Čarodějka Darkness odhaluje zákeřné taktiky PK

Diskuze týkající se Hardcore způsobu hry.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth
Čarodějka Darkness odhaluje zákeřné taktiky PK

Příspěvek od Darkness » 28.09.2013, 11:54 hod.

Darkness na svých toulkách světem Sanctunary potkala spoustu zajimavých hráčů - od zábavných, inspirujících, přátelských, opatrných, po trochu podivné nebo samotařské, ale bohužel i nemálo podlých a zákeřných.

Posledně jmenovaní se nejčastěji označují jako PK (Player Killer) Jelikož však v Diablo 3 PvP neexistuje, nejedná se o PK ale o takzvaný griefing - tj. snahu nalákat hráče do pasti (situace, kterou jeho postava neustojí a zemře) bezostyšným klamanim, lhanim a jinými zákeřnými praktikami.


Test Act3 Mp3 - Wizard si s pár elitkami hravě poradí


PK dle vyspělosti a nebezpečnosti jejich metod Darkness dělí do následujících čtyř skupin:


I. Amatér PK
Zaměřuje se na nové a naivní HC hráče.

Praktiky:
a) založí svou hru - natáhne na sebe hromadu mobů a když se připojíš, napíše do chatu "goblin", "help", "chest", "safe", apod...

b) založí svou hru - natáhne moby do města a čeká až se někdo připojí - bylo možné v Act1, stále je možné v Act2 u questů kdy se postavy objevují dole ve městě

Výskyt: Inferno - převážně velmi nízké MP Act1, někdy i Hell Act3

Nebezpečnost: nízká
- pokud máš jen trochu solidní postavu a dodržuješ základní zásady bezpečné hry, jsou neškodní, protože je velice snadno odhalíš

Obrana:
- nebuď naivní
- nebuď hrr a neportuj se a někoho hned po připojení do hry, i kdyby psal že tam má 10 goblinů a 4 truhly
- dej si čas na zmapování situace - kdo je kde, jak se jim hýbou životy, atp. a pak místo portnutí se na někoho zkus raději nejbližší waypoint a nebo přímou cestu z města, pokud je ...
- pokud někoho neznáš prohlídni se jeho profil už jen s principu ... i pokud by jsi neměl nejmenší důvod k podezření


II. Mírně pokročilý PK
Zaměřuje se stále na nové a nezkušené hráče, používá ale méně průhledné metody a snaží se nejprve navodit pocit důvěry.

Praktiky:
a) založí svou hru, natáhne hromadu mobů třeba na waypoint do Fields, pak ale jde do města nebo do Woods a až pak otevře hru public. Pak předstírá spolupráci, buffuje, pomáhá nasbírat NV a čeká, až se ostatní dobrovolně portnou do jeho pasti

b) připojí se z pravidla do MP0/1 hry na některý z prvních questů, kde se zpravidla vyskytují hráči, kteří právě poprvé došli na inferno. Prohlídne si tvou výbavu, chvilku s tebou něco seká, pak se omluví, že si jde pro kafe nebo čaj a portne se do města. Místo toho ale vezme hůlku, otevře ponny level a proběhne jim až na druhou stranu daleko od waypointu. Pak napíše "chest", "goblin", apod. a čeká, že se portneš s výbavou sotva stačící na Act1 mezi moby silné jako v Act4

Výskyt: Inferno - opět převážně nízké MP Act1

Nebezpečnost: střední - pokud vše ze začátku klape je riziko, že tvá obezřetnost povolí a zaskočí tě nepřipraveného

Obrana:
- i když vše klape a vypadá to, že každý v partě spolupracuje nepolevuj v obezřetnosti
- pokud se někdo vzdálí od party, občas najeď myší na jeho portrét, aby ses přesvědčil, že je opravdu ve městě afk a nebo jestli náhodou nechystá nějakou boudu v jiné lokaci


III. Pokročilý PK
Zaměřuje se na mírně až středně zkušené hráče. Často spolupracuje s jedním, dvěma i více parťáky. Oběti vyhledává v public hrách, ale past nastražuje často až v private hře, klidně i několik dnů později. Často se snaží rozptýlit tvoji pozornost hodně rušným chatem o ničem ...

Praktiky:
a) potkáš někoho v public hře, přidá si tě do friends - má docela slušně vybaveného wize - slušně a mírně nestandartně = na to že má PL15 nadprůměrně dobře - má LS zbraň, všude All res, dost Vit, ale trochu divné, že gemy jen +38 Vit - hmm, na někoho kdo má jen 15 mil nasbíraného zlata ví trochu moc dobře co dělá ... Další dny tě nezvykle často zve do hry, na MP které si zatím sotva troufáš... přijmeš pozvání, přibere nějaké kámoše, vše vypadá v klidu, standartní run, pak se pustí do oblasti kde neudržíš archona, víš to, oni to ví, běhají trochu rychle a zmateně, jedna elitka, druhá elitka, nechávají tě samotného ... sejmeš jednu elitku, ale nemáš z toho dobrý pocit, portneš se do města a mizíš ...

b) potkáš někoho v public hře, všem vykládá jak několikrát ripnul když hrál sólo a že už sólo nehraje, přidá si tě do přátel. Druhý den jsi ve městě a craftíš, píše ti "doufám, že nehraješ solo", nějak moc starostlivý na to že jste se potkali jednou ... koukáš na jeho profil, monk, nic moc výbava, spíš podprůměr, na PK ale nevypadá, pozve tě do hry Act3 a přizve nějaké kámoše, vše v pohodě, akorát běhají trochu moc rychle, pak se portuje do města, chvíli přehazuje equip a najednou má na sobě hodně nadprůměrnou výbavu, probíhají keeps sprintem a na tebe nechávají nepříjemné elitky - vracíš se do města a rozloučíš se

c) pozve tě zas ten wizard, dáš mu ještě šanci, normální run, ale pak se pořád některý z jeho kámošů připojuje a zas odchází za hry, pak někdo jiný a furt dokola, nj - zkouší vytvářet lagy ...

d) nabere na sebe všechny elitky z fields a přivede je k waypointu, pak otevře hru public, portne se tam, a pohybuje se tak šikovně, že na nikoho neútočí a napadne skutečně jen goblina, to že tam čeká větší překvapení můžeš tušit jen těžko ...

e) posbírá všechny stromy, tak ať když se portneš není místa kde by nebyl poison a pokud jen chvilku zaváháš nebo zazmatkuješ a neumíš pohybovat mezi moby bez kliknutí na souboj, nemáš šanci ani se spirit walk

f) připojíš se do hry, 2 barbaři lítaj po Leoric nádvoří, WD stojí u truhly, ukazuje předměty a ptá se: "je tohle dobrý? a tohle?" Furt kecaj nějaké nesmysly. A barb povídá "safe, tak už pojďte" - nic není vzdálenější od pravdy, vezmeš waypoint Leoric, aby sis ověřil, že to tam vyčistili, samozřejmě, že ne, vracíš se k waypointu a ve chvíli kdy už jsi ve městě tak tě votekicknou ze hry ..., pak jen dostaneš zprávu od WD: prošel jsi testem

Výskyt: Inferno - Act1-3, obvykle MP1-5

Nebezpečnost: vysoká - tito PK jsou nejhůře odhalitelní, protože dokážou maskovat svůj záměr a zároveň se snaží rozptýlit tvou pozornost, často prohodí výbavu až ve chvíli kdy si myslí, že tě mají

Obrana:
- pokud máš pocit, že něco je špatně, pravděpodobně to není jen pocit - zvyš obezřetnost


IV. Profi PK
Zaměřuje se na zkušenější hráče obvykle s PL 50+, čím blíž ke 100 tím lépe. "Pracuje" sólo. Je trpělivý, nemá potřebu používat průhledné finty a lži, protože ví, že každá postava má limity co ustojí a co už ne. Pouze se snaží nenápadně posouvat tvé limity a dostat tě na MP nebo do situace, kde to neustojíš ..., čeká jen na tvou chybu.

PK amatéry z kategorie I.-III. pohrdá a má-li možnost pokusí se je sám sejmout, aneb PKK

- je to full tank PL100 barbar, který na MP0-4 přežije i kdyby si šel uvařit kafe
- hraje s tebou pravidelně celé týdny, buffuje lépe než většina barbarů co jsi kdy potkal - tj. vždy když už ti padá buff, přiběhne těsně k tobě a nahodí warcry
- občas ti hodí i ignore pain
- občas vytvoří dost nebezpečnou situaci, ale nebalamutí tě, čeká jen na tvoji chybu
- občas se tě snaží ukecat na vyšší MP, než na které máš (opět je to jen na tobě, jestli podlehneš své ješitnosti a uděláš chybu)
- nikdy si vlastně nebudeš opravdu jistý je li PK nebo ne (jediný důvod proč si to myslíš je, že když občas nějaký vysoký PL ve vaši hře chcípnul, neskrýval své nadšení, ale po pravdě vždy to byla chyba dotyčného hráče ...)
- když dosáhneš PL 100 bez vysvětlení si tě vyhodí ze seznamu přátel a přestane komunikovat, nejsi už pro něj perspektivní cíl, ví, že už tak dobře znáš svou postavu a že hraješ natolik obezřetně, že tě nemá šanci dostat (čti - vidět chcípnout)
- nevadí ti to, už předtím ti složil poklonu, že nepotkal lepšího wize a že přežiješ všechno a stejně už ti chvilkama svými kecy lezl na nervy, ale přesto ti bude chybět ...

Výskyt: Všechny Acty - obvykle MP5+

Nebezpečnost: žádná (za předpokladu, že znáš svoji postavu a víš co si můžeš dovolit a co už ne)

Obrana:
- nikdy se nepřeceňuj
- vždy musíš vědět co ustojíš a co už ne
- nikdy se nenech přemluvit, že půjdeš do něčeho na co se necítíš
- pokud jsi unavený jdi na nižší MP, na AH, nebo pro relax mrkni na twich.tv, ani trocha spánku (po odlogování ze hry) ještě nikoho nezabilo

Poznámka: Ideální follower - sice nic rychle nesejme, ale spolehlivě buffuje a můžeš si tak dovolit hrát na vysoké MP a navíc poznáš spoustu dalších hráčů s vysokým PL a máš možnost se leccos přiučit.


Jak poznáš většinu PK?

A. Mají nízký PL, podle profilu minimum nasbíraného zlata (obvykle max 10-20 mil) a přesto podezřele dobrou výbavu.

B. Mají nestandartní výbavu
- velmi nízké DPS (obvykle < 20k)
- předměty s Block % (Doombringer, Helm of command, ring s Block %)
- sekera s ignore pain
- co nejvyšší vitalitu - obvykle okolo 2000
- All resistance všude kde to jde
- co nejvyšší life regen všude kde to jde

Když si prohlédneš pár stovek profilů hráčů a potkáš pár desítek PK tak netypickou výbavu poznáš na první pohled ..., většina hráčů v současnosti nosí bohužel velmi podobné věci a pokud má někdo hodně atypickou výbavu tak je to buď:

1. PK
2. self-found
3. vyjímečně zkušený hráč
4. blázen

Dle zkušenosti Darkness přesně v tomto pořadí, což ale ještě neznamená, že PK je nejpočetnější skupina, ale jen to že hráč s nestandartní výbavou ve veřejné hře bude nejpravděpodobněji spadat do skupiny PK. Proč? Self-found hráči preferují buď sólo hru a nebo hru s jinými self-found. Vyjímečně dobrých hráčů není zas tolik a mají většinou s kým hrát v soukromých hrách, případně hraji na MP5+, kam ty chodíš raději jen v dobře sehrané partě.

Mimochodem PK jsou často vyjímečně zkušení hráči, kteří si pro tento účel založí druhý samostatný účet. Jsou buď hrou natolik znuděni, že hledají zábavu jiným způsobem, nebo jsou ujetí a mají ze své nekalé činnosti potěšení.

C. Pokud se jedná o pokročilé PK a podle předchozích dvou bodů to nemůžeš určit s jistotou, ale přesto čuješ něco nekalého - zkus se slušně rozloučit s tím že musíš afk (g2g, thx for game), vyskočit ze hry a když po pár sekundách zjistíš, že jsou všichni taky v menu, je to minimálně víc než podezřelé ...


Pár obecných tipů pro bezpečnou hru

1. Nikdy se na nikoho neportuj pokud si nejsi jistý tím, že přežiješ pár sekund v poison, apod...
2. Veškeré buffy vždy nahoď už ve městě, před tím než použiješ waypoint nebo se portneš
3. Pokud se připojíš do public hry a běžně nepoužíváš štít, není na škodu ho alespoň na pár minut vzít, než se rozkoukáš
4. Public hry hrej jen na takové MP, kdy si jsi jistý, že ustojíš jakoukoli situaci sám
5. Drž se skupiny, nikdy nevíš jestli během pár sekund kdy je ztratíš z dohledu na tebe něco nepřipraví a nenechají tě v tom
6. Namapuj si na nějakou klávesu pohyb bez útočení, a nauč se ji používat místo kliknutí myší, kdykoli se potřebuješ dostat přes hromadu mobů na waypoint nebo jen přemístit na trochu bezpečnější místo ...


Samozřejmě jako vždy platí, pokud všechny pravidla bezpečné hry nejen znáš, ale podvědomě dodržuješ, můžeš je libovolně vědomě porušovat. Když víš co děláš...! A dotyčným nejen překazit radost, ale také třeba poděkovat za rychlý exp. bez běhání po mapě.


Závěrem jedna špatná a jedna dobrá zpráva:

Hráči hledající způsob jak "oživit" a "zpestřit" hru tu vždy byli a vždy budou a jsou neobyčejně vynalézaví pokud jde o nové metody.

Obrana proti všem současným i budoucím praktikám PK je velmi jednoduchá a na 100% účinná:

"Nikdy nikomu nevěř!"

a sobě už vůbec ne ...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

SoulCrusher
Quill Rat
Příspěvky:24
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:SoulCrusher#2431

Re: Čarodějka Darkness odhaluje zákeřné taktiky PK

Příspěvek od SoulCrusher » 28.09.2013, 13:38 hod.

a tiez nikdy nehraj public hry :)

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Čarodějka Darkness odhaluje zákeřné taktiky PK

Příspěvek od Darkness » 28.09.2013, 14:00 hod.

to je skoda, v public hrach jsem se toho nejvic naucil
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

SoulCrusher
Quill Rat
Příspěvky:24
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:SoulCrusher#2431

Re: Čarodějka Darkness odhaluje zákeřné taktiky PK

Příspěvek od SoulCrusher » 28.09.2013, 15:26 hod.

je to skoda ale ked si s tym Blizzard neurobi poriadky sam tak sa potom nemoze cudovat... z toho co som videl na youtube je dnesny HC public ruska ruleta...

a to uz nehovorim o vyslovene Blizzard fail veciach ako su mobi v mestach ci odpojenie hraca od postavy po vote-kick... opravovali to az potom co vela hracov na to doplatilo zivotom svojej HC postavy

CZlegendaryCZ
Quill Rat
Příspěvky:9
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Čarodějka Darkness odhaluje zákeřné taktiky PK

Příspěvek od CZlegendaryCZ » 29.09.2013, 04:29 hod.

Já nechápu jak někoho může bavit PK. Já bych PK nikdy nevyzkoušel(možná jen PKK)

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Čarodějka Darkness odhaluje zákeřné taktiky PK

Příspěvek od Darkness » 06.10.2013, 14:56 hod.

Vcera mi doslo, proc pk hraci nejspolehliveji nahazuji war cry. Zatimco bezny hrac si vsima vetsinou sam sebe a obcas mrkne na spoluhrace. PK sleduje hlavne jak hrajou ostatni a jak se jim hybe zivot, proto dokaze (kdyz chce) nejlip buffovat, protoze ma stale prehled o zdravi a bufech vsech v parte, aby nahodou neprisel o ten pozitek, kdyz nekdo chcipne.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Čarodějka Darkness odhaluje zákeřné taktiky PK

Příspěvek od Kuki10 » 06.10.2013, 15:02 hod.

?

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: Čarodějka Darkness odhaluje zákeřné taktiky PK

Příspěvek od Frozen » 07.10.2013, 06:07 hod.

@Darkness: mno, spíše než PKčka, tak tanci (což jsou i PKčka). Já když mám na sobě tankovací gear, tak jsem to dělal také, že sleduju ostatní, aby se nedostali do bryndy. Ale je to spíše tím, že tebe (mě) jako tanka nemůže nic ohrozit / zabít, protože se ti život ani nehne, tak sleduješ ostatní a snažíš se jim pomoci.
Obrázek

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Čarodějka Darkness odhaluje zákeřné taktiky PK

Příspěvek od Darkness » 07.10.2013, 07:22 hod.

Frozen: pravda, dik za rozsireni pohledu na vec. Mne to napadlo, jak mne posledne betonsuga sledoval a bufoval ....
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Uživatelský avatar
admiralos
Wraith
Příspěvky:160
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:ADMIRAL #2281

Re: Čarodějka Darkness odhaluje zákeřné taktiky PK

Příspěvek od admiralos » 22.11.2013, 09:31 hod.

Neni to zas tak davno kdyz jsem patral po PK a dostal jsem echo ze radi particka Reaperu (DarxFlex, Belan a Sparta). Tak jsem nekolikrat loadoval hru na publicu a za chvili jsem byl u nich. Moje hlavni vyhoda byla ze oni "nevedeli" ze ja "vim" :) Hezky se mnou pokecali jako ze pujdem nejdrive run pres Leorica. Cestou me buffovali apod. Ovsem po portu na Leoric Yard jsem videl jen plnou obrazovku mobu (havet vseho druhu), chtel jsem to vymlatit rovnou ale zacalo to lagovat jak mobove ozivali v aktivite, tak jsem se vchodem zase vratil zpet, obesel to pres Highlands a vsechno jim to vymlatil. Po pravde jsem od teto particky cekal vic. Nevim co presne od toho cekali, ale kazdy kdo by vlezl na Leoric Yard tak zas mohl v klidu odejit zpet :) takze malicko nechapu koho tim chteli ulovit... Je mozne ze cekali ze to hned zacne lagovat po tom co se tam objevim. Ovsem mam takovou zkusenost ze i obrovska hromada mobu, pokud neni aktivni, tak lagy nezpusobuje, takze fakt jejich zamysl jsem uplne dobre nepochopil...
Season 1 Hardcore DemonHunter solo - GR44 (12:04)

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Čarodějka Darkness odhaluje zákeřné taktiky PK

Příspěvek od Darkness » 17.03.2014, 13:42 hod.

PK i po patchi 2.0.3 nevymreli. Vcera jsem potkal PK WD (a pozdeji 2-3 komplice) v public hre na T3, Stupen nebezpecnosti a zakernosti dle Darkness IIi. Metody maji stale stejne. Stacila 1s prohlednuti si vybavy, abych vedel s kym mam tu cest. Ale byl jsem zvedavy, tak jsem si s nimi chvili zahral.

Zaznam cele "akce" Act3 crater - Act4 po prvni hell rift (43 min)

http://www.twitch.tv/wizdarkness/b/511811213

Iskatu: cas 30:45

Priblizny prubeh:
- s WD na elitkach pouzival utok s minimalnim dmg
- wizard, ktery se tam objevil, pouzival vetsinu casu electrolute a Frozen Orb hodil obcas, aby se nereklo
- na konci tretiho aktu kecy o tom jak je vyhodne hrat ve skupine (asi aby me nalakali pokracovat)
- pred Iskatu se nekdo pripojil a v momente spousteni questu vyskocil, to proto, aby nebylo podezrele, ze tam s nami WD nejde (on pak mel blbe kecy, ze nevi co se stalo)
- samozrejme vyuzivaji elitky ze shriny

a jak se mi povedlo skocit v Tower o poschodi nize, do ted nevim :)



pak me to prestalo bavit a sel jsem pryc, samozrejme vsichni byli po sekunde hned v menu

napsal jsem akorat wdcku "cheap tricks ;-)" a on na to ":-)"

konec pribehu
Naposledy upravil(a) Darkness dne 17.03.2014, 16:23 hod., celkem upraveno 1 x.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Čarodějka Darkness odhaluje zákeřné taktiky PK

Příspěvek od Darkness » 17.03.2014, 16:21 hod.

Sranda na double packu na zacatku 4. aktu se WD hybal zivot vic nez mi, skoda ze tam nevytah treti elitku :) cas 32:45 na videu
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Odpovědět

Zpět na „Hardcore“