2.4.1 MONK

Uživatelský avatar
wert
Wraith
Příspěvky:176
BattleTag:Scavenger#2939
2.4.1 MONK

Příspěvek od wert » 12.04.2016, 07:46 hod.

Tady je malý přehled změn které přináší patch 2.4.1 monkovi. Na rozdíl od současného patche 2.4.0, který po éře statica znamenal díky nerfu ústup ze slávy, je většina změn k lepšímu a povede k posílení téměř všech buildů.


Uliana's Stratagem

tady dojde k pěknému boostu, tak snad bude možno hrát s ulianou i vyšší GR. Tenhle build mě baví, ale v současnosti je dost slabý. Tady jsou chystané změny:

(4) Set Bonus
Your Seven-Sided Strike deals double its total damage with each hit


(6) Set Bonus
Now also increases your Exploding Palm damage by 250%


Zároveň dojde i ke změně bonusu zde:

The Flow of Eternity
Now also increases your Seven-Sided Strike damage by 100%




Raiment of a Thousand Storms

Tady jediná změna, ale zajímavá. Tady se nabízí nový gen build.

(6) Set Bonus
Dashing Strike now also increases the damage of your Spirit Generators by 300% for 6 seconds




Monkey King's Garb

opět pěkný boost, platí totéž jako u uliany, v současnosti super na rifty a nízké GR, ale vysoké GR nejdou.

(4) Set Bonus
Decoy damage increased from 500% to 1000% weapon damage per stack


(6) Set Bonus
Damage bonus increased from 1500% to 3000%




Shenlong's Spirit

konečně taky nějaký upgrade oblíbených fistek.

(2) Set Bonus
Damage bonus after reaching maximum Spirit increased from 100% to 150%




Další změny jsou u některých class specific itemů.

Crystal Fist dostala novou lege vlastnost.
Dashing Strike reduces your damage taken by 40-50% for 6 seconds

stejně tak i Fleshrake
Dashing Strike increases the damage of Dashing Strike by 75-100% for 1 second, stacking up to 5 times

....
Naposledy upravil(a) wert dne 12.04.2016, 08:31 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kaindra
Wraith
Příspěvky:127
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kaindra#2514

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od kaindra » 12.04.2016, 08:30 hod.

Mno, premyslim, ze v S6 rozjedu mozna monka. To posileni fistek je fajn, aktualne s fistkama mam GR73. Co si teda myslis, ze se v S6 pojede? Uliana / gen monk? Build se "zvonama" jel v S5 kamos a na vysokym GR mel problem.
GR SOLO ALL CHARS 80+ DONE
GR SOLO ALL CHARS 85+ IN PROGRESSION
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Kaindra-2514/career

Uživatelský avatar
wert
Wraith
Příspěvky:176
BattleTag:Scavenger#2939

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od wert » 12.04.2016, 09:03 hod.

Co se pojede těžko říct. Pet gen monk kromě shenlongů jinej bonus nedostal, inna set je bez změny. Díky fistkám se posune výš, pomůže i změna na Simplicity strenght gemu. Zatím to nemám prostudovaný, ale zajímavě vypadá i Rainment set. Jen tak na blind co mě napadá by se mohl jet nějaký lightning build. Když vezmeš bonus generátoru +100% (2 set rainment) +300% (6 set rainment) +100% depth diggers +bonus z shenlongů - to už vypadá dost brutálně. Jistě dojdou využití i Fleshrake a Crystal Fist s novými bonusy. Chce to vyzkoušet aspoň v planneru.

pan HU
Doom Knight
Příspěvky:453
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Poldinka#2370
Bydliště:Praha

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od pan HU » 12.04.2016, 11:08 hod.

Jelikož hraju hodně v partě, tak ten Uliana monk by se docela hodil asi ... palma na všechny moby v okolí ...sakra ... že bych přece jenom přehodnotil svou lásku k WD? No uvidíme ... asi v mezisezoně zkusím jak šlape tahle postavička: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Pold ... o/68899381 a podle toho se rozhodnu. Scave ... je tam něco jinak ve 2.4.1. nebo tenhle equip je přesně to co má být???
S11 aneb Monk v záplavě Necromancerů

Uživatelský avatar
wert
Wraith
Příspěvky:176
BattleTag:Scavenger#2939

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od wert » 12.04.2016, 12:19 hod.

Základ je stejný, pár věcí bych změnil. F/R bych vyměnil za Endless Walk + Unity (solo) nebo SoJ (parta), eventuálně Oculus, CoE v kostce. Madstone v kostce mi přijde zbytečný (generátor + Gungdo ti plošnou aplikaci EP zajistí). Vyměnit třeba za Leoric Crown nebo jiné. Mantru vyměnit za Salvation/Agility případně Serenity/Ascension. Pasivky Beacon of Ytar, Momentum, Mythic Rhytm, Harmony. Gemy Trapped, Stricken, Gogok.

klondaik
Quill Rat
Příspěvky:25
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:duch#2725

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od klondaik » 03.05.2016, 12:35 hod.

Tak ja sezonu frcim v takomto zlozeni :
http://eu.battle.net/d3/en/profile/duch ... o/77416265
Zatial som s prstom v nose dal GR 57, vyssie som neskusal, nemal som cas.
Je tam moznosti v tomto builde na nejaku variabilitu, skusam kadeco, toto mi zatial najviac vyhovuje.
Keby sa niekto cudoval, preco mam headku na spustanie Exploding Palm, ked ho mam aj v talentoch, tak preto, lebo mi to setri cas a klik, je to omnoho pohodlnejsie. :)
Preto rozmyslam, ze by som talent na Exploding Palm vyhodil a zamenil za nieco, hm...uzitocnejsie? Len neviem (a to by mi mohol niekto poradit) za co, resp. ked ten talent vyhodim, ci z headky mi bude procovat len zakladny, bez nakej runy (predpokladam ze ano).
Ak by mal niekto tip na nake vylepsenie alebo boost, rad kazdu radu prijmem.
Kazdopadne, kto chce mat funny Rifty a GR, tak urcite odporucam, je to bombarder build :)

Uživatelský avatar
wert
Wraith
Příspěvky:176
BattleTag:Scavenger#2939

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od wert » 03.05.2016, 13:59 hod.

Madstone vyhoď, dej uli helm. Z kostky vyhoď leorica a RoRG, dej místo nich Frostburn a CoE (gear Unity). Na gungdo gear musí být +cold dmg ne fire. Místo Powerfull gemu bych dal Gogok. EP musíš nechat, potřebuješ runu Imp. doom. Ještě bych asi vyhodil Near death exp a dal něco jiného - Seize Init., Alacrity třeba.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od HELLERcz » 03.05.2016, 17:18 hod.

Uz se tesim az toho monka slozim. Sezonu jsem zacal s wd, ale uz cpu shardy do monka. Sezona 6 bude pro me o monkovi a wd :-) na ty epicke vybuchy se tesim :-D

Sent from GT-N7100
Obrázek

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od Seton » 06.05.2016, 10:58 hod.

Vidím, že Wert po mě převzal sekci monka a zase to tu trošku žije :) to je dobře :)
@Klondaik: Užitečnějšího než EP tam nic nenajdeš ;), pak bys musel přepnout na jiný build (Rainment, Innas atd.)
@Polda:: Co takhle EP Monk pod mým vedením ? :) :), že bych si to ukončení kariéry Monka rozmyslel ;) >:D
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od Y0G1 » 09.05.2016, 05:05 hod.

Zdravim pani rozbehol som monka v s6 ..ako to vidite na progress gr ? ja momentalne hram innas pet build.

Mate nejaku predstavu co bude asi naj na progress gr ? zeby SSS build again ?

Mam pocit ze monk este svoj top build hlada

Uživatelský avatar
kaindra
Wraith
Příspěvky:127
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kaindra#2514

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od kaindra » 09.05.2016, 10:48 hod.

Ja rozjel zvony a je to parada, na farmeni super a zatim GR75 a potencial tam je. Co koukam na zebricky, tak me prijde, ze se tam objevuji 3 buildy: zvony, SSS a pak ten build na primary s Innou (coz jsem kdysi chvili zkousel a vubec mi to nesedlo, fakt je, ze sam Quinn se vyjadrzil, ze to je jeden z nejtezsich buildu co hral).
GR SOLO ALL CHARS 80+ DONE
GR SOLO ALL CHARS 85+ IN PROGRESSION
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Kaindra-2514/career

Uživatelský avatar
wert
Wraith
Příspěvky:176
BattleTag:Scavenger#2939

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od wert » 09.05.2016, 11:41 hod.

To musím potvrdit, hraju převážně pet gen Inna build a je to docela náročný. Ale když všechno funguje jak má je to super kombajn :green: .

Uživatelský avatar
kaindra
Wraith
Příspěvky:127
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kaindra#2514

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od kaindra » 09.05.2016, 11:54 hod.

Pochopil jsem to tak, ze 2 cykly pred cold zacnu spamovat rucicku jak blazen a v dalsim cyklu zacnu busit primarem jako blazen + si je stahnu cyclone strike a na cold odpalim 10 "petu"?
GR SOLO ALL CHARS 80+ DONE
GR SOLO ALL CHARS 85+ IN PROGRESSION
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Kaindra-2514/career

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od tomisco » 09.05.2016, 13:21 hod.

Na HC Season jedu tři monky. Zvony, SSS a mírně poupravený Inna's gen. První dva mám zatím v plenkách. S generátorem jsem dal nejvíce GR63. Áčkové mám zatím jen tři věci včetně jedné fisty, takže s vyšším paragonem, levelem gemů, augmenty a lepší výbavou by GR70 měl padnout. Nejzábavnější mi přijde one punch build, ale chybí mi dps a toughness, takže je to zatím tak na farmení T10. Ale co jsem nedávno koukal, první v žebříčku na HC Season (GR80; teď to bude asi víc) to dal s tímto buildem. Velký potenciál tam tedy je.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/tomi ... o/77261044

Uživatelský avatar
wert
Wraith
Příspěvky:176
BattleTag:Scavenger#2939

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od wert » 09.05.2016, 13:37 hod.

to kaindra: To co popisuješ je klasickej EP pet build, já jsem myslel čistě Inna generátor (já tomu říkám pet gen, ale měl bych asi říkat Inna gen - pety nepoužívám).

to tomisco: Na HC je asi jasný favorit zvonař, přeci jen je to nekontaktní build. U Inna generátoru musíš být stále v chumlu a na vysokých GR jsi stále takříkajíc hrobníkovi na lopatě :green:

Uživatelský avatar
kaindra
Wraith
Příspěvky:127
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kaindra#2514

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od kaindra » 09.05.2016, 13:42 hod.

Ja mel moc rad ten build, co jedes ty - Inna + Shenlongs, ale prislo me, ze pak uz to nejak zamrza (na patchi 2.4.0. jsem mel rekord 73), kolik ted s tim ty davas?
GR SOLO ALL CHARS 80+ DONE
GR SOLO ALL CHARS 85+ IN PROGRESSION
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Kaindra-2514/career

Uživatelský avatar
wert
Wraith
Příspěvky:176
BattleTag:Scavenger#2939

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od wert » 09.05.2016, 13:56 hod.

Včera jsem dal 78, a 79 mi uteklo jen těsně, hlavně kvůli bloudění. 80 je reálná, jen to vyžaduje trochu fishingu a to mě moc nebaví. Potenciál je určitě výš, přeci jen mám ještě rezervy na gearu a rozhodně v herním stylu :) . Hlavně ale jedu v partě, solo jen když mám na to náladu.

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od Y0G1 » 09.05.2016, 15:57 hod.

pozeral som teraz EU ladder a kazdy jeden tam ide sunwoko a zvonec ..takze to vyzera ze to je zatial build na top urovni.

Skusim to nejak rozumne poskladat , ale fisticka mi este nepadla D

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od Seton » 09.05.2016, 21:28 hod.

Osobne tipuju ep build jako win-to-go. Jeste je brzo, static se taky ukazal az v pulce sezony ;). Uliana i Inna maji velkej potencial, oba sety. Mrzi me nefunkcnost LoN TR buildu, ale taky muze prekvapit ;).
Tak ci tak, na sezone muzu s monkem v klidu swichnout na support az me omrzi nejaky z dps buildu.
Ja zkusim dropnou ep veci (zacal jsem dnes se sezonou :D) a dal se uvidi :)
Mobil, sry, preklepy mozny :)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

klasik19
Quill Rat
Příspěvky:1

Re: 2.4.1 MONK

Příspěvek od klasik19 » 14.05.2016, 06:44 hod.

čau pánové, prosil bych znalce monka o přesná návod jak funguje sweeping wind = inner storm, konkrétně to stackování, které je tak životně důležité....pokud mě zasáhne potvora s melee range útokem, přicházím ihned o stack? díky za vysvětlení, na TX to padá všechno bez problému, ale na vyšší GR přicházím čast o stack a je to v háji, zřejmě tím , že potvory neumírají tak rychle, zasáhnou mě a tím pádem přicházím o stack.

Odpovědět

Zpět na „Monk“