GR 40+

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895
GR 40+

Příspěvek od Seton » 05.01.2015, 15:28 hod.

Čaute.
Nevím, jestli má někdo v klanu nebo friend listu zDPS full support Monka, ale osobně jich všude vidím asi tolik co inteligentních 16tek v pátek v noci na diskotéce (rozuměj 0 až 1).

Hledám tedy se svým monkem schopné DH, kteří mají potřebné DMG na vysoké GR :).
Nemám to ještě úplně v ruce a určitě budu chybovat, ale tak jsme jen lidi neee?
Monk by měl být velkým přínosem i pro Trialy.

zDPS Monk: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Seto ... ero/658327

- Nejsem ve hře každý den, ale snažím se po večerech co to dá. 4-5x do týdne jedu určitě.
- Partu pojedu jedině s lidma, co si stále ještě uvědomují, že je to hra a né kariéra nebo život :). Nebudu poslouchat, jak jsem jednou smrtí zkazil teamu celej GR, budu si toho vědom i bez zbytečných keců. Takže prostě hlavně na pohodu :).
- Nepojedu s monkem vždy když jsem online, ale když už se potkáme, můžem se domluvit a něco málo spáchat, když se bude chtít :).
- Pokud má někdo skušenosti s partou DH+DH+Monk+WD, rás si nechám poradit :)
- TS bohužel výjmečně (když není mladá doma), ale mám ho a nebráním se ho používat :D
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: GR 40+

Příspěvek od Mlok » 05.01.2015, 16:15 hod.

Možná bych se někdy přidal. Občas bývám doma sám, to by pak šla i hra v partě (bez toho, abych partě pořád hru přerušoval kvůli rodině), někdy večer po usnutí malé možná i když je rodina doma. A už jsem o tom déle uvažoval, že bych začak hrát někdy i v partě.

TS nevedu zatím vůbec. Jak jsem tu psal, tak schválně nemám zatím připojený mikrofon. Kdyby se časem takhle hrálo více, tak bych možná i tohle přehodnotil a TS si pořídil. Mám to i trochu komplikovanější na technické řešení. Sluchátka nesnesu a mám to připojené na pořádné bedny a hraju na TV. Takže bych musel pořídit nějaký bezdrátový mikrofon, který by se podařilo dobře umístit, aby nechytal zpětnou vazbu z repro.
Ale píšu aspoň rychle na klávesnici :-)

Na live ale ideální DH do party určitě aktuálně nemám. V rámci frost/fire už to mám vyladěné velmi slušně, ale tenhle build není do party ideální. Do party je potřeba nejlépe slow ball build. A ten už určitě dělat nebudu když se patch blíží. I fire build by byl trochu lepší než frost/fire, ovšem fire build dělá nechutné lagy (ještě daleko horší než slow ball), takže to také není zrovna ideální řešení do party.
V úvahu by připadala pouze úprava pro BP6 s 2-hand kuší, což by ale zase vyžadovalo IAS party buff (to je předpokládám od WD 20% IAS). Bez něj na to nemám gear (potřeba perfektních TaT). Ale ani do toho se mi už moc nechce, materiál šetřím na nový patch.

Na druhou stranu nějaké nadávání za pokažení riftu ode mě určitě nehrozí. Není to HC, takže s pokaženým GR o nic nejde. Do žebříčků to je stejně bez šance bez perfekt sehraného týmu s 2x slow ball DH a naprosto perfektním suportem. A ani mi žebříčky nijak netrápí. A navíc chcípnutí ještě neznamená nutně pokažený GR, pořád z toho může být upgrade gemů.

Kromě nové zábavy by se mi líbilo kdyby se lehce povedlo navýšit gemy. A na to není třeba stíhat ani limit. Jen je podmínkou, aby se podařilo dát dost vysoké klíče v trialu. V partě to bude menší opruz než hrát GR44 solo. GR44 je sólo už mimo limit frost/fire a hlavně při blbém rollu už je to utrpení. A protože jsem neměl nadbytek GR44 klíčů, tak jsem pro upgrade gemů musel dohrávat i blbé rolly.
V partě blbý roll GR není takový problém, protože narozdíl od sólo budu moct udělovat dmg a ne pořád utíkat před one hit killem a mít tak aktivní jen 1-2 sentry.
Netuším jak moc vysoko se dostane frost/fire v trialu. Asi to o moc lepší než solo nebude.

Ale ani navyšování gemů není podmínkou.
Začít se může samozřejmě níže než bych potřeboval na gemy (na gemy potřebuju hrát GR45+, GR44 jsem si odehrál všechny ještě solo). A nemám problém když si takhle navýší ostatní gemy na nižších GR než potřebuju já (pokud je mají zatím níže než lvl45).

Ze začátku by se to dalo jen někdy zkusit a prostě uvidíme. Ono by se to případně doladilo až se spustí patch. Tam budu nakonec DH také pořádně řešit (jak jsem psal jinde, tak na PTR už se bez většího ladění podařil GR47 klíč a v partě bude nový M6 set na hraní pohoda, narozdíl od solo, tam to bude problematické). A tam bude v partě dobře hratelný stejný build i jako pro sólo (i když je možné, že jiná varianta bude o chlup silnější pro týmovou hru, ale nebude tam takový rozdíl jako u slow ball buildu). V novém patchy bych to ale klidně poladil i více pro hraní v partě.
A jestli se něco nezmění zásadní oproti aktuálnímu stavu PTR, tak v novém patchi to určitě půjde znatelně výše.

Teď už je mi líto materiálu, kterého bude potřeba hned po spuštění patche co nejvíce. To bude Ancient Arcane barb (ten bude jasný na začátku jak pro solo, tak do party), ancient Devastator, ancient Reapers (pro týmovou hru určitě, pro solo se uvidí jestli bude lepší hrát Reapers nebo navyšovat raději tougness se Slave bondy). A možná i další crafty.

Uživatelský avatar
skyrim1988
The Butcher
Příspěvky:1287
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Strecha#2293
Bydliště:Havířov

Re: GR 40+

Příspěvek od skyrim1988 » 05.01.2015, 16:29 hod.

Jooo tak ja bych se jako pridal tez :D Jenze muj WD by to asi cele kazil :) Nemam totiz KUKRI :( :D Ale zase jsem pro zmenu porad ve hre + TS je ideal :)

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: GR 40+

Příspěvek od Seton » 05.01.2015, 16:51 hod.

Mlok: Jasně, jak říkám, nechci to hrotit, spíš zkusit a když to bude fungovat, tak občas zahrát a nalevelit gemy :). Já jsem s gemama skončil na ranku 39, takže mě to pomůže dost. Nehledám žádný TOP DH, spíš lidi co si myslí, že to zmáknou a jsou ochotní to testnout ze začátku ;)
TS není podmínkou :)
Trial nevím, nezkoušel jsem, ale buff na všechno DMG jen odemne je okolo 90%+, tak to musí být znát ;).

Koukal jsem teď ještě na zahraniční fóra a k nesmrtelnosti (100% up time Serenity) mě chybí ještě pár CDR, takže budu muset vylevelit Moratorium gem nebo jak se jmenuje, ale ten mám tuším Rank 4, takže to bude potřeba doladit :D.

Střecha: Té kukri je škoda hlavně kvůli BBV, ale i tak můžem zkusit ;). Já budu mít asi bohuže v partě docela lagy, takže přežít bude větší fuška než za normálních okolností :D
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: GR 40+

Příspěvek od Mlok » 05.01.2015, 17:11 hod.

Tak to aspoň nemusíme hrotit se sháněním slow ball DH/fire DH. Bude aspoň o trochu méně lagů. I tak to určitě nebude žádný zázrak. Tohle vyřeší nový patch, tam by to mělo být s lagy od DH lepší.

Jsem se teď díval jak mi to vychází s IAS na 2-hand cros. A to je nechutná smůla. Při maximalizování IAS z paragonu + 20% Big Bad Voodoo, tak mi chybí na breakpoint 14,2% IAS. To je opravdu smůla, když můžu jednoduše přidat 2x 7% IAS (zbraň a bracery). Škoda, že mám jen 16% IAS na Rucksacku. Pro solo je to jedno, tam mi i tak vychází IAS s rezervou. S aktuálním Rucksackem bych musel přidat IAS i na druhý ring a to už je otázka jestli vůbec vyjde lépe.
Na dalším Rucksacku s vit místo CDR co mám v truhle jsem teď při točení sentry dmg trefil dříve 15% CA dmg a už to nechal na nový patch. To samé ještě další jeden Rucksack s více IAS, tam mám zase nativně 14% CA dmg (opět příprava na nový patch) a točit musím další jiný stat.

Zkusit to samozřejmě můžeme i s slukem na BP6, ono to zase tak špatné nebude.

Při 2x DH + ty by to vyšlo lépe určitě. Když bychom zkoušeli jen dvoučlenný tým, tak to bude na hranici:
- mám svůj 50% buff který je aditivní (Steady aim + Wolf buff) s tím co budu mít od tebe
- při 90% bonusu od tebe to bude 1,5 násobek dmg solo x 2,4 násobek ve dvou, tedy 60% dmg navíc
- 2. hráč je pokud se nepletu 50% life monster navíc

Takže jen na dmg to vychází o malinko lépe než sólo. Grupování mobů bude další bonus za AoE. A lepší udržení maximum Zeis bonusu. Takže lepší by to být mělo než solo. A k tomu solo občas umírám v trialu, to by se také mohlo omezit případně ideálně i vyloučit.

Při 2x DH (kdyby druhý DH byl +- jako můj) by to bylo ale daleko výraznější. Tam bychom dávali dohromady 3,2 násobek mojí dmg (2x 1,6) a live monster by byl dvojnásobný než solo.

Ochotný jsem zkusit cokoliv. Začínám to multiplayer oživení potřebovat. Hlavně do patche. Patch to pak zase oživí změnami. A s expením teď už tolik nespěchám. 700 už bude brzy a začíná to stejně přibývat hodně pomalu.

Konkrétně bych zatím mohl téměř jistě středa někdy od cca 19. Dnes a zítra budu určitě večer také chvíli ve hře, ale to je doma rodina, takže nevím jak to bude předem vypadat. A pravidelné úterý tentokrát volné nemám (tedy sám doma nebudu).

A musím se více zvyknout na věci kolem multiplayeru. Ne že bych nehrál nikdy v partě, ale hodně málo a už hodně dlouho ne.

Edit: V samotném GR bude navýšení větší, tam můžu zkusit hrát bez Awareness a tím mít navíc CE (v partě na GR bude s tolika aditivními buffy určitě CE lepší než Ambush). A nebo v případě hraní s Awareness dát CE místo Steady aim (zase s cílem nahradit aditivní buffy něčím jiným, když v partě jich bude hodně od tebe). To by se vše vyzkoušelo.
V trialu ale Awareness nehraju ani solo.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: GR 40+

Příspěvek od Seton » 05.01.2015, 17:18 hod.

Jasný jasný. Právě že ta kontrola davu a grupování by tomu měli pomoci dost. Ale nevíme, jestli to třeba nebude úplně propadák :D, takže určitě nic moc kvůli tomu nerollovat :). Umírání v trialu...tam nevím no, občas registruju, že i přesto, že radius stažení na mě je 34 yardů (což je dost!) tak mi sem tam něco uteče..což může být na velkým GR/Trial one-shot problém :/ :/.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
skyrim1988
The Butcher
Příspěvky:1287
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Strecha#2293
Bydliště:Havířov

Re: GR 40+

Příspěvek od skyrim1988 » 05.01.2015, 17:28 hod.

Seton : Mno tak to ja radeji upustim od vysokych GR :D Nez mi teda dorazi na scenu KUKRI.Ja bych si to moc bral k srdci,to ze to brzdim atd. Vsak me znas :D

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: GR 40+

Příspěvek od Mlok » 05.01.2015, 17:31 hod.

Vyzkousime. Dle toho budu hrar s awareness nebo bez.

drakous
Quill Rat
Příspěvky:3
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Drak#2227

Re: GR 40+

Příspěvek od drakous » 05.01.2015, 18:16 hod.

Ahoj, občas bych se mohl taky přidat, pokud by moje DHčko stačilo a byl o ně zájem. Akorát nevím, jak často a dlouho mi to bude manželka tolerovat :-)

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: GR 40+

Příspěvek od Mlok » 05.01.2015, 19:26 hod.

Jsi na tom téměř stejně jako já, jen s minimálním rozdílem, tedy žádný problém a také slušně poladěné.

Jsem zkusil nahodit fire SoJ (nemám cold SoJ a fire vychází jen o malý chlup hůře, takže to není žádný problém, že není cold) a vychází to takto za 30s (při použití stejných gemů u obou):
Můj DH se SoJ:
- non elite 1 target 1 sentry 92,837,980
- elite 1 target 1 sentry 134,615,071
Můj DH s 5 stat ringem (který hraju na trial a do party ještě uvidím co použít z těch dvou variant, asi bude lepší varianta se SoJ):
- non elite 1 target 1 sentry 103,628,250
- elite 1 target 1 sentry 119,172,487

Tvůj DH se SoJ:
- non elite 1 target 1 sentry 90,527,292
- elite 1 target 1 sentry 129,454,028

Vše srovnáno s Powerfull gemem, který máš nahozený, tak aby to bylo stejné. Do party bude určitě lepší Zeis a v tu chvíli tedy bude o to lepší varianta se SoJ.

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: GR 40+

Příspěvek od Cartman » 05.01.2015, 19:46 hod.

Já hraju s kámošem WD supp a dali sme 42, jinak dáváme daleko výše, ale už né na čas. Hraju frost/fire, taky nebudu už nic nahazovat a chtěli sme vylepšit gemy, už mám všechny na 40+ :D (Vážně všechny;D) Navíc už DH ani nezapnu, soustředim se na wize, abych po patchi zase neměl šok : )

No a na 5tou sentry sem se vyprdnul a dal ambush, dle kalkulátoru mě to výjde na dmg líp a gem sem používal toxin, prý se i stackuje dmg bonus, on ho měl také. A full dmg, níkdy mu nic neuteklo, nikdy mě nic nehitlo.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: GR 40+

Příspěvek od Mlok » 21.01.2015, 12:13 hod.

Pár dotazů pro přípravu buildu:
- procování Trapped gemu předpokládám nebudu muset vůbec řešit, tedy nebudu muset používat Polar station a mohl bych dát spitfire turret pro více dmg
- a ten stejný dotaz pro Cull the weak, tam je to volba jestli použít (je to multiplikativní bonus, takže by to bylo nejlepší) nebo dát místo toho Steady aim (to bude o hodně slabší, to je aditivní se vším včetně party buffů, takže přidá o hodně méně dmg)

Oboje se tak v týmech na předních pozicích hraje. Nemám ale tušení kdo z podpůrných charů týmu zajišťuje aby obojí fungovalo. Proto se ptám.

A pak jak to je se stahováním mobů. Jak moc budou/nebudou na jedné hromadě. To je zásadní dotaz z hlediska použití Area dmg a tedy shánění správného gearu. Koukám totiž, že přední týmy to u DH hrají dokonce úplně všude (a často i na úkor RCR), i na quiveru.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: GR 40+

Příspěvek od Seton » 21.01.2015, 12:22 hod.

1. Musíš ho mít akorát nasazenej abys měl dmg bonus, jinak o procování se starat nemusíš, to zajišťuju já.
2. U té pasivky si nejsem úplně jistej. Zpomalené budou díky mému BotT gemu, ale platí pro pasivku moje zpomalení mobů? řekl bych že jo! ale nerad bych kecal. Takže Polary nebudou třeba ;)
3. stahování mobů. No asi tak :D : http://www.ulozisko.sk/obrazky/719228/SuppMonk.jpg ;) ;)
edit: někde uprostřed jsem já :D :D.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: GR 40+

Příspěvek od Mlok » 21.01.2015, 12:35 hod.

1) Tak nasazení je jasné. Tedy tohle je ok.
2) Slow z BoTT gemu by stačit mělo. Pro CtW je fuk jakým způsobem budou zpomalené. Prostě to musí ukazovat, že jsou zpomaleni. A zpomalení je jistota, s chill to většinou nefunguje. Takže také ok.
3) To je ok. Když něco padne s area dmg, tak budu schovávat. Co jsem koukal, tak to různé týmy hrají různě. Někdo více area dmg, což je ale první tým, takže by to mělo být nejlepší. Někdo zase více RCR, někdo dává dmg do elit. Smysl mají všechny varianty, tak bude chtít i postupně vyzkoušet.

A teď jsem si uvědomil, že jsem si včera rozložil úplně zbytečně jednu M6 helmu. Naštěstí tedy jen obyč verzi. Padla mi s CA a já si nějak vůbec neuvědomil, že ji budu potřebovat.
To je totiž ještě třetí potřebná varianta:
- solo CA se hraje s Priders fall, proto mi to nějak nedocvaklo
- M6 helmu pak solo zase s MS

edit:
No a pro týmovou hru pro LfB je potřeba třetí varianta M6 helma s CA, kterou jsem debil jednu rozložil.
Naposledy upravil(a) Mlok dne 21.01.2015, 12:55 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: GR 40+

Příspěvek od Seton » 21.01.2015, 12:50 hod.

Tak dobrý :). Ideálně ještě Fear WD, druhý DH a budem trhat světový žebříčky, jezdit po turné kde na plátně poběží naše hra, podepisovat uhrovitým 15kám dvd diabla, dělat rozhovory do CNN a užívat si kokainový párty v Miami :D :D ;).
Jojom vyzkoušíme, však jde o prd ;)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: GR 40+

Příspěvek od Yaka » 21.01.2015, 13:29 hod.

O víkendu budu skoro furt - když se sejdete můžeme vyrazit. Zatim nemám amulet, ale i bez něj už jsem odchodil před patchem 45GR tak to snad vadit nebude.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: GR 40+

Příspěvek od Seton » 21.01.2015, 13:38 hod.

Myslel sjem na tebe kolego, kydž jsem psal o tom fear WD :). Já sobota určitě, neděle ještě nevím.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: GR 40+

Příspěvek od McT » 21.01.2015, 13:57 hod.

Já dal včera 52 ve full partě s DH, tak se klidně přidám :-)

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: GR 40+

Příspěvek od McT » 21.01.2015, 13:58 hod.

Mlok, ty budeš hrát v partě? :-D

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: GR 40+

Příspěvek od Mlok » 21.01.2015, 14:03 hod.

Nic vadit nebude, prostě to zkusíme. O víkendu během dne nebývám skoro vůbec, to jen náhodně když chvilku vyjímečně není nikdo doma a to se hned zase vrací (tedy to nemá smysl začít hrát v partě).
Běžně hraju tedy večer, to bývám většinou aspoň 5x do týdne někdy po cca 19-19:30, sem tam později. A do cca 21-22 (vyjímečně můžu protáhnout ale ne moc, to by mi zabilo, potřebuju pořádně spát). V úterý pak většinou už výrazně dříve, když jsem sám doma.

McT: Ano, občas bych to už zkusil. I bych chtěl gemy mírně výše.
PS: Proč používáš Tumble? Se Cindercoatem vyjde Trail of Cinders levněji. Já si tedy pro změnu včera nechal Trail of Cinders když jsem šel hrát solo cold variantu (což byla chyba a trochu to chybělo, budu solo zkoušet jestli raději levnější Tumble nebo Rattling Roll).

A pokud se někdy sejdeme s dvěma suporty, tak to určitě chce i 2x DH.

Edit: McT, pěkné botičky, takové bych také potřeboval. A už i ancient Cindercoat, kam na to chodíš? :-)

Odpovědět

Zpět na „Demon Hunter“