DH Info pro zacatecnika

Bit
Doom Knight
Příspěvky:564
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ficek-2914
Bydliště:Turnov
DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od Bit » 03.02.2013, 09:40 hod.

Abych nemusel cist stale odpovedi tipu hledej predem rikam ze jsem forum precetl ale stejne se v tom nijak extra neorientuju na D3 jsem presel pred nedavnem... Je lepsi u DH honit crit sanci nebo max DMG ? (crit dmg mam 119%) jsem v 2a hell a nak to zacina tuhnout... s mymy ubohymi 300k goldu tezko neco koupim takze co zmenit... Odkaz na postavu hodit nemuzu pac nehraju na svem uctu a v odkaze na ucet my postavy nejsou :-)
Hardcore paragon 705 Softcore paragon 662
Hardcore paragon S1 442 S2 531 S3 564 S4 65
Softcore paragon S3 588 S2 449

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od Rakiii » 03.02.2013, 09:55 hod.

Když nevím jaké máš skily atd. tak se těžko radí.
Postupně navyšuj damage (položky: crit chance, crit damage, dex, min/max damage, atack speed)
Crit chance a crit damage se snaž držet zhruba v poměru 1:10 (Pokud máš málo crit chance a pomalý útok doporučuji pasívku sharpshooter).
Dobré je mít i "movement speed" položky (ne víc jak 25% = cap)

Pokud si nejsi jistý tím, jak to hrát. Můžeš vyzkoušet některý z osvědčených buildů.

Co se týče goldů. Pokud používáš AH tak se dá vždy něco vybrat (zkoušej třeba nabídky na "bid").
Na hell toho asi moc na prodej neseženeš (lépe farmit goldy s "goldfind" itemy). Dobře prodejných věcí na nízkých levelech moc není, ale jsou -můžeš zkusit farmit např. "leoric ring (na normal ,2.act mp10 + mf equip) nebo cain set ap. ...
Nicméně hell bys měl být s trochou šikovnosti schopen projít s vlastním dropem (zkušenější DH hráči tak dávají inferno bez větších potíží)-

Uživatelský avatar
WaynE
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:WaynEsvk#2403
Bydliště:Skalica

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od WaynE » 03.02.2013, 13:26 hod.

Manticore (socket+Life steal) + navysuj Critikal Chance, Dex ale HLAVNE Vitalitu + maj okolo 500 all resit!!!! A prezijes.
Aktualne: Z novym patchom 1.08 som zasa zacal hrat.
Hardcore si nemozem dovolit hrat skrz dementny internet od T-com.

Bit
Doom Knight
Příspěvky:564
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ficek-2914
Bydliště:Turnov

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od Bit » 03.02.2013, 16:29 hod.

Chtel jsem udelat screen ale nako mi ptsc nereagujue...

Skily Bola shot - acid strike
rapid fire - high velocity
shadow power gloom
companion - ferret
fan of knives - hail knives
rain of vengeance

passive hot pursuit
broodins
archery

DPS 13,4k chc 24,5% chd 69% resy kolem 211 vecne se valim na zemi... osvedcene buildy jsem nikde nenasel krome barba... Jsem hold zvykly na D2 a ENG mi moc dobre nedela :-(
Hardcore paragon 705 Softcore paragon 662
Hardcore paragon S1 442 S2 531 S3 564 S4 65
Softcore paragon S3 588 S2 449

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od Kuki10 » 03.02.2013, 17:13 hod.

Pokud udelas screen mas ho ve slozce dokumenty-diablo3

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

Bit
Doom Knight
Příspěvky:564
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ficek-2914
Bydliště:Turnov

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od Bit » 23.02.2013, 22:31 hod.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Fice ... o/25221942

Nejake rady co vymenit abych byl boje schopny a ne stale mrtvy ? goldu mam sotva 1m takze potrebuju za malo penez hodne muziky :-)
Hardcore paragon 705 Softcore paragon 662
Hardcore paragon S1 442 S2 531 S3 564 S4 65
Softcore paragon S3 588 S2 449

Uživatelský avatar
Zmorry
Fallen Shaman
Příspěvky:78
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Zmorry#2274

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od Zmorry » 24.02.2013, 03:08 hod.

Ok, takže DH, který jede přes Manticoru - začnem pěkně od začátku:

1) za málo peněz, hodně muziky - to se dost těžce řekne. Spíš to chce být trpělivý a udělat si rozpočet třeba 5m na item. Pokusím se zpatlat nějaký slušnější gear s tímhle rozpočtem a hodit ti sem pak odkaz, jak by to DH asi vypadalo. Tvou první prioritou by mělo být postavit to DH tak, aby bylo schopno farmit MP1 ve 3. aktu v infernu (nemluvě o tom, že to budeš mít velmi jednoduché, takže itemy, které jsem kupoval třeba za 4m, dnes mají 30k, apod...)

2) Staty: Osobně zastávám názor, že nejdůležitějšími staty, na kterých je DH založené, je Critical Hit Chance (CC) a Critical Hit Damage (CD). Bez toho si nevrzneš. Další věc, kterou budeš potřebovat, je nějaký ten Effective Health Pool (EHP) = vitalita (té ani moc ne) + armor (ten s DH nehrotíš už vůbec, ale je dobré ho mít) + All Resistances (AR). Postupně pak s lepším gearem/rozpočtem, et cetera přecházíš na zlepšení Attack Speed společně s větším množstvím Dexterity.

Sečteno a podtrženo jsem byl shopen před patchem 1.0.5 proběhnout 3. akt inferna (který v té době byl srovnatelný circa s dnešní MP3) bez větších potíží, asi s takovými hodnotami:

CC: 40%
CD: cca 200%
AR: 300
HP: cca 30-35k

3) Skilly
-> Hatred Generator: Pro začátečníky jsou nejvhodnější 2 spelly a to Bola Shot/Volatile Explosives, respektive s vyšší CC Hungering Arrow/Spray of Teeth
-> Hatred Spender: Nějaký spell, který bude vhodný pro čištění menších monster. Obvykle se používá Elemental Arrow/Ball Lightning (osobně ho nenávidím, páč má nechutně pomalý projektil) nebo Multishot/Fire at Will. Dá se taky použít Chakram, ale ten vidím velmi málokdy. Prostě spell na rychlé, plošné čištění, co ti hned nesežere všechen Hatred
-> Něco do průserovejch situací: Shadow Power/Gloom - nahodí masivní Life Steal a redukci zranění - důvod proč LS na zbrani není potřeba. Demon Hunter má tak malé koeficienty, že u něj LS stejně nemá skoro žádný význam.
-> Něco pro rychlou změnu pozice: Budeš potřebovat něco, co použiješ, když potřebuješ bejt během chvilky někde jinde, než jsi. Páč u tebe vybuchují Frozen Mines, Jde po tobě 5x Arcane Sentry, nebo se tě chystá rozkydlit ten špekoun, zatímco tě zahnal do kouta. Zde jsou dvě možnosti: Vault/Tumble - který tě prohodí texturami monster, apod... nebo Smokescreen/Lingering Fog nebo Displacement, který ti hází na moment imunitu vůči damage/Crowd Control (opět zkratka CC) a ruší je. Já osobně si myslím, že combo Shadow Power/Vault defensivní úlohu zastává až až...
Zbytek spellů bych nechal na tobě. Šel bych po něčem, co je schopno burstnout elite packy (Cluster Arrow/Cluster Bombs respektive Loaded for Bear, pokud máš problémy trefit nebo Spike Trap/Echoing Blast) a další nejspíš Companion buď s netopýrem pro lepší Hatred regen, nebo prasáka pro lepší AR, regen a navíc je schopnej relativně slušně tankovat. Pokud nebudeš hrát s pasivkou Night Stalker, tak místo companiona nahoď Preparation, nejlépe s runou Battle Scars nebo Backup Plan.

4) Pasivní Skilly:
- Archery - základ, bez toho s Manticorou v rukách ani nechoď
- Steady Aim - základ v damage, 10 yardů je málo a 20% je velký boost, pro začáteční DH jasná volba
- 3. pasivní skill jsem koukal, že máš Sharpshootera. Nech si ho tam, dokud nebudeš mít aspoň 35% CC, pak už se nevyplácí -> na to krásné číslo, označené v inventáři jako DPS nekoukej, páč je čistě orientační a SS tvé reálné DPS nezvýší, páč s vyšší CC málokdy dosáhne většího bonusu (= nikdy nedosáhne pořádného bonusu...), takže ho pak nahraď nejlépe Night Stalkerem pro lepší Disci regen, nebo Tactical Advantage pro lepší úniky z Vaultu.

5) Gear
- základním faktorem pro 2H+Quiver DH zatím byla vždy velmi kvalitní Manticora. Ze začátku doporučuji nějaký levnější kousek s jedním socketem a vysokým DPSkem (na Int nebo Dex zatím nehleď, není to pro začátek zas tak extra důležité) a cca 75%+ CD, když do ni prskneš Star Emerald, tak máš pořešenou hranici 200% CD (další se dá nabrat ze zbylého gearu), dalším zdrojem tvé dmg by měl být toulec -> Dead Man's Legacy - ze začátku stačí, když si pořídíš nějakej, co bude mít 10% CC a na attack speed ani tolik nekoukej, to až později a nejlépe s nějakým užitečným bonusem (nejlevnější varianty s damage na Elemental Arrow nebo Crit Chance u Multishot, podle toho, co budeš používat). Toliko ke zbrani

- zbylý gear by se dal rozebrat na ofenzivní a defenzivní. Ofenzivní je ten, kde se dá najít CC/CD/AS a je schopen zvýšit razantně tvůj damage output. Defenzivní itemy jsou ty, kde se dá lehce nalézt AR, vitalita, apod... k poměru k ceně.

Defenzivní Gear: Ramena/Boty/Kalhoty/Opasek -> základní čtveřice, když si člověk dělá rozpočet pro novou postavu - zásadně neuvádím Chestpiece Armor, páč tam jako Demon Hunter budeš mít narvanou Natalyi, no matter what, nejlépe s pickup radiusem. Za item, pokud nebude psáno jinak, napíši doporučené staty
Ramena - Vile Ward - 170+ dex, nejlépe s vitalitou (zde budu uvádět minimální hodnoty AR, které můžou itemy rollnout - min 71 AR)
Boty - Natalya's Bloody Footprints - asi budou stačit základní 90+ dex (min 71 AR)
Kalhoty - pro začátek - Depth Diggers - 170+ dex, cca 70+ vit (min 71AR)
Opasek - 90+ dex, 120+ vit, 70+ AR
Chesta - Natalya's Embrace (je jedno jaká, nejlépe nějaká s pickup radiusem)
pokud něco z toho bude mít vitalitu, je to jen +

Ofenzivní Gear - Prsteny/Amulet/Wristy/Helma (u DH je to dost diskutabilní, páč je lepší jít rovnou po Mempu, které je spíše hodně defenzivní a Nata helmy jsou dost příšerné)/Rukavice
Prsteny - Natalya's Reflection - nejspíš bude stačit zatím základní
- rare s co nejvyšší CC (může být doplněno o další staty, je to jedině +) a nejlépe kombinací Dex + average damage
Amulet - 8%+CC. 40%+CD, dex (average damage nebo vitalita jsou +)
Wristy - 70+ dex, 70+ vit, 5%+ CC
Helma - chňapl bych rovnou po základním Mempo of Twilight se 170+ dex (min 71 AR). Zásadně se distancuji od používání Andariel's Visage, můj osobní názor je, že retardovanější helmu jsem na DHčku snad neviděl...
Rukavice - 90+ dex, 120+ vit, 8%+ CC, 25%+ CD

Doporučuji si vycraftit nějaké pořádné rukavice/amulet/wristy, dají se tam rollnout mnohem vyšší a lepší staty.

6) Follower - toho nechám na tobě... ale preferoval bych Scoundrela, kterej ti aurou dokáže částečně vykompenzovat chybějící CC a vybavil bych ho nějakou kuší Hellrack, která je schopna znehybnit cíl, občas se to hodí na nějaké nepříjemné elity/gobliny/apod... a prsteny/amulety s attack speedem na častější proc hellracku (nejlépe s vitalitou/AR, to samé platí pro jeho token, dexterita je menší výhodou)

Jestli jsem na něco nezapomněl, tak by to pro začátek mělo být vše, pak sem ještě hodím odkaz na ten sestavený equip.
Violence solves everything.

Uživatelský avatar
Zmorry
Fallen Shaman
Příspěvky:78
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Zmorry#2274

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od Zmorry » 24.02.2013, 03:58 hod.

Zde je ten odkaz. Itemy jsou podle aktuálního stavu v aukci, kdy jsem to zpatlával a snažil jsem se sestavit co nejlevnější gear v poměru cena : efektivita

http://d3up.com/b/363926

Rozpočet

- Kuše - 5M
- Toulec - 150k
- Ramena - 1,4M
- Boty - 600k
- Nata Ring - 700k
- Legy - 1,28M
- Opasek - 700k
- Wristy - 15k
- Chesta - 500k
- Helma - 2,2M
- Amulet - 4M
- Ring 2 - 1,3M
- Rukavice - 500k

Dohromady: 18,35M s tím, že jsem nešetřil na zbrani a amuletu a šel po největší efektivitě, takže počítej tak cca těch 15M na nějaký seriozní gear, od kterého by ses mohl odrazit.
Violence solves everything.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od kojot » 24.02.2013, 08:20 hod.

Zmorry: Není lepší místo těch depth diggers koupit radši nějaký pěkný rare? Za stejnou cenu bys sehnal něco podobnýho i se socketama.
A co se ti nelíbí na Andarielce na DH? :D
Obrázek

Bit
Doom Knight
Příspěvky:564
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ficek-2914
Bydliště:Turnov

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od Bit » 24.02.2013, 10:32 hod.

Tak děkuju za úctihodné vysvětlení eq konečně jsem někde našel co proč :-) máš u mně veké plus
Hardcore paragon 705 Softcore paragon 662
Hardcore paragon S1 442 S2 531 S3 564 S4 65
Softcore paragon S3 588 S2 449

Uživatelský avatar
Zmorry
Fallen Shaman
Příspěvky:78
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Zmorry#2274

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od Zmorry » 24.02.2013, 14:04 hod.

Cort: Nevím, máš tam to MF/GF navíc asi... prostě mi Kopačky nějak sedly k srdci jako pěknej item... možná je to ještě zvykem z 1.0.4, kdy se optiony rollovaly podle item levelu a ne monster levelu :D a Andarielka - má dex, fajn, má AS, fajn, má crit... ale pekelně zvyšuje fire dmg (i těch 5% je hodně znát), kterou má v 3. aktu skoro každej druhej mob, nemůžeš rollnout vit/life % a zároveň socket nebo resist... EHP je značně přehlížený stat u DH a myslím, že je mnohem lepší defense z Mempa, než když máš imba DPS ale twoshotne tě cokoliv, co má fire damage.
Violence solves everything.

Uživatelský avatar
sgtmajfoley
Doom Knight
Příspěvky:575
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:sgtmajfoley#2877

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od sgtmajfoley » 24.02.2013, 14:16 hod.

Ja zase nemam rad Mempo na DHcku... :D
>Panchita< - EQ fire Barb (1,2,3 elitky, chrumkavo prepečené)
>Curseblade< - Doge WD (ten pesa, uši jako kóň, červené má oči)
>Yolinka< - Fire Crus (dropping FPS since RoS)

>Twitch.tv< - streamujem väčšinou okolo obeda

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od kojot » 24.02.2013, 16:00 hod.

No, tak myslím, že Mempo s critem není k zahození :) . Je pravda, že je docela nanic, že Andarielka nemůže mít třeba AR+socket, protože má jenom jenom jeden náhodnej affix, ale mě se s ní hrálo vždycky docela dobře. Většině fire damage se dá vyhnout.
Obrázek

Uživatelský avatar
Zmorry
Fallen Shaman
Příspěvky:78
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Zmorry#2274

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od Zmorry » 25.02.2013, 06:47 hod.

Mno... Zamyslel jsem se trochu hlouběji nad dilematem, jestli Andarielka nebo Mempo. Spočítal si DPS, a zauvažoval nad EHP. Na běžnou farmu, nemusí být vůbec špatná, chce to vybrat hodně nízký fire damage taken a dá se hodně levně sehnat. Chci to s ní zkusit, i když běhat s 350 AR a 39k hp quickruny na MP4 bude místy dost o hubu, ale ta crit chance tam hodně láká a Mempo si nechám na vysoké MP (klíče, essence, übeři). Jen na ni musím ještě našetřit :D (craftil jsem teď asi 80 amuletů a jsem mírně švorc - jen pro informaci... dobrej nebyl ani jeden, jen jeden mi trochu boostl vitalitu, MF a DPS o úžasných 2 a půl tisíce) a do toho tam mám suroviny na craft Radiant Star Emeraldu, a Ruby, čiže jsem teď s goldy mírně na štíru, abych to mohl nějak rychle přezkoumat :D
Violence solves everything.

Uživatelský avatar
sgtmajfoley
Doom Knight
Příspěvky:575
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:sgtmajfoley#2877

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od sgtmajfoley » 25.02.2013, 12:30 hod.

Ja som za klasicku Natalya helmu, aj keby mi padlo Mempo s 200 dex, 9AS a 6CC tak by som si ju nenasadil... Pancuska musi vyzerat sexy a ne ako retardka... :D A moj DH potrebuje full Natalya set aby dokazal tankovat MP10 atd... DH - Still better tank than Barb or Monk...
>Panchita< - EQ fire Barb (1,2,3 elitky, chrumkavo prepečené)
>Curseblade< - Doge WD (ten pesa, uši jako kóň, červené má oči)
>Yolinka< - Fire Crus (dropping FPS since RoS)

>Twitch.tv< - streamujem väčšinou okolo obeda

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od kojot » 25.02.2013, 13:35 hod.

No nad Nat's helmou jsem taky přemýšlel... Ale jinak by mě zajímalo jestli nějaká pěkná rare helma (6%CC, Allres, Dex, Vit, socket) nevýjde líp, než Mempo, bez critu. Myslím, že ve většině případů by těch 6%CC mělo dát víc DPS, než 9%AS...
Obrázek

Uživatelský avatar
sgtmajfoley
Doom Knight
Příspěvky:575
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:sgtmajfoley#2877

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od sgtmajfoley » 03.03.2013, 16:25 hod.

Na Scoundrela odporúčam Windforce, kvoli knockbacku, ktory je naozaj skoro v kazdom druhom hite. :)
>Panchita< - EQ fire Barb (1,2,3 elitky, chrumkavo prepečené)
>Curseblade< - Doge WD (ten pesa, uši jako kóň, červené má oči)
>Yolinka< - Fire Crus (dropping FPS since RoS)

>Twitch.tv< - streamujem väčšinou okolo obeda

Uživatelský avatar
Zmorry
Fallen Shaman
Příspěvky:78
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Zmorry#2274

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od Zmorry » 03.03.2013, 18:04 hod.

ostře nesouhlasím... Buriza Do-Kyanon a amu Star of Azkaranth s co nejvyšší freeze chance, není nad plošnej freeze...
Violence solves everything.

Uživatelský avatar
sgtmajfoley
Doom Knight
Příspěvky:575
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:sgtmajfoley#2877

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od sgtmajfoley » 03.03.2013, 20:15 hod.

Tak to mozes nesuhlasit ale ja odporucam iba toto, kolko krat ma Scoundrel zachranil tym, ze knockbackol fallen maniacov na koniec miestnosti kde vybuchli alebo som ich potom zrubal ja. Tak isto dokaze udrzat mobky a elitky od tela, takze vo vacsine pripadov si iba stojis na mieste a strielas. Po vsetkych moznych kombinaciach a 6 charoch na ktorych pouzivam Scoundrela tak Windforce rozhodne odporucam, no iba na DH pre ostatne classy je to skor otrava ako prinos.
>Panchita< - EQ fire Barb (1,2,3 elitky, chrumkavo prepečené)
>Curseblade< - Doge WD (ten pesa, uši jako kóň, červené má oči)
>Yolinka< - Fire Crus (dropping FPS since RoS)

>Twitch.tv< - streamujem väčšinou okolo obeda

Uživatelský avatar
Zmorry
Fallen Shaman
Příspěvky:78
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Zmorry#2274

Re: DH Info pro zacatecnika

Příspěvek od Zmorry » 04.03.2013, 00:14 hod.

odpusť mi tu jízlivost... Vault?... Shadow Power? :D
Violence solves everything.

Odpovědět

Zpět na „Demon Hunter“