Longmahu solo sc barb zdraví

Sekce pro SinglePlayer hráče.
Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596
Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od Longmahu » 04.08.2015, 14:29 hod.

Ahoj sólisti,


před několika týdny jsem po velmi dlouhé přestávce opět nainstaloval Diablo a v souvislosti s tím hledal kvalitní zdroj informací o hře (pokud možno v češtině) a širší hráčskou komunitu. Bylo nemožné nenarazit na DiabloFans. Nyní dávám volný průchod své potřebě představit se a pozdravit se s Vámi.

Jsem již letitý hráč (bez pár měsíců čtyřicátník), přesto jsem mnoho her neodehrál, ale k tomu se ještě vrátím později. Jsem ženatý, mám čtyřletou dceru, bydlím poblíž Prahy a povoláním jsem částečně kancelářská krysa a částečně arborista (kříženec horolezce, dřevorubce a doktora).

Z mimoherích zájmů lze zmínit historii, šerm, asijská bojová umění a filozofii, přírodu, turistiku, film, hudbu a spoustu dalších…

K intenzivnějšímu hraní jsem se dostal právě přes Diablo, konkrétně jedničku. Následovalo čekání na dvojku ředěné baldurem. Kromě dvojky samozřejmě dlouho nic jiného neexistovalo. Poté jsem se dlouho potuloval po azerothu a když vyšlo DIII, myslel jsem si, že je čas na změnu. Bohužel jsem byl détrojkou hodně zklamán. Aukce za zlato a peníze, vazba postupu ve hře na něj atd. vedli k odinstalaci a návratu do wow. RoS jsem vyzkoušel, ale ještě to nebylo ono. V tuto chvíli jsem naopak opustil wow, lodičky a lidičky to způsobili.

Diablo v tuto chvíli vnímám velice pozitivně, samozřejmě uznávám, že dřív to bylo lepší, ale to bude tím věkem  :)

Tak a teď proč píšu zde:

Velmi mě oslovila myšlenka Solo Selffound a to, jak ji zde DrSma prezentuje. Když jsem se vracel do Diabla při vydání RoS, vyházel jsem všechno z bedny i postav a jel načisto. Vzhledem k tomu, že se po několikaletém raidování dostavila kooperativní únava, upřednostňuji herní samotu. Sice mám pár přátel z reálného světa, kteří mají také nainstalováno, ale čas s nimi raději trávím u něčeho „lepšího“ (rozuměj pivo, maso apod.).

V současnosti hraji výhradně sám, a i když prohlížím buildy a návody, rád si zkouším všechno sám. Všichni víme, když dva dělají totéž, není to totéž. Hraji soft, stačí že mám HC práci, kde si musím to „RIPování“ opravdu ohlídat. Ke hře se mi navíc občas připlete i nějaká ta sklenka a sousto pro absolutní relax. A každý jistě ví, že čím více je sklenek, tím horší je výkon… Nyní, když se blíží nová sezóna, pošilhávám po tom, že využiju toho, že jsem zatím na začátku a naostro to rozjedu až s vydáním eSkolik? eSčtyři?.

Co se postav týče, zcela zásadně musím do kostlivců mlátit nějakým klackem, takže barbar, monk a crusader. Přičemž barbar vede a ostatní jsou momentálně spíš věšáky a terče rozptýlení. Do podpisu sice přikládám odkaz na acc, ale moc se tomu nesmějte, jak jsem už psal, laboruji se vším možným i nemožným.

Takže jakmile vyjde sezóna, budu zde se svým měkkým sezónním barbarem. A budu rád, pokud se tu najdou i další sezónní hráči, s nimiž si budu moci sdělovat poznatky, postřehy a postupy ve hře a porovnávat si tak své virtuální pindíky.


Do té doby Vám všem přeji spoustu PC/RL zábavy  :wave:

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od DrSma » 04.08.2015, 19:15 hod.

Zdar zdar,
nechci tě hned strašit, ale nějakej nápor Solo hráčů v S4 očekávat nelze :green:

Dlouhodobě v této komunitě hrau čistý Solo asi jenom já, pokud vím. Ale jsem rád, že po delší době vzniká novej Topic. Solo je specifická disciplína, na kterou je potřeba mít náturu. Kdo ji nemá, dlouho u Sola nevydrží. Podle toho cos o sobě napsal asi už víš, proč jdeš do Solo hry, tak doufám, že tu konečně přibude druhej opravdovej Solař.

Nezbývá mi než ti popřát hodně zábavy, zdaru a hlavně vytrvalosti v progresu výhradně vlastními silami. :!:

Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od Longmahu » 05.08.2015, 07:30 hod.

Naštěstí je pro nás sólaře buřt, kolik nás tu bude, navíc když budem jen dva, tak mám stříbrnou jistou >:D

mimochodem včera večer GR39, vím nic moc, ale po pár tejnech hraní na PL260 mi to nepřipadá úplně zlý...

a taky jeden dotaz:
vzhledem k absenci solidní zbraně...
včera padl windfury s áčkem a dírou, má smysl na tom nějak stavět build? momentálně mám 5(6)W + 2IK a tu zatracenou zelenou obouruční mrchu ne a ne dropnout. Měl bych k tomu eventuálně áčkovou mighty weapon nebo axu, takže jsem myslel kvůli pasivce as/crit, nebo as/fury, anebo taky nic 8-)
něco jsem sice chvilku zkoušel, celkem špatný to asi ani nebylo, ale pořád koukám, jestli těm bleskům není nějaká skulina...
Páč takhle to zatím boost moc opravdu není...

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od hulkxxxl » 06.08.2015, 11:36 hod.

solu zdar (já bych to asi nevydržel)


sehnat aspoň nějakou ik palici je občas vážně napalici já ji drop asi po měsíci hraní (o Ačkové ani nemluvím)


než ji najdeš padnou ti možná bulkathos zbraně pak můžeš jet full ww, bk zbraně a focus + restraint ringy

případně volba je:

a) aby jsi využil pasivku weapon master pro generování fury musíš mít mw v main handu - což nemáš máš tam meč!!!!!!!

když nemáš ik nebo bk zbraně z toho lph na té offhandě bych udělal 10% dmg a zbraně prohodil

b) pak je i varianta bez využití wm pasivky: tu jsem jel než jsem našel zbraně - cokoliv co najdeš na petech dát runu na generování fury + podpořit regen ještě třeba unforgiving pasivkou, nějakou tu redukci costu v paragonu a dá se hrát i tak



PS: pro lásku boží (barbaří) vyhoď ty ametysty z gatí :D
Obrázek Obrázek

Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od Longmahu » 07.08.2015, 07:17 hod.

díky za cenné postřehy :)
šutry na gatích jsem tedy pro lásku barbaří vyhodil, ale mám problém...
nic nevydržim >:'(
nějak jsem to dnes ráno před odchodem do práce naházel a zkusil GR a nějak nechápu. Je nějakej klíč pro stanovení toho, jakej lvl šutru na GR dostanu? v tom setupu jak jsem si ho poladil, tak jsem během několika vteřin vymlátil 34. vlnu, ale hodilo mi to lvl39. Jakpak se to počítá? je tam nějakej bonus za rychlost?
a co mě zarazilo ještě víc, že při trialu jsem byl jak sekačka a v GR... mno nanejvejš rezavá zlomená kosa... rozsekali mě hned u vchodu... až mi to připadalo jako dost velkej nepoměr k tomu, jak se to chovalo v trialu...
a to jsem si myslel, že dám nějakej menší GR jakože farma 8-)

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od hulkxxxl » 07.08.2015, 10:17 hod.

ty levely vln trialu skáčí podle toho jak rychle to usekáš, pokud rychle skočí ho několik lvl, když to tak tak stihneš přidá to je jeden lvl

s tím že trial uděláš klidně vlnu 45 a v gr dostaneš krutě nabudku souhlasím, je to tak

asi nevidím aktualizovaný profil těžko ti radit tak skusím: - prvně prohoď ty zbraně a rerol lph na 10% dmg na té blade od the warlord

pokud máš runu na pety na redukci dmg, a zároveň se ti generuje dostatek fury aby jsi se mohl točit - točení znamená 40% redukci dmg!!!!! - setovej bonus, měl by jsi podle mě udělat GR 40 úplně v pohodě

ale - máš blbou runu na ww - dej si tam heal za crit, zároveň je to runa se správným elementem! připravuješ se +elemental dmg, na opasku rerol armor na +15% life, pak to cche lepší boty (str, vir allres a +ww) a lepší ruky tam ti chybí toughness (vitka místo armoru)

no co se týče toho že dostaneš na budku hnedka nazačátku je i v tom že nemáš nastackovaný gem = míň armoru (možná jsi i bez fury), pak jak tě zabijou máš všechy skily na cooldownu a jsi prostě v pasti


a za další! vybav si pomocníka! buď si vezmeš tepláře na regen života a fury, nebo enchantesku která zase helfne s ats a armorem, vybav je vhodným gearem jednatk tokenem na nesmrtelnost + můžeš použít double unity trik, pak se z nich dá udělat i stuner pomocí ringu a vhodné zbraně na stun (nebo i štít na stun za block)


kdyžtak mi písni klidně i ve hře si mě přidej
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od DrSma » 07.08.2015, 10:46 hod.

Longmahu:
Hulk ti dobře radí. Jinak hlavní problém je 2x Unity + nesmrtelnej Templář. Rozhodně ale počítej s tím, že když se nebudeš mrskat, sejmou tě raz dva klidně i v GR40, což je Farma. Musíš udržet Fury a stálej pohyb. Zastavíš a pápá :)

Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od Longmahu » 07.08.2015, 11:28 hod.

díky pánové, určitě to poladim, jinak se musim pochlubit :P
- PL300
- první UNITY
GR41 sice po limitu, ale že to bylo napoprvé tak 20min neni snad tak zlý >:D
jinak templáře mám taky raději, jenže mám zatim jedinou nesmrtelnost na scoundrela...
weaponky už jsem přehodil, zbytek zkusim hned :)

Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od Dava_C » 07.08.2015, 12:02 hod.

DrSma píše:Zdar zdar,
nechci tě hned strašit, ale nějakej nápor Solo hráčů v S4 očekávat nelze :green:
Solo je dobrý v tom, že nejsi na nikoho vázán, můžeš jet jak fredka, nic tě nezdržuje, na nikoho nemusíš spoléhat. Jenže Blizz solo hru zabil a s každým dalším patchem je gap mezi solo a group play větší. Bohužel. Taky jsem často odkázanej hrát solo, tak vím, o čem mluvím.

Hrát solo je jako nehrát:
Longmahu píše: GR41 sice po limitu, ale že to bylo napoprvé tak 20min neni snad tak zlý >:D


Proto je i group play větší zábava.

Snad jsem tě nevystrašil ještě víc :green:

Tak snad vydržíš.
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od hulkxxxl » 07.08.2015, 12:39 hod.

jo parta je parta, nedávno jsem chytl na publicu sestavu 2x barb, portovací wiz a dh, rifty valily ze minutku to byl hukot

ale zase když furt někdo někam chodí, čeká se až dojde aby se udělal trial (už se těším až ho zruší), nebo je někdy zoufalství se dohodnout co se vlastně bude hrát, případně někdo nehraje a jen leechuje ve městě...

tak je to fakt namašlu a je lepší hrát sám
Obrázek Obrázek

Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od Longmahu » 07.08.2015, 13:58 hod.

nemám chuť zabejvat se otázkou solo/group...
to mám vyřešený...

Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od Longmahu » 07.08.2015, 19:01 hod.

druhej UNITY >:D když se daří, tak se daří... teď ještě IK mácu a budu happy 8-)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od DrSma » 07.08.2015, 20:34 hod.

Longmahu: Prozatím rozhodně lepší nesmrtelnej Scoundrel s Unity, něž nic. Zatím ber ho, Templí Relikvie se dřív nebo pozdějc objeví. 8-)

Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od Longmahu » 10.08.2015, 07:01 hod.

moc jsem o víkendu nehrál, ale:
PL 333 ( hezké číslo :D )
GR 44 sice za necelých 18min, butcher mi dal zabrat...
Áčkový boty se str, vit, AR, 10%ww bez přetáčení
a konečně sice nevalná, ale přeci jen IK palice :twisted:
teď ještě musím dostat do ruky to udržování berka a bude ...

Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od Longmahu » 10.08.2015, 07:03 hod.

jo a ještě jsem se chtěl zeptat, nějak se mi to motá s těma elementama, jaký nejlíp staty na bracery?

Díky :)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od DrSma » 10.08.2015, 11:48 hod.

GZ k palici, padá ti to jak švestky. :D
Jedeš klasiku, takže máš až na Rend čistej Physical Build. Takže bracery jasně element, str, vit, CC. Ty Bracery máš úplně OK.

Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od Longmahu » 10.08.2015, 12:16 hod.

no jo, koukám na to, díky :)
zkoušel jsem, jestli mi ten rend nepomůže s chcípánim, ale pro větší dmg tam samo patří krvavá lázeň >:D

Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od Longmahu » 20.08.2015, 06:26 hod.

Tak jsem u "toho" včera večer zase chvíli seděl a padl PL400 >:D
já vim, nic moc, ale i tak jsem si dal mimořádnýho panáka :roll:
jinak furt čekám na nějakou slušnou zbraň, sice padl druhej BK ale bez áčka, takže jsem si zkusil 6ww - bk - f+r, ale není to ani na farmu t6...

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od DrSma » 20.08.2015, 07:29 hod.

Jestli není pán tak trochu roztaženej :lol:
Na T6 musí jet 6WotW+BK ja pila. Non A zbraně to trochu utáhnou, ale i tak to musí padat na dvě otočky. Když se budeš rychle pohybovat (max. MS+trvale Sprint+BK) výrazně posílíš defense. Pak se zbavíš nutnosti nosit Unity a taky RoRG. Nahodíš DPS prsteny SoJ+CoE což tě fest posílí. (já dál mám na T6 DPS ruce a DPS amul, imunity nejsou potřeba) Šutry jedině Rubíny, per vše do DPS. Stačí ti cca 10+M Tough a i tak jseš na T6 s trochou přemejšlení při tý rychlosti nesmrtelnej. ;)

GZ k 400. Každá celá stovečka potěší. Do 600 si užívej, pak už to začíná bejt o čase. :D

Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596

Re: Longmahu solo sc barb zdraví

Příspěvek od Longmahu » 20.08.2015, 07:49 hod.

díky za tipy, no byl jsem línej (rozuměj společensky unavenej :oops: ) vymýšlet nějakej setup na rychlý T6ky...
zkusim nahodit nějak líp...
jinak 600 asi nebude, sezona na krku, tak přesedlám. Teda jestli mi nebude líto nechat už celkem připravenou postavu ladem.
nevíte náhodou někdo, jak je to s poměrem sezona/nesezona v Expech, dropu a tak?

Odpovědět

Zpět na „Solo Selffound“