EUHC Experience

Diskuze týkající se Hardcore způsobu hry.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth
EUHC Experience

Příspěvek od Qoliker » 04.04.2012, 04:35 hod.

What Is It All About?
Především jde o snahu poskládat partu na období po 15. květnu, dát v partě nebo i klidně solo co nejrychleji 10 level, a ihned poté přepnout na Hardcore. Nemám ovšem v úmyslu z toho dělat speedrun, či elitist-run. Naopak si chci tuto jedinečnou příležitost náležitě užít v příjemně adrenalinové leč přátelské atmosféře se správnými lidmi. Otázkou tedy je, zda se zde někdo takový najde. Pokud vás první věty zatím neodradily, čtěte klíďo dále, možná čekám právě na vás! ;>

Pro přehlednost pokračujeme v pár obsáhlých bodech:

1. The Initial Vision
Nejsem žádný přehnaný fanoušek náčrtků, výpočtů ani teorie, proto ode mne nečekejte striktní pravidla ohledně složení samotného týmu. Teprve v praxi si ověříme, jak jednotlivé položky fungují, z čehož plyne první důležitá podmínka, kterou je třeba do určité míry splňovat, a to jest umění přizpůsobit se a být schopen vstřebávat data i informace za chodu. Moje volba první postavy padla neochvějně na Monka, který se stane zároveň mojím herním avatarem ve světě Sanctuary. Jeho build jsem nastínil i zde. Podoba specializace se bude jistě časem měnit, ale základ bych rád zachoval. Jistě si povšimnete výrazné defenzivní orientace, jenž může s přehledem vyústit v roli solidního tanka. Z toho může, ale i nemusí, potencionální zájemce vycházet. Rozhodně se nebráním jakémukoliv složení, ať už 4xMonk, či ryze různorodá skupina, neboť nemám předsudky vůči žádné specifické classe, čímž se dostáváme k druhé důležité podmínce.
'Bring the player not the class.' Všeobecně to známá věta z MMORPGs, která by defakto mohla splynout s podmínkou první, ale pro jistotu ji píšu zvlášť. Mám zájem pouze o konstruktivně naladěné jedince, umějíc se zasmát a brát věci s nadhledem. Kupodivu mi nevadí ani sarkasmus, trolling nebo cynismus, ale prosím, všeho s mírou.

2. On The Run
Již jsem zmiňoval, že se nejedná o elitist ani speedrun, pouze o 'Run', očividně se v D3 běhá téměř neustále. Byla by to nakonec škoda jakýmkoliv způsobem rushovat a přijít o tento jedinečný zážitek, který přiznejme si, nám prostě 'softcore mode' nabídnout nedokáže. Už jen ta ostuda jít po smrti znovu na stejného pohůnka, který si o nás bezpochyby musí myslet, jak velcí jsme cheateři a pseudo-heroes. Mít jeden virtuální život nabíra zcela nový rozměr, umocněný počáteční neznalostí, kde každý krok je krokem do neznáma, kde obezřetnost bude naším nejvěrnějším sluhou a předvídavost nejvítanějším rádcem. Jistě, jakákoliv chyba se zde trestá velmi tvrdě, ale je již pouze na nás, zda se z chyb dokážeme poučit a budeme s to ji neopakovat. Tím narážíme na další neméně důležitou podmínku, pro někoho asi tu nejdůležitější.
'We are all One, thus our Unity shall be our greatest strength.' Vskutku v jednotě je síla a spolupráce je nutná. Ve světě Sanctuary i mimo něj, v přilehlých sférach, bude čím dál tím více přituhovat v přímé úměře s naším stálým postupem vpřed. Zcela určitě tedy dojdeme k okamžiku, kdy jeden či více z nás tvrdě narazí, a jejich virtuální fyzické tělo přestane nadobro fungovat. V takovém případě je nutné zanechat počáteční hořkost a strach z obav příštích v onen moment pádu, hrdě se zvednout a se svojí virtuální duší podstoupit nutný proces reinkarnace do nového těla čekajícího na prvotní impuls života. Jen tímto způsobem budeme připraveni na další pouť s neznámým koncem. Vzájemné propojení našich duší přináší velké přednosti, ale jeden bez druhého nejsme schopni nadále existovat. Ztráta jednotlivce je ztrátou všech.
'We are Soulmates in the spreading darkness yet through our bond we stand invincible.' Tímto, pro někoho kontroverzním pravidlem, je důležité se řídit. Nehledám lidi na jeden večer, nýbrž ty z vás, kteří chtějí pokořit vyšší obtížnosti, překonat překážky a nezčetné útrapy počas dobrodružství společně. Odnést si krásný zážitek i zkušenosti po dosáhnutí vytyčeného cíle.

3. The Rise Of Communion
To, zda se najdou tři vhodní kandidáti, je zatím ve hvězdách, avšak rád bych ještě pár souvětí závěrem připojil. Jak vidíte, rozhodl jsem se nakonec tento 'návrh' přednést na tomto fóru, ačkoliv jsem měl několikrát v minulosti silné nutkání sem nenapsat už ani 'ň', naštěstí podobné pocity rychle odezní. S pár lidmi jsem se tady nepohodl, na někoho možná působím ne zrovna vlídným dojmem, a proto bych chtěl podotknout, že nikdy nedávejte na první ani druhý dojem, obzvláště ne na internetu ve veskrze anonymních diskuzích, byla by totiž škoda kdyby pouze tato iluzorní překážka stála vzájemné co-operaci v cestě. Jestli vás zajímá způsob komunikace počas případné 'spolupráce', tak v tom netřeba hledat žádnou vědu. Vše už by záleželo na vzájemné dohodě, co komu a jak vyhovuje. V počátcích nemusíme být nutně propojeni hlasovou komunikací, ale v pozdějších, možná i v mnohem dřívějších, fázích to již pravděpodobně potřeba bude. Já osobně preferuji Skype, což je pro čtyři lidi naprosto ideální a hlavně kvalitní způsob komunikace.

Závěrem jen chci napsat, že jsem otevřen všem případným názorům, otázkám, či výhradám, ať už v příspěvcích, přes PM zde na fóru, na skype (qoliker) nebo na IRC (Qoliker@quakenet).

> Qoliker (Monk)
> Scream (Witch Doctor/Wizard - TBD)
> dejavu (Wizard - 995%)
> Ali209 (Pravděpodobně Barbar)

Místa jsou tedy obsazená, ale je dost možné, že někdo z jakéhokoliv důvodu odpadne a bylo by v takovém případě sáhnuto po "náhradníkovi", o jednom takovém už vím a kdyby se našel někdo další, kdo by měl zájem, tak ať mi klidně napíše PM.
Naposledy upravil(a) Qoliker dne 16.04.2012, 15:18 hod., celkem upraveno 7 x.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: EUHC Experience

Příspěvek od Javurek » 04.04.2012, 18:32 hod.

Kdyby bylo tak 8 let zpět tak klidně, vzhledem k tomu že musím chodit do práce, tak něco takového není možné :D Navíc si myslím že ti to stejně nedá nějakou výhodu. Není přece jen lepší jít na půlnoční prodej, jít spát a ráno hezky svěží na to vlítnout a bejt tam třeba 20 hodin? :D

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: EUHC Experience

Příspěvek od Qoliker » 04.04.2012, 19:12 hod.

Zda se začne o půlnoci, nebo později, je už detail. To samé platí pro 15.květen. Když se má sejít čtveřice lidí, tak se musí dělat kompromisy. Čas i datum se proto bude měnit a přizpůsobovat.

Půlnoc jsem psal spíše jako moje přání, záleží v první řadě na ostatních. Já si ten čas zatím můžu udělat kdykoliv.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: EUHC Experience

Příspěvek od kojot » 04.04.2012, 19:35 hod.

Moc rád bych se připojil. Bohužel se na naší škole píše ve 4. ročníku bakalářka, takže něco jako "Midnight Release run" pro mě nepřipadá v úvahu :( . Je to taky jeden z důvodů, proč jsem se ještě s nikým nedomlouval na hraní v partě. Vůbec totiž nevím jestli se v květnu ke hraní D3 dostanu a jestli se dostanu, tak jenom na pár hodin týdně, takže budu hrát ze začátku asi solo, aby moje neaktivita nebrzdila celou partu... Pokud bys ovšem měl zájem si se mnou zahrát později, tak bych se mohl připojit v další vlně (tj. až všichni RIPnete :) ).
Obrázek

Uživatelský avatar
ScreaM
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:ScreaM#2352

Re: EUHC Experience

Příspěvek od ScreaM » 04.04.2012, 20:06 hod.

Hodne dobrej navrh :-) Urcite bych se rad zapojil. Mam objednanou krabici a hned 15. si pro ni jdu tak bych snad mohl hrat co nejdriv. Cas mam vetsinou od 2 do vecera klidne i do pozdejsich hodin to me nevadi :-) Pokud se nejak domluvime tak muzu poskytnout i vlastni(mam ho dohrmady s kamosama) TS3 server :-)

Na HC to vidim na wiz/wd :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: EUHC Experience

Příspěvek od Qoliker » 04.04.2012, 20:47 hod.

Výborně. (:

Jinak jsem po krátké úvaze dospěl k názoru, že začínat hned o půlnoci je nesmysl a hatilo by to svojí nelogičností účel celého 'plánu', proto bylo startovní 'okno' rozšířeno na "ASAP after Midnight Release", tedy na celý 15. květen.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
dejavu
Gorebelly
Příspěvky:200
Bydliště:Morava

Re: EUHC Experience

Příspěvek od dejavu » 09.04.2012, 22:37 hod.

Jaktoze me tam jeste nemas? Se tady prodavas jak nejaka lehka deva:D! Uz si me pis (:

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: EUHC Experience

Příspěvek od Qoliker » 09.04.2012, 22:42 hod.

No jo, však nemáš otálet. ;>
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Dekron
Quill Rat
Příspěvky:43

Re: EUHC Experience

Příspěvek od Dekron » 16.04.2012, 20:51 hod.

Na lvl 10 uz pujde prepnout na hardcore ???

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: EUHC Experience

Příspěvek od Qoliker » 16.04.2012, 21:15 hod.

Yop, blue post už nedávno potvrdil, že to tak má zůstat i v plné verzi. Předtím se počítalo, že se bude muset dokončit celá obtížnost 'normal'.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Odpovědět

Zpět na „Hardcore“