HU - Rady a tipy pro nováčky

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2
HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Javurek » 02.04.2011, 16:10 hod.

Zde přináším nějaké základní rady a tipy pro nové hráče HU. Budu postupně aktualizovat když mě napadne něco nového :D

Jakou verzi módu hrát?
Určitě nedoporučuji poslední verzi, ale spíše nainstalovat verzi 1.21, protože na poslední vezi pracovali lidé kteří moc nemají smysl pro balanc a akorát docela dost věcí udělali docela špatně.

Jak je to s dropem věcí?
Oproti klasickému Diablu padá více věcí. Opravdu doporučuju otvírat truhly, z kterých to padá mnovem víc a často i unikáty a sety. Z bossů a speciálů padají mnohem lepší věci.

Proč Akara neprodává portály a jejich knihu?
Protože v single player verzi módu kniha vůbec není a svitky padají pouze z objektů a nepřátel. V multiplayer verzi není scroll of town portal vůbec.

Zůstali staré unikáty a sety? a jsou nějaké nové věci?
staré sety a unikáty zůstali, ale většina je upravena. Jsou také nové unikáty a pár nových setů. Magické věci jsou taktéž upraveny, rare a craftové věci mají nové schopnosti a jsou mnohem lepší než dříve.

Jsou nějaké další nové předměty?
Ano, mitril a adamantium glyphs, které rerrolují magické a rare věci, mihtril a adamntium hammers, které slouží k opravám. Tak je několik tříd socket předmětů(single,dual,triple,quad,x socket), které dělají díry do věcí. Např do rare lze udělat i 4 díry díky těmto předmětům, do setů a uniq pouze jednu a to jen s x socket. pak je několik nových tříd gemů.

Co craftování?
Na craftování jsou nové recepty, a craftované věci jsou také vylepšeny.

Vyplatí se gamblovat?
V gamble je mnohem vyšší šance na získání rare unikátů a setů než v originále.

Jsou nějak upravné runy a gemy?
Runy a gemy jsou celkem výrazně vylepšeny. také je doporučuji nevyhazovat. Dají se celkem draze prodat. Gemy a runy tak jako i nějaké nové speciální věci se dají také koupit v obchodě, bohužel ale velice draho. Jsou i nová runová slova a stará jsou upravená.

Co pomocníci(mercenaries)?
Pomocníci jsou nyní velmi důležitou součástí hry. Na hardcore je spíše nutnost mít velmi dobře vybaveného pomocníky. Mají stejné sloty na výbavu jako hráč a spoustu nových skillů. Někteří mohou nosit i nové druhy zbraní.

Jak to vypadá se skilly postav.
Postavy mají celkem pár nových skillů ale drtivá většina starých skillů byla různě upravena, takže doporučuji nejdříve vše pořádně prohlédnout, případně zkusit v hero editoru, nebo se přímo zeptat a poradím.

Na jaké vlastnosti bych určitě neměl zapomenou?
Velikou roli hraje obrana a block doporučuji udržovat na 75%(na hardcore určitě), mít co nejvíce resistů a magic damage,damage reduced by. Tyto 2 schopnosti mají diamanty, které jsou nyní velmi použitelné díky tomu.

Jsou nějak upravené základní statistiky postavy?
Ano, 1 bod do vitality a energy nyní přidává podle třídy postavy více hp nebo many. Síla a obratnost výrazně ovlivňuje poškození některých typů zbraní.

Jsou nějak upravené lokace?
Lokace jsou upraveny celkem výrazně, je přidáno docela dost nových podúrovní lokací spolu s novými speciálními monstry. jsou také 2 úplně nové bonusové lokace, které budou pro většinu hráču velkou výzvou.

Jsou nějaké změny u bossů a speciálů?
Všichni staří a noví speciálové jsou výrazně zesíleni, mají nové skilly a spoustu schopností. Koncoví bossové jsou nyní extra tuzí a zapomeňte na jejich opakované nájezdy jako v originálním diablu. před koncovým bossem vždy doporučuji důkladnou přípravu + naplnění kostky lektvary. Speciální monstra a bossové mají nyní také regeneraci. Pokud nejsou 25 sekund zasažení, regenerují se do 100% HP. To stejné, pokud jsou ponechná o samotě, když utečeté dále z jeich dosahu nebo jdete do města.

Co charmy a jewely?
velmi doporučuji gamblovat jewely, některé kousky mohou být opravdu super. Také charmy jsou vylepšeny.

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Marast » 04.04.2011, 23:05 hod.

Jak jsem avizoval, tak také činím.

Vytvořil jsem si Druida a zběžně jsem si prošel všechny dovednosti, abych měl povědomí o změnách. Zatím jsem se s ním ještě nedostal do fáze, kdy by se dalo hovořit o nějaké specializaci. Už teď si ale říkám, že zaměření na dva druhy poškození nebude možné v takové míře, aby bylo dostatečně silné. Nebo se pletu :?: :idea: Hero editor já používat nechci. Spíš bych raději doporučení, jakou cestou se v rozvoji postavy vydat.
Zatím to vypadá, že specializace jako Beastmaster, Elementalist (Windlord apod.), a Shapeshifter (tady bude asi oříšek :) ) budou stále hratelné. Jenže do jaké míry :?:

Attia tu dával odkaz na stránky módu, ale nevím jak moc z nich čerpat. Přeci jenom jsi uváděl, že mód prošel "rebalancem" a info může být aktualizované právě pro tu novou verzi.

Prozatím bych se také rád optal na velikost lokací a jak se to má se "záchytnými body". :idea: Přeci jenom. Nerad bych u toho seděl celou věčnost, než najdu další waypoint.
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
Luk-ass
Fallen Shaman
Příspěvky:52
BattleTag:Krusty#2943

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Luk-ass » 05.04.2011, 14:31 hod.

Tak pro zacatek bych ti doporucil obyc meele shapeshiftera a zamereni na rabies. Windlord neni taky k zahozeni ale zacatek je trochu obtiznejsi.Obyc lokace nejsou zas tak velke wp sou porad stejne to spis predbossove lokace sou vetsi. Kazdopadne nez se pustit do nejakeho questu doporucuji tak minimalne hodku ale jak sem psal vedle takovy ball to je na hodky 3 a vic :D.
HC Athena MAzon 28 lvl
HC Givemepain berserk barb lvl 33

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Javurek » 05.04.2011, 15:56 hod.

Hodně záleží s čím na koho jdeš, jak jsi připraven atd.

Co se týče druida, tak wind druid by měl být v pohodě, navíc má 2 druhy poškození, physic a cold. Tento druid to naopak ze začátku má velmi lehké, protože arctic blast je hodně silnej. na speciály jen třeba občas je trefit něčím jiným, protože artic blast nefunguje na zastaveni regenerace po tech 25 sekundách.

Je pravda žě stránky jsou aktualizované bohužel na nejnovější verzi. Postupně se chystám psát o různých věcech. Pokud ale někdo požádá přímo o nějaké informace, uveřejním tajkové inforamce jako první .), když se k tomu dnes dostanu, chci sepsat jaké skilly a schopnosti mají pomocníci. Protože k Vaší postavě je velmi důležité vybrat správného parťáka .)

Uživatelský avatar
Luk-ass
Fallen Shaman
Příspěvky:52
BattleTag:Krusty#2943

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Luk-ass » 05.04.2011, 16:17 hod.

javore kdyby si potreboval z necim pomoc tak klidne napis.Bohuzel z modingem nemam moc zkusenosti ale z HU celkem dost :). Kdyztak napis PM a ja ti hodim svoje icq :)
HC Athena MAzon 28 lvl
HC Givemepain berserk barb lvl 33

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Marast » 05.04.2011, 22:21 hod.

Takže. Na začátek musím říci, že mě tento mód vtahuje a nepouští. Baví mne a to velmi. Dnes jsem se odhodlal se do toho pustit a rozhodl jsem se hrát vlkodlaka. Investování bodů nechávám celkem otevřené, protože čekám na chvíle, kdy by se mi změna strategie mohla hodit. A zatím si to dávám s přehledem. Musím však uznat, že jsem se např. v Tristramu značně zapotil.

Určitě bych ale uvítal radu ohledně rozdělování vlastností. V nemodovaném diablu se většina atributů rve do vitality, ale zde to možná bude chtít zvolit trochu jiný systém.

Dále k pomocníkům. Zatím jsem v prvním aktu, takže mne doprovází střelkyně, která se nejeví vůbec špatně. Jenže bude dostatečně schopná i v dalších aktech, obtížnostech :?:

Také mi vrtá hlavou, jak vlastně od začátku naložit s Adamantiovými kladivy a těmi fragmenty. Něco mi říká, že jejich využitelnost se projeví až v pokročilejší hře. Zatím si je schovám a co lze vylepšit, vylepšuji. Vzhledem k cenám schraňuji veškeré kameny a zmiňované fragmenty.

Na ostatní otázky zkusím nalézt odpovědi sám přímo ve hře. V případě potřeby se určitě zeptám.

Zatím musím uznat, že to není vůbec špatné. Právě naopak. 8-)
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Javurek » 05.04.2011, 22:35 hod.

Pro pomocníky už jsem založil téma. Lučistnice je velmi dobrá, merca chce volit s ohledem na postavu. Vzhledem k tomu že budeš melee vlk, doporučil bych asi act 3 cold merca na zmrazování.

Kladivama můžeš ničit sockety a opravovat věci. Fragmenty slouží k relollování věcí. 3x mitril=adamantium fragment, ten v kostce+rare věc = nová rare věc. Pak nějaká pěkná rare + 2x triple socket a máš tam 3 díry. pak už jen osocketovat nějakejma krásnejma jewelama. Jewely se neboj gamblovat, občas se podaří fakt skvost. Jewely jsou také docela dost vylepšeny.

Rogar
Quill Rat
Příspěvky:8
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Rogar » 06.04.2011, 13:01 hod.

Chtel bych pozadat o radu a doufam ze neporusuju nejaky pravidla kdyz se zeptam jakej MH pouzivat a jakej pouzivate vy. Ja jedu pres C3PO ale kdyz je nejaka nova lokace ktera v neni v tom C3PO tak mi padne cela hra da se to nejak zamezit nebo jsou nekde ke stazeni mapy nebo tak neco ?? Nejaky rady ? :-)

Popr. nechapu proc jste rikali ze Town Portaly nejsou kdyz mi ve hre po netu padaji nejaka nova verze nebo jsem uplne mimo ? :-)
Jinak jak rikal javor ty jwly na start jsou strasne imba :-)

Jinak ten summoner co jsem si rozjel tak 30lvl a v 2aktu jsem u summonera skoncil to jako nejde da mi to vse na 3 spelly :-)
Asi zkusim nejakyho meele dmg.

Uživatelský avatar
Luk-ass
Fallen Shaman
Příspěvky:52
BattleTag:Krusty#2943

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Luk-ass » 06.04.2011, 13:08 hod.

tak c3po hazi errory takze bez mh jinak ten druhy mh mousepad nebo tak nejak nejspis funguje normalne protoze hefo s nim ficel bez problemu.

Prepokladam ze hrajes na Paradisegaming a tam je ac to vypada blbe single verze kde ty TP scrolly padaj :).
HC Athena MAzon 28 lvl
HC Givemepain berserk barb lvl 33

Rogar
Quill Rat
Příspěvky:8
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Rogar » 06.04.2011, 13:10 hod.

A muzu se zeptat jesli znas nejakej jinej realm na HU kde hraje vic lidi ? Nebo hrajete single ?
Protoze tu bejva tak 5lidi Online a ja jsem spis na hrat s lidma...

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Javurek » 06.04.2011, 15:44 hod.

Já hraju pouze single hc momentálně, multi mě nějak nebavilo , převážně z důvodů co už napsal luk-ass.

Mh, c3po nedoporučuju, akorát to kazí prožitek z tohoto módu, na singlu je napodruhé už stejně vidíš a port přes stěny stejně nejde. Tak je mh zbytečnost.

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Marast » 06.04.2011, 20:19 hod.

Také hraji HC, i když to asi na poprvé není nejlepší nápad, ale mne by už SC nebavilo. A to v žádném módu. Cvíčím soustředění a lokace jako Stony Tomb, nebo Halls of the Dead jsou jako stvořené pro maximální opatrnost. Chvílemi si ale říkám, že to nechci vidět na Hell. To musí být extra téžké.

A když jsem tu zmiňoval ty síně mrtvých, tak mám otázku k Horadoric Ore a jakési knize, co padají z Juggernouta. K čemu se dají použít.

Také bych chtěl vědět, zda-li mohu počítat s výčtem runových slov na výše zmiňovaných stránkách. Mám v rukách Axe of Fechmar, ale asi by to pomalu chtělo něco "bestovnějšího".

A nakonec asi hloupá otázka, ale je vůbec možné pomocí kostky vytvářet Full Rejuvenation potion :?: Zkouším různé kombinace, ale něco mi asi stále nedochází...
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Javurek » 06.04.2011, 20:43 hod.

Horadric staff +amulet+ore = staff pro dueriel q

Určitě zkus vygamblit něco lepšího. Taky doporučuju vygamblit spodek deaths setu.

Ta kniha zase slouží pro otevření tp ke kravám spolu s nohou a mapou, která taky padá.

Ty rw zhruba můžeš brát jak tam jsou, sám nevím přesně jestli byly nějaké změny co se týče rw v nejnovější verzi.

Pokud vím tak fullky můžeš jen dropnout.

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Marast » 06.04.2011, 21:04 hod.

Děkuju za info. Gamble určitě zkusím. A počkám si, jestli třeba něco neutrousíš o craftech. ;) :)
On hlavní damage začíná přebírat rogue, u které se mi podařilo ještě v prvním aktu doskládat Arctic set a s ní po boku, pokud má nepřátele na dostřel, to jde velmi dobře...
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Farlah
Quill Rat
Příspěvky:19
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Farlah » 10.04.2011, 10:57 hod.

Hodíte sem link na download té "správné" verze? Ta moje mi háže chybu při promluvě s Cainem.

Edit: Díky.
Naposledy upravil(a) Farlah dne 10.04.2011, 12:36 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Javurek » 10.04.2011, 12:18 hod.


Farlah
Quill Rat
Příspěvky:19
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Farlah » 10.04.2011, 17:26 hod.

Tak to stejně nepomohlo, při spuštění mi to háže tuhle chybu. Nicméně, hra se spustí a funguje normálně. Po osvobození Caina a pokecu s nim se mi objeví další chyba.
Patch mám 1.10, diablo ve kterém to hraji je zkopírované, ale jestli to je tím to nevím. Nepoužívám maphack, heroeditor, atd.

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Attia » 24.04.2011, 20:01 hod.

hele, nevíte prosím někdo jestli je k něčemu užitečný ring "Cursed"??? jediný co dává, nebo spíše bere je -10 all stats, -10 all rezist, -10 fcr a jeste něco ale vše má -10...je teda k něčemu dobrej nebo to je jen JOKE tvůrců? nevíte??? díky *A*

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Javurek » 24.04.2011, 20:25 hod.

Není to joke .), schovej si ho. Ze speciálních bossů v actu 1-3 pada celkem 5 svitků, ktere odstraní kletbu a udělaj z toho Horadric Ring, kterej se celkem hodí.

Brozl
Quill Rat
Příspěvky:1

Re: HU - Rady a tipy pro nováčky

Příspěvek od Brozl » 27.04.2011, 13:59 hod.

Javurek píše:Není to joke .), schovej si ho. Ze speciálních bossů v actu 1-3 pada celkem 5 svitků, ktere odstraní kletbu a udělaj z toho Horadric Ring, kterej se celkem hodí.
Šlo by sem napsat ze kterých bossů padají ty purification svitky?
Vím jen v Hole lvl2 - Earth Rotter.

Odpovědět

Zpět na „Hell Unleashed“