MF turnaj vol. 13

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:
MF turnaj vol. 13

Příspěvek od Dark_Deamon » 01.12.2022, 19:42 hod.

Zdravím vás pekelníci. Zakládám tento topic jako sondování, kolik z vás by bylo ochotno se zúčastnit tradičního MF turnaje. Věc se má tak, že by se hrálo pouze v klasickém D2 LoD nebo D2 v offline modu (stejná verze jako loňskej MF turnaj). Live D2R je totiž oproti klasice už tak rozdílná hra, že by všichni hráči nebyli na stejné lodi. A D2 LoD je dostupné pro každého :) Pokud by byla účast přijatelná, tak se na to zase vrhnem :) Předběžně...

Datum konání: 25.prosinec 20:00 (2022) - 5.únor 20:00 (2023) (42 dnů)

Pravidla turnaje:
1) Single Player - 1.13/1.14 - HC/SC - D2 LoD nebo D2R offline
2) Každý hráč začíná s libovolnou novou postavou ---> level 1
3) Pokud budete hrát HC a postava vám umře, je mi líto, ale začínáte od 0 bodů a od levelu 1. Postavu si pak můžete zvolit jinou nebo to zkusit s tou stejnou. Předměty, které jste ale našli s předcházející postavou je zakázáno používat. Pro SC hráče toto neplatí.
4) Pouze pro HC hráče: Pokud v turnaji umřete a nebudete v něm dál pokračovat, tak vám budou zachovány nahrané body do smrti postavy. Toto skóre se automaticky nuluje, pokud založíte novou postavu - viz pravidlo 3).
5) Zakázáno více postav na hledání. Na tu, kterou si zvolíte, padá veškerá tíha zodpovědnosti.
6) Zakázán respec.
7) Bodované předměty: všechny unikáty, sety a runy. Každej předmět se bude počítat jen jednou. Takže když vám padne třeba 5x Isenhart's brnění, tak se body nebudou sčítat, ale bude to bráno jako jeden kus. Bodovací tabulku dodám před začátkem turnaje, do které si budete zaznamenávat vaše nálezy a body.
8) Povoleny skilly Teleport a Find Item. Jinak řečeno...můžete používat všechny skilly.
9) Libovolně můžete nastavovat počet hráčů ve hře.../players x
10) Jako úložiště nalezených itemů můžete používat PlugY. Zakázáno používání Zomb módu na zobrazení věcí.
11) Co se týče itemů...můžete používat vše, co hra nabízí. Tím myslím i Ladder Only RW's, Hellfire Torch i Annihilus (pokud si je sami vybojujete).
12) Nebudu po vás chtít fotku každé prkotiny, o kterou zakopnete. Věřím ve fair play ducha. Fotky bych ale ocenil u Elite run (HR's), TC87 itemů a těch, které budou mít více bodů jak většina (4+), ale nespadají do kategorie TC87.
13) Vítězí ten, kdo bude mít po konci turnaje nejvíce bodů.
14) Možná to nemusím zdůrazňovat, ale pro jistotu...je zakázáno cubit runy za účelem zisku runy vyšší do bodování. Runy do bodování musíte dropnout. Runy za jiným účelem samozřejmě cubit můžete.
15) Další poznámka k runám... Pokud budete mít dropnutou například 2x Vex, ale budete potřebovat Ohm a docubíte se k ní právě přes ty Vexky, tak dle pravidla 14) si nemůžete za Ohm připsat body, ale ztrácíte též body za nalezení Vex. Item musíte fyzicky vlastnit.
16) Před začátkem turnaje budou k sobě nalosováni 3 hráči, kterým se budou v bodovací tabulce sčítat jejich body. Takže budou 2 tabulky. První klasická pro jednotlivce a druhá týmová.
17) Přeju všem dobrou zábavu a ať to padá :)

Pokud by se chtěl někdo během turnaje připojit, tak je vítán :)

Byly by tu i ceny pro první 3 místa. Jednalo by se o ty itemy, které vlastním. 1.místo = 3 itemy, 2.místo = 2 itemy, 3. místo = 1 item. Jelikož ale nevlastním vše, co hra nabízí, tak i já mám své limity.

Pokud by někdo nevěděl, jaké předměty jsou TC87, tak jejich seznam najde zde.

Bodovací tabulka: zde klasická - barvení itemů na fóru ručně
Bodovací tabulka: zde od Javurka - jak postupovat najdete zde, stačí se jen držet kroků 1-4

Seznam hráčů:
1) Dark_Deamon
2) RIP
3) Sajs
4) dawemorraless
5) Fraxinus
6) Dragonius
7) Crec
8) Welwet
9) Abuzus
10) Smilee
11) Rattus
12) ZOMB
13) Obter!vr
14) Slw
15) Pajin
16) Marast
17) Siqix

Složení týmů:

Kód: Vybrat vše

Dark_Deamon + Slw
Rattus + ZOMB
Sajs + Obter!vr
Welwet + Dragonius
RIP + Abuzus
dawemorraless + Smilee
Crec + Fraxinus
Pajin + Marast
Siqix + ...

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od RIP » 01.12.2022, 19:49 hod.

Pocitej se mnou ;)

Uživatelský avatar
Sajs
Wraith
Příspěvky:164

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od Sajs » 01.12.2022, 20:07 hod.

hlasím se a budu hrát FO+ES soso

Uživatelský avatar
Obter!vr
Doom Knight
Příspěvky:470
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od Obter!vr » 02.12.2022, 12:00 hod.

Ahoj, zákaz D2R mi pomohlo v rozhodování. Byť bych se zapojil opět spíše jen trochu, protože mě čeká rekonstrukce bydlení a stěhování tam a zpátky, tak tentokrát vynechám. Stejně bych asi už ani nechtěl instalovat klasické LoD, ikdyz jsem teď stejně žádné Diablo víc já půl roku nezapnul.
Ale aspoň bych se mohl ze zvyku přidat a rozjet nějakou postavu v D2R jen tak for fun, když už tu bude ta vánoční diablo atmosféra :)
Každopádně budu s potěšením sledovat každý koment :)
Hodně štěstí všem a hezký adventní čas.
HC grál
Normal uniques: (113/116)
Exceptional uniques: (114/119)
Elite uniques: (64/83)
Others uniques: (20/34)
Class-specific uniques: (16/27)
Normal sets: (62/62) :love:
Exceptional sets: (57/65)
Runy: (29/33)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od RIP » 02.12.2022, 17:42 hod.

S temi silenymi zmenami co Blizz dela to proste nejde :(

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od Dark_Deamon » 02.12.2022, 20:42 hod.

Chápu, že pro někoho je to krok zpět, ale tady nejde jinak. Mezi těma hrama jsou už výrazné rozdíly.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od ZOMB » 03.12.2022, 07:45 hod.

Ahoj, já to na tenhle rok zatím moc nevidím, ale třeba se ještě přidám :)

Popravdě mě hraní LoD 1.10+ už moc neláká - jel jsem tam už snad všechno možné, a aby to pro mě bylo atraktivní, musely by se opravit některé bugy (mana burn bug, NHAM bug...), čímž by se rozšířila možnost zajímavých buildů.

D2R na tom ale (z mého pohledu) není o moc líp, protože sunder charmy - hra je ještě víc nakloněna směrem ke casterům (cold sorc OP) a je velmi nevybalancovaná.

Co by mě lákalo nejvíc by byl MF turnaj s verzí 1.09 (podle některých zlatá éra D2), takový turnaj pro pamětníky. Ale to bude spíš na samostatný turnaj v průběhu příštího roku :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od Slw » 03.12.2022, 12:07 hod.

zdar chlapi! no, spíš ne než ano. pokud mi vše pochcípá na D2R ladderu, tak možná čas bude. ale za mne-já už se na tu classic grafiku v okně při rozlišení 800x600 na tv dívat nemůžu-je to dost daleko doma v obýváku. sry. sem se prostě rozmlsal a už blbě vidím. je to takové mrňavé.... tak mi zůstavá jen hraní s monitorem na chatě (což během trvání turnaje budou max 3 víkendy). chtěl sem vyzkoušet toho piercing throwera či pod steroidy frenzyho v D2R. tak vám asi budu držet palečky na dálku :wave:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od Dark_Deamon » 03.12.2022, 13:15 hod.

Úplně nahoru jsem přidal anketu, tak se prosím vyjádřete. Hlas nelze změnit. Pokud by D2R výrazně převyšovalo nad klasickým D2, tak by se to dalo nějak poladit :)

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od dawemorraless » 03.12.2022, 13:39 hod.

Já ted jedu D2R a rád bych turnaj jel Lod. Teoreticky D2R offline ještě není úplně out sunder charmy terror zony tam nejsou, drop rate stejný nevidím důvod to nejet s Lodem. Sou tam sice nějaký boosty ,ale rozhodně ne gamechangery. Já si ted užívám naprosto multishot amku
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od RIP » 03.12.2022, 13:47 hod.

@slw: Ti jako nejsme dost dobry ? :lol:

Teoreticky by to jeste slo, nez se presunou sunder charmy apod i na offline, jak psal dawe, ale jsou tam i zmeny ve skillech/itemech atd...do budoucna nerealne hrat obe verze proti sobe...

A ikdyz uz jsem taky postarsi, tak se klidne vratim k LoDu, presto ze hraju posledni rok a pul D2R only...jediny (+) D2R je grafika, jinak ta hra zacina byt slatanina pro mimina...

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od ZOMB » 03.12.2022, 16:07 hod.

Je pravda že v D2R offline nejsou sunder charmy ani terror zones, ale jak píše RIP - jsou tam upravené skilly, mercové, nová rw, a navíc je tam víc alvl85 lokací - seznam největších změn je zde: https://maxroll.gg/d2/news/d2r-patch-2- ... atch-notes
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od Dark_Deamon » 03.12.2022, 16:42 hod.

ZOMB: Tak v tom stylu se hrál MF turnaj už loni, ne? Tím myslím, že někdo hrál D2 LoD a někdo zas D2R.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od ZOMB » 03.12.2022, 18:25 hod.

DD: Přesně tak, minulý rok jsme hráli obojí. Niceméně ten odkaz v mém předchozím příspěvku odkazuje na patch 2.4, který vyšel letos v dubnu - to je ten patch, který přinesl nejvíc změn, ten v době konání minulého MF turnaje ještě nebyl.

Když to tak shrnu, v čem se nynější offline D2R (tedy bez sunder charmů a terror zones) liší od LoD v1.13+:
+ Spousta posílených skillů (hlavně těch méně používaných)
+ Posíleni mercové (především těch méně využívaných)
+ Přidány alvl85 lokace
+ Posíleny slabší sety (+ setové předměty lze upgradovat v kostce)
+ Nová RW
+ Opravena spousta bugů (mana burn, NHAM...)
- Loading screeny
- PlugY (žádná nekonečná truhla, pro vyvolání Uber Diabla je zapotřebí prodat SoJ)

Z pohledu MF má D2R výhodu ve vyšším množství alvl85 lokací (fire buildy budou konečně mít kde farmit - Stony Tomb), ale např. i ve skillu Find Item, protože tam byla přidána synergie na Find Potion (+1% šance / bod) - tohle je myslím pořád ve hře.

Osobně bych D2R povolil - bez sunder charmů a terror zones - takže hrát offline.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od Dark_Deamon » 03.12.2022, 18:49 hod.

ZOMB píše:
03.12.2022, 18:25 hod.
Osobně bych D2R povolil - bez sunder charmů a terror zones - takže hrát offline.
Pokud by byli hráči ochotni hrát offline, tak nemám s D2R problém.

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od Slw » 04.12.2022, 11:10 hod.

RIP píše:
03.12.2022, 13:47 hod.
@slw: Ti jako nejsme dost dobry ? :lol:
>:D
sem to s tím umíráním včera předpověděl. padla hlavní java na ladderu. nu což, mám eště 2 chary na nm....
jinak abych tu moc neofftopikoval. souhlas s restrikcemi D2R vypsanými výše
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od Welwet » 05.12.2022, 16:22 hod.

Já teda nemůžu říct s klidným srdcem že např. Thrower barbar kterého jsem hrál minulej turnaj a je to první a zatím poslední postava co jsem hrál chvilku na hell i teď v D2R, je stejná postava . Není, ta pohodlnost a sila se změnila dramaticky. A těch pochyb se najdou mraky. Např Dawe teď složil nové RW myst za amazonku (slušný dělo), a někdo na classicu za stejnej build může namítat že musí najít WF nebo jah na Faith. A můžu dal pokračovat do....
Na druhou stranu jsme malá komunita a je nesmysl to ještě tříštit ..možná bych počkal kolik bude lidí a potom se před začátkem rozhodl jestli nemít dvoje tabulky.

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od BliiNky » 06.12.2022, 11:32 hod.

Dark_Deamon píše:
03.12.2022, 18:49 hod.
ZOMB píše:
03.12.2022, 18:25 hod.
Osobně bych D2R povolil - bez sunder charmů a terror zones - takže hrát offline.
Pokud by byli hráči ochotni hrát offline, tak nemám s D2R problém.
Jsem rád, že máš na celou věc takhle s odstupem trochu otevřenější pohled. A že pro tebe není myšlenka míchání dvou her tak zavrženíhodná píčovina, jakou pro tebe byla u mého loňského turnaje, kde jsem se pokoušel o to samé. V tomhle naprosto souhlasím s Welvetem, že tříštit už tak malou komunitu na další části nedává smysl.

Já mám letos o svátcích v plánu věnovat se WoWku. To jsem ale měl i loni a nakonec jsem se přidal s palachem. Tedy za sebe nechávám účast otevřenou, případně bych se zapojil s classic LOD.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od Fraxinus » 06.12.2022, 13:21 hod.

Já se zúčastním, ale postavu si rozmyslím časem.

Co se týče D2Lod vs. D2R, trochu mi to připomíná časy Lod 1.13 vs 1.10. Také tam byly rozdíly (rozbugovanost, jiný drop rate, zejména run atd.) Když se bude D2R hrát offline, proč ne, že. Hrát to online je však pravda pochybné. Sám bych hrál D2Lod, na novou grafku jsem si nikdy nijak zlášť nezvykl.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj vol. 13

Příspěvek od Dark_Deamon » 06.12.2022, 22:06 hod.

Welwet píše:
05.12.2022, 16:22 hod.
Např Dawe teď složil nové RW myst za amazonku (slušný dělo), a někdo na classicu za stejnej build může namítat že musí najít WF nebo jah na Faith. A můžu dal pokračovat do....
Zas ale Mist chce Cham, co nepadá na každým rohu. Je to taková alternativa k Pride, akorát v případě Mist to máš v rukách ty.

Jediný, přes co opravdu nejede vlak, tak je hraní turnaje v nejnovějším D2R patchi. Sunder charmy jsou až moc OP a opravdovými game changery.

Odpovědět

Zpět na „Turnaje“