Monk a criticals

Uživatelský avatar
JamieChris
Gorebelly
Příspěvky:351
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:JamieChris#2321
Monk a criticals

Příspěvek od JamieChris » 08.07.2012, 19:55 hod.

Čus,

hraju primárně wizzarda, ale teď mě hodně chytil monk a získal jsem nějaký prostředky, takže si chci udělat monka, kterej bude dávat líp než wizzy na infu (low gear, začátek 2. aktu IK,IK,IK). Měl by bejt v podstatě dps (něco vydržet, ale žádnej tank a no dmg, hraju dost solo) ...

Char monka mam teprve kolem levelu 35, ale už pomalu shánim nějakej ten lepší gear ... zajímalo by mě, jak je to u monka s critical chance a critical damage ... vyfotil sem si ingame monka, co dává i act 4 na inf a ve věcech má:

crit. dmg. - +90% zbraň, 52amul, 28ring, 29ring
crit. chance - +10% štít, 8.5amul, 6.5gloves, 4bracers, 4helm, 4.5ring

tzn. +200% critical damage a +37.5% critical chance ...

Kolik má monk na levelu 60 šanci na critical chance, pokud má 0% bonus z věcí (nic) ... ?
Vyplatí se mi shánět věci s critical chance a damage, nebo mam dát přednost jiným bonusům ? ...
Snažim se dávat co nejvíc dext, plánuju hodně vysokej all res (element + pasivka), upřednostňuju +vita a %life bonus ... a k tomu pak můžu volit ten +%crit chance ... a nebo třeba šanci na stun při hitu, ias, +life z healt globu (+5k na 1 např.) atd. ...

Pokud se nepletu, u monka neni žádnej skill/runa/pasivka/... na critical chance/damage .. (?) //pozn.: jako má třeba DHčko SS.

budu hrát 1h + štít, chtěl bych velkej dodge, prostě aby něco vydržel, ale nebylo to všechno na úkor dmg ...

budu rád za jakýkoliv rady, otázky co by vás zajímaly dodatečně zodpovim, napsal sem jen tak zběžně co mě napadlo ...

THX

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Monk a criticals

Příspěvek od AlterEgo » 08.07.2012, 20:06 hod.

Vsechny postavy maji zaklad 5% sanci na crit bez skillu a equipu.
Crit chance a crit dmg je tak jedina cesta jak podstatne zvednout dmg.
Spis nez na life se zamer na armor.

Uživatelský avatar
JamieChris
Gorebelly
Příspěvky:351
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:JamieChris#2321

Re: Monk a criticals

Příspěvek od JamieChris » 08.07.2012, 20:11 hod.

tzn. že týpek měl něco málo přes 40% šanci na critical hit ... vyplatí se to ? abych 10x za sebou nechytal těch 60% :))
a armor mám zvedat např. ?
ještě by mě zajímalo kolik bodů inteligence = 1 bod do all resistů u monka ... (?)

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Monk a criticals

Příspěvek od kojot » 08.07.2012, 20:19 hod.

U všech charů je to stejný. 10 Int = 1 All res. 1 Str = 1 Armor. Critical chance a critical damage mají taky všichni v zýkladu stejný a to 5% crit chance a 50% crit dmg. Nezáleží na lvl.
Obrázek

dinan
Quill Rat
Příspěvky:14

Re: Monk a criticals

Příspěvek od dinan » 10.07.2012, 11:56 hod.

Ahoj, posílám screen se statama, který mi na A3 stačí, umírám minimálně. http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... 004ni.jpg/

Osobně nehraju na LoH. Hraju na crit chance a crit dmg. Posílám tam i screen zbraně, kterou bych potřeboval tak o 200dps vyšší, ale ta je na řadě až teď. S equipem jsem spokojen. V základu mám 91%MF a s pěti valorama to je fakt rozdíl, padají i 4 rare z packu naráz.

Aktuálně farmim A2 od začátku k Magdě - projdu vše co jde a prachy se tak celkem dobře vydělávají. Podle mě je nesmysl chodit do A3 farmit, protože obtížnost vs dropy nejsou tak rozdílné jako v A2, který dávám skoro poslepu.

Widder
Quill Rat
Příspěvky:13
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Widder#2342

Re: Monk a criticals

Příspěvek od Widder » 10.07.2012, 13:57 hod.

Ale v posledních pár dní mi zajímavé věci padaj v A2 až v poslední třetině,běžně co elita to jedna věc lvl. 63,takže kllidně vyzkoušej jít dvojku celou,navíc tam padá i víc goldů jako bonus,sice jsou tam elitky trochu záludnější,ale aspoň to není farmící nuda :lol:

dinan
Quill Rat
Příspěvky:14

Re: Monk a criticals

Příspěvek od dinan » 10.07.2012, 14:33 hod.

Widder píše:Ale v posledních pár dní mi zajímavé věci padaj v A2 až v poslední třetině,běžně co elita to jedna věc lvl. 63,takže kllidně vyzkoušej jít dvojku celou,navíc tam padá i víc goldů jako bonus,sice jsou tam elitky trochu záludnější,ale aspoň to není farmící nuda :lol:
Jde o to, že mě se to tam dál vůbec nelíbí. Jinak bych řekl, že tam není rozdíl v obtížnosti, občas si dám A2 celý až dokonce.

Uživatelský avatar
JamieChris
Gorebelly
Příspěvky:351
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:JamieChris#2321

Re: Monk a criticals

Příspěvek od JamieChris » 11.07.2012, 00:05 hod.

dinan píše:Ahoj, posílám screen se statama, který mi na A3 stačí, umírám minimálně. http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... 004ni.jpg/
díky za inspiraci :) já dam věci s criticals taky, akorát ve zbrani bohužel nemam socket ani crit jako ty ... uvidíme, jak budu dávat ...

moje zbraň http://s15.postimage.org/ep4e85l3t/hee.jpg

Mindorlin
Quill Rat
Příspěvky:38
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mindorlin#2640

Re: Monk a criticals

Příspěvek od Mindorlin » 28.08.2012, 22:46 hod.

No, já mám v současné době Monka s 41.5% critical hit chance, ale plánuju to dotáhnout výš, což s dobrým gearem není problém, pokud máš prostředky, myslím že dotáhnout to na 50% by fakt neměl být problém. Ještě to chce zvednout CH dmg., zatím mám nějakých 175%, což není moc, ale funguje to - 300% by bylo fajn a myslím že to není nemožné.
Zatím farmím akt 1 a 2 a mám tenhle build, který mi zatím s hraním na crit hit dmg funguje výborně: Fists of thunder - quickening, Breath of heaven - Blazing wrath, Wave of light - Empowered wave (9,75% poškození na jeden utracený spirit - nejlepší poměr cena výkon), Seven sided strike - Sustained atack, Sweeping wind - Cyclone( když se to rozjede, je to samý tornádo :lol: ), Mantra of healing - circular breathing.
Teď zkouším Mantra of conviction - Owerwave, ale nevím jestli bych s tím přežil v druhém aktu, v prvním všechno padá jak mouchy - elitky kolem 10 vteřin :)) při sólo game.
Celkově myslím, že to je stejně nejvíc o equipu, ale pokud chceš hrát na crithits, tak já osobně můžu tuhle kobminaci doporučit. Po patchi 1.0.4, je WoL už dost silné a díky quickeningu ho můžeš používat cca každou třetí vteřinu, pokud padá dost critů - což většinou jo - stačí 2 a máš na nové použití WoL (2x 21spirit a potřebuješ 40, pokud požíváš Blazing wrath, to 390% je slušný dmg, i když to není žádná hit paráda, a taky tě to léčí, samozřejmě mám transcendence. No a taky je vysoká pravděpodobnost, že i tyhle sec útoky budou crit., takže bomba.
Osobně bych to rád spoji s LoH, ale potřebuju sehnat zbraň, na Ah se jich válí dost, jen nafarmit prachy :(
Nemusí ti to vyhovovat, ale chtěl jsi tipy, tak tady jsou ;)
Mindorlin#2640

Uživatelský avatar
G4rrus
Quill Rat
Příspěvky:44
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Garrus#2289

Re: Monk a criticals

Příspěvek od G4rrus » 29.08.2012, 11:51 hod.

Ale myslím, že ti zas toho moc nevydrží...
Obrázek
MONK 60 30 - Inferno completed
WITCH DOCTOR 60 3 - Inferno - Act III
BARBARIAN 50 - Hell
DEMON HUNTER 49 - Hell

Mindorlin
Quill Rat
Příspěvky:38
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mindorlin#2640

Re: Monk a criticals

Příspěvek od Mindorlin » 30.08.2012, 22:54 hod.

Právě že umírám minimálně - all resist mám sice jenom kolem 600, ale pracuju na tom. Pokud to nelaguje tak v podstatě neumírám. Furt to beru jako progres, ne jako hotovou postavu.
Mindorlin#2640

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Monk a criticals

Příspěvek od Nekronaut » 31.08.2012, 10:59 hod.

Hotová nebude postava nikdy :D

Uživatelský avatar
G4rrus
Quill Rat
Příspěvky:44
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Garrus#2289

Re: Monk a criticals

Příspěvek od G4rrus » 01.09.2012, 12:09 hod.

Popravdě u monka ty rezisty nemá smysl mít nad 800, protože je problém u monka dostat armor nad 8000.... stačí mít rezisty:armor v poměru 1:10....
Obrázek
MONK 60 30 - Inferno completed
WITCH DOCTOR 60 3 - Inferno - Act III
BARBARIAN 50 - Hell
DEMON HUNTER 49 - Hell

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Monk a criticals

Příspěvek od Nekronaut » 01.09.2012, 18:08 hod.

To s tím poměrem 1:10 funguje jak? Přeci čím víc, tím líp ne?

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Monk a criticals

Příspěvek od Rakiii » 01.09.2012, 18:30 hod.

Souhlas. To kolik máš armor nijak s rezisty nesouvisí. (pokud mi něco neuniklo) ...

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Monk a criticals

Příspěvek od kojot » 01.09.2012, 18:54 hod.

Přesně. Když se ti Armor nepodaří vytáhnout výš jak na 6000, tak to neznamená, že se ti nevyplatí zvednout resy na 800. Jo, kdybys měl 6000 Armor a 600 resy a měl by sis zvýšit resy na 800 a přitom by se ti Armor snížil na 5000, tak to už je o něčem jiným. Ale právě u Monka, kde se na vyšší hodnoty Armoru dostává dost špatně a na vyšší hodnoty ressistů docela dobře, vyjde líp mít víc ressistů a o něco míň Armoru.
Obrázek

Uživatelský avatar
Černý vlk
Wraith
Příspěvky:137
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ngwathorgoth#1668

Re: Monk a criticals

Příspěvek od Černý vlk » 02.09.2012, 10:34 hod.

Na critical se vybodni. Je pravda, že bez critical bonusu dáš maximální statistiku u damage 40k, ale zase ušetříš desítky milionů za výbavu. Podívej se na mého soft monka, spoléhám u něj na life on hit, dual levné zbraně (do 10M jedna) a farmím s ním 3.+ 4. akt.

Uživatelský avatar
evilmind
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Bydliště:Praha

Re: Monk a criticals

Příspěvek od evilmind » 03.09.2012, 08:07 hod.

kojot píše:Přesně. Když se ti Armor nepodaří vytáhnout výš jak na 6000, tak to neznamená, že se ti nevyplatí zvednout resy na 800. Jo, kdybys měl 6000 Armor a 600 resy a měl by sis zvýšit resy na 800 a přitom by se ti Armor snížil na 5000, tak to už je o něčem jiným. Ale právě u Monka, kde se na vyšší hodnoty Armoru dostává dost špatně a na vyšší hodnoty ressistů docela dobře, vyjde líp mít víc ressistů a o něco míň Armoru.
Proc by se monk na vyssi hodnoty armoru dostaval spatne? Naopak diky tomu, ze se mu pocita dex, muze v klidu hrat (se stitem) s cca 8k armor.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Monk a criticals

Příspěvek od kojot » 03.09.2012, 08:56 hod.

Se štítem ano. Poslední dobou se ale hodně rozmohli monkové, kteří jedou dual-wield, nebo 2-hand. Já bych každopádně se štítem nikdy nehrál. Je to nuda. A hlavně v tom mým postu šlo o úplně něco jinýho...
Obrázek

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Monk a criticals

Příspěvek od Nekronaut » 03.09.2012, 09:10 hod.

Kdyby ve štítu nebylo tolik crit chance, tak bych se na něj taky vykašlal. Ale 8-10 crit chance je prostě moc velké lákadlo...

Odpovědět

Zpět na „Monk“