Cesta ohněm - část první

Odpovědět

Hlasování: Jak se vám líbila první část? Oznámkujte jako ve škole.

1
6
86%
2
1
14%
3
0
Žádná hlasování
4
0
Žádná hlasování
5
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 7

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956
Re: Cesta ohněm - část první

Příspěvek od damagedeath » 08.07.2010, 11:26 hod.

Mě se to líbí a moc...jako začátek dobrý, ale mám pár připomínek, které nejsou tak důležité, snad jen tyto:

- nezdá se ti, že Malcoln mluví na desetiletého chlapce až moc dospěle (např. „Máš už jít domů. V dílně trávíš skoro celý den a ke všemu ti vystydne večeře.“ ). Rozhodně by přidalo na živosti, kdyby chlapec jednal a komunikoval zbrkle a neurvale, jako většina desetiletých chlapců...

- pak si nejsem jistý, zda má před přechodníkovou formou slovesa "nesoucí" být čárka (nemá! :D )

ale má to úroveň, je vidět, že sis s tím pohrál.

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Cesta ohněm - část první

Příspěvek od Mirda » 08.07.2010, 15:50 hod.

Vypadá to moc pěkně, zjevně máš bohatou slovní zásobu, ale na začátek mi to přijde trochu moc rychlé - pokud má být povídka celkově delší, tak bys mohl tuto první část trochu rozšířit.

Damagedeath: A není "Galhrimův vnuk" vsuvka nebo jak se tomu říká? Kdybych se měl řídit jazykovým citem, tak bych tam tu čárku nechal. Zato na konci věty má být "GalhrimovY ženy".

Jinak je tam pár překlepů, ale nic závažného. A ani mi nepřijde, že by Malcoln mluvil moc dospěle. Spíš to vypadá, že v první větě citoval svou babičku a ve zbylé části povídky se už vyjadřuje úměrně svému věku.
Dal jsem 2, ale ber to jako 1- zaokrouhlené dolu :wink:

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Cesta ohněm - část první

Příspěvek od damagedeath » 09.07.2010, 07:58 hod.

Mirda: máš pravdu, naprostou, nějak jsem to přehlíd, ale i tak bych nedával do jedné věty hned vedle sebe Galhrimův vnuk...Galhrimovy ženy...

místo Galhrimův vnuk může klidně napsat jeho vnuk

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta ohněm - část první

Příspěvek od Fraxinus » 13.07.2010, 19:06 hod.

Jenom detail, není to chyba, ale podle mě by druhá věta vypadala lépe, kdybys jí rozdělil do dvou takto:
Zpočátku předstíral, že neslyší. Když se však tlukot....
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Odpovědět

Zpět na „Fan tvorba - Diablo II“