Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:
Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Fraxinus » 29.01.2022, 21:27 hod.

Díky za odpovědi a respektuji je.

D2R bych kvůli úpravě levelování lokací nezakazoval. Už jen proto, že dle mé zkušenosti při single pass full clear na celém hellu tak jako tak padne 1, maximálně 2 elitní unikáty na players 1 a 3-5 elitních unikátů na players 8. I po návštěvě nových 85 alvl lokací tam stejně budou v dropech převažovat oblíbení isenhárti. Takže bych ani nevymýšlel žádnou penalizaci. Ta by byla na místě v případě, že by se jednalo o klasický MF turnaj nebo jeho variantu, kde by se jelo nekonečně opakovaných nájezdů.

A jak píše dawe, více postav je dobrý nápad, ale do bodování pak počítat jen tu s nejvyšším skóre, aby první tři místa neobsadil pouze on. :green:
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Zax » 01.02.2022, 21:27 hod.

Možná to nemusím zdůrazňovat, ale pro jistotu...je zakázáno cubit runy za účelem zisku runy vyšší do bodování. Runy do bodování musíte dropnout. Runy za jiným účelem samozřejmě cubit můžete. Další poznámka k runám... pokud budete mít dropnutou například 2x Vex, ale budete potřebovat Ohm a docubíte se k ní právě přes ty Vexky, tak si nemůžete za Ohm připsat body, protože jste ji nenašli. Zároveň ztrácíte body za nalezení Vex. Item musíte fyzicky vlastnit abyste za něj mohli inkasovat body.

Chápu že zcubené runy se nezapočítávají, to je pochopitelné.Ale pokud dropnu 2 vex runy, nechápu proč bych měl ztrácet body za Vex. Tím že ke zkombinuju nezískám žádné body navíc, protože Ohm nebude nalezená. Takže proč bych měl ztrácet body za vex? Vex jsem našel, dokonce 2x.

To pravidlo prostě nedává smysl. Našel jsem Vex? Našel, takže za ní mám mít body. Absolutně nezáleží na tom co jsem s ní dál udělal. Fakt že jsem jí našel to nemění.

Jinak se hlásím do turnaje i když tohle podivné pravidlo bohužel budeme mít. tak jako další podivné pravidlo s respecem, to jsem taky nikdy nepochopil a akorát mě to brání hrá nějaké special buildy které prostě respec potřebují jinak je hroznej opruz je dostat na určitej level. :)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od BliiNky » 02.02.2022, 12:18 hod.

U předmětů a u run platí jednoduchá logika - mám to v bedně, můžu si za to přičíst body. Nemám to v bedně, body nemám.

Co se respecu týče, smyslem challenge obecně (ne nutně konrkétně této) je a vždycky bylo otestovat nervy, trpělivost a vynalézavost daného hráče. Bylo by extrémně easy dojít např. se Smiterem do Arcane Sanctuary na Hell, tam kvůli PI respecnout přes PluGy na Hammerdina a pak znovu zpátky na Smitera a tvářit se jako by nic.

Argument č. 2 je ten, že pokud nechceš hrát něco, co je do určitého levelu opruz, hraj zkrátka něco jiného 8-)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od ZOMB » 02.02.2022, 13:25 hod.

BliiNky píše:
02.02.2022, 12:18 hod.
U předmětů a u run platí jednoduchá logika - mám to v bedně, můžu si za to přičíst body. Nemám to v bedně, body nemám.
V D2R máme bohužel omezenou truhlu >:'(
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od BliiNky » 02.02.2022, 14:08 hod.

Ok, díky za podnět. Opět to nějak rozumně zakomponuji do pravidel.

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od dawemorraless » 02.02.2022, 17:55 hod.

Üpřímně ten respec taky nechápu odpírat Quest reward :ble: :green:
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Zax » 03.02.2022, 16:15 hod.

BliiNky píše:
02.02.2022, 12:18 hod.
U předmětů a u run platí jednoduchá logika - mám to v bedně, můžu si za to přičíst body. Nemám to v bedně, body nemám.
Podle tohodle pravidla bych nesměl počítat do skóre žádnou runu z runovejch slov a žádnou co jsem vložil do věcí? A co crafty? Nevim mě se to pravidla nelibí prostě, nikdy se mi ve zdejších turnajích nelíbilo. Jendou něco najdeš tak by se to mělo počítat.

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Zax » 03.02.2022, 16:18 hod.

BliiNky píše:
02.02.2022, 12:18 hod.
Co se respecu týče, smyslem challenge obecně (ne nutně konrkétně této) je a vždycky bylo otestovat nervy, trpělivost a vynalézavost daného hráče. Bylo by extrémně easy dojít např. se Smiterem do Arcane Sanctuary na Hell, tam kvůli PI respecnout přes PluGy na Hammerdina a pak znovu zpátky na Smitera a tvářit se jako by nic.
Některé buildy je daleko horší začít než jiné. Z toho důvodu může bejt menši variabilita v buildech což není dobré pro turnaj myslím. Je zajímavější když lidé jedou vše možné.

Osobně bych to udělal takto:

Povolen jeden respec na levelu 40, víc ne.

Co se týče toho co psal ZOMB, to jako problém nevidím, prostě si člověk založí muly na věci.

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od RIP » 03.02.2022, 16:20 hod.

Respec je jen pro sracky

A mit v bedne znamena mit kdekoliv v bedne/na postave atd...kua muzes takhle prijit o par bodu, a remcas nad tim jak kdyby to melo zmenit celej turnaj, obzvlast takovyto single pass...

Pravidla jsou jednoducha a budto to chci hrat nebo ne, tak jednoduchy to je

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Zax » 03.02.2022, 16:27 hod.

RIP píše:
03.02.2022, 16:20 hod.
Respec je jen pro sracky
To jsou kecy :D hrát bez respecu je pradávná historie. respec je ve hře jak dlouho ? 15 let?

Respec byl do hry přidán a díky němu si člověk může užít buildy které předtím bylo obtížné hrát nebo které jsou na NM a hell k ničemu ale na normal jsou dobré. Taková frozen orb například před respec změnou prostě je na ho*no vše pižlat ice boltem. Stejně jako X dalších buildů.

To že jsou pravidla jednoduchá neznamená že nejsou hloupá.

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od RIP » 03.02.2022, 16:30 hod.

Respec je pro lidi co neumej odehrat uz tak prilis lehkou hru s jednim buildem...s kazdym patchem je vzdy vse jen lehci, lehci, lehci, az to muzou hrat cviceny yopice...viz soucasne D2R...hral jsem spoustu single pass turnaju tohoto typu a nikdy jsem nemel potrebu delat respec...holt si to pres ten Normal proplouzim...

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Fraxinus » 03.02.2022, 22:27 hod.

Zax: Tento turnaj se jmenuje "Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)"

Důraz klaďme na slovo "challenge". To znamená pobavit se tím, že si hru schválně uděláme těžší tak, že tyto vymoženosti, mezi kterými je onen respec, my účastníci dobrovolně nevyužijeme. A Frozen Orb sosu lze na normalu do levlu 30 odehrát úplně normálně. Tak jako tak potřebuješ druhý element, takže do cold větve pereš jen prereqy a jinak jedeš třeba Fire Ball, nebo Charged Bolty, Lightning apod.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Zax » 04.02.2022, 00:19 hod.

Jenže hrát bez respecu není challenge. Není to těžký, jen je to neskutečně otravný :) protože blizzard nedokázal vybalancovat skilly.

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Zax » 04.02.2022, 00:24 hod.

BliiNky píše:
20.01.2022, 15:28 hod.


BliiNky - Trap Assassin (naked, classic LOD)
dawemorraless - ?
Sajs - Necromancer Summoner
kolij - Trap Assassin
ZOMB - Support Barbarian (D2R)
Fraxinus -

Bodovací tabulka: zde od Javurka - jak postupovat najdete zde, stačí se jen držet kroků 1-4 (DOPLNÍM POZDĚJI)
Zapiš mě taky ještě nevím build, už se ví kolik bude přesně bodů za ty challenge?

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od ZOMB » 04.02.2022, 06:51 hod.

Zax píše:
03.02.2022, 16:18 hod.
Co se týče toho co psal ZOMB, to jako problém nevidím, prostě si člověk založí muly na věci.
To by asi šlo. Jen pozor - v D2R je ale omezen počet postav (jen online hádám, ne offline).

Osobne jsem taky pro zákaz respecu. Jak psal Fraxinus, tenhle turnaj má být challenge - tedy má to být něco jiného, než člověk hraje běžně.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od BliiNky » 04.02.2022, 10:21 hod.

Cením si názoru všech, ale znovu apeluju na to, aby diskuze zůstala konstruktivní a trochu se nám to tady vymiká. Takže dávám stopku.

Respec zakázán a tečka. Důvody proč to tak chci, jsem za sebe uvedl a neuhnu od nich.

Současně zůstávám u zachování pravidla, že body budu počítat jen za předměty, které budete mít na konci hry v truhle. Kdo se rozhodne hrát D2R, halt si musí založit muly a nálezy skladovat u nich. I tak budou mít oproti LOD hráčů X výhod, čili tuto drobnou komplikaci nevidím jako problém.

Během víkendu doplním bodování za challenge navíc + nějaké další ještě přihodím.

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od BliiNky » 05.02.2022, 13:51 hod.

Doplněno pravidlo o více postavách s upřesněním ohledně bodování:
BliiNky píše:
20.01.2022, 15:28 hod.
  • Zapojit se můžete jen s HC postavou. Kolik postav budete hrát, záleží na vás. Důležité je ovšem vědět to, že do konečného bodování se bude počítat jen ta s nejvyšším bodovým ziskem.
Dále, jak jsem avizoval, rozšiřuji seznam dobrovolných výzev:
BliiNky píše:
20.01.2022, 15:28 hod.
Naked Deamon - ultimátní verze naked "bez berliček", kdy nesmíte používat jakoukoliv výbavu včetně bižuterie, nesmíte si najímat merce, nakupovat lahvičky, svitky ani nic dalšího. Lektvary a svitky smíte používat jen ty, co najdete, přičemž ve městě interagujete s NPC jen kvůli dokončení questů nebo abyste si uložili nalezené sety / unikáty / runy do bedny.

Samozřejmě platí, že v této variantě nesmíte využívat návštěvu měst ani k léčení u Akary, Fary a dalších.

Bluish Fool - hráč smí k průchodu hrou používat jenom magic itemy. Platí zákaz používání unikátů, setů, runových slov, rare a crafted itemů.

The Smith´s Way - hráč smí k průchodu hrou používat jenom rare / magic / crafted itemy. Platí zákaz používání unikátů, setů a runových slov.
Plus doplňuji bodování za dobrovolné výzvy. Máme týden před turnajem, tzn. máme ještě čas vyladit, odpovědět si na dotazy atd. Ve středu o půlnoci diskuzi k pravidlům definitivně uzavírám a od té doby budou brána jako finální a závazná.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Fraxinus » 05.02.2022, 20:01 hod.

Už mám rozmyšlený build: Paladin - FoHer.
Jednou jsem ho už do turnaje jel, kdysi dávno, a hanebně jsem ho zrakvil. Takže druhý pokus.

-----

Trochu se pozastavím nad bodováním tohoto:

Kód: Vybrat vše

Bonusové body za splnění:
za /players 2 + 8 body
za /players 3 + 10 bodů
za players 4 + 14 bodů
za /players 5 + 20 bodů
za /players 6 + 25 bodů
za /players 7 + 30 bodů
za /players 8 + 35 bodů
Když teď na to koukám, něco se mi na tomhle nezdá. Kladl jsem si otázku, zda to nebude kontraproduktivní, protože s vyšším players automaticky bude hráč mít víc bodů tak jako tak. Zkusil bych se zamyslet, jaký by to bylo, kdyby se body odečítaly. Tedy za pl8 -35. Ale ne hned, pouze za nedodržení tohoto nastavení players. :green:

A u pl4 chybí lomítko.

-------

Dále si dovolím jeden návrh na dodatečné bodování, když se to jmenuje pro luckery:
A to odměnit hráče za to, když nějaký unikát, set nebo runu dropne Akt boss a někteří vybraní unikátní bossové, kteří mají vlastní systém dropů než ostatní monstra: (Blood Raven, Griswold, Countess, Smith, Summoner, všichni koncilové, Hephasto, Nihlathak). Tedy nález ocenit třeba dvojnásobným počtem bodů z bodového základu u akt bossů a jeden-a-půlnásobným u těch vyjmenovaných unikátních bossů. A zohlednit, jaké pořadí by měl dotyčný nález:

Základ bodů by byl normální, když by šlo o první takový nález;
Základ bodů by byl poloviční oproti normálnímu, pokud by šlo o druhý nebo třetí takový nález;
Byla by to jediná šance, jak získat body za čtvrtý takový nález a základem by opět byla polovina.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od BliiNky » 05.02.2022, 21:15 hod.

Fraxinus píše:
05.02.2022, 20:01 hod.

Když teď na to koukám, něco se mi na tomhle nezdá. Kladl jsem si otázku, zda to nebude kontraproduktivní, protože s vyšším players automaticky bude hráč mít víc bodů tak jako tak.
Víc bodů za vyšší /players nebudeš mít jen tak za nic. Body získáváš pouze za dvou předpokladů:

a) z nastavení /players za celou hru neuhneš
b) dohraješ Guardiana a postavu nezrakvíš

Garantuju všem, že tyhle dvě podmínky za celý turnaj splní jen málokdo. Na papíře to vypadá easy držet se fixně jednoho /players nastavení, ale v praxi je to úplně jiná soda. Velká část lidí, kteří se na Hell vůbec prokoušou, o bonus za fixní /players nevyhnutelně přijdou. Jednu P8 only postavu už za sebou mám a věřte mi, že situací, kdy se na to budete chtít vykašlat a /players radši snížit bude nespočet...

A přestože nápad na separé bodování zní zajímavě, za mě už je zbytečně překomplikovaný a implementovat ho neplánuju.

Přesto Fraxi díky za postřehy, chyby ve formátování opravím.

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: Single pass MF challenge ("MF turnaj pro luckery" - 11. 2. - 21. 4. 2022)

Příspěvek od Zax » 05.02.2022, 22:18 hod.

Tak jedu Barbariana, zatím nevim přesnej build, asi se rozhodnu po cestě.

Můžu to hrát na PTR D2R patchi? :)

Odpovědět

Zpět na „Turnaje“