Monk build - TheorycraftThursday

Odpovědět
v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770
Monk build - TheorycraftThursday

Příspěvek od v0kurka » 08.05.2014, 12:50 hod.

Zdravíčko, pokud vládnete alespoň trochu angličtinou, určitě se výborně pobavíte u následujících dvou topiců:

http://eu.battle.net/d3/en/blog/1398791 ... 01-05-2014
(mladší, méně komentářů)

http://us.battle.net/d3/en/blog/1398791 ... k-5-1-2014
(starší, více komentářů, příspěvek od autora buildu!)

Nevím, jak to skutečně vnímá Blizzard, ale moje reakce byla... Ehm, zaskočená. Nakonec jsem se začal smát :D Totiž ani jsem ten build podrobně nečetl, projel jsem to myší a usoudil, že je to docela k ničemu. Načež jsem si rozkliknul profil toho hráče a to můj pocit ještě umocnilo.

Pokud nevíte, o co jde, Blizzard chce každý čtvrtek prezentovat nějaký zajímavý build. Pro první "díl" vybrali hodně impotentního monka. V diskuzi reaguje řada hodně uraženejch monků, který to vnímaj jako výsměch jejich povolání.

Aby nebylo dost samotného buildu, na přiložených screenech chybí vyobrazení obtížnosti a celkem pochopitelně nikdo znalý hry nevěří, že by tohle mohlo být efektivní výše než na master obtížnosti.

Co si o tom myslíte? Vyzkoušíte ZIPův "Unholy" build? ;D

Hráčův profil: http://us.battle.net/d3/en/profile/ZiPS ... ro/6755746

Pohled na Near Death Experience pasivku na softcoru u mě vyvolal nový záchvat smíchu :D

Makinaky
Quill Rat
Příspěvky:43
BattleTag:Makinaky#2141

Re: Monk build - TheorycraftThursday

Příspěvek od Makinaky » 09.05.2014, 08:12 hod.

To někdo zavřel oči a náhodně si vybral skilly? :) A ještě to prezentuje jako zajímavý build.

Pokud monka takhle hraje většina hráčů, není se čemu divit že si stěžují jak je slabý...

Ze začátku jsem také patřil k těm plačícím, jak je monk slabý. Chtělo to jen trochu popřemýšlet jak monka zahrát a hned jste v grupě ten nejoblíbenější.

Monk má pro mě pouze jedinou a obrovskou nevýhodu oproti ostatním classám, pokud chce hrát efektivně solo damage styl na vysokém tormentu (rifty). Musí sjednotit resistence na gearu. V situaci jaká je, vám bude trvat nabrat gear asi tak 5x déle než ostatním classám.

firdecek
The Butcher
Příspěvky:1231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Firius#2998

Re: Monk build - TheorycraftThursday

Příspěvek od firdecek » 09.05.2014, 09:14 hod.

Ano, jenže jakmile ten gear nabereš, tak budeš mít mnohem lepší náskok nad ostatními díky těmto resistům. I Když dexterita je nejhorší ze všech statů, tak to asi není tak horké :) Jinak ten build není udělaný proto, aby se s ním dalo farmit T6, ale prostě pro ukázku, jak se to dá poskládat a že to může být zábavné - nad tím se dneska už nikdo nezamyslí, jen efektivita, "farmení" apod...ale je to hra přeci ne? :)

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Monk build - TheorycraftThursday

Příspěvek od v0kurka » 11.05.2014, 12:46 hod.

Moc nechápu, co je zábavnýho na tom, že nikomu nic neděláš :D A zároveň teda nikdo nedělá nic tobě... To je fajnový možná na vyšších tormentech, ale na masterovi či níže?

Myslíte si, že tyhle fora a theorycraft čtvrtky zajímají "nooby"? :o Obecně lze s jistotou tvrdit, že celá herní populace (nejen) diabla budou z větší části noobové, co hru do hloubky neřeší. Jenže právě ta zbylá menšina tvoří z větší části osazenstvo blizzard fór a píšou komentáře pod články, protože se o hru komplexně zajímají. Nabízet teda téhle angažované části hráčské populace neefektivní trapárny je prostě krok vedle.

exofus
Fallen Shaman
Příspěvky:56
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Monk build - TheorycraftThursday

Příspěvek od exofus » 11.05.2014, 18:47 hod.

Zaprvé ten theorycraft asi spočívá v tom že se natřel na červeno a nahodil si Anda visage přilbu, pak zašel do zoo a vybral si opici aby za pár banánu vybrala nějaké skilly. Vždyť podle základního teorycraftu používá nejhorší spirit gen. a přeroloval hlavně ty věci které byly použitelné. Kdyby to dali do kategorie funBuild Thursday ani nepípnu ale takhle :O monk je moje uplně nejvíc oblíbená postava a když řeknu že tohle je krok vedle(jak řekl kolega tady nademnou) tak to je slabé slovo protože každý monk ví že jestli chce být použitelný tak se sa*ra nadře hlavně na T5,6

Dále bych pak rád reagoval na příspěvěk že monk je vlastně v pohodě a lidí brečí ze zvyku. Sám jsem sice hráč který vždycky zatne zuby a snaží se to nějak pořešit aby vyběhl s další a další blbinou kterou blizz udělá. Nechci aby tohle bylo bráno jako brečení jen prtostě bych rád vypíchnul pár věcí proč je monk prostě no jak to říct slušně no komplikovaný :
Moc bych chtěl potka típka který nerfnul dex, i ten barba a crusa má armor z str, wizna a doctor rezisty z intu a monk a hunter utřeli nos když si sečteme že AoE nejde stejně uhnout tak mi příjde že chce blizz tenhle char odepsat, člověk aby měl pořádný armor tak musí mít pasivku Seize the Initiative, jestli si mám stackovat rezisty ? Proč ? vůbec jsem se na to nezaměřil a s One with Everything jsem vytáhl (pro mě krásných) 1024 rezist to all - ale ano 2 pasivky v řízku jen abych byl trochu použitelný.
Jestli chci v RoSku dělat aspoň nějaký dmg tak to vypadá že že potřebuju nastackovat % elemental dmg jenže u monka hold někdy zapomněli že by runy měly měnit zakladní dmg skillu, příjde mi že monk má strašně + moc skillu které zůstavají physical a nebo při změně dmg je ta runa celkem nepoužitelná tak tak wtf blizz jak si to dmg mám nabrat tak max % jen na daný skill.
Pak tady máme itemy vůbec jsem netušil že ani jeden set nebude podporavat one handy všude daibo. Bonus za Shenlongy :O
Jak závidím barbíkům s earthquackem nebo tal rashu s meteorem monk ma innu a ta je co já vím buglá(efect manter nefunguje tak jak má)
Rád bych taky upozornil že Diablo je Hack and Slash hra a né žádne MMORPG tak proč mi cpou ty role s tohoto žánru (teďka to musím porovnat tak sry, protože někoho to třeba naštve) s Diablem 2 tam si každy se skilly vystačil sám a i v partě nebyl problém ale tady mě přinutí příjnout nějakou team roli a každý to baští(když někdo náhodou ne je označen za nooba a trotla atd.) páč lidi paří online hry a moba hry, nevím jestli jde vidět co tímhle chci říct, prostě tahle hra uvízla asi někde mezi a mně to mrzí protože tuhle serii jedu od D1 a ikdyž RoS napravil opravdu hodně, hodně moc tak hra se měla raději jmenovat Nephalem the Liberator nebo tak nějak.

Tohle jsou tak věcí které mě celkem dost štvou a chtěl bych aby se s tím něco udělalo jenže asi nic blizz s jeho stylem balancu (když něco funguje nerfnem to, když to funguje dál s nějakou runou tak to ještě nerfnerm, už je to naprt ale stejně to nerfnem) se nestane nic.

Tohle ale prezentuje jen můj názor možná nechápu jak monka hrát a jsem vlastně jen další noob který tady brečí ale po tom theorycraftu jsem nabral pocit že si z monka lidi dělají celkem srandu a nevidí ty problémy se kterými se podlě mně potýká ( a neříkejte že každý má stejné problémy hlavně wizny :DDD miláčci blizzu :D )

Uživatelský avatar
hejt
Quill Rat
Příspěvky:2

Re: Monk build - TheorycraftThursday

Příspěvek od hejt » 26.05.2014, 19:33 hod.

Ja nevim proc tu vsichni placou. Ano neni dobrej na solo, ale na hc jen kvuli stahovani a exploding palmu, kterej nadela vetsi dmg nez ostatni dmg v cely parte je na vetsi tormenty nenahraditelnej. Me osobne nevadi to ze nevidim velky cisla, kdyz tvoji hrou jedes rifty o polovinu rychleji.. Kdyz te nebavi suportit tak hold hraj wd, ktery odklika kazdej i na vysoky tormenty.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Using Tapatalk

Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov

Re: Monk build - TheorycraftThursday

Příspěvek od Sirius » 27.05.2014, 06:12 hod.

Jenže mě baví monk:-) Zkoušel jsem WD ale zrovna mě to nechytlo. Monka jsem ve vanille mohl v klidu hrát i solo na velký MP. Proto bych chtěl aby měl taky nějaký build jako ostatní charaktery, který by nebyl support ale něco by zabil. Bylo to tak dřív tak to tak mělo si myslím zůstat.

exofus
Fallen Shaman
Příspěvky:56
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Monk build - TheorycraftThursday

Příspěvek od exofus » 27.05.2014, 07:36 hod.

hejt píše:Ja nevim proc tu vsichni placou. Ano neni dobrej na solo, ale na hc jen kvuli stahovani a exploding palmu, kterej nadela vetsi dmg nez ostatni dmg v cely parte je na vetsi tormenty nenahraditelnej. Me osobne nevadi to ze nevidim velky cisla, kdyz tvoji hrou jedes rifty o polovinu rychleji.. Kdyz te nebavi suportit tak hold hraj wd, ktery odklika kazdej i na vysoky tormenty.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Já osobně nejsem zastáncem vysokých červených čísel které skáčou dokola na monitor připadám si pak jako na korejském grindfestu a o tom by Diablo nemělo být.
Jestli nechápeš o čem lidi hrající za mnicha(nevím jestli hraješ) tak se mrkni na full changelog k 2.0.5 a vidíš u každého spirit gen. jak mu natřískali runy které měnily dmg z physical na nějaký jiný typ (mnich byl do té doby physical king) - takže někteří lidé kteří brečí nad monkem asi ví co a jak , a sám říkáš že mnich není dobrej na solo ale tak kde jsme v nějaké MMORPG nebo v HackAndSlash hře kde by tohle mělo být vybalancované tak aby na solo byl dobrý každý. Už vidím tu dobu jak jsem hrál D2 fakt jsem přemýšlel jestli budu tankovat barbem palou nebo druidem s proměnama a někdo zamnou to pokosí :DDD promiň že zase vzpomínám na D2 ale jako příklad to posloužilo dobře.

Shodnem se snad na jediném - s mnichem v partě jde všechno rychleji(vyjímku tvoří pouze parta 4 mnichů)

Uživatelský avatar
hejt
Quill Rat
Příspěvky:2

Re: Monk build - TheorycraftThursday

Příspěvek od hejt » 27.05.2014, 12:22 hod.

No spis parta kde uz jsou 2 je moc :-)))
Monka hraju, hc t6 suport davam v poklidu ;)
Kazdopadne jediny co se nemuzu rozhodnout tak do jakyho elementu pujdu. Zatim to vypada na holy a spirit regen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Using Tapatalk

Uživatelský avatar
maja
Doom Knight
Příspěvky:582
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maja#2296

Re: Monk build - TheorycraftThursday

Příspěvek od maja » 29.05.2014, 06:23 hod.

více jak rok jsem hrál jen monka, proházel různé kombinace skilů, věcí, ale za těhlech podmínek "vybalancování" se hodí jen do party, jako sólo t3 ok, t4 se dá , ale neefektivní.

exofus
Fallen Shaman
Příspěvky:56
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Monk build - TheorycraftThursday

Příspěvek od exofus » 29.05.2014, 06:39 hod.

maja píše:více jak rok jsem hrál jen monka, proházel různé kombinace skilů, věcí, ale za těhlech podmínek "vybalancování" se hodí jen do party, jako sólo t3 ok, t4 se dá , ale neefektivní.
Já sbírám věci na build bez spirit gen. s exploding palm je na to odkaz i tady na foru, vypadá to hodně efektivně ale kdo ví zase jsem installnul Mass effect 2, pak vyjde Sacred 3 a rok zakončím peckou dragon age : inquisition tak to spíš vidím na D3 pauzu ono je třeba si od toho i odpočinout :D a kdo ví třeba ten monk pak bude úúúplně někde jinde páč ikdyž je teď na .............(každý si doplní sprosté slova dle obliby) rozhodně nehodlám měnit.
FEEL THE WRATH OF YTAR

Odpovědět

Zpět na „Monk“