Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Další hry z rodiny RPG.
Odpovědět
Psychotoxic
Wraith
Příspěvky:182
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od Psychotoxic » 07.06.2014, 10:11 hod.

Diablo 3 bolo veľké sklamanie z posledných rokov (ten drop vo Vanille bol k smiechu), Dungeon Siege 3 bol konzolový joke (a že konzole neničia dobré hry?), a Sacred 3 no podľa prvého traileru a gameplay videa to vyzerá na ešte horšiu grafiku ako v Sacred 2 s gameplayom z Diabla 3 orientovaným na konzole (znova že konzole neničia dobré hry?)
Keď všetky tieto hry porovnám s ich predchodcami, v každej jednej (to si myslím že uznáme všetci) bol ich predchodca lepší.
Aj vám tu niečo nesedí?
Kde je tá doba atmosféry. Sacred underworld geniálna hra s doboru atmosférou a hrateľnosťou na desiatky hodín kedy ste s radosťou začali dalšiu postavu a dotiahli ste ju na Niob. Dvojka už bola o dosť farebnejšia a ten pocit sa vytratil (s HD texturami naozaj krásna grafika) hrateľnosť sa vytratila po asi 8hodinách hrania
O Diable ani nehovorím vačšina z nás pozná ten rozdiel.

Viem že v hrateľnosti toho už moc nevymýšľajú vačšina si berie príklad z diabla (skill tree a podobne), ale veď práve preto sa sutredím na atmosféru nech aspoň niečo vylepšujem

dokonca keď to porovnám s uplne iným žánrom painkiller má tu temnu/satansku atmosféru ktoru som začal cítiť už v menu hry https://www.youtube.com/watch?v=L5-Q0R2oEos

KrtekKazatel
Fallen Shaman
Příspěvky:88

Re: Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od KrtekKazatel » 07.06.2014, 10:23 hod.

to je cry post?
jestli ne tak mas moznost zalozit studio a udelat dokonalou hru nic ti vtom nebrani :)

Psychotoxic
Wraith
Příspěvky:182
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od Psychotoxic » 07.06.2014, 11:27 hod.

Nie je to cry post, len popisujem to čo vidím, a myslím si že si to všimli aj viacerí. Dokonalou hmmm nevím proč, ale mnarketing tomu bráni, hoci neviem prečo by mal tomu brániť veď čím kvalitnejšia hra tým lepšie pre marketing, takže tam musí ísť o niečo iné.
Pozri sa napríklad na toto: https://www.youtube.com/watch?v=L_A6Z3gkXlk
Vyslovene klamu spotrebiteľov, áno taká grafika by sa tam dala spraviť, ale museli to obmedziť s najvačšou pravdepodobnosťou koli konzolám

KrtekKazatel
Fallen Shaman
Příspěvky:88

Re: Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od KrtekKazatel » 07.06.2014, 11:37 hod.

ja te chapu ale co tim postem jako chces dokazat? primet lidi aby nekupovali dnesni sracky nebo primet studia aby delali kvalitnejsi hry? ani jedno se ti nepovede proste bud to budes hrat co ti daj nebo to nehraj :)

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od NargarotH » 07.06.2014, 16:24 hod.

To samé co s jinými žánry -> $$$
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od Darkness » 07.06.2014, 17:01 hod.

No, ja jsem si precetl jedno vyzivne tema na US foru, prekladat se mi nechce, ma to moc pekne napsane a prekladem by to ztratilo. Jen ve zkratce - velmi ironicky a trefne se tam jisty hrac omlouva za to, ze vyuzil RiF komunity a ziskal 42 shardu. Nasleduje dlouha diskuze, ve ktere par se male procento lidi vyjadruje o tomhle stylu hru jako o exploitu nebo prinejmensim chybe v designu, ale vetsina s tim nesouhlasi a bere to jako fajn zpusob hry ....

Chapu obe strany, ale jen jsem se zamyslel kam to speje ... ono nebylo by spatne, kdyby se u Kadaly daly koupit rovnou cele sety pro top buildy, tim by se to zas trochu zjednodusilo, clovek by otevrel par riftu, posbiral shardy, zkusil by jeden rift s full jade setem, jeden s archonem, jeden s full IK, napsal by na forum 10 prispevku jak je hra uplne o nicem a ze i na 5 pokusu ma o 23.5 mene dps nez idealni maximum a ze mu nepada zadny upgrade. A sel by do parku pinkat kulicky, rychlost, radost, krasa....

(sry za offtopic, s tou atmosferou souhlasim - taky by se mi libila vic jina)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Psychotoxic
Wraith
Příspěvky:182
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od Psychotoxic » 08.06.2014, 10:37 hod.

Naštastie su tu aj svetlé výnimky: https://www.youtube.com/watch?v=HtVdAasjOgU
Tam je aj vidno uplne iný prístup hráčov: Make sure to order from gog, so they get all the money. They def. deserve it
i swear to god if you pirate this i hope you get aids and die
People, please DON'T pirate this game. Developers like them are full of passion. Need need to feed such company.
there's no more need for any more trailers
everyone is throwing money in your face
you guys deserve it

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od Darkness » 08.06.2014, 14:37 hod.

Zaklinac ma paradni trailer....

kdyz jsme u rpg obecne, tak nekdo to pojme jinak a vysledek muzu



The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Jalefar
Quill Rat
Příspěvky:15
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od Jalefar » 26.06.2014, 11:06 hod.

Nemyslim, že by to bylo až tak hrozný s těma rpg jak popisuješ. Třeba skyrim, path of exile, torchlight 2, legend of grimrock, might & magic X podle mě nejsou špatný.

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od Tib3rian » 05.08.2014, 05:23 hod.

ja by som to tak cierne momentalne nevidel. ako pise Vendetta, Divinity je pecka, chysta sa Zaklinac 3, co bude po dlhom case poriadne open-world RPG a Warhorse pracuju na KC: Deliverance, a do toho hraci vkladaju obrovske nadeje. Co robi Bioware a iny nas teda nemusi az tak trapit.
Naposledy upravil(a) Tib3rian dne 22.09.2015, 07:19 hod., celkem upraveno 2 x.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
Vendetta
Gorebelly
Příspěvky:231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:BALROG #2851

Re: Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od Vendetta » 06.08.2014, 23:04 hod.

Psychotoxic : chlape ako 3tie pokracovanie bude epicka jazda na ktoru sa tesim ...

Ostatny netreba siahnut po kazdej hre ktoru nam naserviruju ale treba si radsej zvolit to svoje to prave....a to co do toho ocakvate.

Diablo tretie hram uz tak neak sadnem a tupo mlatim sekam sekam ...

witcher 3 ten bude atmosfericka jazda.

Legend of Grimrock som si zahral s nostalgie k dungeonom

a Divinity original sin je uplna spica tato gameska sa vydarila uz predchodca divine divinity bola pecka.

A aby som nezabudol Darks souls, demons souls a demons souls II to bola tiez divocina aj po xtom dohrani kde sa stale zvysovala obtiaznost.

a ked uz neni kvalitne rpg tak sahnem po neakej akcnej sekacke ... je ich tiez dost ale tam uz asi treba konzolu. God of war , darksaiders, castlevania, dante inferno atd.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od HELLERcz » 07.08.2014, 13:48 hod.

Nebrec a zahraj si Divinity :-) ja pockam na cz a jdu na ni tesim se :-)

@tabletofon
Obrázek

Uživatelský avatar
Vendetta
Gorebelly
Příspěvky:231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:BALROG #2851

Re: Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od Vendetta » 07.08.2014, 18:30 hod.

Ja nebrecim :) ja som len pisal ze vzdy sa da najst ta hra ktora bavi a zaujme netreba hrat ako ovca vsetko na to uz ani neni cas takze si treba porozmyslat.

A k Divinity neskutocna pecka odporucam ....tiez cakam na cz preklad kde im aj fandim je tam tona ang textu.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od HELLERcz » 07.08.2014, 18:40 hod.

To nebylo na Tebe ;) ale na autora tohoto tématu :) sorry.
Ale nijak zle jsem to nemyslel.

Divinity bych hrál i eng, ale ochudil bych se o údajně dobrý, vtipný příběh, tak si raději počkám na lokalizaci a pustím se pak do toho :)

V překladu jim pomáhá i brácha, textu je neskutečně moc, ale mají kolem 35% to je fajn !
Obrázek

thomas_
Wraith
Příspěvky:113
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HiddenKiller#2511

Re: Čo sa to deje s modernými RPG žánrom.

Příspěvek od thomas_ » 10.08.2014, 20:34 hod.

Sacred 3 nyní hraju... na ovladači celkem goood :) Je to takový skill s ovladačem a zábava :)
Dungeon Siege 3 mě na PS3 neskutečně bavil nestěžuju si :)
A na divinity se chystím teprve :)

Odpovědět

Zpět na „Další RPG“