Hraběnka

Odpovědět
Uživatelský avatar
MadBull
Fallen Shaman
Příspěvky:54
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Hraběnka

Příspěvek od MadBull » 11.12.2011, 19:23 hod.

Ahoj, je to moje první povídka na téma Diablo, navíc konec je celkem ulítlej, tak prosím berte to s rezervou..:)


"Fuj tajxl... hnusnej Khanduraskej vlhkej a smradlavej vzduch... co já bych dal za probuzení pod Arreatem..."
Pomalu, znechuceně vstávám. Zdejší vzduch mě ubíjí... páchne po mrtvolách a vlhkost to ještě umocňuje. Vylézám ze stanu. Jako vždy je tu mlha. Vidím sotva k táborové bráně.
"Nazdar Kashyo. Koukám, vy tady máte hnusný počasí pořád."
"Nestěžuj si. Najez se, máme pro tebe práci."
Hmm... úžasný... zase štípat dřevo nebo opravovat palisádu. No nic, jdu se najíst, aspoň že jídlo tady není tak hrozný.

Jsem barbar narozený v Harrogathu, potomek velkých válečníků. Nevím, proč jsem nedostal nějaké hezké barbarské jméno... jmenuju se jak nějakej pitomec... Czech Barbar... hnus. Ale to je jedno, hlavně že je to jméno známé. Nepřátelé se mě bojí a přátelé mě ctí. To mi stačí.

Jednoho dne přijely do našeho města nějaké ženy. Že prý jsou to sestry řádu Nevidomého Oka. Mě to nic neříkalo a byly mi celkem ukradené, ale stařešinové se k nim hned nahrnuli a začali se s nimi bavit, jako by to byli staří známí.
"Larzuku, co je to za ženy? Naši stařešinové si s nimi povídají jako se starými přáteli."
"Však to taky jsou staří přátelé. Sestry Nevidomého Oka nám kdysi pomohly při obraně proti invazi démonů. Protože barbaři vždy splácejí své dluhy, slíbili jsme, že za 30 let pošleme svého nejlepšího válečníka, aby jim pomohl ukončit neustálý boj s nemrtvými. No a tak jsou tady."
"Hmm, to je zajímavý. A koho myslíš, že vyberou?"
"No mě určitě ne." Trochu trpce se usmál. "Už jsem na to moc starý. Ale myslím, že bys to mohl být ty."
"A na jak dlouho to bude?"
"To já nevím. Pojď, už svolávají válečníky."

"Pojď sem, válečníku." řekl Qual-Kehk s pohledem upřeným na mě.
"Byl jsi našimi stařešiny vybrán jako splátce našeho dluhu. Odjedeš s Kashyou do Khandurasu, kde jim budeš pomáhat."
"Pane, jsem zcela spokojen zde. Nemohl by jet někdo jiný?"
"Neodporuj!" zahřměl Qual-Kehk. "Slíbili jsme nejlepšího z nás. Jednou jsi nejlepší, tak jsi nejlepší! Buď rád, že máš tu čest být zástupcem celého tvého národa!"

A tak jsem se ocitl v prohnilém táboře poblíž Tristramu. No co, možná najdu nějaké pěkné zbraně, které bych mohl dovést přátelům v Harrogathu. Sakra, co blbnu, vždyť ani nevím, jestli se do konce života podívám z téhle mokré díry pryč!

"Jsi nějaký kyselý... že ty jsi vstal špatnou nohou?" pronesl posměšně Gheed, ten starý skrblík bez cti.
"Běž si radši počítat své zlaťáčky."
Dneska se jim to jídlo nějak nepovedlo... není se čemu divit, dochází koření, ovoce a další věci. Warriw zase brzy vyjede do Lut Gholeinu.
"Najedl ses?" zeptala se nepříjemným hlasem Kashya.
"Najedl. Tak nějak..."
"Nestěžuj si pořád! Jsi jak malé dítě!"
Kashya je dneska nějaká nevrlá.
"Půjdeš do Černého močálu. Víš kde je tam ta stará, rozbořená věž?"
"Jo, vím."
"No, tak tam vlez a najdi vchod do podzemí. Dnes v noci jsme viděli starou hraběnku. Nejspíš ji ovládli démoni. Spolu s několika démonkami unesla jednu naši bojovnici a asi ji odnesli do věže. Nestihli jsme ji zachránit, jen jsme zahlédli, jak se zmítá v rukou těch stvůr. Prostě jdi do věže, najdi hraběnku a usekni té čůze hlavu. Na co sakra čekáš?!"
"Ty jsi dneska nějak ostrá."
"Nekecej a padej."

No nic, jde se. Warriwův přítel Leharas z Lut Gholeinu mi nabídnul pomoc. Nabídku jsem samozřejmě přijal, aspoň se po cestě nebudu tolik nudit.

"Konečně jsme tady." řekl Leharas.
"Tak jdem zabít tu starou hajtru."
Ty močály jsou fakt hrozný. Mám jen tenké látkové boty, takže mám všechno bahno i na nohách.
"No do pr..... Sakra, to snad není normální! Hnusnej Khanduras! Hnusný mrtvoly! Podívej se, do čeho jsem zase šlápl. No já už se na to..."
Nevšiml jsem si mrtvoly, která ležela skoro celá potopená v bahně. A teď mi v botě cachtají střeva. Fakt humus, ten Khanduras.

Konečně jsme došli do věže.
"Tam to nějak žije..." řekl jsem, spíš jen tak pro sebe.
Bylo tam několik démonek, potom hnusný malí Falleni a zombíci. Nedělali žádný problém. Skoro žádný... jen mi párkrát málem usekli hlavu... ale na to jsem zvyklý.

Proplácali jsme se až do asi pátého patra. Hned jsme poznali, do jakých dveří jít. Hraběnka tam seděla a poněkud unaveně pila poslední zbytky krve, kterou společně s démonkami vyždímaly z nebohé lučištnice. Jak nás uviděla, hrozně zaječela a popadla meč.
Ostatní démonky už byly u nás, jedna dokonce napíchlá na Leharovo kopí.
Rozhýbal jsem své sekery a zbylé čtyři démonky padly s jekotem k zemi.
"Tu máš, ty ludro stará!" zařval jsem a rozmáchl se po hraběnce.
Hraběnka nestačila ani mrknout a hlava už byla oddělená od těla. Její tělo se pomalu svezlo k zemi, zatímco hlava se odkutálela někam do rohu.
"Hele, koukni na to!" řekl Leharas a ukázal prstem na podivné kožené brnění. "To je kůže zmijího mága!" [Skin of a Vipermagi]
"Pěkný. Mám něco lepšího. Znáš Sigona?"
"Z vyprávění. Prý to byl dobrý bojovník."
"No, tak tady leží jeho boty!" [Sigon's Sabot]

Obrovský štěstí nebo osud? Nevím, každopádně obě věci beru a v táboře se uvidí, co s nimi.
Natahuji se pro Sigonovy boty.
"Co to??? Do pr... Sakra!!! Nemůžu se jich dotknout! Lehare! Hej, Lehare!"
Leharas se strnule dívá na ty boty.
Zkouším tu kůži. Ani té se nemůžu dotknout!
"Sakra co se to děje?!"
Kolem mě začíná být nějak temno. Stahuje se mi krk. Už vůbec nic nevidím, zvedá se mi žaludek, cítím, jako bych padal do propasti.
Zaslechnu nějaká slova a pak ztrácím vědomí. Na přelomu vědomí a bezvědomí si ta slova uvědomuji.
Your connection has been interrupted!

The End
Naposledy upravil(a) MadBull dne 07.01.2012, 17:24 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Hraběnka

Příspěvek od damagedeath » 12.12.2011, 07:08 hod.

Tak ten konec mě dostal :D

Uživatelský avatar
MadBull
Fallen Shaman
Příspěvky:54
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Hraběnka

Příspěvek od MadBull » 12.12.2011, 17:55 hod.

Nejhorší na tom je to, že se mi to v sobotu fakt na Bnetu stalo...:D

Uživatelský avatar
Drakesis
Adviser
Příspěvky:1007

Re: Hraběnka

Příspěvek od Drakesis » 17.12.2011, 00:38 hod.

Za mě jo. :lol:

Uživatelský avatar
CADAVER
Fallen Shaman
Příspěvky:64
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Bydliště:New Tristram

Re: Hraběnka

Příspěvek od CADAVER » 02.01.2012, 21:31 hod.

Dost dobrý :lol:
Občas se mi to taky stává a hodně zajímavý na tom je to, že obvykle těsně před bossfightem... :OXO
...a stejně všichni umřem... :)

Uživatelský avatar
pelegrinus
Quill Rat
Příspěvky:1
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pelegrinus#2634
Kontaktovat uživatele:

Re: Hraběnka

Příspěvek od pelegrinus » 05.05.2012, 04:41 hod.

Za me mas 2 internety :D
MILUJU manzety ...

Odpovědět

Zpět na „Fan tvorba - Diablo II“