Jak funguje "Area damage"?

Vše o fungování herních mechanismů a vlastností předmětů
Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth
Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od Darkness » 21.03.2014, 13:06 hod.

S lootem 2.0 pribyl novy stat "Area damage". Jak funguje?

Popisek po najeti mysi v detailnich statech rika, ze kazdy utok ma 20% sanci na to zpusobit plosne poskozeni v okruhu 10 yardu. Jestli zpusobi nebo ne, zalezi na nahode. Ale rekneme, pokud zasahnu najednou jednim skilem 20 mobu, pak pravdepodobne 4x se uplatni area dmg,

Sila poskozeni area dmg je primo dana hodnotou tohoto statu. Tj, pokud si naklikam 30% area dmg z paragonu a na itemech mam jeste 30%. Pak area dmg bude odpovidat 60% toho konkretniho hitu, kteremu area dmg procla.

Tj pokud zasahnu 20 mobu a z toho 4 maji 60% area dmg a pokud by byli vsichni na hromadce v okruhu 10 yardu, dostanou vsichni ve skutecnosti jeste 4x 60% dmg navic!!! Dulezite je si uvedomit, ze to neni ze zakladniho dmg, ktery se uvadi jako dps, ani z damage skilu, ale z finalniho dmg, po pricteni vlivu vsech elmental dmg % nebo skill%, tj z cisla, ktere je videt pri boji - bud bile nebo zlute cislo,

Area dmg, tak muze na velkych skupinach znekolikanasobit efektivnost vsech utoku. Na jednotlivych cilech se neprojevi, na malych skupinach < 5 minimalne, ale uz je znat a velke skupiny se doslova rozpousteji.

Je to jediny utocny stat v posledni zalozce paragon bodu a proto se obecne doporucuje pridelit max bodu do nej mezi prvnimi, pokud pro funkcnost buildu nepotrebujeme nutne nektery jiny stat.
Naposledy upravil(a) Darkness dne 21.03.2014, 16:05 hod., celkem upraveno 4 x.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Snowfist
Gorebelly
Příspěvky:320
BattleTag:Shawes#2825

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od Snowfist » 21.03.2014, 13:44 hod.

díky za vysvětlení, už taky nějakou dobu maxuju, mám momentálně 40% area dmg a musim rict ze i na T6 velké skupinky obyc mobu jdou ke dnu opravdu krásné

Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od Lemurman » 21.03.2014, 14:31 hod.

mám otázku: Může se Area damage řetězit? To znamená, že jestli procne Area damage, tak jestli se z něj může znovu spustit Area damage.
Obrázek

herba
Wraith
Příspěvky:145
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Biizzardgame-2659

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od herba » 21.03.2014, 15:20 hod.

A co area dmg a LoH?

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od Darkness » 21.03.2014, 15:34 hod.

Z toho co jsem vycetl, tak area dmg neprocuje uz dale nic. Tj, na 100% neprocuje LOH ani APOC, apod a na 99% si troufam tvrdit, ze neprocne dalsi Area dmg (tj retezeni ne). Ale zkusim to mozna vecer nejak testnout.

Jako zdroj dmg se nebere hracova postava, ale mob, ktery se "chce o poskozeni podelit". Proto uz na vyslednou dmg nema vliv vubec nic (jako CC, apod), jen vyse puvodniho hitu. Proste bud procne nebo ne a sance je nemenna 20%.

(Ted me napada, proc se nekdy vyjimecne neukaze, kdo zabil elitku => mohlo to byt area dmg a pak diablo nevi ...)

Dale dle nekterych testu, area damage neprocujou peti a sweeping wind. Jinak funguje treba pro DOT skily (meteor, apod, ktere pusobi dmg prubezne po nejakou dobu, kazdy tik muze, ale nemusi procnout area dmg), kdyz exploding palm monka tika 8x/s tak kazdy tik ma sanci zpusobit area dmg. Podobne to bude u jinych skilu. Area dmg se pak ale ukaze jako soucet vsech zasahu z ruznych zdroju area dmg, tusim co pul sekundy, takze cisla se pak muzou lisit a slozite se zjistuje proc zrovna takova hodnota.

Area damage muze procnout jen pro damage zpusobenou skily, nevztahuje se to pro damage efekty predmetu - jako Andariel - poison nova, HF ring - fire ball, apod

nejake podrobne info k testum je tady

ale na 100% zavery je jeste asi brzy, alespon jsem nic takoveho na netu zatim nenasel.

Kazdopadne Area damage ma sanci ze single target spellu udelat plosny dmg, ale sila tohoto statu se naplno projevi pouze u plosnych skilu, protoze pocet zasazenych cilu primo umerne zvysuje pravdepodobnost procnuti.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

SilverHandCZ
Wraith
Příspěvky:169
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:SilverHandCZ#2534

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od SilverHandCZ » 21.03.2014, 18:29 hod.

Darkness píše:...a sance je nemenna 20%...
Mám pocit, že základní šance je 20% a zvyšuješ jí afixama na předmětech. Velikost DMG se pak určuje jen v PARAGON statech a tím pádem maximální area DMG je 50% z původního hitu.
"All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing. " Edmund Burke

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SilverHandCZ-2534/

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od DrSma » 22.03.2014, 11:42 hod.

Šance je neměnná, vždy 20%. AD určuje výhradně procentuální míru poškození při úspěšné aktivaci. Pokud máš AD 0% prostě jen při aktivaci nezpůsobíš žádné poškození navíc.

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od Guru » 22.03.2014, 13:01 hod.

Jak pise DrSmik ... Area Dmg ma 20% sanci na jeji vyvolani v okruhu 10y jejiz miru zvysujete bonusy na itemech i Paragon statem.

Proc je tu,ale z jedne vety udelana slohovka, kdy po precteni prvniho odstavce nevim ci jsem mi je zahadou ...

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od Darkness » 23.03.2014, 17:49 hod.

@Guru: obcas nekoho zajima, jak co funguje, ja mezi ne patrim a kdyz neco zjistim, rad se podelim. Pokud necemu nerozumis, klidne se ptej, rad vysvetlim, pripadne upravim puvodni prispevek, aby byl srozumitelnejsi.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od Guru » 23.03.2014, 19:58 hod.

Taky mne zajimalo jak tahle novinka funguje, ale protoze zde na foru nic nebylo hledal jsem jinde, za coz jsem rad protoze natrefit na tohle mozna bych tomu uveril ... vlastne jen do chvile nez bych s WDckem pouzil skill Zombie Charger-Pile On na kterem jsou ucinky Area Dmg statu nadherne videt ... Proto lidi nebudte lini a nechte si poradit a vysvetlit tam kde se o tom neco vi: http://eu.battle.net/d3/en/forum/topic/ ... 862?page=1 ...
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od Darkness » 23.03.2014, 20:09 hod.

Napis na rovinu, cemu nerozumis, at nemusim hadat. Odkaz na jiny clanek, mi nerekne, co konkretne se ti nelibi...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Uživatelský avatar
Denny
Gorebelly
Příspěvky:236
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Denny#2750

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od Denny » 23.03.2014, 20:14 hod.

Guru: nechtel si slohovku a presto si v podstate postnul odkaz na dalsi

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od Darkness » 23.03.2014, 20:58 hod.

@Guru: napis mi co si myslis, ze jsem popsal spatne nebo nesrozumitelne, ja to otestuju, udelam video a bud opravim nebo napisu lip. Tim, ze budes do mne uz z principu rypat a ja ti to vracet, nic uzitecneho nevznikne. (srandu beru, ale s*at na hlavu si nenecham)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od DrSma » 23.03.2014, 21:08 hod.

Mno, kdo to kde sehnal je asi jedno. Důležitý je, že se to shoduje. Jdem dál. Zjímavá mi přijde ještě jedna věc, kvůli které možná vznikají zmatky. Popisky.

Zatímco v Paragon bodech přidáváte do AD,
na předmětech najdete "chance to" AD.

Což je dost zavádějící popisek, podle mě. Protože popsaný je to jako systém CC, CD, ale maká to jinak.
(stačí to ověřit nasazením jednoho itemu s AD affixem, ale já žádnej nemám..ať je to na beton)

Jinak na youtube jsem viděl zpomalenej záběr účinku AD. Do skupin je to mega. Já zatím testuju plných 50% z Paragonu. (víc teď nemám) Stavím takovej anihilační plošnej build a je to maso. Zjišťuju, že jsem na první pohled AD hooodně podcenil, protože to asi bude dost silná věc... :wave:
Naposledy upravil(a) DrSma dne 23.03.2014, 21:14 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od Darkness » 23.03.2014, 21:14 hod.

Drsma: Toho, ze by tam bylo "chance to AD" jsem si nikdy nevsiml, musim se podivat.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od DrSma » 23.03.2014, 21:18 hod.

V Betě tomu říkali Splash damage, ale je to AD. (teda tak to všude vysvětlujou) Nejsem teď ve hře a na netu jsem na rychlo našel jen tohle..

http://cdn.somepage.com/diablo/news/201 ... -gear1.jpg

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od Darkness » 23.03.2014, 21:26 hod.

uz chapu, je to tak jak pises:
- v atributech postavy je to nazvane "Area Damage" a v popisku je chance to deal xx% area dmg. (zkratili to podle mne, at se to vejde do tabulky)
- na itamech je "Chance to deal 10% area dmg".

To je v poradku. Kdyby na item dali jen "Area dmg: 10%", tak by to bylo zavadejici, protoze by sis mohl myslet, ze se ten affix projevi pri kazdem hitu. Takhle je popisek spravny, akorat bohuzel nesedi s nazvem statu.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od DrSma » 23.03.2014, 21:38 hod.

No, já myslím, že jsou ty popisky nešťastný. Znění tu vymejšlet nebudu, ALE!,.nemá tam co dělat to "chance to". Nejedná se o žádné navýšení chance, ale dmg a to VŽDY, pokud dojde k aktivaci AD s neměnnou pravděpodobností 20%.

Chtěl jsem na to upozornit, že je to divně popsaný. Důležitý je, že to maká, jak je napsáno výš a je v tom jasno 8-)

firdecek
The Butcher
Příspěvky:1231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Firius#2998

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od firdecek » 24.03.2014, 13:41 hod.

Nevíte někdo, zdali u sweeping wind spouští area damage alespoň ty cyklony, které při critu vznikají?? to by byla pecka docela.

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Jak funguje "Area damage"?

Příspěvek od Darkness » 24.03.2014, 15:25 hod.

drsma: "Chance to deal 10% area dmg" - pro anglicky mluvici to zavadejici asi neni, protoze diky slovosledu je vyloucene aby se 10% tykalo chance, ale je jasne ze se tyka area dmg. Ale i tak souhlasim, ze je to dost nestastne (nevystizne) pojmenovani.

fridecek: prave ze cyklony asi nespoustesteji area dmg, ale nezkousel jsem a precetl jsem o tom zminky jen letmo
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Odpovědět

Zpět na „Herní mechanismy“