Diablo 2 Resurrected

Remaster původního Diablo 2 a datadisku Lord of Destruction. Vychází v roce 2021.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od ZOMB » 05.03.2021, 10:40 hod.

damagedeath píše:
02.03.2021, 11:17 hod.
nějak jsem se přiměl nainstalovat si klasiku a zahrát nějakou prasárnu, jak jsem míval ve zvyku kdysi.
Tak se nám tu pomalu schází stará garda :)
Kdybys chtěl, určitě bychom uvítali dalšího účastníka do aktuálně probíhající turnaje ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Lord_Sp
Wraith
Příspěvky:192
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordSp#2207
Bydliště:Slovakia

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Lord_Sp » 08.04.2021, 11:38 hod.

"Tak se nám tu pomalu schází stará garda" - >:D >:D >:D , kdo ví kolko takých tu poletuje jak supy nad mrtvolú :lol:

Uživatelský avatar
Durhil
Quill Rat
Příspěvky:29
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Durhil#2299

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Durhil » 10.04.2021, 20:09 hod.

Tak se pochlubte, dostali jste někdo přístup do Alphy ?

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od witekcz » 11.04.2021, 21:00 hod.

Dostal jsem, zde jsou první dojmy

Kód: Vybrat vše

https://www.diablofans.cz/d2/diablo-ii-resurrected-technical-alpha-prvni-dojmy/
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Uživatelský avatar
Durhil
Quill Rat
Příspěvky:29
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Durhil#2299

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Durhil » 12.04.2021, 22:56 hod.

Paráda!! Ještě jednou díky za info.
Rovnou se přiznám, že když jsem měl možnost na streamu se na to podívat, tak jsem prostě neodolal a tu předobjednávku jsem si zakoupil. >:roll:

Uživatelský avatar
saesa
Wraith
Příspěvky:183
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od saesa » 20.05.2021, 20:44 hod.

Kdo by hrál 20 let starou hru s novou grafikou, když jsou tu módy? :)
ambin píše:@saesa: cheatovani a editovani nema s kvalitnejsim PvP nic spolecneho a kdyby si kvalitni PvP nekdy hral
Hraju annihilus.net a projectdablo2.com

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od ZOMB » 14.06.2021, 09:56 hod.

Datum vydání oznámeno: 23.9.2021
https://youtu.be/DttPBtsZ5fc
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od ZOMB » 15.08.2021, 19:33 hod.

Měl jsem možnost si tenhle víkend otestovat D2R a mám z toho rozpačité pocity.
Zaprvé, ta hra byla nehratelná - mám tady na mysli především velkou odezvu (tipuju tak kolem půl vteřiny), která byla zřejmě daná nuceným hraním na Blizzardích serverech (hrál jsem na evropských). Single player snad tenhle problém vyřeší.
Zadruhé, grafické prostředí (lokace, monstra) je takové nemastné neslané. Originál je mnohem víc kontrastní, monstra jdou na pozadí rozeznat a ihned vidíte, kdo z bosspacku je boss. Tady je to taková splývající šeď a hněď, ale možná je to jen můj pocit.

Co se mi líbí je automatické sbírání goldů a obecně zlepšení mechanismů (gamble!) a popisků ve hře (u merce např. vidíte jaké skilly a na jaké úrovni používá).

Otázka ještě je, do jaké míry to půjde modifikovat. Zatím moc nenasvědčuje tomu, že hra bude více otevřená pro modifikace, spíše naopak (zákaz TCP/IP, zákaz hardcode modding...)
Osobně jsem měl od D2R velká očekávání, ale když vidím, v jakém stavu hra reálně je, jsem ohledně budoucnosti D2R poměrně skeptický. Ale rád se nechám příjemně překvapit.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Lyon
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Lyon » 16.09.2021, 13:04 hod.

A to já jsem z "nové verze" naprosto nadšený a nemůžu se dočkat vydání :).

Uživatelský avatar
Lord_Sp
Wraith
Příspěvky:192
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordSp#2207
Bydliště:Slovakia

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Lord_Sp » 23.09.2021, 11:44 hod.

:D Tak co nejaké sázky na drop serverú po čerstvém spustení ? :D Človek nahypovaný ale ze skusenosti byt treba pesimista (Diablo 3, Wolcen :( ... )

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Fraxinus » 23.09.2021, 15:54 hod.

Tak pánové, již za pár minut to vypukne. :)
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Lyon
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Lyon » 23.09.2021, 15:59 hod.

Já furt nevím, jakou postavu. Summoner, hammerdin, frostka, javazon ...

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od ZOMB » 24.09.2021, 08:04 hod.

Tak jaké to je? Pokud to teda můžete hrát? :D
Já o nákupu zatím přesvědčen nejsem, nevidím tam pro sebe moc přidané hodnoty - starší grafika mi nevadí, a za ty loading screeny mi to asi nestojí - je tohle problém i v offline hře?
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Obter!vr
Doom Knight
Příspěvky:470
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Obter!vr » 24.09.2021, 10:07 hod.

Ahoj, nemůžu soudit moc, dostal jsem se zatím jen přes Blood Raven z časových důvodu, ale za mě velká spokojenost. Zatím jediné, co bych asi vytknul, že když vstoupíte do portálu, tak než se objevíte jinde, tak je načítací obrazovka. Celý večer jsem přemýšlel, jestli to tak bylo i v originálu, ale myslím, že tam byl port instantní bez načítání... Ale pokud to nebude problém v tom, že hra poběží, zatímco nevidím obraz a umřu během toho v nějaké těžké situaci, tak dobrý :). Třeba to vypilují.

Hraji offline, protože online jsem to nehrál nikdy a chystám se na to, jen pokud budeme hrát třeba s kámošem, pokud si to koupí. Chystám se pokračovat v hledání zbývajících předmětů, ale už jen tím způsobem "našel jsem - odškrtnuto", když už není nekonečna truhla :)
Až bude čas, aktualizuji svůj progres v HC příbězích a naváží tam, jde jsem skončil, jen musím začínat od nuly, ale to mi nevadí :) nechci se patlat s předěláváním postav z PlugY do D2 ress :)
HC grál
Normal uniques: (113/116)
Exceptional uniques: (114/119)
Elite uniques: (64/83)
Others uniques: (20/34)
Class-specific uniques: (16/27)
Normal sets: (62/62) :love:
Exceptional sets: (57/65)
Runy: (29/33)

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Slw » 24.09.2021, 10:18 hod.

ofline cajk - až na ty loadingy. postavy nahrány, rw i /players fungují. online bííídáááá. sem to dotáhl k woodfistovi, pak shutdown serveru a postava nikde (can not find on server či podobná hláška :lol: ) tak sem to zabalil :wave:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Fraxinus » 24.09.2021, 10:24 hod.

ZOMB: No, realm byl na pár hodin po startu aut dle očekávání, ale pryý už to zase funguje. Takže to můžeme hrát. Graficky zpracované pěkně, jediná výtka je, že je třeba Bišiboš nerozeznatelný od ostatních šamanů.
Klidně to kup, rozhodně to není průser jak W3R. Vše zatím funguje jak má.
Dokonce funguje i to, co jsem myslel, že fungovat nebude. Pokud v D2R otevřeš postavu, kterou jsi hrál s plugama, tak se ti bez problémů loudne truhla na první stránce celá, tzn. 10x10, a ne 6x8 jako dřív. Ostatní stránky to však neschroustá.
Zkusil jsem hodit do D2R sdílenou truhlu z plugů, ale tu už neschroustá, D2R používá jiné algoritmy než plugy, a má jen 3 stránky.
Nicméně, sdílená truhla D2R je uložená ve stejné složce jako offline postavy, tudíž ji lze zálohovat a mít těch sdílených truhel teoreticky, kolik budeš chtít. Jen tohle zrovna nemám ještě vyzkoušené.
Loadingy jsou takové dost nezbedné v online hraní, ale v offline jak kde, ale nikdy to netrvalo dýl jak 5 sekund. Hlavní je, že dokud není loading hotový, tak se nestane, že by tě monstra usmažila, což se prý stávalo v alfě.

Obter!vr:
Pamatuju si, že v původním Diablu, když byly problémy s grafickou kompatibilitou, tak po vlezu do town portálu se sice lokace načetla okamžitě, ale bylo to lag lag lag, až pak normálně. Takže někdy dosti adrenalinový zážitek. Tady v D2R by se nemělo stát, že tě někdo usmaží, jak někam vlezeš. Pohyby monster budou pozastaveny, dokud nebude načítání hotové.
Nekonečná truhla: nemám sice ještě vyzkoušeno, ale viz má odpověď ZOMBovi. Jen to bude kapku pracnější s tím manipulovat. Hodně štěstí!

TAK EDIT: S tou sdílenou truhlou to bude složitější. Bohužel to nefunguje, jak jsem si myslel. Diablo2R je schopné si nějakým způsobem pamatovat, který soubor přesně je původní na sdílenou truhlu.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od ZOMB » 24.09.2021, 18:12 hod.

Díky za komentáře :)

Fraxi: Jojo, grafika je míň kontrastní celkově, co jsem měl možnost hrát betu a vidět.

Můžete ještě potvrdit / vyvrátit, že opravili NHAM bug?
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Černý vlk
Wraith
Příspěvky:137
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ngwathorgoth#1668

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Černý vlk » 24.09.2021, 20:44 hod.

Ahoj. Bohužel mám problém. Betu jsem hrál, Nicméně dnes po instalaci kliknu na "play", ale hra "najíždění hry" se po pár sekundách zastaví a znovu se objeví "play" tlačítko. Zkoušel jsem všechno, ale nic. Nevíte něco víc? :( :(

Procesor mám: procesor intel pentium cpu g3258 3.2ghz

Uživatelský avatar
JokerLuk
Wraith
Příspěvky:145
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Joker#2578

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od JokerLuk » 24.09.2021, 21:57 hod.

ZOMB píše:
24.09.2021, 18:12 hod.
Díky za komentáře :)

Fraxi: Jojo, grafika je míň kontrastní celkově, co jsem měl možnost hrát betu a vidět.

Můžete ještě potvrdit / vyvrátit, že opravili NHAM bug?
NHAM bug zůstal.

Hey, we're aware of the issue but we decided that it was part of the original experience that we were concerned of impacting. Definitely something we could look at fixing post launch if the community feels like it's a change they want.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od ZOMB » 25.09.2021, 06:43 hod.

JokerLuk píše:
24.09.2021, 21:57 hod.
NHAM bug zůstal.

Hey, we're aware of the issue but we decided that it was part of the original experience that we were concerned of impacting. Definitely something we could look at fixing post launch if the community feels like it's a change they want.
Hmm. Takže odstranili ethbugging, ale tohle nechali ve hře? Já to trochu sledoval, vím že tohle jeden z členů týmu někde psal, ale myslel jsem si, že to ještě stihnou opravit - že se o to alespoň pokusili. Tak snad se k tomu ještě dostanou, protože kdyby tenhle bug ze hry zmizel, tak by to byla skvělá zpráva.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Diablo 2: Resurrected“