RoS - Ancient items - dropy

Vše o předmětech a craftování
Odpovědět
Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489
RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Dava_C » 08.01.2015, 08:00 hod.

Tak klasická otázka, kdo vyhraje loterii (Furnace případně SS, Kukri atd.) a jako první mě rozbrečí? :)
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Uživatelský avatar
skyrim1988
The Butcher
Příspěvky:1287
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Strecha#2293
Bydliště:Havířov

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od skyrim1988 » 08.01.2015, 10:03 hod.

To se dozvis jiz pristi tyden ;) Mozna ten vyherce budes zrovna ty ;)

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Demogorgon » 08.01.2015, 10:32 hod.

Taky už si zamlouvám pár kousků, snad na mě něco zbyde když je to určeno pro to 1% hráčů :D .

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od HELLERcz » 08.01.2015, 11:19 hod.

Jelikož pojedu asi Cruse, tak jsem zvědav, co na něj padne jako první použitelný ancient ..
na PTR mi padl ancient Julia amulet jako první drop lege hned po zapnutí :D dobrá pr*el.
Obrázek

Rhondien
Wraith
Příspěvky:161

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Rhondien » 08.01.2015, 11:26 hod.

HELLERcz: a nebylo to tím buffem, který na ptr byl? :)

Jinak si myslím, že svůj první ancient si budu muset vykraftit :), protože nevěřím, že bych nějakou ancient versi kdy dropnul.

Odesláno z mého HTC Sensation Z710e pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od HELLERcz » 08.01.2015, 11:27 hod.

Ne nebylo :)
padlo mi to dneska před malou chvílí :-)
Obrázek

M4rth
Wraith
Příspěvky:163
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Legendary#2258

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od M4rth » 08.01.2015, 11:35 hod.

Počítám , že první použitelný ancient item mi padne někdy kolem patche 2.1.19 kdy blizzard příjde opět s něčím originálním ve stylu " Super Ancient item " jen proto , aby si udržel hráčkou komunitu :D

Štěstí sem si už pravděpodobně vybral tím , že sem dropnul 2 Furnacky a 2 WH v rozmezí 1 týdne :)

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Mlok » 08.01.2015, 12:26 hod.

Na PTR mi padnul (mimo buff) pěkný ancient WH. Čekám, že na live ho nikdy neuvidím (tam budu rád, když v rozumné době seženu aspoň druhý obyč WH)...

pan HU
Doom Knight
Příspěvky:453
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Poldinka#2370
Bydliště:Praha

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od pan HU » 09.01.2015, 10:39 hod.

No já už se děsím toho, jak dlouho budu craftit 3 ks ancient Aughild´s setu pro WD :lol:
S11 aneb Monk v záplavě Necromancerů

Rhondien
Wraith
Příspěvky:161

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Rhondien » 09.01.2015, 11:39 hod.

Použitelných se staty, které chceš, asi hooooooooooodně dlouho :). Já se zase děsím toho, jestli někdy najdu ancient verse ik setu, který používám na svých barbarech, to si taky počkám, ale když si počkám, tak se dočkám :)

Odesláno z mého HTC Sensation Z710e pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Demogorgon » 09.01.2015, 12:11 hod.

Tak helma Pride's Fall (z Horadric cache) zajištuje při jakémkoliv dropu Ancient dobrý roll. Má napevno hlavní stat + vit + CHC. Zklamat může tedy jen nízkým CHC. Poslední atribut může být cokoliv a přeroluješ na co chceš. A kdyby byl rovnou dobrý, tak si přeroluješ secundary stat. Jen otázka, jestli se vyplatí po té helmě jít. Z riftu přece jen padá více itemů než z bounties.

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Cartman » 09.01.2015, 12:21 hod.

Hlavne budte online hned prvni den co nahodi patch, jelikoz to vzdycky pada hodne a pak to nerfnou, stejne jako vault, po patchci sem se podival za jediny den 8x na lakotu a pak to nerfli a dlouho nic ;D

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Mlok » 09.01.2015, 12:43 hod.

Demogorgon:
Pride's Fall bohužel dobrý roll zdaleka nezajišťuje. Na SC jsou potřeba dva typy rollů u Pride's Fall:
1) dex + vit + ChC + socket: tady je to jednodušší a problém je pouze nízká hodnota ChC jak už jsi sám psal (což ale už jako komplikace stačí, při ancient verzi by to ale šlo ještě zkousnout i tak, protože vyšší staty dex a vit to převáží oproti obyč verzi)
2) dex + ChC + 15% CA (případně MS) + socket: Tohle už je velký problém. V rollu padne vždy vit, kterou tam nechceš. A tedy musíš dostat kombinaci vysoké ChC a k tomu poslední náhodný atribut musí vyjít socket nebo 14-15% skill dmg. A to už je také na hodně pokusů, to je zhruba na úrovni RoRG s natural socket + 7% IAS, odhaduju, že v průměru to bude tak každý 40. kousek Pride's Fall. A když bys takovou helmu chtěl v ancient verzi, tak to by byl cca každý 400. kousek. To opravdu na A3 bounties nedám.

Varianta dva pak bude nutná minimálně pro trial a skupinové GR. Tam je jednoznačná. Na T6 a solo GR to bude na zvážení jestli nepoužít variantu 1.

Já začínám s variantou 1, protože tam mám kousek s 6% ChC. Pro variantu 2 mi bohatě bude stačit obyč verze (i to bude pro dobrý roll už problém), ancient verze stejně nebude až takový boost když půjde jen o dex. Variantu 1 bych pak do budoucna chtěl v ancient verzi s 5,5%+ ChC.

Jediné co mi trochu uklidňuje je zrychlení A3 bounties v novém patchi pro DH díky násobně více Vaultům v kuse.

Ještě jsem se tedy zamýšlel a možná znovu zamyslím na variantě 3 a to:
dex + vit + ChC + 15% skill dmg. Tedy oželet socket. Zejména pro vyšší GR je to ještě na zvážení. Ztráta 12,5% CDR je ale dost. Mohla by to být ve výsledku i větší ztráta na dmg než zisk za těch 15% skillu (oproti variantě 1). Nejde jen o prodloužení cooldownu na Wolf buff, ale také znatelný dopad na hatred management (zase za zvýšení cooldownu na companion + Punishment).


Psycho:
Vault přestřelili při nahození patche, takže pak byl nerf obrovský. Teď ale dle PTR to nevypadá nikde nijak přestřelené a nečekám žádné snižování. 10% pro ancient itemy je nízké až dost. Tam si spíš dokážu představit, že si hráči na ofic fóru časem vybrečí i nějaký mírný buff (typu navýšení na 15-20%).

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Demogorgon » 09.01.2015, 13:12 hod.

Mlok: jasně, záleží na charakteru. Mě pro Wizarda by ta helma tak složité nebyla. Nepotřebuju totiž 15% DMG skill. S Vitalitou bych se určitě spokojil. Ale i tak i kdybych ji měl, tak by časem šla místo ni Ancient FB helma (jestli tedy někdy bude :D ). Dokud by nebyla, tak by se ale dala použít. I ten bonus z té helmy by se určitě občas použil a to není tak špatné pro Wizarda.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Mlok » 09.01.2015, 13:15 hod.

Tak pro Wiz. ta hlema vůbec není, ta bude pouze pro cold build DH. Smysl by pro Wiz. neměla ani při srovnávní ancient Pride's Fall x dobrý roll obyč verze FB helmy.

Tedy varianty jsem popisoval pouze pro DH, kde najde uplatnění.

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Demogorgon » 09.01.2015, 13:37 hod.

Tak jasně, pro Wizarda jsou lepší jiné věci, když FB zabere tak moc místa. Ale jde prostě o hemlu, kterou bude nejmenší problém sehnat jako Ancient. Ale jak jsem již psal, RIFTY jsou lepší na legendárky (+ Kadala jako bonus), takže bounties vůbec nehodlám hrát, a proto jsem nad tím ani víc nepřemýšlel. Jestli to je jak píšeš, tak dík, nemusím nad tím sám přemýšlet :D .

Nejlepší zdroj pro FB set bude stejně Kadala, takže nemám nad čím dumat, to už vím dávno.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Mlok » 09.01.2015, 13:59 hod.

Tak pokud by šlo o jakoukoliv helmu v ancient verzi, tak jinou (když nebudeš řešit jaká to bude konkrétně) seženeš mnohem dříve než Pride's Fall.

Pride's Fall - průměrně potřebuješ 5x A3 cachku na jeden kus. Tedy 50x A3 cachku než průměrně získáš jednu ancient Pride's Fall (fuj už jen jak jsem si to představil pro nechutné A3 bounties).

Oproti tomu u Kadaly za 500 BS dostaneš v průměru 2 leg/set helmy, takže budeš potřebovat průměrně 2500 BS na získání jedné ancient helmy (s tím, že to ale může být cokoliv co zrovna Kadala dá).
2500 BS = 25 riftů. A3 cachka je odhadem časově jako 3x rift, tzn. odpovídá to 150 riftům na čas.

Tedy Pride's Fall v ancient verzi bude trvat zhruba 6x tolik času než získat první libovolnou ancient helmu. A to jsem počítal jen Kadalu, přímý drop to ještě lehce navýší.

Jakákoliv helma je ovšem k ničemu, tedy každý bude potřebovat nějakou konkrétní.

A když vezmu FB helmu. Na tu je průměrně potřeba 1750 BS. Tedy na ancient to bude v průměru 17500 BS (odpovídá 175 T6 riftům). A to už není zrovna málo. To už je o něco horší než dropnout aktuálně na live TaT.

Pro Wiz. bych jako první zkoušel u Kadaly asi kalhoty a to z více důvodů:
- mají největší šanci na drop ze všech FB itemů (konkrétně 23,26%), tzn. potřebuješ průměrně 1075 BS na jeden kousek
- sice nemají vysoký rozsah int a vit (který by těžil z ancient verze o trošku více), ale navíc mají vysoký roll armoru, který bude také těžit z ancient verze
- je snadné získat slušný roll (lehčí než u některých jiných FB kousků)
Přitom ale i tady už to nebude tak málo BS. 10750 BS průměrně potřebných pro ancient verzi už není také úplně málo. Také to s ancient itemy opravdu nebude lehké.

Ještě, že pro Wiz. a DH je tu použitelný craft zbraně pro začátek.

Edit: Jsem ta čísla neměl hledat. Dokud jsem si to nenapsal takhle přesně jak to bude, tak to ještě nevypadala tak hrozně :-)

Edit2: Jinak u sebe to mám jednoduché čím začít. Já musím začít s WH páskem. Jedu ho už teď, ale teď nejedu tak moc riftů, takže do patche ho ani nečekám. Ne, že bych musel mít ancient verzi. Spokojím i s obyč s aspoň trošku slušným rollem. Obyč verze by po navýšení šance na drop na ten 2,5 násobek nemusela jít tak špatně jako teď. Bez WH pásku se nehnu, protože mi jeden chybí (mám jeden a potřebuju pro Wiz. i DH).

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Demogorgon » 09.01.2015, 14:43 hod.

No fuj, neměl si to počítat :D .
A tu helmu jsem zmínil jenom proto, protože má vždy garantované staty, které hodně klass rovnou potřebuje (nebo si to aspoň myslím, nehraju je :) ). Tedy by mohla hned první helma v ancient verzi být použitelná. Ale já pojedu RIFTy.
Jak jsi psal, je super, že já jako Wizard můžu hned craftnout zbraň a to je pro začátek nejdůležitější. Snad se povede nějaký pěkný kousek.

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Stanley » 14.01.2015, 14:22 hod.

Tak já se první obětuju a hodím sem první můj Ancient drop. Dobré pro FearWD, jen škoda nízkého rollu lege vlastnosti.

Obrázek

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: RoS - Ancient items - dropy

Příspěvek od Seton » 14.01.2015, 14:23 hod.

CG, už se těším až postnu svůj první A drop :)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Předměty“