Trial

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413
Trial

Příspěvek od Mlok » 14.10.2014, 10:09 hod.

Jak jste na tom kdo s DH v trialu?

Zajímalo by mě srovnání, abych věděl jaké mám ještě rezervy a jestli nedělám něco špatně:
- chybí mi ještě více věcí na gearu: zatím pořád int. RoRG, nemám pořádný amulet, takže chybí 3. gem, nemám WH, v rollech je také skoro všude ještě rezerva, Enforcer ještě není dolevelovaný (i když už je na 35)
- hraju variantu Cold/fire: EA-FA + CA-MA + MS-Ars
- na trial pasivky Ballistics + Steady Aim + Cull the Weak + Custom Engineering (pasivky jsou jasné, tady není co měnit)
- z aktivních skillů místo Vaultu dávám Caltrops - Bait the Trap (to by měla být také nejlepší varianta)
- rukavice mám zatím pouze Trag'Oul Coils, ty jsou ale na trial asi i nejlepší volba (umožní pro poslední vlny mít reset cooldownu na Companion, což je opravdu potřeba

S tím ne zrovna ideálním gearem a popsaným buildem dávám aktuálně 50:50 klíče na GR39 a GR40. Čekám, že po doladění gearu budu snadno dávat o lvl více a snad by mohlo jít o 2 lvl více v cílovém stavu. GR43 ale už asi spíše nepůjde (nebo jen sem tam když bude štěstí na dobrou vlnu mobů).

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Trial

Příspěvek od Mlok » 15.10.2014, 07:35 hod.

To tady nikdo nehraje s DH solo trial? To se mi nechce věřit.

Zatím jsem zlepšil RoRG, i když pořád ještě není ideální dle mojich přestav. S tím jak padá budu ještě zkoušet lepší. A Enforcer jsem zvýšil na 40 lvl. Pořád tedy ještě spousta nedoladěných věcí jako především amulet a třetí gem.

I tak už se podařil 2x klíč na GR41. Ale ještě dmg není dostatek na to, abych byl o celý lvl výše než předtím (tedy dával 50:50 GR40 a GR41). Zatím to je tak 25:60:15 (klíč na GR41:GR40:GR39).

Nejdřív se mi ovšem "zadařilo", jak jsem se nezamyslel při upgradu. Zkouším trial a první pokus ani klíč na GR39, to si říkám, že je divné když jsem trochu navýšil dmg. Zkusím ještě druhý pokus a zase to samé, ani klíč na GR39. Tak se zamyslím a konečně mi to došlo. Jak jsem změnil RoRG, tak nový s dex má pouze 5% attack speed a předchozí s int měl 7%. A samozřejmě jsem předtím měl body v paragonu nastavené zcela přesně na breakpoint, abych ušetřil co nejvíce bodů pro použití do CDR. Po přidání bodů v paragonu do attack speed, abych zase přesně dal breakpoint to už zase bylo ok a výsledek je ten stav výše.

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Trial

Příspěvek od Brum » 17.10.2014, 17:41 hod.

Kolik mas eDPS na trial pro srovnani. Ja se dostanu max na trial 36. Tam mam sice tak 80% uspesnost, ale 37 kamen se mi nikdy nepodaril. :) Jako ne ze by to vadilo, GR36 je muj strop stejne, pokud by neprisel idealni GR roll. ALe jen tak pro zajimavost. NAsel jsem nove TnT a to me posunulo z trialu 34 na 36, ale dalsi upgrade uz asi nebude tak velky rozdil.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Trial

Příspěvek od Mlok » 17.10.2014, 18:19 hod.

Na diabloprogress mi to ukazuje eDPS 1,493,892 a tobě 1,201,685. To ale není rozhodující srovnání.
To spíš už weapon EDamage, já 697,428, ty 532,737. A protože ti vychází větší poměr u weapon EDamage než u eDPS, tak z toho usuzuju, že máš zbytenčě moc ATS na breakpoint (už jsem ale nekontroloval jak ti to přesně vychází).

K tomu ti chybí Sentry dmg (na armoru nemáš vůbec a jinde ještě ne perfekt roll), máš jen 22%. Já mám 44%.

Já mám v gearu ještě velké rezervy na zlepšení, ty máš ještě o něco větší.

Ohledně GR zatím netuším. Právě teď jsem udělal první pokus na GR, začal jsem hezky nizoučko na GR30, abych trochu potrénoval DH (přeci jen ho mám týden). To zatím pohoda (pod 9 minut), i když se budu muset naučit více správný styl hraní pro DH. Pořád mám nutkání to hrát stylem Wiz. a tlačit se dopředu. A to opravdu s DH není možné. To bych na vyšších GR brzo dohrál.
Je možné, že zatím s aktuálním gearem také nevyužiju ty nejvyšší klíče, budu je ale potřebovat pro Wiz. (tam už chci zkoušet jen GR40+, GR39 jsem už dal).

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Trial

Příspěvek od Brum » 17.10.2014, 20:20 hod.

Diky za info.

Sentry rolly, tak jak jsou sli za 2,5 mega reroll, takze jsem to radeji tak uz nechal :). BP mam 2.91 asi. Vyhodil jsem zatim AS z paragonu a skoncil takto. Co se GR tyce, tak je to pravdu trochu jiny nez wiz, ale ne o moc. Me se osvedcilo klast sentry postupne dopredu a v GR se stredni a vetsi denzitou tak spojovat postupne grupy.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Trial

Příspěvek od Mlok » 17.10.2014, 20:55 hod.

Pokud máš gem na goldy, tak 2,5mil. za reroll je nic. Už jsem několikrát překročil 20mil. za reroll. Na rucksacku to jde ale opravdu blbě, tam je to vždy na hrozně moc pokusů.

Zkusil jsem trochu výše, GR34 pohodička s rezervou. Pak jsem zkusil GR36 (roll spíše lehce horší), tam už to začalo být zajímavé. Ještě jsem ho docela bez problémů dal, ale už žádná velká časová rezerva a jednou mi procla Awareness. Pomalu a jistě se s DH sehrávám. Ještě to bude chtít nějaký čas na vyšších GR, ale ono to půjde. Teď budu zatím dále ladit gear.
Ještě také musím zjistit od jakého lvl budu dávat Custom Engineeri. Na GR36 ještě určitě ne.

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Trial

Příspěvek od Brum » 17.10.2014, 21:28 hod.

Nevim, kamarad co hraje pouze DH (GR41 solo), tak je stale na 4 sentry a Engineering stale nenahodil. Co se rerollu tzce, tak prachz nejsou problem, ale materialz jo :(

cabes
Wraith
Příspěvky:175
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:cabes#1625

Re: Trial

Příspěvek od cabes » 22.10.2014, 09:51 hod.

tak som si len tak skusil ze ci my to pojde a dal som 41 raz inac ked nezomrem pri skakajucich moboch tak 39 davam.
na 42+ my treba lepsie TaT lebo ja mam tragicke:D a wristy ktore pri pouziti healing wells resetnu CD

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Trial

Příspěvek od Mlok » 22.10.2014, 10:06 hod.

Při posledních pokusech jsem pořád na hraně 42 klíčů. Ještě je nedávám, ale utíkají mi vždy tak o 0,3-0,5s. Jsem našel na US fóru lepší buildy na trial se kterými dávají 44 klíče a někdy i 45, ale jen kvlůi tomu se mi nechce dělat celý další build na který nemám věci.

Klíče na GR42 už snad za chvilku dávat budu, ty by se ještě hodily. Včera jsem 5 gemů upgradnul na 42 lvl, tak bych je zvýšil ještě aspon na 43. Přitom jsem úspěšně dal GR40, ale s mizerným časem (rezerva pár sekund), takže to nestačilo ani na poslední místo v žebříčku.
GR41 jsem dokončil 2x kvůli gemům (měl jsem štěstí, že se z 6 pokusů s 60% povedlo 5, takže stačily 2 runy), ani jeden z pokusů ale nebyl nadějný, abych stihnul v limitu.
U DH to vypadá, že je ještě více závislý na dobrém rollu GR než Wiz., protože při blbém rollu nejen, že nestíhám, ale i už začínám umírat. Možná někteří lepší hráči zvládnou se více vyhýbat smrti i při blbých monstrech, já to s DH už nedávám (když je buď hodně skákacích monster nebo nějaká rychlá monstra, která mají současně jailer/thunderstorm).

Vyšší než GR42 klíče asi ani nebudu chtít ani kvůli gemům. To už nemám potřebu hrát půl hodiny nebo více jeden GR (což by někde na GR45+ s frost/fire rocket buildem mohlo klidně i tu půl hodinu překročit, jak se bude pořád umírat když není perma SS).

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Trial

Příspěvek od Brum » 22.10.2014, 14:37 hod.

Ocividne delam neco spatne, protoze trial dam 36 a GR mam taky max 36 ... :(

Bochnik_chleba
Quill Rat
Příspěvky:29
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Bochnikchleb#2410

Re: Trial

Příspěvek od Bochnik_chleba » 22.10.2014, 14:40 hod.

mlok, nehodil by si sem prosím to US vlákno?

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Trial

Příspěvek od Mlok » 22.10.2014, 15:08 hod.

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/14926653371
Jeden build 4,15 frost rocket s Helltrapperem. Ten vyžaduju velkou míru self castění spenderu pro procování Helltrapperu. Druhé je 2.16 phys. build, kde používá Polar station pro proc Trapped gemu (jedna sentry do cesty mobů pro procování gemu, další 4 sentry klasicky za díru aby byly dostatečně daleko pro maximalizaci Zeis). Navíc zvyšuje proc Trapped gemu pomocí bait the trap i do cesty mobů (tedy nejen pro self buff ChC).
Více se mi líbí ten Phys. build, který navíc dává mírně lepší výsledky (občas klíč i na GR45 jak je vidět na videu).

Tady i přímý odkaz (který je z toho vlákna) na video k tomu Phys. buildu
https://www.youtube.com/watch?v=HAIhVdF_4B8

Jinak mi inspiroval v tom videu, že bych obecně mohl pokládat sentry mírně dále za díru (já je dávám těsně za díru, protože jsem měl obavu, že by mohl být problém záseku některých nejzvdálenějších monster a už jsem si to ani nevyzkoušl a jak je vidět, tak to problém není, případně dávat jednu sentry blíže, kdyby byl a v tom videu to řešila ta jedna jinak umístěná kvůli slow) a tím ještě o něco navýšit bonus ze Zeis. Tím bych mohl konečně překonat ten poslední malý kousíček, co mi chybí na GR42 klíče pro klasickou varianut 2,84 cold/fire rocket buildu i než bude nějaký další upgrade gearu.

Pro maximálně vysoké klíče je ale v každém případě nutné maximalizovat dmg všude co to jde, tedy včetně věcí jak % skil dmg na helmě. Na vlně 42+ když se nějaký mob teleportuje a dá hit, tak je konec tak jako tak a trochu toungess navíc to ani s unity nezachrání (a je třeba tomu bránit pohybem a dobrým pozicováním kolem Healing Wells + mít všude bait the trap + pomůže vhodné použití followera, já zatím nemám pro Enchantress potřebnou zbraň).

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: Trial

Příspěvek od Yaka » 27.10.2014, 09:09 hod.

Brume nevím - jestli s tím ještě bojuješ, ale někde bude problém, DHčko jsem poskládal zatím jen během víkendu - mám první BP s paragon bodíkama, nic moc gear bez TaT rukavic a klíč 36 jsem dal na druhej pokus.

Taky jsem to DHčko udělal jen a čistě na trialy, takže až to začne dávat 38-40 jsem spokojenej. V bedně už mám TaT rukavice, sice bídný, ale dostane mě to přes druhej BP.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Trial

Příspěvek od Mlok » 27.10.2014, 09:38 hod.

Aktualizuji stav.
Zase jsem trochu vylepšil gear a už dávám poměrně často klíče na GR42 (cca 30% pokusů, 60% pokusů GR41, zbytek je občasný úlet níže, když náhodou umřu nebo chytím nějakou extra blbou vlnu už dříve ještě když šetřím Wolf Companion). Klíč na GR43 zatím ani jeden, vyjímečně by se podaři mohl, ale budou to opravdu vyjímky.
Při perfekt gearu by s tím buildem šly dávat klíče na GR43 už více. Mně toho chybí pořád ještě dost, nemám WH, TaT mám bez ChD, helmu nemám ještě ideální (na trial měním s rollnutým + % skillem, ale nemá tak moc dobrý roll). A takový dobře rollnutý HF amulet by také dost pomohl (to by se dala přidat Ambush pasivka navíc, což je minimálně 10% dmg navíc dle toho jak se zrovna povede hit na hranici 75%).

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Trial

Příspěvek od Brum » 28.10.2014, 22:38 hod.

Uz jsem zjistil kde se deje chyba. Daval jsem sentry na blby misto, tak jak jsem byl zvykly s WD. Ted davam regulerne 39 klic.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Trial

Příspěvek od Mlok » 29.10.2014, 09:37 hod.

Pozicování sentry v trialu je velmi důležité pro maximalizaci Zeis. Já s tím pořád ještě experimentuji. Je jasné, že musí přijít dolu pod "díru", otázko je jak moc pod ní a jak moc vlevo. Nejlepší jsou různé kombinace, abys měl jednu blízko a ta zajistila dostřel i na nejzválednější moby, aby šly dolu. A další pak pozicuju různě, s tím prvě experimentuju. Když se dají moc daleko, tak zase začnou střílet do mobů o trochu později a výsledek může být kontraproduktivní.

A už i upravuju, kde se schovávám já, přesunul jsem se zcela na spodní okraj (dříve jen těsně pod healing well) a více doprava (o trochu více doprava než je healing well, dříve jsem byl přesně pod ní těsně u ní). Pozice je jak pro maximalizaci Zeisu, tak ten zcela spodní okraj pro minimalizaci umírání na vlně 41+. Při pohybu zcela na spodním okraji se mi už podařilo posledních 10 triálů v kuse neumřít.
Tady je ještě rada když se objeví teleportující/skákací potvory se k nim přiblížit (pak prý už neskáčou), to je ale z mojeho pohledu horší jak kvůli Zeisu, tak kvůli tomu, že musím dávat více pastí a může mi dojít discipline.

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Trial

Příspěvek od Brum » 29.10.2014, 11:09 hod.

S tim teleportovanim bych to nedelal. Za prve se teleportuji i na malou vzdalenost, o neco malo vice nez je melee range. Co smrdi nejakym random hitem od ostatnich potvor. A hlavne je mozné, že sice takto utancuju třeba 2 skakajici potvory, ale na druhou stranu se problizim k jinym dvema tak daleko, ze skoci a skok bude tak kratky, ze nebudu mit sanci utect. Potvory nejsou uplne presne na jednom fleku. Za me urcite budu stat co nejdal. Mozna to v extremnim pripade jednou pomuze a pak me to 5x za sebou zabije. O Zeis nemluve.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Trial

Příspěvek od Mlok » 29.10.2014, 11:56 hod.

To byla rada z US fóra od zkušených (už tam rozeznávám kdo tam tomu rozumí), že jim to tak funguje. Prostor k přiblížení by tam byl. Na Zeis by to vliv nemělo vůbec, poloha monster by byla oproti sentry pořád stejná (tam je jedno kde budu já a kde jsou monstra je dané spíše tím, kde se zaseknou u folllowera).

Ale když mi už teď funguje můj postup, tak to tak nechám. Dříve co jsem byl v podstatě jen o malý kousek vedle (ne úplně u kraje a mírně více vlevo) to nefungovalo moc dobře. To jsem umíral klidně 2 pokusy z 5. A že to pak naštve když umřu v dobře rozjeté 43/44 vlně.

Ještě potřebuju trochu experimentů s followery. Hraju převážně Templáře, ale Ench. i Scoundrel jsou mírně lepší na trial. (v každém případě přidají nepatrně dmg, ohledně cc je to otázka, tam jsi tak jistý nejsem, že jsou lepší). Pro Ench. ale nemám zbraň (The Sultan of Blinding Sand). A dříve mi jiný follower nepomohl ještě o klíč výše. Teď po dalších upgradech a nasazení WH by mi zase mohl jiný followeru už pomoct ten poslední kousek na vyšší klíč a mohl bych dát i GR43 klíč (už jsem byl klíči na GR43 naposledy párkrát hodně blízko).

Případně můžu zkusit ještě i bez unity. Neměl jsem zatím žádný perfekt roll jiného ringu a unity mám perfekt, takže jiný ring nepřinese už tak moc (u mě pouze navíc dex), tak jsem to dříve neřešil a hrál s unity i trial.

Makinaky
Quill Rat
Příspěvky:43
BattleTag:Makinaky#2141

Re: Trial

Příspěvek od Makinaky » 29.10.2014, 20:04 hod.

Nejvíc tě na trial boostne ring do setu s amuletem. Pokud narazíš na slušní roll, určitě tě to dostane na trialu o level výše.
Zkoušel jsem ten 2h xbow positioning z videa, akorát jsem měl 2,84. Nemám top 2h xbow a ani bracery s cooldownem. Ale i tak jsem točil GR 44 klíče celkem pravidělně. Občas jen 41 když jsem umřel.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Trial

Příspěvek od Mlok » 31.10.2014, 07:36 hod.

Ring do setu by pomohl hodně, to je jasné. Ale ten zatím nemám. Setový amulet náhodou už nosím, zatím nejlepší roll co mám z amuletů. Dal jsem zatím aspoň lepší ring než unity, ale to není o moc, to je pouze dex navíc (ale i tak to nějaké % dmg udělá).

A už jsem se zase posunul o lvl výše, už dávám klíče na GR43. Sice ne vždy, ale to nevadí (včera 4 kousky asi z 15 triálů). Tak jsem včera hned upgradnul zatím dva gemy na lvl 44.

Pak jsem ještě zkusil několik pokusů na GR42 a rozhodně je už s mojím gearem možné ho dát při dobrém rollu. Těch pokusů nebylo moc a při jednom už jsem byl hodně blízko (na 85% riftu jsem měl 2,5 minuty náskok, což by stačilo téměř na každého RG, ovšem zkončilo slušné patro a v dalším jsem o celý náskok přišel, takže nic).

Odpovědět

Zpět na „Demon Hunter“