ROS vliv Magis Find na drop legendárek

Vše o fungování herních mechanismů a vlastností předmětů
Odpovědět
Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259
ROS vliv Magis Find na drop legendárek

Příspěvek od Gold Eagle » 24.07.2014, 00:34 hod.

Jaký má v ROS v současnosti na patchi 2.0.6 vliv MF na drop legendárek?

Když mám MF +100%, znamená to, že když s 0% MF mám drop 2 legendárky/hodinu, tak s MF +100% budu mít průmerně drop 4 legendárky za hodinu?

Nebo už MF nemá na drop legendárek vliv? Drtím totiž na pstavách Cain set + topaz do helmy a dost mě to omezuje na dmg. :(

Nevím zda tento odkaz je stále aktuální http://www.diablofans.com/forums/diablo ... is-rifting

Ve zkratce je tam o MF versus legendárky řečeno, že MF na legendárky vliv má, a to tak, že MF se vydělí 10 a o to se zvedne v % drop legendárek. Takže s MF +100% vám padne o 10% více legendárek. To bych se pak na Cain set, kvůli legendárkám, mohl vyprdnout.

Takže když máte MF +50 %, dropnete o 5 % více legendárek. Když máte MF +100 %, tak dropnete o 10 % více legendárek atd. Dle toho odkazu.

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: ROS vliv Magis Find na drop legendárek

Příspěvek od Brum » 24.07.2014, 07:13 hod.

Na to je poměrně komplikované odpovědět. Jednduchá odpověď by byla: Ano, MF má effect na potencionální vyšší drop legendárek.

Ale je to poměrně složitá formule se spoustou proměných. Drop chance se většinou stanovuje na čas strávený ve hře, např. 5 legendárek/hodinu. Proto je důležité brát v potaz i Torment. Každý o jeden vyšší torment přidává 15% MF. Ovšen každý vyšší torment zároveň více přituhuje a je potřeba lepší gear, aby si ho prošel za stejnou dobu jako nižší torment. Každý vyšší torment, pokud se nepletu, přidává 60% hp a 45% dmg. Mimo to i 40% gold/xp.

Další důležitý aspekt je, že pro drop legendárních věcí se počítá pouze 10% tvého MF. Pro žluté věci (rare) 30% a plný bonus platí pouze na magic věci.

Níže jsem někde vyhrabal tabulku, která ukazuje koeficient zvýšení MF dle Tormentů mimo rift a pak s bonusem v riftu.
Torment Mimo Rift
1 1.15 1.44
2 1.32 1.65
3 1.52 1.90
4 1.74 2.18
5 2.01 2.51
6 2.31 2.89
Pokud budeš hrát T3 se 150% MF, tak budeš mít drop chance na legendárky poodbný jako by jsi hrál T4 s 0% MF (1,90*1,15=2,185). Ovšem stále je nutné počítat s tím, že musíš oba rifty na T3 i T4 dokončit za stejný čas.

Velice zjednodušeně: MF na lege funguje, ale protože většinou MF věci uberou poměrně dost z tvojí DPS, tak se nevyplatí investovat do MF gearu, protože buď budeš muset ubrat Torment level, nebo bude tvůj aktuální Torment trvat příliš dlouho, než aby se vyplatilo. A protože na Legendárky se vztahuje pouze 10% tvého MF, tak je dopad MF ještě menší.

Záleží na úrovni tvého gearu, ale obvykle ti poměrně dlouho vydrží Cain set (nohy/boty), než najdeš BiS gear pro svůj build. AS bonus na Cain setu je totiž poměrně slušný eDPS boost.
Gold Eagle píše:Takže když máte MF +50 %, dropnete o 5 % více legendárek. Když máte MF +100 %, tak dropnete o 10 % více legendárek atd. Dle toho odkazu.
Ano, je to proto, že se z tvého MF počítá k legendárkám pouze 10%. Proto to zjednodušeně můžes vydělit 10. Ovšem stále je třeba mít na zřeteli to výše zmíněné.

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: ROS vliv Magis Find na drop legendárek

Příspěvek od Gold Eagle » 24.07.2014, 15:15 hod.

Děkuji. Přesně si zopakoval co se píše v tom odkazu na diablofans.com co jsem k dotazu dával. Jukni tam a uvidíš, že na to co říkáš slovy jsou tam rovnou hezké grafy. :D

Mě zajímal pouze vliv na drop legendárek za stejných podmínek hry. Na druhou starnu si mě teda nakrknul :D, protože mám nedostatek modrých magic věcí na craft, ou BUUUUU, tak kvůli modrýmu crapu abych ještě s Cainem chvilku vydržel. Bože to je ale hovadina ve hře mít vše a jen na craft shánět jak cvok modrý věci na rozbití.

Když vyhodím Cain set , tak přes RORG budu mít 3. bonus z Black thornu + v ruce magefit na fire pet Wd, to mi vyhradí 8% ztráty AS. Mezitím ale třeba konečně padne TaT a vše bude jinak.

Taky je MF navýšen va partě. Třeba normálně jako single player mám +91% MF na T4, ale v T4 partě mám asi +123% MF nebo tak nějak.

thomas_
Wraith
Příspěvky:113
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HiddenKiller#2511

Re: ROS vliv Magis Find na drop legendárek

Příspěvek od thomas_ » 24.07.2014, 19:29 hod.

MF myslíte ten co je základně ve hře? Protože na vybavení přece už nic není ne?

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: ROS vliv Magis Find na drop legendárek

Příspěvek od Javurek » 25.07.2014, 08:11 hod.

Nagelring má MF například ne?

Uživatelský avatar
Bagr13
Doom Knight
Příspěvky:430
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Bagr#2994

Re: ROS vliv Magis Find na drop legendárek

Příspěvek od Bagr13 » 25.07.2014, 09:30 hod.

Myslím že nagetring je jediněj, kdo to myslím má na vybavení, dal se dáuděla cane set a žlutej do hlavy tudiž se dá dostat cca ma 131% MF.
Já měl za to, že MF je o kvalitě itemů a ne o kvantitě, z vlastní zkušenosti bych řekl že je to i pravda, když jsem to takhle měl tak většinou co setovka to dobrej roll :)

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: ROS vliv Magis Find na drop legendárek

Příspěvek od Gold Eagle » 25.07.2014, 17:44 hod.

ASi stále žiješ ve světě vanilly a ne ROS, i když jestli to tam ovlivňuje kvalitu rollu. Už asi moc ne.

Odpovědět

Zpět na „Herní mechanismy“