X45 Challenge

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:
X45 Challenge

Příspěvek od Fraxinus » 27.07.2021, 01:42 hod.

Zdravíčko, pánové (a snad i dámy). Přemýšlel jsem, čím bychom si zpestřili hraní a jaký extrém, na které jsem tady expert, tentokrát vymyslím. A tak jsem dostal nápad. Už před nedávnem jsem na youtubu viděl videa hry s modem, co výrazně zvyšoval počet nestvůr v lokaci. A pro tento turnaj sem si řekl: TO JE ONO!

INSTALACE MODU
Takže: Bude se hrát mírně modované Diablo, v kterém se střetnete s opravdu ohromným, až 45násobným počtem nestvůr. Potřebné soubory máte zde: číslo 1 a číslo 2.

Než cokoliv uděláte, odstraňte ze složky Diabla II složku Data, aby nedošlo ke konfliktu dat. Pak oba stažené soubory rozbalte do složky s nainstalovaným Diablem. První soubor je program, v němž je tento mod vytvořen, a bez jehož UI nebude běžet správně. V druhém souboru je složka Data s modem x45, konfigurační soubor a dva spouštěcí zástupci. Jeden pro spouštění Plugy, druhý pro spouštění Game.exe. Pokud máte nainstalované PlugY, budete turnaj spouštět v zástupci pro Plugy. Pokud hrajete v čisté vanille, budete turnaj spouštět zástupcem Game.exe. Nezapomeňte si zástupce upravit, jak cestu k exe souboru, tak vámi používané parametry. V prvním souboru si všimnete dvou exe souborů: d2modmaker-windows-amd64 a ....-386. ANI JEDEN NESPOUŠTĚJTE. Slouží totiž k tvorbě vlastního modu a mohli byste s nimi rozbít tento turnajový.

V případě, že NEPOUŽÍVÁTE PlugY, je nezbytné učinit ještě jeden krok: Ve složce Diablo vyhledejte soubor \data\global\excel\Inventory.txt a smažte ho. Dále vyhledejte složku \data\global\ui\panel\ a v ní najdete dva soubory. Oba vymažte. Tyto soubory by totiž vykreslovaly truhlu jako v Plugách, i když je nebudete používat.

Ponechejte si oba stažené soubory zip, abyste díky nim identifikovali soubory a složky ke smazání, až budete v turnaji končit. V průběhu turnaje lze hrát Diablo i normálně nemodované, pokud budete potřebovat změnu. Pouze postačí hru spustit prostřednictvím jiného zástupce nebo přímo přes Plugy.exe nebo Game.exe. Tak budou všechny soubory, co jste stáhnuli, hrou ignorovány.


PRAVIDLA
1) Hrajeme Diablo 2 LOD s verzí 1.13 či 1.14 s modem - viz příloha výše (pouze na těchto verzích byl mod testován)
2) Mod je možné kombinovat s PlugY nebo např. se zvýrazňovači padlých unikátů/setů/run. Žádné další mody ale nebudou povoleny. Je zakázáno během turnaje soubory modu jakkoliv měnit.
3) Mod spustíte zástupcem, který je součástí balíčku v příloze. Každý účastník si zástupce ručně upraví.
4) Hraje se Hardcore. Softcore postavy se mohou do turnaje přihlásit také, ale jakmile poprvé zemřou, jsou z turnaje vyloučeny a účastník buď končí, nebo si založí postavu novou. Věřím, že případní softcoristi budou hrát fér.
5) Hraje se Single Pass pouze single player. Tedy každou lokaci navštívíte pouze jednou. Build si každý může vybrat, jaký chce. Na skilly není žádné omezení.
6) Předměty si turnajová postava shání sama. Buď z monster či truhel apod., nebo koupí u NPC, nebo gamblem, nebo tvorbou v kostce. Platí zákaz přesunu předmětů z jiných postav nebo ze sdílené truhly.
7) NEDOPORUČUJI :!: :!: ukládat nalezené předměty do sdílené truhly. Jelikož se hraje modované Diablo, je nezbytné vyvarovat se promíchání nalezených předmětů s těmi z vašich grálu. Eliminujete tak riziko, že by vaše sbírka kvůli tomu byla nelegitimní.
8) Ještě před startem turnaje si hru x45 vyzkoušejte, ať si ji trochu osaháte, případně ať vám to usnadní výběr postavy. Testovací režim bude ukončen se startem turnaje a testovací jízda bude omezena pouze na 1. akt normal. Do turnaje potom musíte jít s novou postavou od úrovně 1.
Pravidlo 8.1) Při testování zjistěte, zda mod správně funguje. To znamená, že máte skutečně přehršel monster, a také že fungují realmová runová slova. S nějakou postavou pro kontrolu vytvořte nějaké levné realmové RW typu spirit nebo insight.
9) Players X lze libovolně zvolit na začátku. Avšak bude platit pravidlo, že jakmile jednou snížíte, bude sníženo natrvalo. Například vám to na players 8 už moc nepůjde, snížíte na players 3. To znamená, že na players 4 a výše již nesmíte zvýšit nikdy.
10) Realmová runová slova i realmové unikátní předměty jsou povoleny.
11) Buďte obezřetní. Některá monstra, která jsou za normálních okolností neškodná, budou ve větším počtu smrtonosná. Nespěchejte a vyvarujte se situací, kdy byste se dostali do totálního obklíčení, z kterého by nebylo úniku.
12) Pravidelně hlaste váš postup hrou, aktuální úroveň, aktuální místo a aktuálně odehraný čas. A nenechte se odradit, že postup bude mnohde pomalý a boje urputné. Zvláště bude nutné se kousnout na začátek v 1. aktu normal, kdy nebudete mít k dispozici své vysněné skilly a výbavu.
13) Vítězem se stane postava, která se dostane nejdál. V případě rovnosti postupu (např. více postav bude guardianem), budu subjektivně hodnotit a bodovat další parametry.
14) TURNAJ ZAČÍNÁ V SOBOTU 31. ČERVENCE V 0:00 HODIN. KONEC BUDE VARIABLINÍ DLE AKTIVITY A POTŘEBY, ALE PROZATÍM HO DEFAULTNĚ STANOVUJI NA NEDĚLI 19. PROSINCE 23:59 HODIN, KONEC PRODLOUŽEN DO 31. KVĚTNA 2022. HLÁSIT DO TURNAJE SE MŮŽETE I DODATEČNĚ PO ODSTARTOVÁNÍ.

DOPORUČENÍ A RADY
1) Vyberte si postavu a skilly, jež dovedou nepřátele plošně zabíjet. Nepřátel je hodně a zabíjet je po jednom není řešení.
2) Díky značnému množství nepřátel snadno nalevlíte tak, že i na players 1 budete mít víc než úroveň 20 po zabití Andariel. Taková nadlevlovanost bude pro vás výhoda, více vydržíte.
3) Díky značnému množství nepřátel se bude stávat, že na zemi bude ležet strašná spousta bordelu. Dejte pozor, ať nepřehlédnete unikát, set, runu, nějakou vzácnost. Často budete svědky display bugu, kdy se nesrovnají pořádně jmenovky předmětů. To lze částečně řešit tím, že budete sbírat předměty se zapnutým inventářem nebo statistikami. Anebo to můžete řešit tak, že to zatím necháte ležet a počkáte tak 15 minut, než hra vymaže všechen bordel typu lahvičky, šípy, normal předměty atd. a vy na zemi uvidíte pouze magické, rare, sety, unikáty, popř. runy.
4) Vysoký počet monster znamená velký počet inkasovaných ran. Je proto nezbytné se obrnit. Rezisty jsou základ, ale jenom ty nestačí. Nepodceňte předměty typu Damage Reduced by X. Pokud bude X rovno nule, pak počítejte s tím, že vás divoženky v katedrále (a nejen ony) sešmelcují jak plechovku.
5) Obzvlášť bacha si dávejte na střelce a kouzelníky. Naráz na vás bude mířit třeba až 50 střelců.
6) Nechoďte do Den of Evil hned, jak jej naleznete. Posečkejte, až si budete jistí, že zabíjíte rychle a hromadně. NV tamních úzkých prostorech budou stovky šamanů a oživování fallenů bude neustálé. Pokud nebudete mít možnost se k šamanům přes tuny fallenů probít, zdechnete tam. Doporučuji nechat si to na level tak 10 až 12.
7) Někdy ani toto opatření nepomůže, takže když to bude smrdět ripem, utíkejte z místa bojů pryč.
8) Z toho samého důvodu nedoporučuji používat merce bojujícího nablízko. Normálně stačí, aby merce obklíčilo víc potvor a je mrtvej. Ale v tomto modu se na něj vrhne 150 nepřátel a střet pro něj dopadne pouze jediným možným způsobem.
9) Kvůli vašemu vysokému levlu nebude nabídka předmětů od monster nebo od NPC odpovídat vašim potřebám. A proto zkoušejte gamble. Bude padat tolik předmětů na prodej, že zlata klidně jen za 1. akt nastřádáte milion.
10) Neběhejte s amplifou nad hlavou. Četnost výskytu bossů bude zrovna tak vysoká jako jako normálních monster. V jediné lokaci jich narazíte na desítky, možná i na víc než stovku, a mohli byste se i v 1. aktu normal snadno dostat do problémů, které se normálně řeší až na hellu.
11) Díky bohatšímu dropu lze v budoucím průběhu hry počítat s lepšími nálezy, a to i vyšších a vysokých run.

Snad jsem na nic nezapomněl. Hlaste se prosím níže, kde nahlásíte postavu a build.
Přeji všem hodně štěstí!
Naposledy upravil(a) Fraxinus dne 20.12.2021, 10:04 hod., celkem upraveno 1 x.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Fraxinus » 27.07.2021, 02:27 hod.

PŘIHLÁŠENÍ ÚČASTNÍCI:

1. Fraxinus - Sorceress (Frost Nova, Frozen Orb, Chain Lightning) - :dead: Paladin (Zeal + Holy Fire + Conviction)
2. BliiNky - Necromancer (Bone skills)
3. Zax - Paladin (Zeal + Holy Fire)
4. Sajs - Druid (Fire skills)
5. ZOMB - Amazon (Lightning Fury + Charged Strike + Freezing Arrow + Cold Arrow)
6. Slw - Paladin (Holy shock)
7. dawemorraless - Assassin (Traps)
8. alesh88 - Amazon (Multiple Shot + Guided Arrow)
9. Kisuvka - Paladin (Blessed Hammer + Concentration)
10. darlak - Sorceress (Frozen Orb + Fire Ball)

VÝSLEDKY:
1. dawemorraless - GUARDIAN - 13.8.
Naposledy upravil(a) Fraxinus dne 28.08.2021, 00:41 hod., celkem upraveno 9 x.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: X45 Challenge

Příspěvek od BliiNky » 27.07.2021, 08:30 hod.

Původně jsem s touhle záležitostí nechtěl nic mít, ale láká mě si zas po dlouhé době dát Bone Necra :wave:

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Zax » 27.07.2021, 09:04 hod.

Zdar, rád bych se přihlásil ale mám pár dotazů.

1) Je povolen respec z den of evil úkolu? Doufám že ano.

2) Je navýšena i densita unikátních monster v lokacích?

3) Kde seženu zvýrazňovač setů, unikátů a run? A jak ho nainstaluji s 45x modem?

4) Pravidlo navštívit každou lokaci nebude možné prakticky dodržet. Díky obrovskému množství monster je velmi pravděpodobné že mnohokrát nebude možné lokaci dokončit z časových důvodu, rozhodně na vyšších obtížnostech. Osobně nechápu proč to vůbec pravidlo je. 45x density mod bude extrémně těžký sám o sobě a tak nevidím důvod dělat to ještě zbytečně víc těžké, zkus nad tím prosím pouvažovat.

5) Pravidlu o players X také moc nerozumím. Můžeš vysvětlit z jakého důvodu jsi se rozhodl toto pravidlo použít?

6) takže ten co se dostane nejdále vyhrál? Co mi zabrání v tom dostat se díky teleportu nebo jiných skillů přes většinu hry a prostě skoro vše přeskočit? Stačí naexpit v každé třeba 5 lokaci a dalších X přeskočit. Myslím si že by mělo být pravidlo, že normal a nightmare by mělo být celkově vyčištěno od monster. Pro hell bych pak toto pravidlo odstranil s tím že musí být ale alespoň vyfocena celá mapa stim že sice monstra nebyla zabíta ale mapa objevena.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Fraxinus » 27.07.2021, 11:02 hod.

BliiNky: Rád tě vidím. Píšu si tě. ;)

Zax: Též si tě píšu do seznamu účastníků.
1) Nezakázal jsem ho, tedy ano, smí se použít. Ale byl bych radši, kdyby ho lidé dobrovolně nepoužili.

2) Když je navýšena hustota nepřátel celkově, bude i více bossů. A bacha, můžeš se už v Cold Plains setkat se situací, že na tebe naběhne třeba 5 bosspacků a dohromady dají kombinaci, volně přeloženou jako smrtící hnusotu >:D

3) Ten mod jsem nikdy nepoužíval. Ani ho nemám. Zkus google. Ale při instalaci bych raději doporučil nejprve dát tam ten zvýrazňovač, až potom turnajový mod.

4) Možná blbě formulované. Nemusíš navštívit každou lokaci, ale každou lokaci smíš navštívit jen jednou. Nebudeš tedy opakovat nájezdy.

5) Pravidlo s players jsem aplikoval i v minulých turnajích, hlavně co se týče bodování. Je to tak dle mého názoru fér. Zde bodování nebude, ale pravidlo zůstává. Sám jsem naposledy svévolně měnil při hraní players, už ani nepamatuju kdy.

6) Věř mi, teleport přes takovou hordu monster = jistá smrt. Může se stát, že v lokaci nebude kam se portnout, a tak zůstaneš na půl sekundy trčet na místě. A i kdyby se ti povedlo proportit celý akt, budou ti pak dál chybět levely a potřebná výbava, a tento způsob hry tě tak jako tak dostihne.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Sajs
Wraith
Příspěvky:164

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Sajs » 27.07.2021, 11:50 hod.

Jdu do toho, beru Fire druida

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Zax » 27.07.2021, 13:21 hod.

Fraxinus píše:
27.07.2021, 11:02 hod.
BliiNky: Rád tě vidím. Píšu si tě. ;)

Zax: Též si tě píšu do seznamu účastníků.
1) Nezakázal jsem ho, tedy ano, smí se použít. Ale byl bych radši, kdyby ho lidé dobrovolně nepoužili.

2) Když je navýšena hustota nepřátel celkově, bude i více bossů. A bacha, můžeš se už v Cold Plains setkat se situací, že na tebe naběhne třeba 5 bosspacků a dohromady dají kombinaci, volně přeloženou jako smrtící hnusotu >:D

3) Ten mod jsem nikdy nepoužíval. Ani ho nemám. Zkus google. Ale při instalaci bych raději doporučil nejprve dát tam ten zvýrazňovač, až potom turnajový mod.

4) Možná blbě formulované. Nemusíš navštívit každou lokaci, ale každou lokaci smíš navštívit jen jednou. Nebudeš tedy opakovat nájezdy.

5) Pravidlo s players jsem aplikoval i v minulých turnajích, hlavně co se týče bodování. Je to tak dle mého názoru fér. Zde bodování nebude, ale pravidlo zůstává. Sám jsem naposledy svévolně měnil při hraní players, už ani nepamatuju kdy.

6) Věř mi, teleport přes takovou hordu monster = jistá smrt. Může se stát, že v lokaci nebude kam se portnout, a tak zůstaneš na půl sekundy trčet na místě. A i kdyby se ti povedlo proportit celý akt, budou ti pak dál chybět levely a potřebná výbava, a tento způsob hry tě tak jako tak dostihne.
Hustota unikátních monster na normal a NM je pohoda, problem nastane na hell.

Úplně si nerozumíme s bodem 4, dejme tomu že budu v durance of hate level 2 na nightmare. Pokud budu čistit vše, tedy alespoň se budu snažit objevit mapu, nelze se vyhnout opakování stejné lokace protože se klidně čištění jedné lokace může protáhnout na hodiny. Prostě objevím část mapy, vypnu hru, další den budu objevovat další část mapy a postupně se prokoušu do dalšího patra. Zase hru vypnu, další den už vím kde je vchod do patra 3 ale opět se tam musím dostat. Takže prostě klidně nějakou lokaci budu dělat na několikrát, tomu se nedá vyhnout.

To že je pravidlo players x v dalších turnajích neposkytuje žádné vysvětlení proč je to pravidlo v tomto turnaji, musí to mít přece nějaký důvod. Nechci tě tu nějak grilovat ale rád bych slyšel logické vysvětlení proč. Proč je nutnost mít to zakázané? Navíc pokud se nepletu tak starší turnaje ty každoroční mají volné dovoleno používat players X, ale možná jsem něco přehlédl. Je snad změna players X cestou jak si tuto challenge nějak usnadnit? Nic mě nenapadá, tak proto bych rád slyšel proč. Ano bude víc dropu na players 3 ale také víc těžších monster, 45x :)

Co třeba udělat bodování a přidělit body za každou naplno objevenou mapu? Nebo za nalezené věci jako v těch každoroční turnajích? Akorát že se každý elitní předmět bude počítat víckrát například?

Pokud mám dost faster část rate, teleport do rohů by měl být možný ale je to hc také máš pravdu že to bude risk.

Dost jsem přemýšlel o tom koho hrát a zatím nemám jasno, prozatím uvažuji nad zerkem, javazon, hammerdinem a ES orb sorc. Každý z jiného důvodu, takže zatím fakt nevím :)

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Zax » 27.07.2021, 13:22 hod.

Sajs píše:
27.07.2021, 11:50 hod.
Jdu do toho, beru Fire druida
To jsem fakt zvědavěj jak dáš chaos sanctuary na nightmare :)

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Zax » 27.07.2021, 13:42 hod.

Ještě jeden dotaz, jak je to s dropem. Koukal jsem na nějaká videa a vypadá to že ten 45x mod má i zvýšenou šanci na unique drop. To budeme mít taky by se hodilo pro zdolání tohoto módu :)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: X45 Challenge

Příspěvek od BliiNky » 27.07.2021, 13:45 hod.

Zax píše:
27.07.2021, 13:22 hod.
Sajs píše:
27.07.2021, 11:50 hod.
Jdu do toho, beru Fire druida
To jsem fakt zvědavěj jak dáš chaos sanctuary na nightmare :)
Proteleportuje :lol:

Uživatelský avatar
Sajs
Wraith
Příspěvky:164

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Sajs » 27.07.2021, 13:51 hod.

ten most přejdu, až/jestli k němu dojdu

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Zax » 27.07.2021, 14:09 hod.

Sajs píše:
27.07.2021, 13:51 hod.
ten most přejdu, až/jestli k němu dojdu
Most je to nejmenší, chaos sanctuary bude mít stovky fire immune oblivion knights.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: X45 Challenge

Příspěvek od ZOMB » 27.07.2021, 14:48 hod.

Díky Fraxi za iniciativu, můžeš si mě zapsat :)
Zatím ještě nevím co pojedu, pravděpodobně trapku / javazon / necra.

Mod jsem si stáhnul a zdá se mi, že tu první část vůbec nepotřebujeme, pokud jsi nám ten mod už vygeneroval (druhá část). Klíčový je adresář Data, kde je vše co potřebujeme. Na základě jenom téhle složky jsem si vytvořil konfiguraci pro D2SE a tam, zdá se, vše správně fungovalo. Pokud někdo používáte pro hraní program D2SE, řekněte si, a já vám nasdílím mod - nebudete pak potřebovat nic přepisovat ani spouštět mod přes speciální zástupce.

Taky jsem si všiml (když jsem hrál), že jsou v modu zvýrazněné runy ležící na zemi (kdysi jsem na tohle tvořil mod). Má tam tohle být? Asi jsi to tam Fraxi dodával manuálně a nevím, jestli jsi to před publikováním nechtěl smazat.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Zax » 27.07.2021, 16:54 hod.

Fraxinus píše:
27.07.2021, 01:42 hod.
QUOTE
Taky moc nechápu k čemu je ta první část, opravdu je potřeba? hodl jsem ten obsah druhé do diablo složky a densita monster je větší.

ale radši jsem ho tam dal taky, buh ví co v tom je :D

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Fraxinus » 27.07.2021, 22:55 hod.

Sajs: Vítej v turnaji. A když to nepůjde ohněm, můžeš se pořád proměnit ve vlka a klátit to tam v chaos sanctuary růčo půčo. :lol:

Zax:
  • Hustota na hell bude problém, ale zkusil jsem to chvíli hrát s mými starými, již dávno dohranými postavami, a divil jsem se, že ono to překvapivě celkem šlo. Ale musel jsem si dávat dost majzla, a zabíjet ty davy monster po kousíčkách a ne tak, aby se na mě všichni nahrnuli. Ono to půjde.
  • Ten bod 4: Teď už rozumím, jak jsi to myslel a chápu tvůj argument. Naštěstí existuje elegantní řešení. Hru nemusíš vůbec vypínat, prostě ji jen pauzneš escapem, tlačítkem win hru minimalizuješ a svůj počítač místo toho, abys ho vypnul, jen uvedeš do stavu hibernace nebo režimu spánku. A příště pokračuješ přesně tam, kde jsi minule skončil. Jen je třeba mít na paměti, že se po opětovném zapnutí kompu musí načíst znovu do paměti grafárny komplet celá grafika, takže ti hra první minutu bude asi lagovat, a proto nechoď hned na ně, ale radši chvíli nejprve zevluj ve městě.
  • Pravidlo players x je prostě moje pravidlo. Těmi každoročními myslíš MF turnaje, které organizuje někdo jiný. A já organizuju dovednostní turnaje. Oba typy turnajů jsou úplně o něčem jiném a v případě mých dovednostních turnajů je třeba dodržet určitou herní konzistenci. Pro ulehčení obtížnosti v nich je tedy nutné něco jiného obětovat. Moje turnaje byly vždy challenge, a když si je prohlédneš, tak tam jsem měl také značná omezení. Takový je prostě princip mých turnajů, a na něm trvám. Samozřejmě jsem se v minulosti i trochu o svá vlastní pravidla popálil, ale to k tomu asi patří. A players X ti na hellu pomůže hodně. Naprosto giganticky ti zvedne třeba padání run. Zvláště tam, kde se vyskytují monstra typu duch a jakákoliv jiná (např. v Arcane Sanctuary), která mají drop předmětů omezen na neželezné, a tudíž se zvedne šance na vypadnutí všem ostatním třídám předmětů včetně run. A předpokládám, že s nastavením players pak na hellu nebudeš mít problémy sehnat runy i na ta nejdražší runová slova.
  • S těmi body za odkrytí celých map, to už tady jednou bylo a nemáme s tím tady dobré zkušenosti. A než druhé kontrolovat, je lepší to jet volně a spoléhat se, že lidi, co jsou tady, hrají fér. Já pak mám víc klid, vy hráči také máte víc klid. S těmi unikáty to zas tak marná myšlenka není, ale to bych si ponechal kdyžtak v záloze pro příště, pokud by byl zájem o opakování.
  • Během testování modu jsem se portit ani neopovážil. Ale zkoušel jsem proběhnout, kam to šlo, a z Rogue Encampment jsem se dostal nejdál jen na začátek Cold Plains. Tam to dopadlo vždy obklíčením a smrtí.
  • A vybírej moudře, hlavně aby tě ta postava bavila.
  • I tenhle mod tak šel nastavit, ale já ponechal drop, jak je ve vanille. Aby si člověk nálezů vážil. Při testování s jedovou jawazonkou jsem dohrál 1. akt normal při vyčištění aktu tak zhruba z poloviny, a padly 4 unikáty a 7 setů a čert ví kolik bylo nezdařených unikátů či setů (rare předmětů s neobvykle vysokou durabilitou).
BliiNky: Neproteleportuje. :D

Zax: Oblivion Knighti jsou Immune to Cold. Fire Immune jsou ti nemrtví šašci s mečem kolem nich.

ZOMB: Vítej v turnaji. :) Píšu si tě.
  • Že první část vůbec nepotřebujeme, jsem si původně myslil také. Ale při testování na různých verzích hry to dělalo potíže a stávalo se mi například, že místo 45násobného množství potvor byl 1. akt normal zaplněn jen běžným počtem monster, jen s tím rozdílem, že úplně všechny skupiny byly bosspacky. A přidání té první části, aspoň u mě, problém vyřešilo. Netuším, jak ty dotyčné moduly přesně fungují, ale radši jsem hrál na jistotu. S těmi runami nevím, ale i já si všiml jednoho paprsku, když padla při testování v katakombách Tir runa. Asi to tam bylo vbudované.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Slw » 28.07.2021, 09:32 hod.

:love: that´s mighty!!!! piš mě! asi tesla ať to nabudím na dálku :green: this will be messy >:D teď vážně, testnu to a při chvilkách dám progress. trochu mě to připomíná ancestral mod pro 1.09-taky hafo monster + boost dropu
edit: asi dělám něco blbě. buď jde plugy nebo mod. oboje dohromady nechce
Naposledy upravil(a) Slw dne 28.07.2021, 10:04 hod., celkem upraveno 1 x.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Fraxinus » 28.07.2021, 10:03 hod.

Vítej v turnaji, Sláwečku. Zapsán. :wave:
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Zax » 28.07.2021, 10:14 hod.

Tak jsem to včera na pár hodin vyzkoušel. Částečnému opakování se nevyhneme, jen vyčistit blood moor na normal mi trvalo přes hodinu s barbarianem. To některé lokace v pozdější fázi hry budou trvat hodiny a nechci Teda nechávat zapnuté pc 24/7.

Tak fakt nevím co jet, chtěl jsem barbara ale to bude na milion let. V cold plains a den of evil byly snad tisíce fallenů.

Zkoušel jsem ještě paladina s tím že začnu s Holy fire. To je brutálně efektivní ale zase je na zemi strašně moc lootu na players 3 jak všechno chcipne najednou.

Rád bych jel toho barbara ale z časových důvodů asi pojedu hammerdina.

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Slw » 28.07.2021, 10:25 hod.

taky to vidím jako Zax. ty lokace budou na hodiny a taky pc nedávám do hibernace. nicméně mám problém. Ty máš Fraxi exáč plugy přímo v kořenu D2? já ho totiž mám v podadresáři mod plugy. když upravím toho Tvojeho zástupce ať se spustí přímo v adresáři d2, tak nejde plugy a když ho dám spustit v podadresáři mod plugy tož tak nejde mód :roll: teda přeinstalovávat se mi to moc nechce :ble:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: X45 Challenge

Příspěvek od Zax » 28.07.2021, 10:42 hod.

Slw píše:
28.07.2021, 10:25 hod.
taky to vidím jako Zax. ty lokace budou na hodiny a taky pc nedávám do hibernace. nicméně mám problém. Ty máš Fraxi exáč plugy přímo v kořenu D2? já ho totiž mám v podadresáři mod plugy. když upravím toho Tvojeho zástupce ať se spustí přímo v adresáři d2, tak nejde plugy a když ho dám spustit v podadresáři mod plugy tož tak nejde mód :roll: teda přeinstalovávat se mi to moc nechce :ble:
Já to měl jako ty, tak jsem ten obsah plugy složky narval do adresáře diabla 2 a šlo to.

Odpovědět

Zpět na „Turnaje“