S11

Odpovědět
tomulkabambulka
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
S11

Příspěvek od tomulkabambulka » 07.08.2017, 09:53 hod.

Ahoj Všem,
koukám že je tady docela mrtvo, tak bych se to pokusil trošku oživit. Moc lidí Crusadera nehraje, ale třeba se někdo najde a mohl bych se něčemu novému přiučit a nebo získat nějaké další informace. Jelikož moc nevládnu jazykem anglickým, tak jsem za jakoukoliv informaci v češtině rád.
Hlavně bych chtěl získat co nejvíce informací ohledně buildů, velice mě baví točit buildy, na farmu klíčů a DB jeden, na občasné party hrátky další, na expení gemů, na GR atd atd. Nikdy nevydržím u jednoho dlouho, takže s čím více buildů mně pomůžete, tím lépe pro mě.

1. Začal bych takovou tou klasikou, která je dneska TOP na progres GR a tím je BH+FS.
Equip: of the light set, Travelers Pledge + Compass Rose, CoE Ring, Gabriels Vambracers, Sacred Harness, Johana zbraň + Johana štít.
Kostka: Faithful Memory, Hammer Jammers, Obsidian Ring
U equipu není co řešit, tady asi jiná varianta není. Spíše mě zajímá kam směřovat staty z equipu, jaké čísla se osvědčila Vám, na internetu je sice spousty rad, ale každá uvádí něco jiného a já bych spíše rád slyšel něco co sedí Vám. CDR bych viděl na něco kolem 50%, ale i tak to není žádná hitparáda a to je tam Obsidian v kostce. A co CHC a CHD, tlačit to nějak extrémně a nebo tam nechat procnout někdy i Area DMG? A jak se stavíte aspoň k jednomu pořádnému LoH? Ten build je papírový velice, nevím jestli to nějaký LoH spasí.
Skilly: BH - Limitless, FS - Rapid Descent, Provoke - Too Scared to Run, Akarat Champ. - Prophet. Tyhle jsou jasné, pak je tu naprosto nutný skill Iron Skin a nějaká ten Laws. U Iron Skin na nižších GR je krásná runa Flash, bohužel na vyšších GR si nedovedu představit, že nemám Steel Skin, prostě potřebuji tu délku, i když mám CDR někde pod 45%, stejně to nestačí na Flash. U Laws je to bída, nejraději bych měl Law of Valor - Critical, ale bohužel to nejde. Mám na vyšším GR problém s přežitím, ale bohužel ani Laws of Hope si nemohu dovolit. Nevím proč, ale trpím na Wrath, takže jsem nucen mít Laws of Valor - Unstoppable Force, ale ani s tím to není naprosto ono a občas jsem bez Wrath. Tak nějak nevím, jak tohle vyřešít. Nějaký postřeh?
Playstyle: Možná dělám chybu tady. Tak se chci zeptat, jestli to chápu dobře. Naskočím do houfu nepřátel Falling Swordem, zapnu Laws, drtím BH, když se tenčí Wrath, zapnu Provoke (doplní se Wrath, přitáhnou se nepřátelé), opět BH. Jakmile skončí boosty, skáču Falling Swordem jinam. Když je tam elitka a nebo hodně moc nepřátel, samozřejmě zapínám Iron Skin a Akarat Champion. Je to takové hopsání sem a tam a využívání boostu na dmg a redukcí ze skilů a equipu, ale stejně nechutně moc umírám a nebo trpím na Wrath. Jasný, hraji Diablo měsíc, ale představa že s tímhle dělám GR100 je hustá, dal jsem GR70 sice čas zbyl, zhruba 3-4 minuty, ale i tak jsem musel do města opravovat equip.
Kde bych chtěl poradit?
A - Jakých statů dosáhnout? (CDR, CHC, CHD, Area Dmg, LoH atd.)
B - Co změnit na playstylu?
C - Co udělat abych neměl takový problém s umíráním a nebo s Wrath?
Takhle vypadají staty, které mám: STR 10 197, VIT 4 258, Life 592k (DMG 1,1M - Tougness 19M - Recovery 2,1M)
CHC 36%, CHD 428%, CDR 43%, Area DMG 68%, resisty od 900 do 1350

2. Další build, který mě zaujal je LON Bombardment, hlavně ta myšlenka rychlého farmení DB, klíčů, Bounty a equipu a expení gemů na nižších úrovní. Bohužel, tak nějak se zatím nemohu dostat na to, abych farmil T13 nějak efektivně a zatím můj poslední (třetí build) to dělá rychleji. I ten BH+FS build zatím farmí T13 rychleji. Určitě někde dělám chybu, každopádně mám zatím málo A itemů, takže ten LON není úplně efektivní, pokud je chyba zatím jen tady, to se dá dofarmit.
Skilly: Bombardment (Barels of Spikes), Steed Charge (Spiked Barding), Iron Skin (Reflective Skin), Akarat Champion (Rally), tyhle jsou jasné. Ten zbytek zatím používám tohle, ale klidně si nechám poradit, jestli je něco lepšího: Consecration (Bed of Nails), Condemn (Vacuum) - místo Condemn bych nejraději používal Laws of Hope - Wing of Angels, ale nevím jestli se bez Condemn obejdu.
Pasivní skilly - Finery, Fervor, Lord Commander, Iron Maiden (v amuletu), Indestructible
Equip: Leoric Crown, Aquila / Heart of Iron, Hellfire Amulet, St. Archews Gage, Nemesis Bracer, Belt of the Trove, Hexing Pants, LON ringy, Illusory Boots, Lidless Wall, Swiftmount
Kostka: The Mortal Drama, Aquila / Heart of Iron, CoE Ring
Gemy: Bane of the Powerfull, Bane of Traped, Boyarsky Chip
Staty: maxovat CDR, STR + VIT, zbytek maxovat Thorns, samozřejmě kde to jde, tak Physical %
Playstyle: Tady si nejsem jistý, jestli dělám vše jak mám. Mám insta koně, najdu si elitku, nahodím Condemn secvaknu si k sobě co nejvíce mobů, zapnu Consecration a Iron Skin pro výdrž a maximalizaci dmg, vypustím Bombardment. Na to Arakat Champion (resetuje se CD) a to celé nanovo. Bohužel ani na dva Bombardmenty elitka málokdy spadne, dokonce nespadne ani když procne CoE Ring na Physical. Nevím kolik bych musel mít A itemů, aby to T13 dávalo nějak rychle.
Momentálně mám staty takové: 4x Ancient Itemy, STR 11 513, VIT 6 558, 820k Life (DMG 385k, Tougness 46M, Recovery 1,7M)
CDR 61,47%, Physical +50%, Bombardment +21%, Thorns 211k, Resisty jen kolem 600-700
Zatím jsem nerolloval itemy, čekám na více Ancient itemů, ale i tak je tento build hodně papírový, s tím se počítá, ale bohužel zatím jsem do odložil k ledu, protože T13 to nefarmí. Snad přijdete na to proč a co dělám špatně či co by se dalo vylepšit.

3. Můj nejoblíbenější build, zatím. Hraji hodně solo a tohle je zatím výborné na všechno, docela rychle to farmí a v GR jsem se dostal na 75, ale rezervy to má, s fleku bych dal i 80 si myslím. Což beru jako úspěch.
Jedná se o Roland set v kombinaci s Sweep Attack - Blazing Sweep. (Ze začátku jsem začínal s runou Gathering Sweep, fascinovalo mě jak se ty mobky sami tahají ke mně, ale na větší GR to nešlo, pak jsem přešel na Trip Attack v kombinaci s Ancient Parthan Defenders, ale to zase byl slabý kráječ, nakonec jsem usídlil i toho Fire dmg a jsem spokojený)
Skilly: Sweep Attack (Blazering Sweep), Steed Charge (Endurance), Iron Skin (Flash), Condemn (Vacuum), Laws of Valor (Unstoppable Force), Arakat Champ. (Prophet) - tady snad jediná zmínka, díky tomu že mám koně, tak na vyšších GR bych asi přehodil runu u Iron Skin - Steel Skin (akorát ten ASPD je tak veliký, že ten reset CD je rychlý, někdy to vyjde i bez Steel Skin, bohužel někdy ne a je to pak rychlý smrt, nebo plýtvání Prophet či pasivky.
Pasivky: Heavenly Strength, Finery, Wrathful, Indestructible
Equip: Roland set, Travelers Pledge + Compass Rose, CoE Ring, Strongarm Bracers, Golden Flense, Denial. U opasku si nejsem jistý používám The Witching Hour, ale nevím jestli je to dobře.
Kostka: The Furnance, Aquila, Obsidian Ring
Gemy jsou jasné: Bane of the Trapped, Bane of the Stricken, Gogok
Staty: tady jsem to tak střílel hodně na dmg, takže CHC a CHD + nějaká ta area dmg a dostatek ASPD + fire dmg %,
Momentálně to mám takové: STR 12 668, VIT 4899, Life 759k (DMG 1,7M - Tougness 45M - Recovery 4,5M), CHC 51%, CHD 488%, Area dmg 90%
Odkaz na armory: https://eu.battle.net/d3/en/profile/Bam ... o/97103360
Zajímalo by mě, jestli a když tak co vylepšit, abych se mohl dostat ještě výš. Už jsem viděl člověka co se s podobným buildem dostal i na GR90. Dále bych se chtěl zeptat, jestli a proč je případně Unity ring lepší na solo hraní než CoE Ring. A jsou nějaké staty, které bych měl přidat a nebo ubrat?

4. Nemám tak silné dělo, ale hodně mě láká hra v partě. Moc rách bych si zahrál nějakého toho support Crusadera. Vím, že to není optimální char do party, ale jistě se najde někdo, kdo by takových služeb využil. Našel jsem spousty buildů, ale nevím nevím. Mně by se líbilo něco, kde bych využil Roland set, který už mám. Myšlenka by byla v tom, abych stahoval mobky, co nejvíce vydržel a zároveň dal co nejvíce buffů a healu do party.
Nemám s tímhle žádné zkušenosti, naprosto nevím co a jak hrát, tady bych se chtěl poptat nejvíce, ať už lidí hrajícch Crusadera a nebo lidí s ostatními chary, co by se jim tak líbilo nejvíce.
Líbí se mně něco na tenhle způsob:
Sweep Attack (Gathering Sweep) - natáhne mobky k sobě, dmg chary to pak budou mít snažší, navíc Sweep Attack + Roaland set je paráda
Condemn (Vacuum) - další stahování mobek na hromádku, navíc se Strongarm Bracers to máme 30% bonus dmg do party
Consecration (Bathed in Light) - výborný heal, přímo mířený na každého člena party
Iron Skin (Steel Skin) - bohužel nutnost, budu stát vepředu, takže každá redukce se bude hodit
Laws of Justice (Decaying Strength) - zvýšení resistů pro všechny + výborná redukce na obdrženou dmg
Zbývá poslední skill a tady si nejsem vůbec jistý co dát, napadají mě tyhle varianty:
Steed Charge - Všichni jsou rychlí jak formule, někdo se teleportuje, když mám být vepředu a tankovat a stahovat mobky, tak by bylo dobré, aby se na mě nečekalo. V nějakém velikém GR asi netřeba, ale třeba při T13 běhání či nějakých 75-85 GR si fakt připadám bez koně jak vyžírka expů a looter itemů jen.
Provoke (To Scared to Run) - Opět tahač mobů na sebe, plus regen wrath, s runou je to redukce pohybu a rychlosti nepřátel a to se hodí.
Judgment (Resolved) - natažené mobky zastavit a navíc by měli dmg chary zvednutý critical.
A co Arakat Champions, má tady využití?
Napadají Vás nějaké jiné skilly a který byste vybrali na ten poslední?
Gemy: Esoteric + Moratorium + Multilation Guard = nechutná výdrž
Pasivky: Finery, Vigliant, Long Arm of the Law, Hold your ground
Equip: Roland set je jasný, ale co dál?
Travelers Pledge + Compass Rose a nebo raději Helfire Amulet (pasivka třeba na redukci CD či nesmrtelnost na jedno použití) a ringy Justice lantern s něčím?
Celý Roalnd set a nebo raději ring na redukci setů a na hlavě Leorisc Crown na redukci CD?
Wristy jsou jasné, Strongarm Bracers, opasek bych zvolil asi Sacred Harness (pokud by byl skill Judgment) jinak asi ten opasek na redukci melee útoků.
Štít Salvation? Zbraň asi Inviolable Faith a do kostky Golden Flense (přeci jen dmg hrotit nemusíme a jednoručka je jendoručka)
A nebo máte nějaký jiný osvědčený build na support crusadera co by to valil v první linii?


Díky moc. Snad jsem Vás nezahltil moc.

PS: Moc rád bych, abyste napsali i jiné buildy, které Vás napadají. Zkoušel jsem třeba LON Blessed Shiled, ale to nic nezabilo a nebo Roland set + Shiled Bash, ale taky to nebylo ono, GR70 s odřenýma ušima. Pokud máte i nějaký další osvědčený build, rád si přečtu cokoliv, ale hlavně ať je odskoušený, aby zvládl GR75 solo a nebo T13 farmu aspoň. Teď jsem se spálil s tím LON Blessed Shiledem zahučelo tam cca 2k blood shardu cca 600 DB a bylo to na T13 nehratelné.
Nějaký build s FotH či Phalanx a nebo primary skill by se hodil.

Odpovědět

Zpět na „Crusader“