Follower Special

Sekce pro SinglePlayer hráče.
Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261
Follower Special

Příspěvek od DrSma » 20.01.2014, 16:12 hod.

FOLLOWER SPECIAL

UŽITEČNÉ ODKAZY: FOLLOWER SPECIAL - D3 Vanilla

Obrázek

Správně vybavený Follower může pro Solo hráče představovat užitečný Support. Protože jsou Solo hráči omezeni pouze na vlastní drop, ne vždy se ho ale podaří vybavit například osvědčenou „Buriza-Do Kyanon“. Proto vzniká tento Topic.

FOLLOWER PRIORITY:
1. Followers Support Skills
2. Využití speciálních vlastností Itemů
3. AS (zvyšuje šance na spuštění speciálních vlastností Itemů)
4. Defense
5. DPS
(Podle úvahy každého také MF či EXP bonus)


MAXIMUM FOLLOWER MAGIC FIND:
MAX. 45% MF Rare Amulet
MAX. 20% MF Rare Ring (30% Nagelring)
MAX. 45% MF Weapon (Sun Keeper, The Grand Vizier)
MAX. 20% MF Rare Shield (Templar)

:idea: Díky MAX. +20% MF štítu je nejlepší MF Follower Templář s MAX. +150% MF. (160% s Nagelring)
:idea: Všechny % bonusy Itemů jsou na Followerech redukovány. (Reálné přírůstky nejdete v "DETAILS" Followera nebo na battlenetu)
:idea: Followeři nezískávají SET bonusy


FINE FOLLOWER EQUIP TIPS:
Scoundrel - Buriza-Do Kyanon – podpořte Multishot a máte mini Frosta - TOP Follower Item (pozn.: padá na Nightmare)
Scoundrel - Windforce – až +50% Chance to Knockback on Hit + Multishot + AS - skvělý k Archonovi
Enchantress - Maximus – démon z meče se stává v podstatě dalším Followerem - váže na sebe část útoků
Enchantress - Azurewrath – maxujte AS Followera a máte mini Frosta - TOP Follower Item
Followers - Hellfire Ring +35% Bonus Experience
Followers - Leoric Signet - až +30% Bonus Experience

Pokud někdo přijde na další zajímavá využití Followera v kombinaci s vlastnostmi Itemů, může se ozvat v Diskusi.
Informace, které jsem uvedl jsou základní a odzkoušené. Věřím, že další dobré nápady budou přibývat.



BONUS KOMBA:
  • "FEAR TEMPLAR"
    KOMBO: Echoing Fury + Band of Hollow Whispers
    POPIS: Kombinace vznikla náhodou po dropu nevýrazného Ringu. O to větší bylo překvapení, jak pěkně to maká.

    + využití pro "špatná" Echa či Echa s vysokým % Fear
    + Templář nemusí cíl zasáhnout - Fear z Echa průběžně způsobuje Haunt v blízkosti Templáře
    + Fear přerušuje útoky Monster
    - méně vhodný pro Melee Buildy



FOLLOWER SPECIAL - D3 Reaper of Souls

Obrázek

Se změnou doplňování Sources a Healu v RoS se pomocníkem číslo jedna stává Templář. Významně podporuje Heal a zlepšuje Regen Life i Source. Ideálu pomocníka v RoS se tak blíží nesmrtelný Templář s Thunderfury (Azurewrath do Single Target)/Unity/Freeze of Deflection/Max. CDR/Max. AS.

FOLLOWER PRIORITY:
1. Followers Support Skills
2. Využití speciálních vlastností Itemů
3. CDR (cooldown Support Skills pomocníků se dá zkrátit z 30sec až na 20sec = vynikající např. pro heal Templáře)
4. AS (zvyšuje šance na spuštění speciálních vlastností Itemů)
5. Defense (dokud máte nesmrtelného pomocníka, pak je defense bezvýznamná)

:idea: Podle dosavadních zkušeností s Loot 2.0 se nevyplatí investovat cokoliv do MF
:idea: Všechny % bonusy Itemů jsou na Followerech redukovány. (Reálné přírůstky nejdete v "DETAILS" Followera nebo na battlenetu)
:idea: Followeři nezískávají SET bonusy
:idea: Na Followeech nefungují Legendary Gems


FINE FOLLOWER EQUIP TIPS:
1. Followers - Thunderfury (Maximus, Azurewrath, Hellfire Ring, Leoric's Signet jako ve Vanille viz. výše)
2. Followers - Unity - pro Solo neocenitelná Spec vlastnost :!:
3. Enchantress - Smoking Thurible - nesmrtelnost Followera
4. Scoundrel - Skeleton Key - nesmrtelnost Followera
5. Templar - Enchanting Favor - nesmrtelnost Followera - "Must have Item"
6. Templar - Freeze of Deflection - blok štítu lze podpořit prstenem Justice Lantern

Pokud někdo přijde na další zajímavá využití Followera v kombinaci s vlastnostmi Itemů, může se ozvat v Diskusi.
Informace, které jsem uvedl jsou základní a odzkoušené. Věřím, že další dobré nápady budou přibývat.



BONUS KOMBA:
  • "IMMORTAL GUARDS"
    a.KOMBO: 2x Unity + Smoking Thurible
    b.KOMBO: 2x Unity + Skeleton Key
    c.KOMBO: 2x Unity + Enchanting Favor
    POPIS: Pomocí Relikvie vyrobte nesmrtelného Followera. Jeden Unity dejte Followerovi a jeden své postavě.

    + dělením poškození mezi Followera a postavu díky prstenům dosáhnete 50% redukce veškerého poškození :!:
    + funguje stále, protože Follower nemůže zemřít
    + vynikající s barbarským Skillem "Call of the Ancients/Together as One" a full Setem "Immortal King's Call"
    - ukazuje se být celkem obtížné dropnout dva Unity


    "STUNNING TWOSOME"
    KOMBO: Thunderfury, Blessed Blade of the Windseeker + Wyrdward + Dovu Energy Trap
    POPIS: Enchantress nebo Templar dostávají solidní schopnost Stunovat.

    + dobrý účinek
    + může opravdu pomoct (není nad přerušený Spellcast, nebo Elitku v limbu)
    + není nutné mít hned vše (Amulet je třešnička na dortu)
    - zatím nic


    "ASHEARA'S VESTMENTS"
    KOMBO: SET Asheara's Vestments
    POPIS: Nejde o klasické KOMBO předmětů, ale o SET pro postavu, který dokáže v boji povolat všechny Followery současně.

    + obvykle postačí mít nesmrtelného Templáře jako hlavního pomocníka
    + Enchantress a Scoundrel tolik neumírají - dají se proto vybavit Relikviemi na použití All Skills
    + tři dobře vybavení pomocníci (nejlépe podle Follower Speciálu :) ) už mohou zvládnout rozhodovat bitvy
    - velikost SETU - zabírá na postavě místo pro důležitější gear
    - nepomohou další Unity Ringy - počítá se jen ten na hlavním pomocníkovi
    - náročné na vybavení - je třeba účinně vybavit všechny tři Followery

    :idea: pomocníci chodí po 60 sec. na dobu 30 sec.



Aktualizováno: 16.7.2014
Naposledy upravil(a) DrSma dne 05.03.2014, 21:29 hod., celkem upraveno 17 x.

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: FOLLOWER SPECIAL

Příspěvek od Stanley » 21.01.2014, 08:05 hod.

DrSma píše:Je třeba počítat, že všechny % bonusy Itemů jsou na Followerech výrazně redukovány. (Reálné přírůstky lze vidět na battlenetu u Followerů)
Hodnoty bonusů od Followera pro Magic Find a Gold Find se dají zjistit i přímo ve hře. V tabulce followerovo skillů a statů je ve spodní částí tlačítko "DETAILS" ;)

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: FOLLOWER SPECIAL

Příspěvek od dawemorraless » 21.01.2014, 11:47 hod.

na MF templáře bych doporučil k sunkeepru komplet set http://us.battle.net/d3/en/item/the-travelers-pledge hlavně do rosu kde MF bude potřeba jako sůl :green: (zatim)
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: FOLLOWER SPECIAL

Příspěvek od DrSma » 21.01.2014, 14:18 hod.

Stanley: doplněno, díky za upozornění, psal jsem to mimo dosah hry, tak jsem si nevzpomněl při psaní :wave:
Dawe: až +40% MF na Amuletu je běžná věc. (vím, v setu s ringem dalších 18%, ale to už je dost konkrétních předmětů a rare mají navíc až 20%) Sice to nebude žádné kombo, ale když už jsi začal s MF Templářem (lze stejně udělat i Enchantru s Vizírem) tak večer najdu max. MF pro 2x ring + Amulet a hodím do čl.1 "MF Followera" pro info. Napadá mě, že rozdíl by mohl udělat dekl s MF. Teda jestli jsou, v deklech se z hlavy neorientuju, bo je nepoužívám..(omrknu to)

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: FOLLOWER SPECIAL

Příspěvek od Guru » 21.01.2014, 16:30 hod.

Enchantress s Azurewrath-em: Cold dmg(slow) az 21% AS a 15% chance to freez ... nejlepsi HC follower vsech dob :love:
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: FOLLOWER SPECIAL

Příspěvek od DrSma » 21.01.2014, 18:01 hod.

Vše doplněno podle návrhů :wave:

dawe: zařazen článek MAX. MF Follower

Guru: Azureho kudla doplněna do FINE EQUIP
(bohužel jsem zatím "neměl" příležitost odzkoušet, dropl mi kdysi dávno jednou a já dík nízké DPS neodhalil potenciál toho meče a rozložil ho. Od té doby nic.) Třeba díky FOLLOWER SPECIALU někteří neudělají stejnou botu jako já :roll:

Uživatelský avatar
Gefjun
Quill Rat
Příspěvky:25
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Vegrud#2208

Re: FOLLOWER SPECIAL

Příspěvek od Gefjun » 21.01.2014, 21:22 hod.

moc bych to s MF na pomocnika neprehanej jeto max 32% a to neni zadny zazrak.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: FOLLOWER SPECIAL

Příspěvek od DrSma » 21.01.2014, 22:59 hod.

Gefjun:
Tak já rozhodně vezmu u Followera 32% MF než pár kilo DPS navíc. Pokud nemáš super Item (Buriza, Azure - který třeba já nemám), na kterým se už vyplatí Followera postavit, tak je pro mě MF priorita. Žiju z dropu, takže MF neberu na lehkou váhu, každý procento se počítá. :wave:

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: FOLLOWER SPECIAL

Příspěvek od Xenter » 25.01.2014, 14:51 hod.

Tohle téma se bude určitě hodit, na HC (i SC) může být dobře vybavený pomocník k užitku. Skoro jsem tomu nevěřil, ale včera večer mi při doexpování posledního charakteru na level 50 kvůli přístupu na Hell padla Buriza (jediná legendárka za celý Nightmare).

Obrázek

Hlavně jsem také zvědav jak bude vypadat vybavování pomocníků v RoS. Zatím to vypadá, že se budou dát poskládat o něco zajímavěji, tak uvidíme.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: FOLLOWER SPECIAL

Příspěvek od DrSma » 25.01.2014, 15:18 hod.

Heej, my o vlku,.. :D
A vůbec nemá špatnej Freeze/Pierce! To se bude určitě hodit..

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: FOLLOWER SPECIAL

Příspěvek od Xenter » 25.01.2014, 15:39 hod.

Jo jo zrovna jí zkouším tak uvidíme. Člověk spoustu věcí ani pořádně nedocení, když hraje například SC s AH. Takhle je to hned o něčem jiným, nemluvě o tom že je potřeba si víc všímat různých herních mechanik, upravovat buildy na bosse, aby se snížilo riziko úmrtí... Hned je to mnohem větší zábava - pro mě určitě.

Uživatelský avatar
Gefjun
Quill Rat
Příspěvky:25
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Vegrud#2208

Re: FOLLOWER SPECIAL

Příspěvek od Gefjun » 27.01.2014, 17:23 hod.

Jeden starsi ulovek z HC solo.

Obrázek

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 27.02.2014, 16:10 hod.

Takže ledy se pohnuly s Loot 2.0! Padla mi včera po půlnoci Azureho kudla :love:

Templář s ní dává přes 40k DPS! a parádně mrazí. Na T1 umlátí 4 kostry sám během chvilky :shock: :P

Co se krátkýho pocitu ze hry týče:
1. Band of Hollow Whispers s Azurewrath NEmaká jako kombinace s Echem (překvapivé, ale už to tak vypadá) Takže kombinace Ringu a Echa je asi opravdu unikátní
2. Líp mi mrazí Templář, než Enchantress

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 15.07.2014, 21:45 hod.

15.7.2014 - položen základ Follower Speciálu pro RoS. Aktualizován čl.1.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Follower Special

Příspěvek od Mlok » 16.07.2014, 08:03 hod.

Tady je velmi podrobný rozbor co a jak aktuálně jde s followery.
http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/12945954611

Můžeš z toho případně něco vytáhnout a sem přeložit, pokud by se Ti chtělo. Jsou tam asi všechny rozumné varianty pro followery.

Já bych k tomu jen doplnil:
- Templáře jsem si chvíli trochu ladil a to včetně mírného navýšení DPS a došel k následujícímu:
- DPS nemá vůbec smysl řešit, protože na vyšším tormentu stejně nepomůže v podstatě vůbec, mám na něm DPS aktuálně skoro 400tis. a na T5 i kostru rube pěkně dlouho (a maximum možné je lehce přes 500tis. DPS, takže to nijak výrazně lepší být nemůže)
- tedy místo DPS se pouze zaměřit na podpůrné skilly, případně cool down redukci (funguje dobře a je super, když oba heal skilly Templáře jsou místo po 30s k dispozici už po 20s; já je mám aktuálně po 26s, protože nemám maximalizovaný CDR)
- kdybych se k tomuto dopracoval dříve, tak bych Thunderfury co Templář nosí rerollnul jinak (nechal bych ten hodně nízký roll base dmg a raději místo area dmg bych dnes rerollnul 10% CDR, to by byl daleko větší přínos); rerollnout base dmg na CDR mi je ale teď už líto, to už by zase nedával vůbec žádnou dmg (takhle je schopný sem tam dorazit nějakou skoro tuhou mobku :-) na T5), nové TF ale zatím opravdu v nedohlednu (padnul mi jediný kousek se str, ani zatím nemám žádný kousek přímo pro Wiz. s int.)
- kombinace Thunderfury + Wyrward + Dovu energy tap funguje docela slušně a opravdu stunuje (i když samozřejmě v daleko menším rozsahu než stunuju přímo s Wiz.)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 16.07.2014, 08:21 hod.

Já jsem osobně pro češtinu, ale vzhledem k tomu, že je ten odkaz na ofiko forum, tak ho zařadím. (pro zdatnější Angličany)
S CDR a DPS souhlas. Včera jsem aktualizaci klapal v noci jako základ a na všechno jsem si nevzpomněl.
Stunovací KOMBO je taky dobrý. Při nejbližší příležitosti poznámky zapracuju.
Dík za dobré postřehy.

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Follower Special

Příspěvek od hulkxxxl » 16.07.2014, 09:01 hod.

asi bych se přimlouval u Kukiho aby toto téma bylo taky ve všech forech, myslím že se to hodí i ostatním kteří nejsou zapřísáhlí odpůrci hry v partě :)

dobře vybavenej follower se hodí, navíc s asheara setem je dobrý zajímavě vybavit všechny
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Follower Special

Příspěvek od DrSma » 16.07.2014, 09:11 hod.

Hulčíne, máš tu Ashearu nějak rozumně prubnutou?
Já totiž zařazuju pouze odzkoušený informace. Hrál s tím i Xenter, tak ho ještě jednou požádám o názor. Já to netestoval totiž vůbec.

Na papíře to vypadá dobře, ale jestli je to i v praxi dobrý nevim. Říkal něco, že ani neví kdy a jak často se mu pomocníci vracej nebo co, už si to moc nepamatuju..



Zařadit tohle Téma jako Globální? No nevim. Pokud o to víc lidí projeví zájem, tak proč ne...Je to takovej můj partizánskej projekt :green:

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Follower Special

Příspěvek od hulkxxxl » 16.07.2014, 09:29 hod.

podle mě je to dobrý téma tak jen tak dál

pomocníci chodí docela často na pomoc, jako podmínku že jsou nesmrtelní bych to nehrotil ale určitě je to lepší, nějak si nepamatuju jak dlouho tam jsou skus strýčka googla

dps bych nějak neřešil spíše jako podpora v tom případě mi připadá lepší token na gain all skils než nesmrtelnost

já měl komplet set jen chvilku momentálně jedu spíš jen 3 bonusy, hodně to myslím hodně využíval mdmt, kdysi nám připadalo super když se objeví více lidem v partě a z půlky mapy udělají enchantesky slepice :D
Obrázek Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Follower Special

Příspěvek od Mlok » 16.07.2014, 09:32 hod.

Ono se to blbě pozoruje jak přesně tam jsou. Někdy se objeví chvíli jen jeden bonusový, někdy dva. A v každém případě poměrně dlouho tam není žádný (z těch bonusových). Jak jsem psal vedle, tak mě to vůbec nenadchlo a větší přínos jsem měl jen za Thundergods pásek než za třetí kus Ashera setu (vše s RoRG) a něco málo je o to i v tom odkazu na anglické oficiál fórum.

Nermstelnost bych dával určitě na Templáře (ten je vždy nejvíce na ráně jak hodí více dopředu) a toho nechal jako hlavního. Ty další dva už mít nesmrtelnost ani nemusí a lze využít all skill.

Odpovědět

Zpět na „Solo Selffound“