Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Diskuze týkající se Hardcore způsobu hry.
Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth
Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Darkness » 21.03.2014, 16:31 hod.

Sam jsem betu nehral a co vim, tak vim jen z letmeho shlednuti par videi a komentaru, proto bych mel par otazek na zasvecene SilverhandCZ a spol.

Na jakou obtiznost doporucujete jit akt 5 pro top postavy a pro "slabsi" postavy?
(moje predstava je zacit na T1 a nad 65 nebo 67 asi snizovat, podle toho jak to pujde)

Vyplati se pouzit mystic uz pred lvl 70 nebo radeji pockat?
(asi to zkusim drive, ale nebudu nijak utracet pred 70)

Vyplati se kraftit po kazdem dosazenem levelu?
(kraftim rad, takze budu)

Je nejaky boss, u ktereho je treba si dat obzvlast pozor (a mozna snizit obtiznost)?
(maji par novych afixu a prekvapeni muze byt neprijemne)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Kuki10 » 21.03.2014, 17:08 hod.

Do lvlu 70 pudu normal, master....vic nema cenu, at to jde rychle.
Kraftit ani omylem, nech si secko az na 70lvl a crafti opravdu jen top itemy, jinak to stejne za chvilu vymenis...
Sici bosove me prisli, ze jsou tezsi, nez monstra a elitky, kdyz to porovnam s vanillou....

Uživatelský avatar
Kubizek
Doom Knight
Příspěvky:537
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kubizek#2781

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Kubizek » 21.03.2014, 17:19 hod.

Kuki, ten rakeťák je taky nějak těžkej? Co jsem viděl x youtube, tak mi přišla těžká hlavně Adria - blood koule dávaly dobrou damage už na expert lidem, co to prostě normálně běhali a žili z dropů. Rakeťák mi z videí přišel, že půjde sundat i jednoruč...no i když kdo ví, jak to do finálu doladěj. Jinak +1 k tomu, co píšeš. Přesně takhle to mám v plánu taky hrát. Low difficulty, no craft, no enchant pre 70.
Obrázek

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Javurek » 21.03.2014, 17:46 hod.

Rakeťák mi nepřišel tak těžkej, Adria je určitě horší teda. Na hc celkem nebezpečná. Na normal bych spíš nehrál, expí to na něm pomalu, expert je myslím ideální. Navíc dropuje 2x víc zlata skoro. Torment bych rozhodně nedával po dosažení nějakého levelu. Lepší hezky jet celé třeba master když to budeš krájet v klidu, zkusit těžší obtížnost. Craft bych na HC použil klidně dřív, lepší si ucraftit něco než bejt mrtvej .)

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Kuki10 » 21.03.2014, 17:56 hod.

Na lvl 70 dojdes i po slepu z dropu, škoda matrose.
Já se bosikama moc nezabejval az v bounties a riftech.:)

SilverHandCZ
Wraith
Příspěvky:169
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:SilverHandCZ#2534

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od SilverHandCZ » 21.03.2014, 18:06 hod.

Myslím, že začít můžeš na té co chodíš teď. Na cca 63 už to půjde hůř. Zkoušel jsem to schválně na betě, bez toho aniž bych měnil věci ze 60LVL co jsem měl. Takže do cca 63 T1. Pak přituhlo a musel jsem snížit na master. Na 65 už na hard a od 67 normal. Upozorňuju, že jsem to šel jako co nejrychleji expit - čili jsem se nezabýval výměnama.

Mystic - No na Mystica potřebuješ hlavně Death Breath lahvičky. Ono jich padá málo a taky si potřebuješ doexpit levely všech traderů. Takže ono ti moc lahviček na změny nezbude. Nicméně vzal bych to tak, že pokud ta věc fakt stojí za to, tak proč to neudělat. Ale měnit každou věc jen proto, že mi to přidá pár statů je zbytečné, za půl hoďky padne zas jinej LVL a pak to vyhodíš. Osobně budu měnit jen opravdu super kousky.

Kraft - opět jen otázkou matroše a hlavně vyexpení kováře. Já osobně to ale dělat nebudu počkám na LVL70.

Bossové - Ano všichni bossové jsou tak minimálně o jednu obtížnost nad elitky a někteří i víc. Tady všichni jednoznačně pozor na druhýho bosse Rakeťáka (nepamatuju si pravý jméno), první fáze je OK. Pak si nahodí flame výbavu a občas šlehne plamenometem kolem sebe a to je darda jako blázen. I slušně vybavenýho barba to stojí půl života a jeho start a přistání je taky dobrá šlupa, nemluvě o zapalování atd. Bojuje se taky na dost malým prostoru, takže postavy co potřebujou k boji prostor na manévrování to budou mít složitý. Adria je taky pěkná potvora, tedy respektive to co čaruje, ale tam je prostor k manévrování.

JInak půjdu to asi stejně jako Kuki. Proletím Akt5 po questech na cca master/exper ať můžu na Adventure mód. Důvod je prostej, aktu 5 si užiju ještě dost a dost a questů mám fakt plný zuby.
"All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing. " Edmund Burke

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SilverHandCZ-2534/

Uživatelský avatar
Kubizek
Doom Knight
Příspěvky:537
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kubizek#2781

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Kubizek » 21.03.2014, 20:12 hod.

Jak to tak čtu a co jsem viděl materiál od Archona na youtube, tak půjdu asi hard. Expert a asi i ten master vypadají dobře - bezpečně, ale nemyslím si, že na 100% odhadnu chvíli, kdy to snížit. Nerad bych okolo lvl 67 dostal nějaké blbé IK. Však není kam spěchat. Díky za info, chlapi.
Obrázek

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Guru » 21.03.2014, 20:46 hod.

Po P2.0 je dynamika obtiznosti vynikajici a roste pozvolna snad s kazdym novym exp bodem tak z tech "schodu" a elitek nemam takove obavy jako z novych bossu, protoze jakmile k nim clovek vleze nema na vyber ... tak snad po prvnich navstevach nebude v topicu "Graveyard" moc rusno :D
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Darkness » 23.03.2014, 13:56 hod.

dik za komentare, ze bude treba upgradovat kovare, zlatnika a mystic jsem si neuvedomil, takze suroviny asi budou sotva na to.

Ono hrata na nizsi obtiznost bude lepsi, i proto ze servery budou pravdepodobne pretizene, miliony hlasek o achievmentech, atp
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Uživatelský avatar
Kubizek
Doom Knight
Příspěvky:537
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kubizek#2781

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Kubizek » 24.03.2014, 09:21 hod.

Guru: roste to opravdu pozvolna, přesně jak píšeš. Ale po té, co jsem ripnul na lvl 57 na expert na 1 hit ik (2.0) i když se mi za celou dobu levelní nedostaly HP pod 90%, to prostě nebudu riskovat :) - samozřejmě solo. V mulťáku je to jinak.
Obrázek

Uživatelský avatar
Kalis
Wraith
Příspěvky:197
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:kalisovanoha#2618

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Kalis » 25.03.2014, 11:35 hod.

A UZ TO JEDE :D

Khaztroll
Quill Rat
Příspěvky:3
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Khaztroll » 27.03.2014, 14:03 hod.

Tak bych se přidal k opatrnosti. Jel jsem na Hard a má milovaná HC Monk 65(36) padla rukou "obyč" rare. Do tý doby naprosto s přehledem. Takže nepodceňujte to.......bolí to:) Nonic, jdem udělat novou a tentokrát to bude osobní:)

casperdeluxe
Gorebelly
Příspěvky:377
BattleTag:casperdeluxe#2494

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od casperdeluxe » 27.03.2014, 15:08 hod.

Myslíte, že má význam nějakej healing? Jakože tam lítám s 600k life skoro tak mě asi nějakých 2k loh nezachrání ne? :D

mdmT
Minion of Destruction
Příspěvky:874
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mdmT#2837

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od mdmT » 27.03.2014, 16:13 hod.

... no toto je zajímavá poznámka ... a imo se na toto nedá odpovědět pokud nevíme jestli se nějak nězměnil proc. koeficient ... pokud zůstal proc koeficient stejnej jako ve vanile, tak mi přijde LOH skoro k ničemu ... pokud se proc. koeficient třeba ztrojnásobil ( což si nemyslím ) , tak to zase může být zajímavý ... víte toto někdo? ...

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Darkness » 27.03.2014, 16:26 hod.

Proc koeficienty se pokud vim nijak zasadne nemenily (zvysily se hodnoty LOH a regenu na itemech, i za paragon body na lvl 70)

Odpoved jestli je LOH nebo regen k necemu zalezi na mitigation (redukci prijimaneho poskozeni), ne na Toughness nebo life. Toughness je samo o sobe nic nerikajici cislo.

Pro nekoho s toughness 6 mil muze dobre LOH a Regen znamenat nesmrtelnost, nekdo to ani nepozna....

Co je nejdulezitejsi, je sledovat Armor a Resisty (a procenta redukce po najeti mysi na nich) + dalsi redukce - elitky, melee, range.

Armor/Resisty/dalsi redukce > VIT (life)

zjednoduseny priklad: 2 barbari, oba 10 mil Toughness a stejny regen/LOH

jeden bude mit 100k zivota, ale vyborne armor a resisty + stit => uhealuje se v pohode

druhy bude mit 500k zivota, ale dve jednorucky a slabsi armor + resisty => bude mit problemy

(cisla jen strilim)

Zalezi na hodne dalsich vecech, napriklad, jestli druhy barbar pouziva nejake itemy nebo skily na zvyseni sance na healing globe, atp. Bude mit taky vyssi regen, ale zaklad je jak jsem napsal vyse.

S wizardem s dobrymi resisty a armor + warcry, (regen asi 10k), to znamena, ze na T1 se zivot skoro nehybe, i kdyz zrovna pisu. viz video na konci

Stejne tak plati, ze nekdo s Tougness 5 mil, muze nektera postava vydrzet daleko vice, nez jina s Tougness 10 mil. (a treba jen diky regenu)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Guru » 28.03.2014, 04:05 hod.

Pri plneni T1 bounties v A1 se mi podarilo zapomenout, ze nemam single target build a vlezl jsem k Butcherovi ... Po par minutach podlaha cela v plamenech, takze pozor na to ... jakmile to odsejpa moc rychle clovek zacne stracet prehled, ale na druhou stranu je fajn zjistit ze vydrzi i to o cem pochyboval ...

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od dawemorraless » 28.03.2014, 08:51 hod.

upozornil bych na rifty většina lokací je v poho ale chytli jsme jednu kde bylo asi 16 elite packů a nebyl problém natáhnout 2 pack 3 pack >:D
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Kolmen1
Doom Knight
Příspěvky:459
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Kolmen1 » 28.03.2014, 14:51 hod.

Ta lokace se vriftech opakuje dost často, nevybavuju si jak se to tam teď jmenuje, ale je to z a5 takový ten hřbitov a podařilo se nám tam natáhnout 4 paky najenou i když jsme byly pokupě a nevzdalovaly jsme se od sebe skoro vůbec. Jsou tam dost nahuštěný a je jich tam kupa, napočítal jsem jich 22 + elity ze shrine :-D. Ale zase je sranda, o tom ani potom :)

Uživatelský avatar
Kubizek
Doom Knight
Příspěvky:537
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kubizek#2781

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od Kubizek » 28.03.2014, 15:05 hod.

Rift hřbitov A5 je moje nejoblíbenější lokace. Ještě jsem moc riftů nešel, takže doufám, že bude více takových "full of elites" lokací :twisted:
Obrázek

FŁou
Quill Rat
Příspěvky:19
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:FŁou#2183

Re: Par tipu pro bezpecny zacatek na HC v ROS?

Příspěvek od FŁou » 31.03.2014, 00:31 hod.

Ja som zatial 67 a siel som to cele na T1, kazdopadne ten raketovy boss bol hodne neprijemny a adria bola celkom v pohodicke, ta nenarobila nijake extra problemy. Da sa to celkom uhrat na tejto obtiaznosti, ale treba si hodne davat pozor a hlavne na blby pull packov a elit.

Odpovědět

Zpět na „Hardcore“