Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Vše o fungování herních mechanismů a vlastností předmětů
Druid01
Quill Rat
Příspěvky:3
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od Druid01 » 16.05.2012, 08:49 hod.

Ahoj. Rád bych se pozeptal na skutečnost, se kterou se prostě ne a ne smířit. Jistě si mnozí z Vás pamatují, jak jste v D2 mohli za pomoci F kláves přiřadit jednotlivým skillům hotkey.

V D3 sice můžete pro klávesy 1 - 4 nastavit určitý skill. No jo, ale co rychlé přepínání útoků pro pravé a levé tlačítko myši? Mám sice pro každé tlačítko myši k výběru více útoků, ale nemůžu jim přiřadit žádnou hotkey, abych je změnil. Dokonce v případě přepnutí musím najet na ikonku a jak blbec si útok přepínat.

Možná jsem dobře neporozuměl hernímu ovládání (a možná jsem jen hrál moc dloho D2, které mi přirostlo k srdci). V tom případě mě prosím někdo vyveďte z omylu. V opačném případě to považuji za obrovský hancipak, který dosti snižuje na hratelnosti.

Dík.

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od AlterEgo » 16.05.2012, 09:01 hod.

Co je za problem misto leveho nebo praveho tlacitka zmacknout nejakou klavesu? Je prece jedno jestli mackas nejakou klavesu, kterou prehazujes dany skill na mys, nebo nic neprehazujes a skill to aplikuje rovnou, tak usetris zmacknuti mysi.
To ze mas problem a neumis si stanovit priority a podle toho na tu mys navolit ty nejpouzivanejsi skilly, tak to je vec druha.

Druid01
Quill Rat
Příspěvky:3
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od Druid01 » 16.05.2012, 09:23 hod.

AlterEgo píše:Co je za problem misto leveho nebo praveho tlacitka zmacknout nejakou klavesu? Je prece jedno jestli mackas nejakou klavesu, kterou prehazujes dany skill na mys, nebo nic neprehazujes a skill to aplikuje rovnou, tak usetris zmacknuti mysi.
To ze mas problem a neumis si stanovit priority a podle toho na tu mys navolit ty nejpouzivanejsi skilly, tak to je vec druha.
Nadechni se a prečti si můj přispevek ještě jednou. Problém není zmačknout klávesu, ale nastavit si rychlé přepínání hotkey pro levé a pravé myšítko.

A když už mluvíme o těch klávesách, tak jistě víš, že pro klávesy 1 - 4 nemáš umožněný výběr ze stejného počtu skillů, jako například pro pravé a levé tlačítko myši po zapnutí Elective Mode.
Naposledy upravil(a) Druid01 dne 16.05.2012, 09:29 hod., celkem upraveno 1 x.

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od AlterEgo » 16.05.2012, 09:28 hod.

Ja jsem si to precetl dobre a porad plati co jsem rikal. Pokud potrebujes skill na mys nejaky skill, tak si ho tam hod. Pokud potrebujes na mys dostat nejaky skill co mas pod 1,2,3,4, prehodit vzajemne leve a prave tlacitko mysi apod, tak si zvykni, ze to proste nejde a osobne v tom opravdu nevidim problem jestli po aktivaci nejakeho skillu mackam mys, nebo ty jine klavesy.

Co se tyce toho druheho bodu co jsi psal, tak si zapni elective mode a budes prekvapeny co vsechno tam jde, nebo nejde nastavit za skilly.
Naposledy upravil(a) AlterEgo dne 16.05.2012, 09:29 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od Kubis » 16.05.2012, 09:29 hod.

Jakýkolliv skill si můžeš dát kam chceš (myš+ 1-4). Stačí si zapnout elective mod v options. Ten Systém F1 apod jako byl v D2 je pro DIII nepoužitelnej. V DIII máš přístupný všechny skilly, ale najednou můžeš používat jenom šest.

Druid01
Quill Rat
Příspěvky:3
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od Druid01 » 16.05.2012, 09:40 hod.

Jinak, uvedu příklad:

Chci si na pravém tlačítku přepnout z dovednosti "Firebats" na dovednost "Grasp of the dead". Na levém tlačítku mám nastavený obyčejný útok na dorážení nepřátel. Ani jeden z výše jmenovaných dvou skillů nemůžu nastavit na klávesy 1 - 4, hra mi to prostě neumožní ani po zapnutí Elective mode. Nezbývá mi tedy nic jiného, než si kliknout na ikonku a útok si změnit ručně - přitom by to mohlo jít jednoduše nějakou hotkey.

Máte nějaký nápad nebo vysvětlení?

///EDIT: Vyřešeno. Po znovuspuštění hry už mohu nastavovat libovolně. Díky všem za rady.

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od AlterEgo » 16.05.2012, 09:49 hod.

Jsi si jisty, ze mas ten elective mod zaply?
Napadaji me 3 duvody, proc by byl problem s nastavenim skillu.
- vyply elective mod
- maly lvl postavy a tim padem zamkly nejaky skill
- maly lvl postavy a tim padem zamkly slot na skill (sloty sou ty co ma default bind 1,2,3,4)

EDIT:
koukam, ze si to zeditoval nez sem to postl, tak muj post neres

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od Kubis » 16.05.2012, 09:52 hod.

Po zapnutí electiv modu si můžeš dát co chceš kam chceš, ale pouze 6 skillů.


SkalLDa
Fallen Shaman
Příspěvky:56
BattleTag:SkalLDa#2864

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od SkalLDa » 16.05.2012, 13:03 hod.

Me spis pride ze driud vubec nepochopil system D3 a chtel by pouzivat vsechny skilly najednou, jinak nechapu rozdil v mackani LM nebo 1-4

Uživatelský avatar
Madus
Wraith
Příspěvky:169

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od Madus » 16.05.2012, 15:39 hod.

Tazky problem dat si lave=1skill/prave=2skill, kolecko hore=3skill/dole=4skill a middlebutton=5skill...

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od Garn » 16.05.2012, 15:43 hod.

Není nic lepšího, než hejtovací název topicu (bepředmětná narážka na konzole), když potom zjistíš, že autor není schopný zmáčknout ESC -> Options -> Key bindings.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Programos
Minion of Destruction
Příspěvky:810
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Programos#2804
Bydliště:Bystřice n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od Programos » 16.05.2012, 15:49 hod.

Lidi mají předsudky, já se jim nedivím. Ve všem vidí zlehčení, kteréžto všechny hry mají a ani nezkusí hell/inferno. Ve všem vidí konzole, ke kterým se poslední léta vývojáři uchylujou, což taky není divu bo vývojáři už moc možností nemají, když vezmem v potaz pirátství PC her....

Tak ho tak Garne tolik netrolluj :-p
Inu, co k tomu rict.... Programos#2804

Bromus
Quill Rat
Příspěvky:22
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od Bromus » 17.05.2012, 08:53 hod.

nevím jak to myslel původní majitel ale mě by třeba potěšilo něco typu:
když zmáčknu např 9. tak se mi na pravém myšítku vymění jeden primární skill za druhý ...např z Hungering Arrow na Entangling Shot což ten elective mód neumožnuje pokud sem to video pochopil správně .. nejsem u PC s diablem ... ten umožnuje dát jeden primární skil na pravý myšítko a druhej primární na levý...
Obrázek

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od Kubis » 17.05.2012, 08:58 hod.

Tak trochu zapřemýšlej. To co popisuješ je klik na klávesnici a pak klik na myš a následuje akce. A v DIII je to takhle, klik na klávesnici a následuje akce.

Takže ty chceš klikat ještě víc než se v DIII kliká ??
Příde mi, že tady pořád ještě někdo nechápe systém skillů v DIII.

Bromus
Quill Rat
Příspěvky:22
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od Bromus » 17.05.2012, 09:17 hod.

tak teď sem absolutně nepochopil to co jsi napsal ty :D to co popisuju já je asi tak ....
pražim to Hungering Arrow, blíží se skupina silnejch mobů zmáčknu např. 9 a Hungering Arrow se změni na Entangling Shot, doběhne CD na výměnu sklillů a jedu dál, vynechal sem celý zdlouhavý vlezení do skillů, změnění skillu, potvrzení, tzn cca 10 sec úspora ?
kdy stojím naprosto slepej uprostřed bojiště a praží to do mě každej kdo je v dosahu ? místo toho abych si přepl sklill jednim kliknutím a než doběhne CD tak mohl utikat ? :D
Obrázek

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od kojot » 17.05.2012, 09:20 hod.

Nechápeš ten systém. Má to fungovat tak, že si vybereš 6 skillů a ty máš nabindovaný a ty používáš. Žádný jiný. Když si je chceš vyměnit, tak je to jako když jsi dal v D2 respec.
Obrázek

Bromus
Quill Rat
Příspěvky:22
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od Bromus » 17.05.2012, 09:23 hod.

jo takže systém chápu dobře to co chci nejde, jen stát slepej a překlikávat , nebo si povybírat celkem 6 skillů pomocí elective módu jakejch chci a s těma vystačit, nebo udělat uprostřed boje respec a namakat to rychlostně k dokonalosti :D díky todle sem si potřeboval potvrdit :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od Kubis » 17.05.2012, 09:23 hod.

Jo takhle to myslíš. Tak v tom případě patříš do tý skupiny co jsem psal hned vzápětí, že si nepochopil systém skillů DIII.
Máš sice přístup ke všem skillům, ale najednou jich můžeš používat jenom 6.. Proto ten cooldown aby si je nemohl měnit kdy se ti zachce...

Bromus
Quill Rat
Příspěvky:22
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od Bromus » 17.05.2012, 10:03 hod.

Helljovany píše:Proto ten cooldown aby si je nemohl měnit kdy se ti zachce...
ten CD je to poslední co mi vadí, ten si klidině přečkám ... mě vadí ten zdlouhavej systém změny ..
Obrázek

Uživatelský avatar
JokerLuk
Wraith
Příspěvky:145
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Joker#2578

Re: Kam zmizelo bindování? Že by konzole.

Příspěvek od JokerLuk » 17.05.2012, 13:25 hod.

Bromus: Vygoogli si Nephalem Valor ;) Jen aby sis na to měnění moc nezvykal :D

Odpovědět

Zpět na „Herní mechanismy“