GemMonk 2.1.0

Odpovědět
Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895
GemMonk 2.1.0

Příspěvek od Seton » 01.09.2014, 13:20 hod.

Ahoj.
Rád se s Váma podělím o mého starého oprášeného Lightning monka. Nyní ovšem nabral druhý dech s pomocí lege gemů :). (Pracovní název "Hromosvod") :D
Základ je stejný jako u Lightning monka, takže potřebné předměty jsou:
Helma: The Eye of the storm
Zbraně (Dual): WKL (Wo kim lau)/Thunderfury nebo WKL/Odyn son, popřípadě jiné kombinace těchto tří.
Brancery: Strongarm brancers (kvůli DR:SB skillu).
Prsten: RoRG samozřejmě :). Nejlíp v kombinaci s SoJ ( ten zatím nemám :/ )
Mimo starý Light build je potřeba ještě:
Gatě: Nové Depth Diggers (Ještě jednou díky Buchisovi)
Legendární gemy:
Obrázek
Obrázek

Skills (co používám momentálně já) a úvod.
Build je zaměřen překvapivě na primarní Spirit generátor. Jedná se o Deadly Reach s runou Scattered Blows (dále jen DR:SB),co nejvyšším AS (Attack speed) a LpH (Life per Hit). Velmi vysoké AS zajistí, že efekty z lege gemů procují prakticky furt. LoH je pro vysoké AS jako stvořený, takže to spolu funguje.
Zkouším alternativy na pozici primárního skillu, takže zatím probíhá test.
Skills:
DR:SB - Spouštěč gemů,LoH a hlavní útok.
CS: Implosion - Stahování mobů k sobě
DS: Quicksilver - Netřeba vysvětlovat, jak únikový skill, tak skill pro rychlejší pohyb po mapě (v GR k nezaplacení)
SW: Cyclone - V patchi se rapidně zvedla dmg tohoto skillu a je to znát. Vysoké AS produkuje přes DR:SB tornáda jak na běžícím páse
Mantra - podle potřeby. Já momentálně na vyšší GR Mantra of Evasion s armor runou.
EP: Shocking grasp - Rozdá za jedno použití 2x EP. Nácuc cykonem a prásk :).
Jediná pasivka, která je potřebná (zbytek dle uvážení) je Alacrity. 15% AS k primárním skills, to v tomto buildu musí být!
T6 solo- Pomalejší než s mým WD nebo DH ale dá se to v pohodě a umřu výhradně jen svojí chybou.
T6 parta- Naprosto napohodu :)
GR- Nejvíc odzkoušeno LVL 30 v partě (dá se,není to pohoda). LVL 28 solo v pohodě docela (problémek je většinou s Guadrianem-trvá déle).

EdIT: Link na postavu.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Seto ... ero/658327
Edit 2:
Už to není vůbec aktuální :D.
Edit 3: Opravena hrubka nejvyššího ( ;-) ) kalibru! Díky lidem z klanu za upozornění a pořádnej výsměch :).
Naposledy upravil(a) Seton dne 09.09.2014, 14:09 hod., celkem upraveno 1 x.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: GemMonk 2.1.0

Příspěvek od tomisco » 04.09.2014, 07:06 hod.

Wreath of Lightning gem používám i na fire mončici, kterou jedu s první ohnivou runou na Lashing Tail Kicku a s fire Mystic Ally (bnet profil v podpisu). Zatím mám na HC strop sólo 23. level GR. Dál juž jsem to nestihl v limitu. Fire mončice dává i T6, ale hraji hlavně T4, aby to bylo ještě svižné a elity mě moc nezdržovaly. Zkoušel jsem celkem slušné daibo bez spešl vlastnosti, ale dvojice jednoruček s 40% do fire je pořád o něco lepší.

Hlavní lightning mončice mi umřela krátce po spuštění nového patche, novou jsem ještě netestoval, protože čekám na Ramalands Gift do luxusní WKL fisty. Chci ještě zkusit kombinaci s gemem pro primární útoky, kalhotami Depth Diggers a procenty do primáru na předmětech. S vysokým AS a lightning gemem by to mohlo být zajímavé. Ještě chci otestovat tyč s redukcí na SSS, ale nepadla s dírou a raději počkám na RG. Stejně tak s parádní spearou s 2400 dps a 24% do holy damage. Různých kombinací a buldů se naskýtá poměrně dost a Blizzard mě potěšil, jak monka boostl.

Mimochodem, koukal jsem v HC GR žebříčcích, že nejlepší monkové mají většinou tyč s dvěmi čepelemi Flying Dragon. To jsem na to zvědav, až to padne. :)

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: GemMonk 2.1.0

Příspěvek od Seton » 04.09.2014, 08:17 hod.

Během 3 dnů jsem build změnil 3x :D. A teď právě čekám na Flying dragona aby to bylo perfektní :). Viz profil :)
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Seto ... ero/658327
Je to hodně pecka a to to ještě nemám vyladěný vůbec :). Ale neuvěřitelný štěstí na drop :). za dva dny komplet Rainment set (blesky) i Sunwuko set, helma i daibo na zvony (redukce ceny,+DMG a prásknutí zvonu kamkoliv) no k tomu ice climbers a botky na 2 Ally....prostě pecka :D.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
GABO
Quill Rat
Příspěvky:44
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GABO#2774
Bydliště:Košice

Re: GemMonk 2.1.0

Příspěvek od GABO » 04.09.2014, 16:27 hod.

Jop ja som tento build čo používaš dal dokopy hneď ako posilnili palice 2h + použitie toho setu. Aktuálne mi ešte treba aby padol ten prívesok zo setu, aby som nasadil danú helmu Peshkov a vyladiť + vložiť kamene. Aktuálne s týmto buildom je T4 veľmi rýchle a nie je problém T5/6 na single gaming. Ono konečne (a to hrávam fakt len monka) si to s ním užívam a mám radosť ak sa dostanem k hraniu.

RHfactor
Quill Rat
Příspěvky:10
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Rudo#2648

Re: GemMonk 2.1.0

Příspěvek od RHfactor » 06.09.2014, 08:12 hod.

By ma zaujimalo aku hranicu %AS z Itemov by som sa mal snazit dosiahnut aby to bolo tak akurat rozumne. Nechce sa mi to hrotit bez cielne.

Odpovědět

Zpět na „Monk“