Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Diskuze týkající se Hardcore způsobu hry.
Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845
Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od tomisco » 21.06.2013, 02:16 hod.

Jelikož jsem se před chvílí vrátil z Imaxu z projekce nového Supermana, pořád vstřebávám dojmy a hrát se mi ještě nechce, tak napodobuji kolegy a zakládám tento topic o progresu mé HC mončičandy.

Hyuna PL30

Mnišku jsem pojmenoval po k-popové jihokorejské zpěvačce Hyuně, pro kterou jsem měl dříve jako koreofil (korejské filmy, jídlo, kultura, historie ad.) zvláštní slabost, přestože už dávno nepatřím do tábora náctiletých. :o)



Do HC jsem se hodně dlouho nehrnul. Na SC mě pravidelně potkávaly lagy a semtam přišel disconnect, tak jsem si říkal, že nebudu raději pokoušet nervy. Po 1300 hodinách hraní už mi na SC trochu chyběla nějaká větší výzva (rozjíždět ranged charaktery se mi nechtělo), tak jsem začal oťukávat HC. Dvě postavy mi lehly už na Normalu, ale bylo to podceněním situace, takže mě to neodradilo. Založil jsem druhou mnišku a díky půjčce od Petrose (tímto mu ještě jednou děkuji :o) jsem ji pomalu dotáhl na Inferno. Začátky byly nelehké. Finance pořád docházely, nějaký slušnější drop dlouho žádný, takže mniška běhala poměrně dost hodin po 1. aktu na MP1. Když se mi podařilo výhodně prodat slušný level requirement meč, mohl jsem si dovolit dva kousky z Innas setu a konečně se to rozjelo.

Nejdůležitější aktivní skill: Wave of Light - Empowered Wave
Nejdůležitější pasivní skill: Near Death Experience

Monka jsem si důkladně oťukal už na SC. Oblíbil jsem si kombinací aktivních skillů Wave of Light + Sweeping Wind (hlavně Cyclone) + Serenity + Fist of Thunder (Quickening nebo Thunderclap), což jedu i na HC. Z manter preferuji tu na damage. Naprosto klíčovou pasivkou je pro mě Near Death Experience. Ta už mi procla a zachránila mnišce zadek poměrně hodněkrát, ať už mě dostali do klinče modří bejci ve Fields of Misery v A1, točící se potvory ve Vaultu v A2 nebo elitní obří pochodující stvůry + Mallet lordi (to jsem dostal málem infarkt) při nájezdech na plánek v A4. Dlouho jsem hrál se štítem, momentálně zkouším dvě fisty a na MP2-3 to funguje uspokojivě. Mniška má prozatím dps s dvěmi jednoručkami 65,5 k, se Stormshieldem 51 k. Není to moc, ale ke spokojenosti mi to zatím stačí.

Drop PL1-30

Legendárky jsem nijak neevidoval. Za necelých 80 hodin hraní mi jich padlo zhruba 15-20. Většina samozřejmě brimstone, případně prodej za max. dva, tři milióny. Klíčovým dropem byl Stormshield. Na SC bych se nad ním z důvodu 20% šance na blok asi jen ušklíbl, ale na HC jsem tušil, že to asi nejspíše něco hodí. A taky že jo. Sold 100 M do jedné hodiny. Nejspíše jsem ještě mohl s cenou přitvrdit. Ale i tak super. Mniška mohla být obdarována několika novými hračkami. :o) Zkouším hrát s 14% redukcí poškození od elit a 10% poškozením navíc proti elitám a přijde mi to docela efektivní.

Obrázek

Z dropnutých rare předmětů stojí za zmínku jen poměrně slušná survival chesta. Zkoušel jsem pro mou cold mnišku vycraftit lepší, ale nepodařilo se mi to.

Obrázek
Naposledy upravil(a) tomisco dne 21.06.2013, 03:05 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od tomisco » 21.06.2013, 02:32 hod.

Zatím hraji převážně sólo, ale rád se přidám ke komukoliv na rozumné MP (zatím asi maximálně MP4). Jen mám teď do konce měsíce v bytě babu, a poté bude filmový festival ve Varech, takže následující 3 týdny nebudu online tak často, jako normálně. Až mniška zesílí, chci jít časem na ubery. Prozatím si netroufám.

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od tomisco » 22.06.2013, 20:39 hod.

Tak dnes přišel první HC disconnect. Naštěstí celá lokace Weeping Hollow byla vyčištěná, až na dva zombíky, které likvidoval spoluhráč Ferdyzz s WDčkem. Když na ně plival zelený sajrajt několik sekund a nic to nedělalo, přiběhl jsem na pomoc a byl jsem houby platný, než mě hra vykopla.

PL31-33

Drop nic extra. Možná dva legendární kousky přihodí nějaký ten milión do kasičky...

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Ogo
Wraith
Příspěvky:116
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:OgoCz#2171

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od Ogo » 22.06.2013, 23:58 hod.

Gratulka ke Stormu, peknej kousek :)

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od tomisco » 23.06.2013, 23:29 hod.

Díky moc. :)

PL34-36

Trochu jsem zainvestoval a pořídil si Monkovu klasiku: boty a prsten od Natálky. Spolu s nově vycraftěnými bracery a rukavicemi mi to hodilo 75 k dps a skoro 650 resistů při 70 k life a 5 k armoru, takže MP3 se hrálo jedna radost. Povedlo se mi zkompletovat 6 portálů, tak jsem si na HC poprvé zkusil ubery. Na sólo MP2 to byla rychlovka, na MP3 také žádný problém. Ale na druhou stranu jsem ani v jednom případě nechytl Siega + Kulleho, kteří mi vždy na SC dělali největší problém. Uvidíme, jak si mniška povede v partě na MP4-5...

Dnes mi padlo 7 legendárek, což je prozatím můj HC rekord. Brimstone z toho byl kupodivu jen jeden (Frostburny). Xephirian amulet jsem strčil followerovi, nijak extra rolnuté Depth Diggery se prodaly během chvilky za 3,5 M. Echo nejdříve zklamalo, že je bez slotu nebo CD, ale na druhou stranu vyšší dps + lifesteal pár desítek miliónů asi hodí. Chvíli jsem s ním hrál, dps vyletělo na 85 k a MP4 se s tím krájelo krásně hladce. Ale s vysokým fearem bych s tím do party nelezl, maximálně na ubery. Ale na sólo hru na nižších MP hezké. Mojo vypadá slibně, ale jakou může mít cenu, to zatím vůbec netuším.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od tomisco » 25.06.2013, 22:56 hod.

Dnes se stala ošklivá věc. Ripnul spoluhráč a zavinil jsem to já. Guru mě požádal o pomoc s vyexpením wizarda z 55 levelu na šedesátku. Pomáhal už jsem tak s úspěchem několika lidem, ale dnes jsem musel být nějak mimo, jelikož jsem na Hellu MP10 místo Keepu 1 na začátku namáčkl Tower of the Damned 1, kde obvykle začínám farmení. Ihned jsem se portnul do Keepu. Jenže Guru se na mě stačil portnout do Toweru, kde jsem já už nebyl a vystartovali na něj Phasebeasti. Takže než mi došlo, že bych se měl ihned vrátit, vidím v chatu, že Guru umřel. Polil mě studený pot. Cítím se mizerně, jako kdybych byl jeden z těch hajzlů, co na sebe v publicu navážou potvory a nechají na sebe portovat hráče, aby zemřeli.

Takže jsem to podělal nevídaným způsobem a druhému, který ve mě měl důvěru, jsem to zkazil. :( Snad na mě Guru nezanevře a nechá mě, abych mu to částečně vykompenzoval. Aspoň tím, že mu nakoupím výbavu, i když Hellfire ring mu těžko vrátím...

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od Kuki10 » 25.06.2013, 23:38 hod.

Jako to se stane a lepsi ted, nez pak.na infernu.:)
Kdyby ste potrebovali goldy na nakup vybavy na expeni nebo neco, tak dej vedet.:)
Jen tak mimochodem ja zrakvil tusim uz 10 hellfire ringu.:-D

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

grimlong
Wraith
Příspěvky:176
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:DEJVOS#2122

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od grimlong » 26.06.2013, 00:29 hod.

Stavaji se horsi veci. Sice to nastve kvuli casu straveneho expenim, ale jak pise Kuki - lepsi ted, nez na infernu. Tyhle prehmaty se obcas stavaji. Treba ja a muj zrakveny witch doctor :-D to byla sranda :-D

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od tomisco » 26.06.2013, 00:34 hod.

Kuki: No jo, ale krve by se ve mně nedořezal... A to jsem původně zapínal hru jen z důvodu, abych se podíval na AH na aktuální výši bidu u moja, a pak to zase vypnul. Guru mi ale bohužel rychle napsal.

Dík za nabídku. S goldy nebudu mít problém, jelikož aktuální výše bidu na mojo s hady (obrázek výše) atakuje hodinu před koncem můj SC prodejní rekord. Otázka je, jestli Guru ode mě něco vezme. Jinak budu mít dost černé svědomí. S expením mu v blízké době asi moc nepomůžu, neboť mě čekají 3 noční za sebou, a pak odjíždím na týden do Karlových Varů na filmový festival. :(

grimlong: Na sobě měl kromě HF ringu ještě dropnutý Leoric Signet s 29% na expy... I když pak napsal, že to je jen hra, tak ho to muselo neuvěřitelně naštvat. :(

grimlong
Wraith
Příspěvky:176
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:DEJVOS#2122

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od grimlong » 26.06.2013, 01:15 hod.

Jako, vzdycky kdyz natahnes brka,tak to nastve. Ale v kazdem pripade se s umrtim na HC musi pocitat. Myslim, ze borec to urco nebere nijak tragicky. Je to sice neprijemne,ale stane se a svet se nezbori.

A jinak jsem mrknul na ten clip s Hyunou. Neni vubec spatna. Dokonce se mi celkem libila, akorat to trosku kazilo,kdyz jsem na chvili zapnul zvuk :-D

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od tomisco » 26.06.2013, 02:38 hod.

Ona má jiné přednosti než zpěv. :D

Jinak jako bych to přivolal, Hyuna (PL39) mi chcípla. :( Ve Vaultu na MP3 jsem po schodech naběhl do elite packu (točící se potvory - molten health link), který by byl normálně bez problémů. Jenže jsem si nevšiml, že mám za zády šampióny (rychlé několikanohé potvory metající oheň - waller fast molten). Takže se vmžiku přihnali, na schodech mě skřípli ve zdech a zaplavili z obou stran moltenem. Nemohl jsem zdrhnout, ani Serenity a pasivka mě nezachránily. Holt na HC je opatrnost nade vše, především když má člověk den blbec...

Jediná útěcha je, že těsně předtím koupený Blackthornes pásek za 30M mi na AH "zmizel", tudíž jsem si ho nemohl nasadit. No, nedá se nic dělat, založím druhou Hyunu a po fesťáku se jede znova. Truhlu mám natřískanou dropy a crafty, takže progres bude rychlejší.

Kolmen1
Doom Knight
Příspěvky:459
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od Kolmen1 » 26.06.2013, 13:57 hod.

RIP tobě i pro Gura :-(
Je to nemila věc a Vault je na tohle opravdu zrádnej...kdybys cokoliv potřeboval, stačí dát vědět...

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od tomisco » 27.06.2013, 13:51 hod.

Jasan. :) Kdybych potřeboval protáhnout a vyexpit na konci Nightmare či Hellu, tak se ozvu. Ale až po festivalu. Do sobotního odjezdu do Varů nestíhám kvůli práci.

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od Kuki10 » 27.06.2013, 14:08 hod.

Rip kamo.
U toho monka ne to.nekdy zvlastni...
Celou dobu pohoda a pak blbej pack, nebo i dva a je problem.:-/

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

spiderer
The Butcher
Příspěvky:1251
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:spiderer#1213

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od spiderer » 27.06.2013, 14:32 hod.

Vy dva se seberte a budte vecer pripraveni na lvl 30+ a ja vas na 60 protahnu spolecne :)

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od tomisco » 27.06.2013, 16:39 hod.

Mam bohuzel nocni. Zitra take. Takze se bude expit az po dovolene. Diky za nabidku. :)

Odesláno z mého ST25i pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od tomisco » 09.07.2013, 15:24 hod.

Pokračovatelku Hyuny jsem už dotáhl na Inferno. Polovinu věcí jsem pro případ smrti předtím ponechal v truhle, takže Hyunka není na začátku Inferna chcípaček. Priorita je brzy si opatřit Hellfire ring, nejlépe dva. Mám 6 IM. Jen ještě zvednout armor, resisty a vitalitu. Pak se k někomu dobrému připojím na ubery. Jelikož mi k práci přibyly nějaké redakční povinnosti okolo asijského filmu, tak budu hrát pozvolna.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/tomi ... o/29280176

Díky Ferdyzzovi a Kolmenovi za pomoc s expením, které bylo na moje poměry hodně rychlé. :)

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od tomisco » 15.07.2013, 20:30 hod.

Drop 1-12

Drop na Infernu stál dlouhou dobu (nemám Hellfire ring a nepoužívám červený šutr v helmě) na prdlačku. Do dnešního poledne pouze 2 legendy (Schaefferovo kladivo a podprůměrná Zunimassa helma). Ale pak si to Hyunka vynahradila padnutím botek od Natálky s hodně vysokou dexteritou (na AH byla v době krátce po dropu nejvyšší hodnota 255). Jelikož potřebuje zvýšit hlavně EHP, tak se Hyunka těší na prodej a následný pořádný upgrade. A Petrosovi konečně vrátím půjčku. :D

Obrázek

Jinak běhám výhradně klasické farmící lokace v A1 na MP2-3 a Near Death pasivka neprocla ještě ani jednou. A to zatím nejsem s defenzivními staty moc spokojen.

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od tomisco » 16.07.2013, 02:17 hod.

Tak jsem to s tím neprocnutím pasivky trochu zakřikl. :) Fields of Misery na MP4 v publicu a modří bejci s lasery a dalšími pěknými afixy + stromky. Wizard a DH zdrhli, druhej Monk koupil čela a okolo něj lasery, tak jsem se do toho bordelu vrhl na pomoc a málem jsem na to dojel. Aspoň mi pak bylo poděkováno za záchranu. :)

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Hyuna: pouť "korejské" mnišky

Příspěvek od tomisco » 30.07.2013, 06:57 hod.

Po další dovolené jsem trochu pozměnil výbavu. Větší důraz kladu na spirit regen, abych mohl spamovat stunovací zvonky (fajn na elity a klíčníky, na uberbosse jsem ještě neměl možnost zkusit), nebo častěji používat v partě Cyclone s healem či větším dosahem. Takže ve výbavě mnišky nesmí chybět Az Turrasq fista. Mnišce jsem také pořídil Ice Climbersky s normálním rare prstenem místo komba od Natálky. I přes ztrátu 12% MS jí to jen prospělo. Hlavně life se teď motá kolem 80 K, což mě trochu uklidňuje. Ale chci to vytáhnout ještě víc nahoru. :)

Pasivka procla už třikrát. Posledně jsem už myslel, že je po mnišce, jelikož se mi skřípla ve výklenku v oáze ve 2. aktu a dlouhé sekundy se nehýbala, i když jsem mačkal klávesy a tlačítka na myši jako blázen. A kolem dorážející rojnice hadích vojáků. Ani nevím jak, ale Hyunka se z toho nakonec dostala.

Drop 13-27

Drop nic extra. Ani jsem nedělal screeny. Byly z toho buď brimstony, nebo maximálně 3-4 M na aukci. Celkem mi zatím (PL 27) padlo na Infernu 13 legendárek, počítaje v to i setovky.

Odpovědět

Zpět na „Hardcore“