2.4 buildy

Pepito86
Wraith
Příspěvky:159
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepito86#2400
Re: 2.4 buildy

Příspěvek od Pepito86 » 03.02.2016, 14:42 hod.

v tom pripade docela OP ne? pri velkych mapach je to docela masakr pokud hitnu 300 mobek , narust dmg bude *300% tyhel cisla mi davaj docela zabrat na to jsou jiny experti ale prijde mi to dost prehnane. Zvlaste v lokacich kde je fakt dost mobek na spusteni guarda. Bonus guarda samotneho..fakt nepobiram..

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od Mlok » 03.02.2016, 14:53 hod.

Tak to ale opravdu nefunguje. Pro každého moba to funguje zvlášť. Když daného moba jednou trefíš, tak získáš pro daného moba jeden stack a trefení jiných mobů s tím nemá žádnou souvislost.
Je to i jasně dané samotným originál popisem, který říká: Každý útok, který úděláš proti nepříteli, tak zvýší dmg, kterou obdrží (nic o jiných mobech tam není).

Tedy když trefíš najednou 300 mobů, tak každý z nich získá jeden stack a příští útok bude mít o třeba 1,6% větší dmg. Tedy jedním hitem nezískáš skoro nic. Gem se používá na vysokých GR, kde jsou už dlouhé boje a je výhodný zejména pro buildy s vysokou IAS.

Průměrná dmg za celý boj s daným mobem se rovná polovině hodnoty na kterou se za celý boj nastackuješ.

Příklad:
Budu s 3APS útokem bojovat s mobem 30s (čistý boj, nepočítám do toho kdy uhýbám a nedávám dmg). Tzn 3x 30 hitů, tzn. 80lvl Stricken nastackuješ na 90x 1,6% = 144% dmg. A to znamená průměrný nárůst dmg za celý boj 72%.
Takhle počítat to jde pouze u buildů, které dávají konstatní dmg. U buildů kde je to jinak (např. nejprve delší dobu jedeš malou dmg, která ale už může stackovat Stricken a pak hodíš jednu velkou bombu).

Takhle si můžeš orientačně srovnat jak potřebuješ dlouhé boje, aby to vyšlo lépe než jiný gem. Mě u DH se to láme někde na GR72-74, kdy začne být Stricken jasně lepší než Powerfull. Na nižší obtížnosti, kde jsou krátké boje Stricken nemá smysl. S jedinou vyjímkou a to jsou Ubeři pro HF amulet. Ty se počítačjí jako end boss, takže na ně funguje secondary 25% ze Strickenu. A to samo o sobě už je lepší než Powerfull, takže je pak Stricken lepší i pro velmi krátký boj.
U RG je také už Stricken vždy lepší než Powerfull.

Sám používám Stricken u DH výhradně na pokusy o maximum v GR. Jinak jedu buď Molten nebo Powerfull (nesnáším Taeguk, který je jinak nejsilnější variantou, ale pouze když nikdy nepřicházíš o stacky).

Pepito86
Wraith
Příspěvky:159
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepito86#2400

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od Pepito86 » 03.02.2016, 15:42 hod.

dekuji za vycerpavajici odpoved :)

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od Stanley » 03.02.2016, 15:46 hod.

Nechtel bych Pepita mást ještě víc, ale neni to u Strickenu tak, ze stack se udela jen na prvnim mobovi za hit. Tzn., ze kazdemu mobovi se Stricken stackuje zvlast za hit, ale u plosnych spellu se pripocte jen tomu kdo dostane prvni hit. Aspon takhle jsem v tom žil celou minulou sezonu a bral ten gem jako velky bonus na RG a mensi pomoc na vyssich GR v prubehu.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od Mlok » 03.02.2016, 16:05 hod.

Máš pravdu, tohle je podstatné a úplně jsem to zapomněl uvést. Tedy minimálně do 2.3 včetně to tak bylo určitě. Nejspíš je to ve 2.4 stejné (to jsem ale zatím nikde nenašel ověřené), i když na Stricken bylo ve 2.4 sáhnuto (opraven ICD).

A citace:
If you hit multiple targets, only the first enemy hit will gain a stack, however the buff will not reset when attacking another target.

Budu muset ještě více otestovat Stricken x Powerfull na max GR. Že se mi nevyplatí do GR74 už mám ověřené. Pro GR75+ jsem těch pokusů ale dělal málo a bude jich to chtít více. O kolik mi urychlí RG už vím poměrně přesně, teď je potřeba větší srovnání během riftu (kolik získá Powerfull na Stricken).

gulisek
Fallen Shaman
Příspěvky:80

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od gulisek » 07.02.2016, 15:44 hod.

zdarec docela mě štve že se hrajou předem dané buildy a tak bych chtěl oslovit ty co nehrajou top buildy aby mi sem napsali nějakou inspiraci nebo případně link na buildy které se až tak moc nehrají mam na sezoně rozjetého crusadera (invoker) a barbariana. U barbara koumam nad tim jestli by nebyl zábavnej opět throw barb co si myslíte? :wave:

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od Seton » 08.02.2016, 10:43 hod.

Když máš na sezoně rozjetého Cruse a Barba, tak ti tady v sekci Witch Doctor asi moc lidí nepomůže ;) :D. Zkus to v jiné sekci ;)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

gulisek
Fallen Shaman
Příspěvky:80

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od gulisek » 08.02.2016, 12:24 hod.

no jo dík za upozornění sem si toho všiml až ted celou dobu jsem si myslel že to je všeobecná dizkuse :D

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od Seton » 08.02.2016, 12:27 hod.

:D jojo. Cruse nehraju vůbec a barbara jen support, takže ti ani nepomůžu ;)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
azaxsyndrom
Gorebelly
Příspěvky:293
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kargath #2439

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od azaxsyndrom » 11.02.2016, 19:06 hod.

Ahoj , tak zase otravuju.Chci se jen zeptat zda li se i Vám , tedy za předpokladu že hrajete HT Garg build tak jako já , sekají peti,prostě nic nedělají , pod mobkama tiká wall of dead , blijou v Piranhadu a peti stále vedle vás jen běhají a nic nedělají , chudák follower tak plaší kouzlo za kouzlem ale peti nic.Pak jak když jim přepne začnou něco dělat ....po další várce se scénář opakuje.Máte s tím nějaké zkušenosti ?

pan HU
Doom Knight
Příspěvky:453
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Poldinka#2370
Bydliště:Praha

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od pan HU » 11.02.2016, 22:17 hod.

JO, tohle mi včera občas dělalo taky ... naprosto náhodně :-(
S11 aneb Monk v záplavě Necromancerů

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od Tyckin » 12.02.2016, 06:51 hod.

V boji jsem to poslední dobou moc nepozoroval (navíc dva dny jsem nehrál, lovil jsem Japonky :green: ), ale tak týden zpátky mi peti stávkovali o Orlashe, prostě běhali za mnou jako ocásek a odmítali cokoli dělat, po delším pobíhání kolem se nakonec rozhodli k akci, ale byla to fakt doba :)

pan HU
Doom Knight
Příspěvky:453
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Poldinka#2370
Bydliště:Praha

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od pan HU » 12.02.2016, 10:40 hod.

Mně v ten moment pomohl jedině přechod do dalšího patra v dungeonu. Město a zpět nepomohlo. Nevím co to blbne ....
S11 aneb Monk v záplavě Necromancerů

Pepito86
Wraith
Příspěvky:159
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepito86#2400

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od Pepito86 » 12.02.2016, 11:00 hod.

setone zkousel sem prorazit 71. cioptera bude asi fakt zakladni zbran namisto SH dyky..s tou sem si nezamackl ani komara na stene. VSechno strasne dlouho trva. Pka sem zkousel furnace. asi 3min zpozdeni (s dykou cca dve minuty nad limit), misto braceru na redukci dmg za kazdy soul harvest v ksotce sem dal bracery na imunitu knockbaku(jeden boss je uplny strevo na ty jeji vlny ktery te knknou a pod tebou se toi arcane). zkousel sem i elemnt ring, frozen dogy, misto SH dat guarga na pomoc. Nic zakleta pozice. Co mi vyslo ale nejlip byl prave cioptera (ci jak se jmenue ta hul), kukurice v ruce, guarga dog fire, guarga fire (namisto hratelne verze SH) a velak davka stesti. nejblizsi cas byl a 71 gr 15:05( coz fakt nastvalo) zkousi jestenekdo LoN kombinace? kam ste se dotahli v solo GR? krom toho ze nemam nidke pridanou int z receptu a chybi mi trifectove rukavy tak me nnenepada kde sem udelal chybu :(

Uživatelský avatar
moonfear
Fallen Shaman
Příspěvky:86
Bydliště:Frenstat pod Radhostem

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od moonfear » 12.02.2016, 11:34 hod.

Jop taky mi to dělají, ale allyove od monka podstatně častěji
Using Tapatalk

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od Seton » 12.02.2016, 12:37 hod.

Pepito86 píše:setone zkousel sem prorazit 71. cioptera bude asi fakt zakladni zbran namisto SH dyky..s tou sem si nezamackl ani komara na stene. VSechno strasne dlouho trva. Pka sem zkousel furnace. asi 3min zpozdeni (s dykou cca dve minuty nad limit), misto braceru na redukci dmg za kazdy soul harvest v ksotce sem dal bracery na imunitu knockbaku(jeden boss je uplny strevo na ty jeji vlny ktery te knknou a pod tebou se toi arcane). zkousel sem i elemnt ring, frozen dogy, misto SH dat guarga na pomoc. Nic zakleta pozice. Co mi vyslo ale nejlip byl prave cioptera (ci jak se jmenue ta hul), kukurice v ruce, guarga dog fire, guarga fire (namisto hratelne verze SH) a velak davka stesti. nejblizsi cas byl a 71 gr 15:05( coz fakt nastvalo) zkousi jestenekdo LoN kombinace? kam ste se dotahli v solo GR? krom toho ze nemam nidke pridanou int z receptu a chybi mi trifectove rukavy tak me nnenepada kde sem udelal chybu :(
To prostě nebude fungovat ale s ciopterou. Uvědom si, že u FB LoN dělá Garg VEŠKERÝ tvoje dmg. Néé větší část, nebo polovinu, proste všechno dmg. Vše ostatní je tam jen proto, aby jsi nechcípl!.
Hele, můj setup, Kukri, Žaba (není áčková kočka zatím), FB brancery, TaT, Moj, Aquila, Belt of Transcedance, Ilusionist boots, Pox Faulds, HF(spirit vessel), Mantle of changeling.... Kostka: SH brancery, SH dýka, Unity.
Solo GR75 (12:53) (http://eu.battle.net/d3/en/rankings/era ... -wd#page=7).
Od GR80 mě brzdí pár věcí: Anci prsteny, amulet s critDMG (nemám ho na něm :/ ), kočka, augument všude (stále nemám)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Pepito86
Wraith
Příspěvky:159
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepito86#2400

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od Pepito86 » 12.02.2016, 14:40 hod.

me nestaci dost dmg na prokousani se . ty batmani dobre likviduji mobk yblizko u me, problem psa je ze se "zakouse" kam nema a tocim a tocim dokud se neprokouse k elitkam..do te doby aji elitky pulku HP a pka uz je to prca..ale nez...a na to i povetsinou nestaci mana abych uzivil aquilu pokud pouzivam i pirane, prestanu tocit-SV okamzite :D

Pepito86
Wraith
Příspěvky:159
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepito86#2400

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od Pepito86 » 12.02.2016, 14:42 hod.

jinak gratulka k zebriku

Pepito86
Wraith
Příspěvky:159
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepito86#2400

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od Pepito86 » 12.02.2016, 14:44 hod.

jeste ke kamosovi.. 3x guarga cold lepsi jak 1x guarga dog fire ?

Pepito86
Wraith
Příspěvky:159
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepito86#2400

Re: 2.4 buildy

Příspěvek od Pepito86 » 12.02.2016, 19:32 hod.

oke setona, musim uznat..prave nmnapoprve pokorena hranice 71..tri maly gaurgove s cold dmg delaj fakt neporadek..diky a navod

Odpovědět

Zpět na „Witch Doctor“