR s TR setem a myslím, že jsem v tom celkem dobrý (časování nuke na správný okamžik). Problém TR setu je jeho uptime a nutný ramp-up, kdy ve speed GR je úloha TR wize většinou naložit elitám, či velkým packům, přičem barb a DH jsou tam od clearování trashe, protože jsou lepší v soustavné damage při posouvání se riftem (bavíme se tu o high-end 42-45 za 2-3,5 minuty).
Mid (42-45) to upper level GRs is where DMO should have it's best showing.

-dolynick
Tento build podle diskuse může být top na mid speed GR 42-45 za předpokladu, že v partě budou mít také top buildy a gear (je spoustu průměrných barbarů, průměrných i podpůrměrných DH). A jak to má vypadat?:



V partě, co občas chodíme je toto určitě možné dosáhnout, zatím to vychází tak o 30s pomalejší runy (crus, barb, DH, wiz).

Bohužel nepoužívám Thud, takže o zjištění avg rift dps si můžu nechat jen zdát. SS hydry excelují na longtime souboje na GR 55+, kdy jediné co jim může konkurovat na finálním BP (must have) je Krider slowball. Ale při speed runech slouží hydra leda tak k nahození Fire stacku, proto možnost Tals SS hydra vychází tak špatně (Mamooth hydra má 4s ramp-up time), je třeba to zaměřit na větší burst, proto hraju Sun Keeper a beru výše zmíněnou roli. TR wiz dělá podstatnou část damage, ale i tak by to ale chtělo větší damage v průběhu riftu, což by ho mělo urychlit více než cca 30 miliard burst na elitách. Co jsem koukal, tak ta FO DMO možnost je parádní, ale nějak jsem se s tím nezžil za cca 20 minut, problém nebyla dps, ale se Sun Keeperem mít bubliny v průběhu riftu, kde přesouvání probíhá moc rychle, proto se to hraje s In-Geom, který ale nemám, chci to ještě zkusit s legacy GoO (69%), kdy bych CD mohl srazit na 4s, což jsou 2 casty spellů podporované setem.
What about this build works for groups, but doesn't translate to solo?

You don't have a barbarian to kill all white mobs between groups of elites.

This build is slow and clunky if you try and kill everything on your own.
Nejsem si jistý s tímto prohlášením, dle videa si vede dobře v mnoha situacích a zapadá do top party, navíc na toto tu máme TR set.

Nevýhoda je absence Leoric crown, kterou wiz může mít bez ztráty damage (Focus a Restraint nutný, takže jiné ringy jako Leoric či HF nepřipadají v úvahu ani v top rollech, je to přece jen 2,25x násobič damage).

Jak říkám, ještě se kolem toho asi otočím a dám další šanci. Kdyby se tu našel nějaký wizard, který by to rozchodil ve speed GR 42-45, tak za poznatky budu rád.
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Brum » 29.04.2015, 18:17 hod.

Bubble build se mi strašně lbí. Akorát já hraju solo, ve dvou nebo max ve třech lidech a tam to asi úplně není ideál. Navíc hrajeme bez tanka i CC, čili žádný ladder team. 2x TR wiz + WW barb. Zkoušel jsem to s normal GoO a není to teda úplně build na speed T6, alespoň v mém podání. S TR 2-setem to bylo lepší, ale samotný TR mi stejně vycházel líp. Ale bavilo mě to.

Uživatelský avatar
Samorost
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Samorost » 24.06.2015, 14:12 hod.

Neviem či ste to zaregistrovali ale pre dvomi mesiacmi 15.4. sa na scéne objavil noví hráč "Bjornh" (bjornh #2928) a prišiel zo zaujímavou mišlienkou spojit bonus zo 4 kusou Delsere setu a 6 kusou setu Tal Rasha. A to celé je možné vdaka prstebu RoRG https://eu.battle.net/d3/en/item/ring-o ... eur-3qRFop vdaka ktorému nám stačia 3 kusi z Delsera a 5 z Tal Rasha. Crown of the Primus samozrejme nesmie chýbať :)

Ked tento hráč začal a zverejnil tento build Bol schopní dať GR 50 pred cca 5 dnami ale už dal GR 56 a v tej dobe bol na 72 miesto čo sa Wizárdou a GR tíka.
A to je stále na začiatku som si istí že táto kombínácia má toho ešte vela pred sebou a je tam ešte vela co vimíšlať a zlepšovať :-)

Tu je odkaz na samotní návod: http://www.diablofans.com/builds/54387- ... tal-rashas
pravidelne ho aktializuje a je tam visvetleni celí mechanizmus čo nosit ake sili používat atď...

Odkaz na jeho postavu: https://eu.battle.net/d3/en/profile/bjo ... ero/335820
A jeho Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/rebjorn79/videos

Ja túto zostavu chodím tiež https://eu.battle.net/d3/en/profile/Sam ... o/38269605 asi mesiac nemožem si ju vinachváliť T6 speed run je ako by tam tie mobi prakticky neboli a co sa GR tíka zatial mám max 40 ale som ešte len na začiatku a chcelo by to itemi s trochu lepším rolom.
Inak ma to bruzálne bavý a rozhodne v tom budem pokračovať najmewnej kým nebudem v top 100.

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Brum » 24.06.2015, 15:10 hod.

Už se to tu v jiném tématu rozebíralo. Dokonce jsem přemýšlel udělat samostatný post, Delrasha build, protože tu byly 2 články o DMO a TR a nic o jejich hybridu a info o něm se rozmělnilo mezi ně. Ale jsem línej.

Já ten build hraji několik měsíců a vystřídal jsem různé obměny. V současné chvíli hraju také s Crown of Primus, ale build s Nilfur botama se mi zdál o chloupek lepší. Každopádně S variantou Nilfur jsem udělal GR52, s variantou CotP jsem udělal GR51, ale měl jsem také menší počet pokusů. Souhlasím se zábavností, i pro mě to je beze sporu nezábavnější build, který jsem napříč všemi charaktery kdy hrál. Všechny pokusy jsem hrál s ancient GoO, protože jsem nekraftnul ani pořádný Devastator, natož nšco lepšího. Na druhou stranu mi to umožnilo hrát Glass Cannon namísto Evocation.

Ale pro T6 jsou rychlejší buildy. Bubble build není špatný, ale je to spíše naprostý relax, než extra rychlost.

Největší výhodu tohoto buildu pro solo GR vidím v jeho stabilitě. Pokud dosáhneš svými "hard stats" na GR50, tak prostě dáš GR49 ve 100% případů, GR50 dáš téměř vždy, GR51 nedáš téměř nikdy. Rozmezí GR, které můžeš dát je zúženo tím, že build do velké míry eliminuje RnG roll GR. Tím se dostávám k tomu, že ranked top 100 dáš jen velice těžko. Lidi, kteří tam s tímto buildem na solo laddru jsou mají buď výjmečný skill, nebo nafarmili opravdu top end gear, včetně secondary stats apod. Pravděpodobně to jsou hráči, kteří mají kombinaci obojího :) . Každopádně je tam jedna cesta, která vypadá slibně. Nehrál ji tuším bjorn, ale v jeho postech byla zmíněna jinými hráčemi. To je stejny build, ale místo lighting hydry používí ancient SS a mammoth hydru. Pak máš APD bracery s lighting affixem, aby jsi měl bubble jako lighnting. Podle mě se nedostaneš na pořádný breakpoint pro hydru, protože nemáš TnT atd., ale mohlo by to trochu popohnat dmg na RG bez toho aby jsi moc oslaboval dmg na trashi

Každopádně vítej mezi Delrasha nadšence a hodně štěstí!

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Delsere's Magnum Opus - nový Wizard set (2.2) - Přejmeno

Příspěvek od Brum » 24.06.2015, 15:28 hod.

Ještě jsem se podíval na tvůj character a našel jsem tam velkou nesrovnalost. Ale třeba to je jenom tím, že není web up to date, nebo jsi si zkooušel něco na T6. Pak se omlouvám. Build používá TR6 kvůli meteorům, ale ty nemáš ani gear, ani skilly, aby jsi všechny meteory mohl vyvolávat. Každý element ti pak přidáva stacky, které zvyšují damage díky TR setu. Je důležité pokládát bubliny když máš 3-4 stacků, hlavně na RG, kde si můžeš dovolit s tím pohrát. Aspoň já to jinde nestíhám řešit :)

Cold - máš signature spell - Glacial Spike
Lightning - máš BH: Suppermassive - mimochodem zkus Lightning hydru. S bubble máš dost a dost CC, nepotřebuješ další. Navíc ani nemáš Strongarm bracery, kvůli kterým se BH hlavně hraje. Lightning Hydra nemá CD, můžeš častěji vyvolat lighting meteor, můžeš mít častěji +1 dmg stack z TR setu a hlavně je více dmg na RG.
Arcane - nemáš nic. U teleportu ti úplně chybí runa, asi jsi tam chtěl dát Calamity runu, ale zapomněl
Fire - nemáš nic. V tomhle buildu se to hraje tak, že tvoje bubliny ze Slow Time zajistí jeden druh meteoru, nejčastějí Fire. Aby Bublina byla Fire musí být na tvém gearu nějaký +fire dmg element a musí být nejvyšší. Pokud budeš mít na zbrani +15% fire a na braceru +17% cold, tak budou bubliny cold. Ješte se to hraje na Lightning bubliny jak sem psal výše s mammoth hydrou, někdo zkouší i cold s pasivnou Cold Blooded.

Odpovědět

Zpět na „Wizard“