Is Alive - Gamma

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 02.04.2014, 19:19 hod.

Tak jsem se hecnul a založil si HC Druida :D
Původně jsem to chtěl celé projít na /players 8 (aby toho nebylo málo), ale jak se ukázalo, samotné HC je pro mě dostatečnou výzvou :)
Od prosince jsem si mod pořádně nezahrál a celkově jsem ho uložil k ledu, což mi dalo tu výhodu, že jsem si toho moc nepamatoval a tudíž jsem měl možnost se na mod dívat jinýma očima... docela mě překvapilo, jak je první akt vybalancovaný (až na pár quest dropů) a jak baví... nejednou jsem se svým Druidem (soustředěný na summon + Rabies) zažil odpravdu skvělou bitvu, se vším co k tomu patří... lvlu 18 jsem dosáhl zabitím Andy, boj s Radamentem byl spíš o tom, čí armáda vydrží déle :)
Samozřejmě to byla ta moje :D
Uvidím jak půjde zbytek aktu 2, sám si skoro nic nepamatuju, tak snad nenarazím na něco, co mě pošle pod kytky na jednu ránu :D
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 06.04.2014, 09:13 hod.

Natočil jsem nové video, tentokrát představující Hell Realm, end-game lokaci na normalu :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 06.04.2014, 13:24 hod.

Pokračování... level 4-8

Je to těžší a těžší... právě jsem dokončil levely 8-12, bylo to dost o hubu a některé bossy jsem ani nezabil... však uvidíte sami ;)
Až budete mít někdy chuť se na to kouknout, tak počítejte s tím, že další video (level 8-12) bude delší, a poslední video (12-16) ještě delší... jestli se vůbec dostanu na konec :D :D
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 06.04.2014, 17:29 hod.

Levely 8-12


Už uploaduju poslední video, ať to je pěkně pohromadě :)
Jenom ještě připomenu, že tato lokace není žádnou novinkou do nové verze, takže když se do ni chcete dostat, stačí si stáhnout gamma verzi ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 06.04.2014, 20:42 hod.

Poslední patra...

Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od Dark_Deamon » 06.04.2014, 21:40 hod.

Boha jeho, 16 pater a ještě tak obrovský mezipatra :shock: To je jak proběhnout celý Hell ve Vanille...časově :D

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 07.04.2014, 05:43 hod.

...a to jsem se to snažil proběhnout co nejrychleji (tzn bez sbírání všech rare, zabíjení všeho, procházení celých lokací...) :D
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 17.05.2014, 23:47 hod.

Tak se zase ozývám, tentokrát s příspěvkem ze hraní...

Poslední dobou moc času neměl, takže jsem se těšil, jak si zase sednu ke hraní... a tak jsem si řekl, proč si rovnou nezahrát mod, a vybral jsem svého HC Druida se specializací na Rabies :)
Byl jsem v druhém aktu, došel jsem si pro hůl... ti červi byli fakt otravní (hodně HP a dávali i velké šlupy), pak jsem si zašel pro amulet (to už bylo celkem v pohodě... minioni + merc se o to postarali, nechtěl jsem tak blbě umřít), čímž se mi otevřel palác...
A jak asi víte, do aktu 2 jsem dotvořil tři nové lokace, a to právě do paláce... takže jsem si řekl, že tam zajdu, alespoň zkontroluju, jak vyvážený mají superbossové drop :)
Třetí patro Palace Sewers bylo dost nebezpečné (zpomalovací věže, do toho ještě cold snipeři...) a na prvním superbossovi jsem přecenil své síly...
O co jde? Je to ta rodička za čtvrtého aktu, která rodí ostošest, ti malí hajzlíci jsou hodně rychlí, a za chvíli vás obklíčí (pokud nemáte dobrou armádu nebo velmi dobrý plošný skill)... jenže jejich síla spočívá v jejich smrti :twisted:
Pokaždé, když jeden z nich umře, vybuchne mrtvola poblíž (Poison Explosion)... naneštěstí pro mě jsem sice měl 85% fire res, ale pouze 3% poison res... když jsem tam nalítnul se svou armádou, málem jsem zařval (vlci samozřejmě chcípli v jednom velkém zeleném oblaku), ale přežil jsem to... vyvolal jsem si znovu svou armádu s jasným cílem - vybít kostlivce (cold snipery) v pravém dolním rohu - jak jde vidět i na screenu
...no co, tak jsem tam vlítnul s armádou za zády (nebylo to poprvé, co jsem si hrál na Leonida z filmu 300) a zamířil ke kostlivcům... pár jsem jich zabil, ale začaly mě obkličovat ty hnusné potvory, tak jsem je chtěl oběhnout a vyletět ven, jenže... a tady přišlo to osudové rozhodnutí... jsem si řekl, že vyběhnu ven tím bližším otvorem (tím pravým)... no co se asi stalo, divil jsem se proč to nejde, že jsem se nějak zasek, a pak jsem si všiml těch beden, které onen východ blokovaly (screen)... myslím, že ani fullky by mě nezachránily :(
Jen si tak říkám, jak mě napadlo (při vytváření mapy) dát tam ty bedny... asi jsem už tou dobou tušil, že se na to někdo nachytá :lol: :lol: :lol:


Jinak co se týká postupu, měl jsem teď pauzu, přišly důležitější věci... ale do konce týdne už budu připraven se modu zase věnovat, takže dodělám gemová slova a pak uvidím...


Každopádně přeju všem příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 10.06.2014, 16:54 hod.

Dokončen rune crafting, dokončen nový gem crafting (tj. craftění zahrnující nové kvality gemů)
...pomalu tedy začnu s upravováním NM monster a questů (což bude pro mě ta zábavnější část :) )
Do tří týdnů bych měl být schopný dokončit novou verzi... tak snad se mi to povede :)

Přeju příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od Attia » 10.06.2014, 21:44 hod.

Super,jen mam jeden doternej dotaz.nechces upnout novou verzi driv?mam v hlave jeden build kterej chci zkusit a hodily by se mi na nej novy GW...;-) na nm se urcite nedostanu,takze to ani tak nejak nepotrebuju...

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 11.06.2014, 06:32 hod.

Ty jsi nějaký nedočkavý :D

Ono jde o to, že sice nová gemwords dokončená mám, ale ještě mi chybí dokončit některé mechanismy, které s nimi nepřímo souvisí... tj. např. "hint" tabulky ve hře, které budou dávat hráči rady (všeho druhu, včetně výpisu funkčních GW)
Nechci to vydávat takhle nedokončené... ale jestli o to máš velký zájem, napiš mi PM a nějak to vyřešíme ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od Attia » 11.06.2014, 11:43 hod.

oki tak já teda počkám...:-D

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 17.06.2014, 20:12 hod.

Další info o progressu...

Právě jsem dodělal upgrade stávajících questů, resp. mám vytvořené šablony... a abych později neměl moc práce, vytvořil jsem si šablony rovnou i na obtížnost hell :)
Co to znamená? Questy fungují, ale ještě musím dotvořit odměny :)
...a upravit drop monster (což nebude nic dlouhého, jakmile to budu mít vše vymyšlené do posledního bodu)
Nečekám tedy, že se na původním odhadu vydání nové verze (koncem toho měsíce, tzn. do cca 14ti dnů) něco změní ;)

Až budu mít nightmare jakž takž upravený (tzn. dropy a obtížnost v konečné verzi), hodím sem nějaké screeny, video, či jen takovou zprávčku o tom, jak vypadá nový nightmare :twisted:


Do té doby přeju příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 20.06.2014, 22:48 hod.

Takže...

...za dnešek jsem toho stihl opravdu hodně, nightmare už mám celý doupravený (alespoň nevím o ničem, co je ještě potřeba, i když se určitě ještě něco najde... ale budou to spíš drobnosti)
Také jsem do hry přidal další mechanismus - boss scrolly :)
A co jde? Někteří bossové, kteří dropují questové itemy, dropují také scrolly
Jen tak pro zajímavost - šance na drop questové itemu je na normalu zhruba 1:7 a scrollu je 1:14 (v některých případech i 1:10)
Cena za odemčení je spíše symbolická (ve všech případech), potřebný počet raritních esencí také není nijak zničující (i když bude růst během postupu hrou - v 5. aktu na normalu je potřeba již 15 raritních esencí), a místo klasického gemu použijete questový item daného mostra
Z takovéhoto scrollu se vytvoří vždy raritní kus brnění (jako obvykle dle vašeho výběru
Takovéto věci mají pevně dané vlastnosti podle schopností a vlastností bosse (u Treeheada - crushing blow, slow), které sám používá :)
Ukázka se možná zdá být trochu přesílená, čísla ještě poladím... i když možná se to jen tak zdá, neboť je třeba brát v potaz také to, že ilvl je trochu vyšší (kvůli lvlu postavy) a navíc je to Circlet... :)

Jde mi o využití questových itemů i jiným způsobem, než je ten standardní :)

Zatím prozradím jen to, že těchto "vyvolených" bossů je na normalu celkem 23, rovnoměrně rozmístěných mezi akty...
Na NM jich bude počítám cca 37, a na hellu kolem 50ti :)
Kteří to jsou, to se dozvíte ve hře ;)


Zároveň do nové verze připravuju takovou "hlavní vedlejší" dějovou linii, takže modu dodám alespoň nějaký příběh (a i když je příběh v Diablu spíše vedlejší, třeba by dokázal zaujmout... např. u Falloutu 2 byl pro mě příběh vedlejší... možná to bylo tím, že jsem to znal už nazpaměť... a proto mě tak překvapilo, že mě nový příběh v české modifikaci Resurrection dokázal tak vtáhnout...
Dobře si však uvědomuju, že Diablo není Fallout... proto nový příběh nebude hlavním lákadlem modu, ale spíše takovým "kořením" modu :D


Přeju dobrou noc a příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 23.06.2014, 20:18 hod.

Tak se znovu hlásím...

Udělal jsem si takový seznam všeho, co chci do nové verze stihnout... a ještě mám před sebou dost práce :D
...ne však tolik, abych to do sedmi dnů nedokázal :)

Každý den toho udělám spoustu, takže to pěkně odsýpá... ale abyste nečetli jen suchý text, pár screenů přikládám...

Rune crafting... moc jsem toho o něm nepsal, takže vám to nyní vynahradím (alespoň stručně)
Z rune craftingu mohou vzniknout vždy pouze craftěné předměty (tzn. kvalita crafted) <-> budete potřebovat Most powerful essence (vzniklé rozkladem set / unique předmětů)
Předmět takto vzniklý bude mít vlastnost runy (jako by byl osocketovaný runou), bude vždy ethereal, ale zároveň bude mít vyšší životnost...
Ilvl předmětu je pevně daný, závislý na použité runě (např. El runá vytvoří vždy item s ilvlem 16, Zod zase ilvl 99)
Příklad: Zbraň - Tal rune crafting
Pevný ilvl 24, pevná vlastnost 75 poison dmg / 5 s + náhodné vlastnosti
Craftit lze takto zbraně i brnění (ne však amulety, ringy, jewely...)


Další změna, na které jsem poslední dobou pracoval, jsou tzv. "Hint scrolly"
Jde o scrolly, které hráči pomáhají při průchodu hrou... některé naleznete, některé si budete muset koupit, každopádně se ale budou muset aktivovat, a to přes vlastnost Heroscore
Příklad: obchodníci vám prodávají zadání questů (to už znáte), ale nově vám budou prodávat i hint scrolly k jednotlivým questům... z nich se (po aktivaci) většinou dozvíte, kde dané ingredience hledat (což není vždy úplně jasné)
Příklad z aktu 3
Po aktivaci

Hint scrolly nebudou složit samozřejmě pouze questům, ale dovíte se z nich i různé zajímavost, možnosti modu... např. se z nich dovíte, jaká existují gemwords, kteří jsou oni "vyvolení" bossové, kteří vám nábízí boss crafting, atd...

A btw... bossům v Hell Realmu (těm speciálním v nejspodnějších patrech) jsem upravil drop, nyní můžete splnit takovou menší challenge, čeká vás taková menší odměna a uvedení do děje modu... zjistíte, odkud se berou ony hint scrolly, a navede vás to na další questy :) (a hlavně obtížnost... nightmare, jak jsem sliboval, bude opravdu noční můrou...)



Předběžně tedy stanovuji (a potvrzuji dřívější odhad) datum vydání Delta verze na 30.6.2014 :)

...do té doby přeju příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od Attia » 24.06.2014, 08:24 hod.

Jedna technicka.u rune craftingu jsi dal pevnou vlastnost etheral,zrusil jsi tam vyskyt vlastnosti self repair nebo se tam muze objevit? Jde mi o to jestli,budou rune crafting itemy jen docasna nahrada (proto vzdy etheral) nebo s nima planujes i v end vybave. Protoze pokud bude vlastnost etheral pevne dana a bude tam vzdy,a do toho se ti hodi vlastnost self repair,na vyssich levelech by tyhle itemy s prehledem mohly nahradit klasicky crafty...napriklad pokud vemu phase blade a podari se mi udelat nejakej s 300%+ed a do toho bude samozrejme etheral...:-D peknej kousek...;-)

Odesláno z mého HUAWEI Y300-0100 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 24.06.2014, 11:18 hod.

S tím počítám :)

Obecně platí (v modu), že craft raritních a crafted věcí vytvoří vždy ethereal item... s tím rozdílem, že crafted mají několikanásobně vyšší životnost (raritní nemají žádný bonus k životnosti)
Když si vycraftíš crafted zbroj (brnění), pravděpodobně ti dlouho vydrží i bez self-repair, u zbraní to bude horší (kromě luků, kuší, a missile charakterů)

Je tedy možné, že budeš mít velmi dobrý roll + self repair... ale než bys takovou kombinaci získal... :)

Self-repair každopádně odstraňovat nebudu, protože to je jedna z věcí, na kterou se ve vanille příliš nehledí a právě proto bych ji chtěl využít (stejně jako třeba + light radius)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 24.06.2014, 20:04 hod.

Hint scrolly dodělány, přidán do hry nový potion...
A ještě taková maličkost na závěr :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 25.06.2014, 21:28 hod.

Dnes jsem dodělával ještě něco na questech, dále nabídku obchodníků na NM... to budu ještě částečně dodělávat...
Dále mi ještě zbývají NM boss scrolly a NM Hell Realm... u něho jsem se rozhodl, že spíš než novou lokaci (patro), vytvořím quest jen pro tuto lokaci :)
Nové lokace pak budou spíše specializací hellu :)

Stíhám to v pohodě, ale těch věcí, co je třeba si hlídat, je vážně hodně... proto upozorňuji předem, že určitě narazíte na nějakou chybu / něco nebude fungovat jak má...
Sice se snažím vše odhalit testováním, ale stejně... nemůžu vyzkoušet všechno (je to nudné a zdlouhavé)
Jinak (v rámci testování) jsem si vytvořil Sorceress, podobnou Element Lady (hlavní skilly Glacial Spike, Fire Ball (namísto původní Hydry))... díky teleportu a static fieldu to šlo pěkně rychle (i když ne zas tak rychle...), dnes jsem porazil Baala a Hell Realm byl docela záhul... do nejspodnějších pater jsem se samozřejmě nedostal, to chce více času a trpělivosti...
Na to jsem narazil i na NM... obyčejná monstra josu v pohodě, ale když narazíte na někoho jako je Dead Brain... to je pořádný kotel, když se teleportnete přímo do středu jejich skupinky... samozřejmě RIP (naštěstí to je SC), měl jsem nízké FHR...
Zítra otestuju něco víc z NM a prozradím své první dojmy :)


Přeju příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - Gamma

Příspěvek od ZOMB » 26.06.2014, 21:38 hod.

Další den za mnou a s ním obrovský posun...

...a to ten, že před cca týdnem jsem si napsal takový papír, kde byly všechny plánované změny (které jsem ještě neměl hotové) očíslované a naplánované, v jakém pořadí na nich budu dělat... během posledních dnů na papír ještě přibylo pár bodů, ale dnešek je významný právě tím, že jsem všechny do posledního postupně vyškrtal, takže nyní mám papír prázdný :)

Co to znamená? Mám hotovou verzi, kterou kdybych nyní uploadnul, nemusel bych se za ni stydět :)
Takže mě čeká testovací víkend, po opravdu dlouhé době si zase konečně pořádně zahraju :)

a btw... moje první dojmy z nightmaru... přeju hodně štěstí ;)
Normal byl oproti NM jen taková zahřívací obtížnost ;)


Přeju vám (a konečně i sobě :D ) příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Mods By ZOMB“