DH bez sentry

Odpovědět
Uživatelský avatar
LordBENN
Quill Rat
Příspěvky:14
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordBENN#2909
DH bez sentry

Příspěvek od LordBENN » 03.01.2015, 11:44 hod.

Zdravím,
zkoušel jsem nějaký build, kde by nebylo potřeba sentrín. Aby se dalo vyzkoušet i jiných setů než je Marauder. Zatím se mě nějak osvědčil build s burizou a legendárních gemů Mirinae a Wreath of Lightning.

Jenom jak to vypadá viz video


Samozřejmě ostatní skily pod 1 až 4 se dají ještě přizpůsobit.

Ptám se, zda někdo nemá vyzkoušeno i jiný build, kde by se nepotřeboval Marauder a nebyl moc složitý na ovládání. A dalo se sním hrát T6.

DEU
Gorebelly
Příspěvky:395
BattleTag:DEU#2111
Bydliště:Toronto

Re: DH bez sentry

Příspěvek od DEU » 04.01.2015, 15:36 hod.

Ahoj, vypada to celkem slusne a podle me to bude jedna z variant hrana po patchi. Toto je ciste sc build, ale myslim si, ze na hc bude podobny, jen s toughness okolo 15m a vyssimi resisty. Ta chestka je cindercoat?
S6HC: GUARDIAN, Solo DH - GR 82 13:43 (Rank 50!!!), 313 hrs, NO RIP!!!

Uživatelský avatar
LordBENN
Quill Rat
Příspěvky:14
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordBENN#2909

Re: DH bez sentry

Příspěvek od LordBENN » 04.01.2015, 17:12 hod.

Chestka je cindercoat (redukce resource 27% pro fire skil). Problém je spíš v reflect dmg, stačí jednou vystřelit a život je fuč. Na reflect myslím není imunita. Nakonec to lze zkombinovat se sentrinama. Dobrý je přidat třetí legendární gem co dává poison dmg nebo 20% dmg navíc po zabití elitky. Jde to pak rozhodně lépe :).

DEU
Gorebelly
Příspěvky:395
BattleTag:DEU#2111
Bydliště:Toronto

Re: DH bez sentry

Příspěvek od DEU » 04.01.2015, 17:20 hod.

A to video je tvoje, nebo jsi jej nasel na netu?
S6HC: GUARDIAN, Solo DH - GR 82 13:43 (Rank 50!!!), 313 hrs, NO RIP!!!

Uživatelský avatar
LordBENN
Quill Rat
Příspěvky:14
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordBENN#2909

Re: DH bez sentry

Příspěvek od LordBENN » 04.01.2015, 17:49 hod.

To je moje video. Ono použití těch dvou legendárních gemů jde dobře aplikovat i pro wizarda (jsou skily co opravdu dost hitují) a mám dojem, že i na publicu jsem viděl barbara co toho využíval.

DEU
Gorebelly
Příspěvky:395
BattleTag:DEU#2111
Bydliště:Toronto

Re: DH bez sentry

Příspěvek od DEU » 04.01.2015, 18:33 hod.

Ja videl na hc public prevazne cruse a barbary. Ale tento build nevypada spatne. Po patchi ale bude muset dh strilet sam, takze pokud se zaklada na attack speed, pak to nepujde aplikovat.
S6HC: GUARDIAN, Solo DH - GR 82 13:43 (Rank 50!!!), 313 hrs, NO RIP!!!

Uživatelský avatar
LordBENN
Quill Rat
Příspěvky:14
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordBENN#2909

Re: DH bez sentry

Příspěvek od LordBENN » 04.01.2015, 19:03 hod.

Pokud budeš rychle střílet, tak je to jenom k dobru. Spíš se obávám, aby nezahýbali s proc koeficienty u elemental arrow. Pak by to přestalo fungovat.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH bez sentry

Příspěvek od Mlok » 04.01.2015, 19:07 hod.

Tak ono hlavně ty gemy jsou pro DH nesmysl, to samé Wiz. Když se hrajou dmg gemy, tak Pain a Toxin. U Wiz. je to tak na T6 nejlepší a i u DH se to dá použít pro alternativní build bez M6.
Na tom videu je vidět, jak to vlastně vůbec nefunguje. I alternativní buildy bez M6 nemusí být tak slabé (třeba když se dobře postaví Strafe build).
Ale samozřejmě pokud to někoho baví a nevadí mu, že vše pižlá tak pomaloučku, tak proč ne. Pak se dá hrát téměř cokoliv.

Pokud nedojde k nějaké další zásadní změně M6 než je aktuálně na PTR, tak se to takhle (ani s M6 k tomu) hrát nebude určitě. Budou se hrát dva buildy:
- CA solo
- MS v partě (případně taky CA)

Uživatelský avatar
LordBENN
Quill Rat
Příspěvky:14
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordBENN#2909

Re: DH bez sentry

Příspěvek od LordBENN » 05.01.2015, 00:14 hod.

Ono nevýhoda gemu Toxinu je že má třeba dmg 4000%, ale po dobu 10s. To gem Mirinae má třeba 3000% dmg, ale za 10s se spustí 3x nebo i 5x, tak ve výsledku je mnohem efektivnějsí. gem Mirinae prostě udeří okamžitě a o páre sekund může znovu. Bohužel nevýhodou je, že se musí najít způsob jak jej často aktivovat. To znamená používat skily, které hodně hitují a nemají mizerný proc koeficient. A ve videu, jde vidět, že to dobře funguje ve skupinách.

Nakonec jsem chtěl jenom ukázal jiný build. No čekal jsem, že někdo napíše: "Pěkný, ale tento build xyz bez sentrín je mnohem silnější...". No třeba to někoho inspiruje a posune tento build někam dál ;). Nevyžaduje žádnou setovku, tak jsou zde další možnosti. Anebo se na něj zapomene.

No u wize se gem Mirinae dá taky dobře využít, ale to bych se zatím netahal.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH bez sentry

Příspěvek od Mlok » 05.01.2015, 08:02 hod.

Ale o srovnání s M6 tu vůbec nejde. M6 je nutnost na vyšší GR. Na T6 jsou ale buildy, které se M6 vyrovnají v efektivitě a dokonce mohou být i o chlup rychlejší než M6 build.

A tohle srovnání tu jde, tedy s dalšími non M6 buildy.

Tvoje video jsem si procházel podrobněji a stopnul si tam i několik časů, kde se kolik zdržuješ. A je to opravdu hodně pomalé (2-3x pomalejší oproti dobře fungujícímu buildu, což je opravdu strašně velký rozdíl; už zpomalení o 50% je strašně moc).

A s gemy to tak prostě je. Tedy Mirinae nefugnuje dobře a Toxin ano. Videa hovoří za vše. S Mirinae jsi opravdu strašně pomalý, oproti tomu dobře postavený Strafe build s Toxin + Pain je rychlovka (tam se pořád pohybuješ, u non elitek nezastavuješ nikdy vůbec), na US fóru jsou k tomu také videa k dispozici.

To, že se Mirinae spustí za 10s 3x nebo 5x vůbec ničemu nepomůže. S dobře postaveným buildem s Pain + Toxin se pohybuješ neustále dopředu a vůbec se nezastavuješ. O nějakých 10s na jednom místě nemůže být vůbec řeč.
Jakmile nemáš skupinu mobů blízko sebe, tak Mirinae procne až za strašně dlouho. Tam by to trvalo nechutně dlouho i s proc koeficientem 1 (i tak by to bylo v průměru 6,6 hitu k tomu potřebných) a i když si vybral správně skill s aspoň trošku vyšším koef., tak pořád je to velká bída.

1 procnutí Toxinu + Pain stačí při dobrém gearu (především zbraň s vysokou base dmg) na zabití jakéhokoliv non elite moba (tzn. 1-2 hity). A o tom to přesně celé je, že Toxin procne vždy okamžitě. Pain je o chlup horší u DH, proč nemusí být na první hit. V průměru procne Pain na cca 1,6 hitu (60-65% ChC na gearu).
U strafe buildu hituješ za pohybu, takže ty 2 hity potřebné pro Pain dáš vždy aniž se zastavíš (a Toxinu stačí jediný hit).

U non elitek tedy není vůbec co řešit, tam fungující build znamená nikdy se nezastavit. A proto dobře postavený Strafe build může být i o chlup rychlejší než M6. M6 už je rychlejší na elitky, u obyč mobů se ale sem tam pohyb přeruší kvůli cool downu sentry (je to sice málo při nějakém tom CDR na gearu a optimálním pokládání sentry, ale Strafe build nezastavuje vůbec).

U elitek kde se občas i s dobrým buildem na pár sekund zastavíš (ale jen někdy, slabší elitky se pořád probíhají v pohybu bez zastavení), tak dle toho jak si chválíš procování Mirinae, tak jsi tam na videu zaseklý opravdu strašně dlouho, na jednom místě jsem naměřil i 20s. 20s je strašně moc i na RG nebo bossy typu Butcher.

Nevyžadování setovky dnes už není žádná výhoda. Sety mají už nějaký ten čas velkou šanci na drop a poskládat set je dnes to nejjednodušší. Náročnější na sehnání jsou do buildů právě pouze některé non set předměty.

U Wize je Mirinae už totálně k ničemu, tam je to naopak ještě daleko výraznější (protože Pain E. + Toxin procne vždy na jediný hit apocal.). U Wiz. je Pain + Toxin základ nejefektivnějšího T6 buildu, který je je neefektivnější vůbec ze všech charů. Jediný kdo tomu může konkurovat je Raekor barb.
A Wiz. lze hrát na T6 s Pain + Toxin téměř s jakýmkoliv buildem a je to pořád slušně použitelné právě díky gemům (i když je to vždy už o něco pomalejší než FB buildy).

Jak jsem ale psal. Pokud někoho nějaký build baví hrát a nevadí mu malá efektivita, tak ať ho klidně hraje. O zábavu tu jde v první řadě.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH bez sentry

Příspěvek od Mlok » 05.01.2015, 10:21 hod.

A tady příklad dobře fungujícího NON M6 buildu. Dávám to schválně jako samostatný příspěvek ať to nezapadne v tom předchozím dlouhém příspěvku:
https://www.youtube.com/watch?v=i0xZoLM ... e=youtu.be

Je to sice z PTR, ale na live se to hraje poměrně podobně a funguje to také dobře. Na live více inspirace např. v profilu Vocaloidnyana (http://us.battle.net/d3/en/profile/VocaloidNyan-1582), který tam má dvě varianty strafe buildu (jak s Pain + Toxin, tak se Zeis + Trapped + Taeguk).

Z nového patche má akorát kuši a offhand v ancient verzi. U kuše to o něco dmg zvedne (na anicient Arcane Barb má mizerný roll, takže to oproti live není až takové navýšení jako bude s dobrým rollem, který začíná někde na 3000+ DPS bez IAS), quiver je už skoro zanedbatelný (těch cca 200 dex neudělá skoro žádný rozdíl).
Na PTR je pak ještě výhoda pro M6 set. Z něj lze (a ve videu používá) může pro NON M6 build použít M2 bonus do petů (který byl přesunut už na dva kusy setu).

A gemy se hrajou Pain + Toxin + Taeguk. V tomhle buildu je Taeguk i dobře hratelný. Tedy nejen, že je nejsilnější do toho buildu, ale narozdíl od některých jiných buildů (kde může být také nejsilnější jako třetí gem) není tady takový opruz udržovat trvale nastackovaný a zvolil bych ho taky (i když obecně nemám Taegok rád a pro M6 CA variantu jsem ho na PTR zavrhnul jako nehratelný).

Uživatelský avatar
LordBENN
Quill Rat
Příspěvky:14
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordBENN#2909

Re: DH bez sentry

Příspěvek od LordBENN » 05.01.2015, 23:29 hod.

No vida, taky pěkný build. Pokud je dostatečný dmg (což u DH bývá vždy) a velký rank u gemu Toxin, tak opavdu stačí jeden hit a dál se nezdržovat. Tomu samozřejmě Mirinae nemůže nikdy konkurovat. Našel jsem si na youtube DH se strafe a opravdu zajimavý. U jednoho jsem viděl, že použil i ten Lightning gem. Výhodou je, že uhýbá a přitom furt davá dmg. Trochu blbý je to, že pokud prochází mobkama, tak občas musí přes smoke screen, aby ho neustlali. Určitě něco se strafe vyzkouším.

U elitek, je to občas těžký, některý dáš za pár sekund, jindy zdržují (mají reflect, stavějí zdi nebo stačí, že se k nim nedostaneš). U elitek určitě ztrácím, ale nakonec je to strohé použití Burizy + elemental arrow + leg gemy. Zatím mě spíš zajímají jiné buildy bez sentrin.

Odpovědět

Zpět na „Demon Hunter“