CrowdControl Monk, Perma Stunt

Odpovědět
Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895
CrowdControl Monk, Perma Stunt

Příspěvek od Seton » 21.10.2013, 11:02 hod.

Ahoj.
Tak jsem se rozhodl zkusit Monka stylem Crowd control. Pokud někdo rád zkouší netradiční (málo hraný buildy) tak může pročíst popis níže :).
Jde o monka, který sice nevyniká statisícovým DMG, ale některé party ho určitě rády uvitají, protože díky němu, budou bojovat proti stojícímu davu :).
Jde tedy spíš o party monka než sólo.

Naprostým základem a nutným "zlem" je zbraň Sledge fist. Ano, je dělaná na lvl 47 :D ale rolluje se s velice důležitou vlastností a to Stunt v hodnotách až 30-50% !!! Skills tohoto monka jsou pak upravené tak, aby tento efekt podporovaly nebo doplňovaly. Jak druhou zbraň budete potřebovat něco, co zvedne DPS. Hodně se hraje Echo,ale jeho Fear se mi neosvědčil. Proto sem použil The Fist of Az'Turrasq, která má také (sice jen 4%) Stunt on hit. Její DMG může být podobné jako u Echa.
Takže ke skillům.

Aktivní:
1. Primární- Crippling Wave (asi jakákoliv runa,podle zbytku gearu,co bude potřeba). MUST skill pro tenhle build. Zasahuje nejvíc mobů a tím pádem je Stunt efekt plošný (o to nám jde).
2. Sekundární- Cyclone s runou Implosion. Další MUST skill. Asi nemusím vysvětlovat, cyklonem natáhnete vše v dosahu 34 yardů a C Wave dá všem nataženým Stunt :).
3. SSS s runou Pandemonium. Další skill který nám zajistí Stunt. Dobrý na Elitky, slušný DMG.
4. Serenity s runou Ascension. Monk bez Serenitky snad ani není monk. Používat, když už vážte teče do bot. Taková Monkova KPZ ;-).
5. Blinding flash s runou Blinding echo. Další kontrola davu, oslepení je užitečný a druhé oslepení z runy to jen dotahuje k dokonalosti :).
6. Mantra of ..... No tady asi každý podle toho co mu chybí. Já mám nasazenou Mantra of Healing s Runou Time of Need, kvůli malým resistům.

Pasivky:
1. Beacon of Ytar. Možná to někdo bude považovat za slabou pasivku,ale těch 20% cooldown na SSS a Blind je hodně znát, právě pro to, abyste mohli jet non-stop.
2. Transcendence. Vzhledem k tomu, že Cyclone a Blind spamujete prakticky non-stop tak je tohle užitečná pasivka :).
3. Buď Resolve, nebo One with Everything, podle možností každého z Vás. Já osobně OWE, stejně jako mantru kvůli malým resistům.

Styl hraní je jasný. Cyclonem natáhnout vše k sobě, stunt,blind,stunt.....vše prakticky stojí na místě a nic nedělá :), Cyclone a Blind spamujte furt, spirit to zvládne, SSS při tužších bojích a Serenitka v nouzi. Na vysoké MP už asi jen s partou a velice dobrým gear, který zajistí vysoké resist a hodně life.
Přes malé DPS je tento build velice zábavný a chce trošku spolupráce s hráčem (není to držení myšítka při 300K DPS ;-))
Můj monk zde: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Seto ... ero/658327

Těm kdo to zkusí přeju hodně zábavy a těším se na diskuzi. P.S. nikomu ten build necpu,zdržte se komentů typu "Na MP 5-10 nepoužitelné" atd., v popisu buildu to mám zmíněno ;-).
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: CrowdControl Monk, Perma Stunt

Příspěvek od WulFgaR77 » 21.10.2013, 11:31 hod.

s dovolením doplním o video: http://www.youtube.com/watch?v=gkM9KbshzbM s nějakým info navíc ;)

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: CrowdControl Monk, Perma Stunt

Příspěvek od Seton » 21.10.2013, 12:23 hod.

Výborně :). Tohle video sem ještě neviděl. Pěkné doplnění tématu. dík
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: CrowdControl Monk, Perma Stunt

Příspěvek od Guru » 21.10.2013, 14:44 hod.

Jsem moc rad, ze ses rozhodl popsat a podelit se prave o tento nedoceneny build a doufam jen v jednu vec, ze se Ti k sobe podari najit partu lidi, hlavne WD s bat buildem a prumernym dmg se kterym budete na MP10 klatit slozitejsi elity pod 10 vterin, a neskoncis se Skornem v ruce a dodge/backslash buildem jako ja.

Pokud nezustanes odkazany na solo hru urcite si tu fistku porid s dirou na amethyst(LOH) zvys AS a EHP, do offhandy si klidne strc Stormshield a do buildu si zarad Crippling Wave-Breaking Wave, Mantra of Conviction-Overawe a Exploding Palm-Essence Burn. :wave:
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:824
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: CrowdControl Monk, Perma Stunt

Příspěvek od Slw » 21.10.2013, 15:09 hod.

já mám convi se submission - stun jde i přes ni na ranged potvory (mám teda jen az fist, takže stun "projde" jednou za čas-vždy to radši přitáhnu, ale odzkoušené to mám) zkus to. tu je link na můj upravený buld i s hc postavou
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: CrowdControl Monk, Perma Stunt

Příspěvek od Seton » 21.10.2013, 21:31 hod.

Dík za reference.
Guru: No jedu i solo, na MP1 se to dá. Monk se Skornem...no to mě ani nemluv :D. na RPG su odkojenej (BG1,2. D1,2,3. od Areny po Skyrim...atd.) a prostě když vidím tady na D3 pobíhat Wizza s obouručním hajzlem v rukách tak je mi do breku :D :D. No štít mu taky dávat nebudu, Monk pro mě bude vždy 2x 1-hand nebo daibo. Chtěl sem ten build jen dát do podvědomí hráčů ;-). Ale díky za rady :). Zkusím skills poupravit podle tebe a pak dám echo ;-)... echo jako echo, né echo jako Echo :D
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: CrowdControl Monk, Perma Stunt

Příspěvek od Guru » 22.10.2013, 11:33 hod.

Take bych mu v pazourech videl radeji Diabo, jenze najit ho s hezkym rollem jako to barbarovo nadobicko je obtizne ne-li nemozne a poradny Dualwield je doslova k "nezaplaceni" ...

A k Stormshieldu asi jen tolik ... nevim jakeho DPS se Ti podari s tou Sledge Fistkou dosahnout ... mozna 100-150K ... coz je prijemne mozna do MP5, ale co dal a navic pri hre ve vice lidech ? Osobne bych v parte na MP10 uvital radeji funkcniho monka s nicotnym dmg, ktery neco vydrzi a bude svymi skilly zvysovat dmg vsem okolo nez jelito diky jehoz echu budeme nahanet elitu pres pul mapy ... :wave:
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

Uživatelský avatar
Yarek
Fallen Shaman
Příspěvky:78
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Yarek#2624

Re: CrowdControl Monk, Perma Stunt

Příspěvek od Yarek » 25.10.2013, 00:02 hod.

Tak jsem neodolal a kdyz jsem doexpil monka,tak jsem zkusil tento build a je to fakt pecka.Do party je to super pomoc a kazdej si to chvali.Sice nejdrive na me blbe cumej, jako co ze tam chci delat s 15k dmg, ale pak jsou radi a fakt to odsejpa,zvlast,kdyz se hraje s wdckama:d
Nejdrive jsem to hnal vse na hp a mell 133k hp, ale nebylo to funkcni,pac sem byl stale bez spiritu:dTak jsem to trosku poladil,vyhodil stit a koupil rychlou rukavici s each hitem,nasadil zpatky inna kalhoty a uz to je o necem jinem,sice mam jen 85k hp, ale vic armor i resisty a je to paradicka:D

Pasivku jsem pak vynechal transcendenci a misto ni dal soul - 100 spiritu se hodi taky a hp za hit mam dostatek i na mp 10 do zavaru - jedine,co me spolehlive zabije je poison na zemi z vice stromu:-)

Jo a nevsiml jsem si,ze by nekdo pouzival,ale taky celkem zajimava vecicka je skill mistic ally, jedna runa pridava 10% hp, coz je treba u me peknej ranec uz:d
A mantra je asi nej na healing s redukci dmg.

Vrele doporucuji si to vyzkouset, je to fakt zabavne a pokud se trosku s partou sehrajete,tak je to i neskutecne rychla farma.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: CrowdControl Monk, Perma Stunt

Příspěvek od Seton » 25.10.2013, 09:03 hod.

Sem rád, že můj popis někomu posloužil :). Díky za feedback
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Maxim
Doom Knight
Příspěvky:402
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maxim#2668
Bydliště:Znám jedno místo tam tepláků ráj je to dost blízko Ústecký kraj- Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: CrowdControl Monk, Perma Stunt

Příspěvek od Maxim » 25.10.2013, 19:07 hod.

Na monkovi mám rád že tam to neni jako archon a critmass u něj toho de víc
Playmade HC selfound DH
Battletagy:
Maxim#2668-notebook
Maximus#21426-Počítač
Můj Zeal wizard
Obrázek
Finální Boss celýho diabla http://maximus26.rajce.idnes.cz/100_akt ... 03_IMG.jpg to křeslo neni moje

Uživatelský avatar
Yarek
Fallen Shaman
Příspěvky:78
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Yarek#2624

Re: CrowdControl Monk, Perma Stunt

Příspěvek od Yarek » 29.10.2013, 02:12 hod.

Tak jsem to jeste trosku vyladil a nemuzu si to ja, ale hlavne lidi v parte vynachvalit:D
Potvory se skoro nehnou - vcetne elitek, maj bud stun nebo blind, nebo oboje >:D
Ja umru na mp 10 pouze na poison ze stromu nebo pri nejaky fakt brutal kombinaci affixu.Dost tomu i pomaha pasivka Pacifism,pac ikdyz zrovna nemam serenity a sem treba frozen,tak me skoro nic nedelaj:d
Jinak jsem vsadil na AS a je to taky dost znat... .
Jinak postreh co jsem moc nepochopil - ty sledge fisty jsou nehorazne drahy, vzhledem ke sve dmg a vyuzitelnosti jinde nez v tomto buildu, ale na druhou stranu kdo toto chce hrat,tak jsou zas k nezaplaceni, este kdyz maj diru:D

Nove poznatky:
Tak jsem poridil jeste mec Azurewrath na freez a boost as, k nemu pasek se sanci na freez a dneska i amulet - cca 24,9% sance na freez on hit - pri sve rychlosti utoku jsou ted bud ve stunu nebo zmrazeni, pripadne oslepeni:-) Takze se uz moby nehnou skoro vubec a ostatni v parte maj klid na likvidaci... >:D

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: CrowdControl Monk, Perma Stunt

Příspěvek od Seton » 25.11.2013, 14:09 hod.

To okurka:
Je to potěcha pro oko, když sem hodím buil a on se chytne :). Krásně jsi to vylepšil tím Azurewhrat !
Jinak, mám pocit, že jsi mě přidával ve hře, dlouuuuho sem tam teď nebyl, tak jak se připojím, rád mrknu
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Monk“