DH 2,1.2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169
Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Stanley » 15.03.2015, 20:06 hod.

Tak jsem to otestoval a dle me Physical jasne prevalcoval Cold....

motherfucker
Gorebelly
Příspěvky:315
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tvoje mama

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od motherfucker » 15.03.2015, 20:08 hod.

Dost by nas asi zajimalo proc si myslis ze cold je o tolik horsi jak tu prezentujes....

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Stanley » 15.03.2015, 20:45 hod.

Nas, ale ptas se jen ty :). Jednak jsem nasel vlakno na bnet foru o tom, kde se mnou souhlasi, respektive ja s nim. Jsem na mobilu a odkaz ti nedam. A hlavne jsem si to sam vyzkousel na stejnem GR. Totozny gear, jen zmena elementu na bracerech, oboje s Polar station a padalo to lip. Velke plus ma physical na elity, kdyz jich neni moc a hlavne na bosse. Na velke skupiny trashe asi bude cold lepsi, ale celkove jsem to krajel rychleji s physical. Zkus a uvidis ;)

motherfucker
Gorebelly
Příspěvky:315
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tvoje mama

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od motherfucker » 15.03.2015, 21:37 hod.

Ptam se za vsechny DH :D nechytej se ficovin ale jadra veci...jinak teprv ted sem si precetl ze se to toci okolo solo hre a tam asi bude lepsi ph...sorry

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Stanley » 16.03.2015, 00:24 hod.

Obcas si rád porejpnu :D Jo, mluvil jsem o solu... V parte davam granaty ;)

motherfucker
Gorebelly
Příspěvky:315
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tvoje mama

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od motherfucker » 16.03.2015, 00:58 hod.

To ja zase radsi chill out :D

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Mlok » 16.03.2015, 07:44 hod.

Je to trošku jinak. Nejblíže byl ke správné odpovědi McT.

Stručné shrnutí na začátku:
Maelstrem je lepší na cca 80% rollů GR a Shooting stars na zbylých 20%. Pokud se nedělá větší fishing na konkrétní dobrý roll GR, tak jednozačně raději cold. O žádném převálcování nemůže být řeč.

Vše co píšu je z odehraných stovek GR34-GR51.

Podrobnější rozebrání:
První místa v solo žebříčku DH jsou zahraná s Physical, má to ale více háčků a také dalších souvislostí:
- od určitého lvl GR se na SC solo hraje pure DPS varianta a tougness se vůbec neřeší (tedy hraje se SoJ a bez unity), to pak znamená maximální dmg ale také one hit kill naprosto od čehokoliv a jediná defense je awareness; to vyžaduje hrát více opatrně a to má za důsledek:
- častější rozdělení elitek na dvě skupinky, tzn. častěji se zabíjí po menších počtech -> + pro shooting stars
- přední pozice jsou odehrané také současně s Hexing pants + teagukem, což při perfektním provedení hry (hodně těžké na hraní a vůbec to není styl hry pro každého) je to o trošku silnější jak než Priders fall, tak než jiný třetí gem nebo 20% elem. dmg
- všchny přední umístění jsou o velkém fishingu konkrétního rollu

A teď přímo ke srovnání cold x physical:
- co je lepší záleží čistě na rollu GR
- cold je o lepší o hodně častěji (zhruba pro těch 80% rollů)
- jenže při velkém fishingu jsou právě nejlepší ty rolly, kde je lepší physic: konkrétně rolly kde jsou moby s velkým progressem (typu Unburied, Punisher, ...), a ty bývají téměř vždy v menším počtu než 5, takže je lepší pro takový roll physic.

A jak to vychází konkrétně mně:
- na speed GR40 (tedy jestli se při průměrném času 6:30 dá ještě mluvit o speed) jasně o dost lepší cold, protože se hrajou všechny rolly a žádný fishing
- GR47 mám zahraný s cold + prvně pure DPS build bez unity (GR46 jsem ještě dal s unity) a trvalo mi to asi 15 pokusů než se povedlo; dostal jsem pak parádní roll u kterého byla škoda, že to bylo na GR47, dal bych s tím rollem minimálně GR48 a spíš GR49 a to pořád s cold (při hraní pure DPS buildu se to dá velmi dobře odhadnout, protože ohledně defense je to úplně fuk, jestli je to GR47 nebo GR49 a je to jen o dmg x live monster a měl jsem při tom pokusu 2,5 minutu rezervu).
Abyl to perfektní roll pro cold. S physic. by tenhle roll byl horší. Byla tam velká hustota celý GR, téměř pořád 5+ mobů.
- pár pokusů na GR48 s physic., kde jsem 2x byl asi 30s přes limit, ale nedostal jsem při žádném z asi 10 pokusů perfektní roll (ty dva nejlepší pokusy už byly celkem slušný roll pro physic.) a fishing GR mi nebaví, takže jsem se pak na to už vykašlal, při perfektním rollu by to u mě šlo určitě na GR49 (GR50 už nevím, ten už možné ne); na GR51-52 co dali nejlepší, na to nemám už určitě ani při perfektním rollu, na to nejsem dost dobrý hráč (viděl jsem videa jak hraje Wudijo a tak perfektně to nikdy nezahraju a i on s perfektním provedením musel na GR52 dělat velký fishing na perfektní roll)
- a to mám physic. SoJ o dost lepší než cold, takže phys. je u mě ještě mírně zvýhodněný gearem

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Stanley » 16.03.2015, 08:23 hod.

Tak přesně v takovou reakci jsem doufal :) Díky moc za osvětu.

Zkusil jsem právě na porovnání, GR 42 na HC s Phys a pak Cold a i přesto, že oba rolly byly spíše lehce nadprůměrné (z mého pohledu), tak je pravda, že u Physical pokusu jsem měl právě štěstí na méně mobů s velkým progresem. Takže prostě velké plus pro physical o kterém jsem neměl tucha. Proto mi to přišlo o tolik lepší.

Akorát mi to teď mrzí, žádný velký fishing nedělám, všechny pokusy, od 35 jedu po jednom levelu, jsem dal celkem snadno. V tomhle případě, dle toho co píšeš, mi vyjde lépe zkoušet s Cold. A jelikož hraju s Unity a měním jen Bracery, které jsem na druhý pokus craftl pěkné Physical Ancient a to mi sere :lol:

Na druhou stranu, třeba zase budu mít štěstí na roll GR pro Phys. variantu.
Naposledy upravil(a) Stanley dne 16.03.2015, 12:52 hod., celkem upraveno 1 x.

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Gold Eagle » 16.03.2015, 12:26 hod.

Potřeboval bych, aby Mlok začal hrát pet WD a pet Barbara. :green:

Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Dava_C » 16.03.2015, 12:56 hod.

Přestaň říkat pet Barbar, to zní teple jak prase :D
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Stanley » 16.03.2015, 13:04 hod.

Jakmile máš Taskery, tak seš PET :lol: Jen počkej na petWizze s Hydrama :lol:

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Stanley » 17.03.2015, 20:13 hod.

Tak jsem zkusil na střídačku lvl 43 s Cold a Phys, otřesný rolly, ale nakonec se povedlo s Cold. Jak psal Mlok, tak je univerzalnější. Pak jsem měl solidní pokus na 44, ale dostal jsem Rakanotha, byla blba mapa, neslo se schovavat a ten vul mi pri 14 mio Toughness s Unity daval pasivku na jeden teleport, tak jsem toho radsi nechal... Ten pocit při portování do města s pasivkou a staženýma pulkama, že se portne znova :lol:

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Dark_Deamon » 17.03.2015, 20:45 hod.

Stanley: Používal jsi u Physic dmg Tageuk + Hexiny?

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Stanley » 17.03.2015, 22:20 hod.

Bohuzel Kalhoty pana Yana mi nebyly přány, zatim. Takze Phys i Cold mel totozny setup. Nevim jestli by mi to sedelo, ale rad bych to vyzkousel. Zatim jsem hral jeden defense gem a s trochu dobrym rollem 44 pujde. Ale asi uz ted nebo na 45 budu muset nahodit treti dmg gem.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Dark_Deamon » 17.03.2015, 22:56 hod.

Já S2 ještě nehrál, takže moc nevím, o čem jsou ty nový gemy...Můj názor (možná že špatnej) je, že jakmile vyměníš jeden def gem za dmg, tak už je to ztráta.
Navíc si myslím, že pokud chce člověk opravdu porovnávat cold vs phys, tak na oboje musí mít to pravé nářadí :)

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Mlok » 18.03.2015, 07:02 hod.

Hexing a Teaguk jsou nezavisle na volbe cold x phys. Pro oba elementy jsou mirne silnejsi nez Priders a jiny gem. Musi ale hlavne hraci sedet ten styl hry. Mne nesedi vubec a nehraju tedy ani Hexing ani Teaguk.

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Stanley » 18.03.2015, 08:11 hod.

Rád bych vyzkoušel, ale bohužel zatím... asi začnu dávat shardy na kalhoty, zrovna mi nenapadá nic jinýho co bych chtěl :). Ten pohyb by mi asi nevadil, stejně ani s Priders Fall skoro nikdy nestřílím ve stoje. Ale štval by mě ten Taeguk, vím od monka, že bez autoclickeru se udržuje těžko a to může člověk mačkat furt. Docela by mě štvalo, kdybych každé dvě minuty ztratil stack 60 na Taeguku :lol:

Jinak u DH hraju gem na regen, na lvl 43 mi dává 53 k life per sec a ještě k tomu absorb shield za dvojnásobek LPS, což dělá u mě něco kolem 120-130k shield. Ten druhej hraju spíš u Monka a ten zvedá non-Phys dmg redukci a hlavně od lvl 25 zvyšuje resisty o 75% když seš pod půlkou života.

Uživatelský avatar
admiralos
Wraith
Příspěvky:160
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:ADMIRAL #2281

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od admiralos » 18.03.2015, 10:30 hod.

Hraju to asi podobne jako Stanley. Ten Regen gem je super. V mnohych situacich zachrani Pride Fall bonus. Samozrejme na vysokych GR uz pak temer kazdy inkasovany zasah prekona ten Regen shield, takze tam uz nema moc smysl tento gem brat. Nicmene na HC muze tento gem udelat rozdil mezi umrtim a prezitim v kritickych situacich. Ale je jasne ze pokud chce clovek vyzdimat maximum v GR tak je treba jit trosku do rizika a posilit dmg :)
Tez bych chtel zkusit ty Hexing pants od pana Yana :) Sice jedny mam, ale ty jsou opravdu tragicky :) Zjistil jsem pri phrani ze stejne temer furt delam "Stutter Stepping" (ten termin mam od Mloka :) ), ale stejne to budu muset pak testnout az s tema trenkama :) Laka me to, ze pak nemusim resit pripadne ztraty Pride Fall bonusu.
Co se tyce Taeguka, tak to uz je poradnej vopruz s DH, do toho zrejme nepujdu, na to nemam nervy :) To asi radsi zvolim Powerful gem nebo 20% cold dmg na Amu.
Dark_Deamon: Ohledne Physical vs Cold, tak tam akorat prehodis vybavu, kde mas elemtal. dmg (obvykle to byva SOJ, Bracery, Amu).
Stanley: A ty hrajes i Batmana Arkham serii :)? Ze tam mas jmeno Deadshot :) Kolik se Ti zatim podarilo na HC GR, tech onech GR43? Ja se na GR pustim solo v plne parade az dam PL 600 :)
Season 1 Hardcore DemonHunter solo - GR44 (12:04)

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od Stanley » 18.03.2015, 10:51 hod.

jj, 43 jsem udělal včera, zbylo mi 9 vteřin, už se mi ke konci pěkně potily ruce :lol: A pak jsem měl solidní pokus na 44, lítal jsem tam jako blázen, naháněl mobky na hromadu, procnul asi 4x, ale posranej Rakanoth mi to zkazil.

Cold amu není špatnej nápad, nebyl jsem si jistej jakej bych dal třetí dmg gem. S tím regenovým je to jak píšeš, občas zachrání před pasivkou, ale na takovým GR už téměř nikdy neuchrání Priders Fall.

PS: Hrál jsem jen první díl na PS3 a moc mi to nebavilo. Ale sleduju novinky o filmu Suicide Squad, tak jsem se inspiroval :)

Uživatelský avatar
admiralos
Wraith
Příspěvky:160
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:ADMIRAL #2281

Re: DH 2,1.2

Příspěvek od admiralos » 18.03.2015, 11:46 hod.

I tak CG :) Ja jsem na Perditiona (Rakanoth) na GR40+ jeste nikdy nenarazil. Je mi jasne ze jeho teleport attack je IK (resp. passivka). Ale urcite se da zmaknout :) Je treba ho mit "nauceneho" a mit ho stale nadohled, tak aby jsi mohl vypozorovat jeho pripravu na tento masivni utok a vcas hodil Vault. V riftech kdyz na nej narazim tak si to obcas zkousim, ale casto si to spletu s jeho utokem jak hodi ty "disky". Ale urcite to musi jit nejak rozeznat, teda v to doufam - Nekdo nejaka napoveda k tomu? Take si nejsem jist jak velky dosah ma ten jeho Teleport Attack v pripade ze chces od nej zmizet kdyz Ti procla passivka. Parkrat se mi totiz stalo ze jsem ho ani nevidel na mape a najedou prilitnul jak smrst.

PS: Batman Arkham Asylum me z pocatku vubec nebral, ale pak jsem se do nej nejak ponoril a chytl me neskutecnym zpusobem :) Batman Arkham City pak byla jasna volba :) ten byl teda jeste lepsi (tam mas prave boj proti Deadshotovi :) ) Pak vysel Batman Arkham Origins (zde je Deadshot taktez :) ) ten uz mel spis rozporuplna hodnoceni (nedelal to Rocksteady Studios), ale poridil jsem si ho tez :) A momentalne se moc tesim na finalni dil Batman Arkham Knight - verim ze to bude famozni :)
Season 1 Hardcore DemonHunter solo - GR44 (12:04)

Odpovědět

Zpět na „Demon Hunter“