Path of Exile - beta

Další hry z rodiny RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Holborn
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Holborn » 13.11.2012, 16:16 hod.

Jaké jsou aktuální výhledy PoE? V closed betě jsem si celkem užil, ale pak přišlo D3... Už je alespoň open beta? Kdy to releasnou? Jak se má Chris, má dost peněz na vývoj? :D
RATS LIVE ON NO EVIL STAR

Dakuwaqua
Quill Rat
Příspěvky:21
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Dakuwaqua » 13.11.2012, 16:55 hod.

Open beta začne budúci mesiac. Pribudne hned aj 3 akt. PvP už teraz funguje v Closed bete.

Uživatelský avatar
Lodest
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LodestCZ#2326

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Lodest » 06.12.2012, 16:31 hod.

Open Beta bude 23.1.2013.
Obrázek

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Javurek » 15.12.2012, 11:36 hod.

Nemá někdo klíč do bety navíc náhodou?

Uživatelský avatar
Tullvan
Quill Rat
Příspěvky:44
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Tullvan » 23.12.2012, 16:30 hod.

Včera jsem si hru koupil a začal hrát betu a první věc kterou jsem si řekl když mi padla neidentifikovaná věc byla : Vždyt tohle je vlastně starý dobrý diablo 2 a opravdu mi to diablo připomíná víc jak Diablo 3 :)
Jinak to moc hodnotit zatím nemůžu mám 5 lvl a jsem na začátku, strom dovedností je dost rozsáhlej ale nevím jestli je to dobrá věc nebo mi z postavy vyjde splácanina :lol: Graficky to vypadá nádherně i z blízka jsou postavy krásně vymodelovaný. Souboje pomalejší ale mě to takhle vyhovuje oproti třeba D3 kde s WW barbarem kosím 100 nepřátel za minutu ale to je na každém co komu vyhovuje. Co mě docela vadí tak je taková celková nepřehlednost ale je to tím že se do hry dostávám a objevuji.
Včera když sem si o hře něco zjištoval sem narazil na tenhle engame obsah kterej hra bude obsahovat,myslím si že je to užasnej nápad kterej by byl třeba i v D3 výbornej , viz video : http://www.youtube.com/watch?v=97SskaQuijo
Obrázek

HC Crusader lvl 70 Paragon lvl 20

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Javurek » 23.12.2012, 17:17 hod.

Mě to zatím přijde opravdu dobré, hlavně nevím co dřív hrát, protože ten skill tree to je šílenost maximální :D V tomhle je Diablo 3 fakt hoodně pozadu. Jediná věc co se mi moc nelíbí v PoE jsou mapy, je to takové hrozně stejné.

Uživatelský avatar
Lord_Sp
Wraith
Příspěvky:192
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordSp#2207
Bydliště:Slovakia

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Lord_Sp » 23.12.2012, 21:35 hod.

je to tunel jak v D3jke ? alebo spíš velká plocha s vchodem a východem jak v D2 ?

Uživatelský avatar
RedDwarf_Cz
Wraith
Příspěvky:177

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od RedDwarf_Cz » 24.12.2012, 10:07 hod.

Většinou velké plochy, myslím až na jednu vyjímku, kdy jdeš kolem pobřeží.
edit: A kdo si to chce zkusit a nechce dát 10 doláčů za klíč do closed bety, tak ať počká do 23.1. 2013. To vychází open beta s 3 aktem, který má být obsahově velký jako 1 a 2 akt dohromady.

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od kolij » 24.12.2012, 10:29 hod.

Pokud si nekdo chce zahrat tak ja jsem dostal invite, tak mi napiste a ja vam reknu muj ucet, me to moc neoslovilo takze budu rad kdyz si aspon nekdo jiny zahraje...

Uživatelský avatar
Seraph
Fallen Shaman
Příspěvky:57
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Seraph#2412

Path of Exile - beta

Příspěvek od Seraph » 24.12.2012, 12:09 hod.

Ja jsem tedy 10 USD investoval a rad bych si zahral, ale behem hry se mi ztraci kurzor od mysy, tudiz je to nehratelne... Hru mam instal na MAC OS X a jedna se o neocicialni port stahnuty z oficialnich stranek hry..


Seraph#2412
Sent from my iPhone using Tapatalk

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od v0kurka » 31.12.2012, 21:24 hod.

Seraph píše:Ja jsem tedy 10 USD investoval a rad bych si zahral, ale behem hry se mi ztraci kurzor od mysy, tudiz je to nehratelne... Hru mam instal na MAC OS X a jedna se o neocicialni port stahnuty z oficialnich stranek hry..


Seraph#2412
Sent from my iPhone using Tapatalk
Není se čemu divit, když zatím není podpora jablíčkářů ohlášená. Asi přijde, ale viz jejich FAQ
FAQ píše:9. What platforms are supported by the game?
Path of Exile will initially launch with support for Windows. No Mac support has been announced yet, but it's something we'll investigate after release.
Javurek píše:Mě to zatím přijde opravdu dobré, hlavně nevím co dřív hrát, protože ten skill tree to je šílenost maximální :D V tomhle je Diablo 3 fakt hoodně pozadu. Jediná věc co se mi moc nelíbí v PoE jsou mapy, je to takové hrozně stejné.
Podívej, má se to asi takhle... Moje první setkání s PoE bylo, když mi někdo ukázal před pár týdny ten skilltree. Říkal jsem si, co to asi má bejt. Pak jsem si před pár dny koupil beta key (200kč? za desítky hodin zábavy v betě, 2 hodiny bowlingu či dva lístky do kina jsou dražší...).

Stručně k tomu pasive skilltree - zvykneš si. Když si to projdeš zde, tak zjistíš, že to není žádná věda. Je to efektní, ale orientace je usnadněná tvým počátkem. Ten určuje, odkud začínáš větvit. Online skilltree ti to usnadní, když zobrazuje nejkratší cestu z tvojí pozice k cílovému skilu. Nakonec skilltree byla první věc (!!!) z herní mechaniky, co jsem po objevení se ve hře pochopil :D

Dojmy? Mám dvě postavy, lvl 16 a 17 (odhadem jsem odehrál asi 6-8 hodin). První hodinu jsem byl řádně zmatenej a nechápal skoro nic. Jen jsem citelně dýchal atmosféru Diabla 2. Než jsem pochopil hru do té míry, jak ji "rozumím" teď, tak jsem věděl, že tohle je modle D2LoD mnohem podobnější než Diablo3 aka "PvP comming soon" (offtopic - při čtení posledního updatu o PvP jsem se náramně pobavil nad přístupem Blizzardu, a to nejsem PvP fan).

Obchod směnou? Zvláštní, ale proč ne. Cokoli lepší jak zruinovaná ekonomika mnohonásobně (botama) znásilněnýho (RM)AH. Nakonec člověk toho zas tolik kupovat nechce, zájem hráče je si gear najít - hráči D3 věřte nebo ne, ale tady by to mělo jít! :-)

Aktivní skilly pomocí gemů jsou zajímavě zpracované. Trošku mi vadí třídy zbraní a specializace na ně ve skilltree. Naštěstí se tomu dá vyhnout. Nesnáším z D2 situace, kdy se specializuju na sword a najednou mi spadne k nohám top axe... Tady se to může stát, ale nemusí.

Hodně mě oslovilo velmi jednoduché options menu, ve kterém je ale vše, co potřebujete. Mimo jiné UMÍ NEZOBRAZOVAT NA ZEMI BÍLÉ ITEMY... Taktéž si tam jde minimalizovat mapu, která spolu s inventářem opravdu silně připomíná Diablo2.

Jako milý bonus hra představuje challenge, kterou D3 nikdy nenabídlo... Pokud by vás zajímaly podrobnosti, tak se k tomu vyjadřuje starý známý Diablo demigod Kripparian - [urlhttp://www.youtube.com/watch?v=1j5a_voG6K4]enjoy[/url] (btw. v jeho videích lze najít k PoE celkem hodně informací, sám jsem nakoukal asi hodinku a pomohlo mi to vyhnout se začátečnickým chybám - jedna rada za všechny, neskillujte regenerační pasivky, nikdy, jsou k ničemu, opravdu). Kolikrát se vám podařilo na normal v D3 umřít? Kolikrát vás do inferna ohrozil boss? Tak tady se do desátého levelu stane velmi snadno i několikrát, že jste ohroženi na životě, či dokonce zemřete. A bossové si zaslouží respekt. Občas zjistíte, že umíráte a ještě ani nechápete proč.

Doufám, že na té hře brzy naleznu nějaké chyby, protože zatím to vypadá na slušně našlápnutou Diablovku. Torchlight byl fajn, svým způsobem připomínal D2, ale PoE je mnohem dál. Navíc to má být F2P, což by mohlo přilákat hodně lidí. Přesto otevřeně přiznávám, že několik věcí D3 by se mi v PoE líbily! Jednak je to portění na spojence. Nyní to funguje oldskůlově - parťák vám musí otevřít port, aby jste za ním mohli. Další věc je smrt. Nejde, nebo o tom nevím, oživovat padlé spojence. Prostě šup do města a bez spojence se běžíte pěšky pomstít. Proto je rozhodně lepší neumírat. Navíc na začátku jsou porty mnohem vzácnější, než si myslíte. V D2 byly snadno dostupné, v D3 samozřejmost, v PoE jsou nejdřív dost nedostatkovým zbožím, se kterým nemůžete plýtvat, protože je nemáte v neomezeném množství a nemůžete si dovolit je kupovat. Třetí věc z D3, kterou bych si nechal líbit v každé hře, jsou achievmenty ve spojení s killstreaky. Opravdu mi je líto, když rozpráším 20 nepřátel jednou ranou, přežiju s 5%hp a hra si "toho nevšimne" :-( Možná hra po prvním dohrání (i když ani nevím, jak to probíhá:D) vyšumí, ale i při "neúspěchu" to budou desítky hodin zábavy. V lepším případě to budou stovky či u některých tisíce hodin.

Open beta by měla začít 23. ledna. Údajně by se v tu chvíli mělo začít od znovu!!! Takže co nahrajete do 23. ledna zůstane za branami Closed Bety. Měly by zůstat účty a prý názvy postav (tže chary se asi vynulují na lvl 1). Ale z Open bety by už údajně mělo vše zůstat do oficiálního vydání. Kolik je na těchto drbech pravdy, to nevím. Ale je dobré znát rizika. Píšu to, kdyby někdo plánoval 24/7 massovat PoE, tak do 23. ledna to není zrovna nejchytřejší ;D Částečně je to asi proto, že se bude rozšiřovat herní obsah. Open beta by měla přinést další act a ještě něco.

AJey
Gorebelly
Příspěvky:330

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od AJey » 31.12.2012, 21:36 hod.

co si nalhavat tam kde d3 dochazi dech jede poe plnou parou vpred. sice budu d3 hrat roky a po poe ani uz casem nesteknu i tak je pro me poe momentalne odost lepsi za bavnejsi nez d3. nejvetsi klad je pro me ten ze si udelas postavu tobe na miru a je uplne jedno jake povolani si vyberes. klidne muzes jed witche s dvoj rucnim pacatem na blizko
D3Pedia.cz

Uživatelský avatar
Lord_Sp
Wraith
Příspěvky:192
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordSp#2207
Bydliště:Slovakia

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Lord_Sp » 01.01.2013, 13:04 hod.

v0kurka: dík za recenziu :D

inak jak je tam premakany Coop ? kolko ludi sa da do party a tak ?

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od v0kurka » 01.01.2013, 14:46 hod.

Lord_Sp píše:v0kurka: dík za recenziu :D

inak jak je tam premakany Coop ? kolko ludi sa da do party a tak ?
nemáš zač, nechtěl jsem být tak podrobný, ale je k tomu tolik co říct, že jsem si nemohl pomoct :-)

co se týče coopu... tu je vše podstatné

kdybych měl něco vypíchnout, tak maximální počet členů party je 6. loot je společný, ale jsou tu výjimky. občas vypadne drop, který může asi 3 vteřiny sebrat jenom jeden člen party, jehož jméno na dropu svítí. pokud ho do té doby nesebere, může ho sebrat kdokoli. děje se to u všech itemů kromě questových a bílých. je to tedy lepší jak v D2, ale na druhou stranu v D3 je to "bezpečnější", když nevěříš parťákům :D

jelikož ve hře fungují instance, tak před příchodem to základního tábora (v první krátké lokaci, kde uděláš asi 2 levely a zabiješ cca 30 potvor) se s parťákem nepotkáš, ale invite si poslat můžete. ve městě už by jste měli být ve stejné instanci.

portaly fungujou prakticky totožně jako v D2. když uděláš port ty, tak parťáci můžou běhat sem a tam, jak se jim zlíbi. jakmile projdeš tam a zpět ty, tak se uzavře - holt občas se podaří odříznout spojence ve městě a ten si bude nejspíš žádat nový port.

ještě jedna zajímavost... potkal jsem quest, kde se rozhoduješ, zda zabiješ nebo budeš spolupracovat s jednou NPC. a ten quest říká, že když se neshodnete, budete navzájem ve skupině bojovat. takže jestli jste dva a jeden dá "kill" a druhý "help", začne mezi vámi boj. zrovna tenhle quest jsem dělal solo, takže jsem zvědavý, až to ozkouším v partě xD nevím totiž, jak to v případě neshody pokračuje :(

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Tib3rian » 01.01.2013, 18:16 hod.

Open betu urcite vyskusam. Na ten skill tree budem spominat urcite aj po rokoch. Bude to jedna z takych veci, na ktore si hraci spomenu aj napriek tomu, ze hra sa do historie nezapise.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od v0kurka » 01.01.2013, 20:31 hod.

not rly. vypadá to působivě, ale brzy člověk zjistí, že je to přibližně tak, jako by všechny pasivní spelly a stat pointy (nepodceňovat, tvoří to nezanedbatelnou část bodů, které budete muset rozdělit, abyste se někam dostali) v d2 byly u všech charakterů rozdělovaný z jednoho stromu.

výrazně to zjednošuje výchozí bod - pro každý char jinde.

kdyby se nacházel výchozí bod pro všechny ve středu a z něj šlo takových 12 větví (2 pro každý char), pak by to mohlo být chaotické. takhle je to poměrně přehledné a online konfigurátor tomu hodně pomáhá. však si bez hraní můžeš jen vyzkoušet naskillovat třeba 50 bodů a uvidíš, že se rychle zorientuješ.

sám jsem si vytvořil skillbuildy předem, abych ve hře dlouho neváhal, kam dávat bodíky a hlavně se vyhnul failům. i když hra trošku odpouští i to. v průběhu hry se získá několik tzv. respec pointů. ale neřeší vše, což člověk pochopí, až se seznámí s fungováním toho stromu dovedností.

Uživatelský avatar
GrOsO
Gorebelly
Příspěvky:293
BattleTag:groso#1722
Bydliště:stolicka

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od GrOsO » 03.01.2013, 11:03 hod.

tak som to konecne skusil(vdaka kolij a nowaycze) po tom ako som cumel na streamy a kopu videi no a ked to mate v rukach na monitore vypada to omnoho lepsie ako na videu :D celkom som fakt prekvapeny, vcera som mal super nostalgicke chvile , fakt to pripomina diablo urcite viac ako to 3jkove

ale som trochu som sklamany ze nejde hit and run , skusal som rangera a ak chces strielat tak musis proste stat na mieste celu animaciu, nejdeto nejako fixnut :D?
Obrázek

Uživatelský avatar
Seraph
Fallen Shaman
Příspěvky:57
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Seraph#2412

Path of Exile - beta

Příspěvek od Seraph » 04.01.2013, 15:45 hod.

v0kurka píše:
Seraph píše:Ja jsem tedy 10 USD investoval a rad bych si zahral, ale behem hry se mi ztraci kurzor od mysy, tudiz je to nehratelne... Hru mam instal na MAC OS X a jedna se o neocicialni port stahnuty z oficialnich stranek hry..


Seraph#2412
Sent from my iPhone using Tapatalk
Není se čemu divit, když zatím není podpora jablíčkářů ohlášená. Asi přijde, ale viz jejich FAQ
FAQ píše:9. What platforms are supported by the game?
Path of Exile will initially launch with support for Windows. No Mac support has been announced yet, but it's something we'll investigate after release.
Tak jsem to rozchodil pres virtualni wokna, slape to skvele, ale hral jsem asi jen hodinku. Vecer se tomu povenuji asi vic. A asi budu mit dotazy :). Napisu PM.



Seraph#2412
Sent from my iPhone using Tapatalk

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od v0kurka » 04.01.2013, 22:15 hod.

GrOsO píše:
ale som trochu som sklamany ze nejde hit and run , skusal som rangera a ak chces strielat tak musis proste stat na mieste celu animaciu, nejdeto nejako fixnut :D?
řekl bych, že to fixuje celkem slušně atack speed xD ale zatím jsem rangera moc nehrál, takže bych hledal odpověď spíš v nějakých videích, jak to smažej týpci s lvl 50+ :-) mezi těma v rámci closed bety určitě nebudu. zvlášť když po zapnutí běží to odpočítavadlo do open bety :/

Uživatelský avatar
RedDwarf_Cz
Wraith
Příspěvky:177

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od RedDwarf_Cz » 05.01.2013, 11:17 hod.

Žádný hit and run tam nejde a ani dle mě nepůjde. Nevím o žádném clikfestu, kde to šlo a zde můžeš střelám uhýbat, takže to pozbývá významu. Mám nějaký 47lvl na rangerovi a už ty šípy sype celkem drsně díky bodům investovaným do AS a rychlosti střel.

Zamčeno

Zpět na „Další RPG“