Diablo 2 Resurrected

Remaster původního Diablo 2 a datadisku Lord of Destruction. Vychází v roce 2021.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Miki
Quill Rat
Příspěvky:15
BattleTag:Mikisek#21395
Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Miki » 20.02.2021, 21:37 hod.

Miki píše:
20.02.2021, 14:42 hod.
Kisuvka píše:
20.02.2021, 06:45 hod.
a největší frajeřina by byla možnost otevřít tam starej save :D
Prý to jede celý na starým dobrým D2, který má celou dobu běžet na pozadí. Prakticky je to jenom takový grafický "mód". Tak třeba to půjde :-D
Tak prý ne. D2R prý nebude moci používat savy ze staryho battlenetu. Ale řekl, že zatím to není v plánu třeba později

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od witekcz » 20.02.2021, 21:52 hod.

Q&A - je tam několik odpovědí na vaše otázky.

Kód: Vybrat vše

https://www.diablofans.cz/d3/blizzconline-2021-diablo-qa/
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Uživatelský avatar
niven
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od niven » 21.02.2021, 12:00 hod.

Myslím si že 4 díl lidé hrát budou, ale mám obavu, že když ten remaster nebude dobrý tak lidi budou hrát více original, než remaster.

Přidávám odkaz na video, kde to ukazuji. Těžko říci zda se jim povede ta atmosféra udržet.
https://youtu.be/J5qOvaG22rI

Uživatelský avatar
Durhil
Quill Rat
Příspěvky:29
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Durhil#2299

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Durhil » 21.02.2021, 16:47 hod.

Tak já trošku zavzpomínám jestli nevadí...
Když vyšlo Diablo 2, tak jsem chodil do 5 třídy základní školy a u táty jsem si doslova vybrečel to, aby mi ho koupil. Bylo tuším na 3 CD a byla to jediná hra spolu s Half lifem a Diablem jedničkou, kterou kdy táta hrál, ale u Diabla 2 vydržel nejdýl, cca 6 let jsme to tehdá hráli.
Žádnej internet jsme neměli a popravdě mi to vůbec nevadilo :-)
Datadisk to pak po čase zase celé oživil a jelo se na novo.
Největší cíl bylo samozřejmě dosáhnout lvlu 99 :-) Takže obří grindění přes players x 8, tak nějak se zapínala ta těžší obtížnost, aby si hra myslela že hraju ve full partě a jelo se.
Současnost:
Zpráva o tom, že Diablo 2 bude v novém kabátě mi tedy přinesla spousty radosti.
Celkově grafika se mi líbí, ale co se mi nezdá, tak je rozhodně plynulost hry, tak snad to vyladí.
Postavy a jejich zpracování: Za mě nejhorší je Asasinka jako asiatka a opět z Paladina udělali ****** a dali si opravdu záležet, protozě v xichtě je to ****** jak vyšitá.Ostatní postavy se celkem dají.
Z Čarodejnice udělali Indku a z Amazonky Milfku.
Největší hnus hnusácká je pak ovšem CENA, kterou ty zlatokopky za to chtěj. 50Euro i s datadiskem, za tu cenu si radši na steamu koupím NOVOU AAčkou hru. V této zlodějně Blizzardy rozhodně podporvat nehodlám a to do doby, než bude cena odpovídající.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od ZOMB » 21.02.2021, 18:38 hod.

Musím přiznat, že včera jsem měl krásné probuzení, když jsem ráno zapnul prohlížeč a všude se na mě valily zprávy o D2R :)

Před rokem jsem dělal na miniprojektu Diablo 2: Upscaled, kdy jsem představil, jak by D2 vypadalo ve Full HD rozlišení, kdyby ho upscalovala umělá inteligence. Tenhle miniprojekt měl velký ohlas a já věděl, že je na remaster připravené publikum, takže jsem rád, že toho Blizzard využil.

Klobouk dolů, graficky ta hra vypadá super. Přihlásil jsem se do alfy, tak snad budu mít možnost si to jako hráč vyzkoušet.

Nejvíc mě ale zajímá, tak to bude s vývojem do budoucna - jestli budou další patche, asi se uvidí, jaký bude o hru zájem. Já bych byl asi nejradši za scénář, kdy by žádné patche měnící hru nebyly (tedy upravovaly by se jen grafické bugy) - a v nejlepším případě by se hra víc otevřela módování. Existují indicie pro to, že módování by mohlo být v některých směrech jednodušší, v některých těžší než nyní, každopádně jsem zvědavej.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
James
Správce fóra
Příspěvky:557
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:James#2400

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od James » 21.02.2021, 23:14 hod.

Fraxinus píše:
20.02.2021, 13:44 hod.
A také si říkám, že by si tohle zasloužilo možná vlastní sekci, aby to nebylo pod "Obecné", a mělo to vlastní chlíveček mezi ostatními tlačítky na Diablo 2.
Tak vytvoril jsem novou sekci jen pro Diablo 2: Resurrected: viewforum.php?f=162
Správce fóra a webu
https://www.diablofans.cz

Uživatelský avatar
maxXx
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:maxXx#1320

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od maxXx » 22.02.2021, 12:24 hod.

No, ještě by to chtělo i "rozcestníček" na web. Např. já sem roky chodím jen kvůli D2 :wave:
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od dawemorraless » 22.02.2021, 12:35 hod.

Někde sem četl ze by to snad měli modderum otevřít. Což by vzhledem k tomu, ze nebude balnc, bylo super. Další blizna etc... Se mi fakt jet zase nechce.
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od ZOMB » 23.02.2021, 13:23 hod.

dawemorraless píše:
22.02.2021, 12:35 hod.
Někde sem četl ze by to snad měli modderum otevřít.
Tohle je celkem dobrý zdroj pro další info.
Vypíchl bych několik vět:
Andre: "The mindset is like, you know, we saw the great passion behind how modding was done for Diablo 2 and we still want to be very open to that and the possibilities behind that while, you know, we're goind to modern battle.net with improved security and things like that, but we've improved data in sense a lot of things are less hardcoded and more available in data so there's opportunuties for more stuff there."
Matthew: "In Diablo 2: Resurrected Andre and the team have done an immense amount of work to make it easier for mod makers, getting a lot into data than just hacking the actual game itself."
Andre: "I love finding hardcoded things and putting them in data."
Jakožto modder, který dělal jen softcode editing (tj nesahání do kódu samotného, ale jen úpravu dat) mám z tohohle velkou radost.
Pro ty, které to zajímá - jako příklad uvedu projekt na kterém jsem dělal, mod Skiller, který se zaměřoval pouze na úpravu skillů. Bylo to pro mě hodně svazující, protože přes data můžete u skillů upravit jen něco - jako příklad uvedu druidův skill Armageddon. Tenhle skill má spoustu parametrů - fire dmg, phys dmg, dobu trvání, mana cost, frekvenci dopadu kamenů, radius exploze při dopadu kamenů, doba trvání a dmg hoření po dopadu kamene. Chtěl jsem pro tenhle skill upravit synergie tak, aby každá synergie zlepšovala jiný parametr. To se mi povedlo jen částečně, protože ne všechny parametry lze ovlivnit, a ne pro všechny parametry lze využít vzorce (které by umožňovaly vzít v úvahu synergii, namísto konstantní hodnoty).

Takže za sebe můžu říct, že jsem hodně zvědavý, co všechno půjde upravit - v tom nejlepším případě by to pro mě znamenalo návrat k modování. Už několik let si v hlavě nosím a piluju svou představu, jak bych D2 chtěl upravit (ale aktuálně to je z technických důvodů téměř nemožné).
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od dawemorraless » 23.02.2021, 23:50 hod.

No Zombe v tebe doufám že vyrobis neco jako byl mod skiller. Docela me to mrzí že přes všechny známé bugy atd... Se to nepokusi vyladit.
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Kisuvka
Burning Soul
Příspěvky:644
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Kisuvka » 24.02.2021, 07:12 hod.

Když z toho nemaj prachy, tak proč by to dělali?
Lvl 99 challenge No vitality melee challenge
Diablo II od 30.11.2003 8:55, 7500+ h
Unikáty: 100% 8-)
Setovky: 100% 8-)
Runy: 100% 8-)
Slova: 95,2% (-4) 1x Sur, 6x Jah
Celkem: 99,4% (-4)

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od witekcz » 24.02.2021, 16:57 hod.

dawemorraless píše:
23.02.2021, 23:50 hod.
Docela me to mrzí že přes všechny známé bugy atd... Se to nepokusi vyladit.
Ty by ses chtěl vrtat v 20 let starém kódu, u kterého nevíš, co pořádně dělá? Ale na druhou stranu, kdyby to opravili, tak by se našli tací, kteří by prskali taky. Ať uděláš cokoliv, tak to slízneš.
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od dawemorraless » 24.02.2021, 20:05 hod.

Asi ju no.... stačí pročítat US fórum a je mi krapet ouzko.
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od ZOMB » 24.02.2021, 21:43 hod.

dawemorraless píše:
23.02.2021, 23:50 hod.
No Zombe v tebe doufám že vyrobis neco jako byl mod skiller. Docela me to mrzí že přes všechny známé bugy atd... Se to nepokusi vyladit.
Pokud to D2R povolí, tak rozhodně. Rád bych ale celkově hru víc vybalancoval, nejen skilly. Některé skilly potřebují zásah i do jiných částí hry aby byly použitelné a konkurence schopné - např. Energy Shield. Nedávno jsem jel no-vitality sorcku, se zaměřením na Enchant, luky s Explosion Arrow a Energy Shield. Když se vydáš cestou Energy Shieldu, najednou se zajímavě mění charakter hry - nestaráš se tolik o život jako o manu, +resy% tě najednou nezajímají - důležité jsou najednou defensivní vlastnosti jako "Damage reduced by X" a "Magic damage reduce by X". Jenže jakmile se někde objeví mana burn boss, jsi v háji (a na tom moje sorcka na hellu zařvala) - je tam bug, který působí, že té many se saje asi 64x víc než by mělo.

witekcz píše:
24.02.2021, 16:57 hod.
Ty by ses chtěl vrtat v 20 let starém kódu, u kterého nevíš, co pořádně dělá? Ale na druhou stranu, kdyby to opravili, tak by se našli tací, kteří by prskali taky. Ať uděláš cokoliv, tak to slízneš.
Technická stránka bych neřekl, že je problém. Určitě mají přístup ke zdrojákům a dobře jim rozumí, viz jejich komentář ohledně toho, že spoustu věcí dostali z kódu do dat. Mluvili taky o modularizaci UI - původní hra asi byla do velké míry monolit, tak to potřebovali v rámci refaktoringu rozsekat, a tudíž tomu dobře porozumět.
Jasně, je to staré 20 let, ale původní tým nebyl tak velký a vývoj hry netrval tak dlouho - tím chci říct, že původní kód asi nebude tak těžký na pochopení, jak se může zdát. Lidi pracující na D2R určitě nemají problém opravit spoustu bugů, ale musí pečlivě zvažovat, co opravovat a co ne - protože jak sami říkali, spousta bugů jsou vlastně featury (oni používali výraz "quirks") a k té hře to prostě patří. Zmiňovaly se tam např. neviditelné poison cloudy (u Nihlathaka) nebo nedokonalost Mephovy umělé inteligence (díky které ho můžeme jednoduše zabít). Patří to ke hře, nebo ne? Upřímně tohle vývojářům moc nezávidím.

No a teď se lidi různě hádají co všechno chtějí od Blizzardu opravovat a přidávat. Někteří dokonce volají po nějaké formě end-game obsahu. Jak píše witek - ať D2R dopadne jakkoliv, dočkají se kritiky.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Kisuvka
Burning Soul
Příspěvky:644
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Kisuvka » 25.02.2021, 12:49 hod.

Pak mi ale jako řešení přijde tu fičuru udělat volitelnou v menu a uspokojíš všechny a je po krámu, ne?

Nebo to nejde?
Lvl 99 challenge No vitality melee challenge
Diablo II od 30.11.2003 8:55, 7500+ h
Unikáty: 100% 8-)
Setovky: 100% 8-)
Runy: 100% 8-)
Slova: 95,2% (-4) 1x Sur, 6x Jah
Celkem: 99,4% (-4)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od ZOMB » 25.02.2021, 21:44 hod.

Kisuvka píše:
25.02.2021, 12:49 hod.
Pak mi ale jako řešení přijde tu fičuru udělat volitelnou v menu a uspokojíš všechny a je po krámu, ne?

Nebo to nejde?
Ono by to šlo, kdyby všichni hráli single player. V multiplayeru tohle jde udělat u některých věcí (plánují to třeba o automatického sbírání goldů) - jde to provést jen pro takové věci, které ovlivňujou jen někoho, a jen nepatrně.
Kdybys třeba mohl volitelně opravit mana burn bug a ve hře by se sešlo víc hráčů, kteří by to měli nastavené různě, měli by hru různě složitou. U některých věcí to ani technicky nejde - třeba u té vylepšené umělé inteligence Mephista, tam potřebuješ, aby všichni měli stejné nastavení.
No a protože plánují ladder, tam obzvlášť potřebuješ, aby všichni hráli stejnou verzi hry, podle stejných pravidel.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Kisuvka
Burning Soul
Příspěvky:644
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od Kisuvka » 25.02.2021, 22:11 hod.

No, takže opět řešení přepínačem pro single je možné a z mého pohledu laika i snadné
Lvl 99 challenge No vitality melee challenge
Diablo II od 30.11.2003 8:55, 7500+ h
Unikáty: 100% 8-)
Setovky: 100% 8-)
Runy: 100% 8-)
Slova: 95,2% (-4) 1x Sur, 6x Jah
Celkem: 99,4% (-4)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od ZOMB » 25.02.2021, 22:38 hod.

Pro single by to mělo být možné, ale nevidím v tom moc smysl - těch bugů je ve hře celkem dost, a kdyby pro každý měli nastavovat přepínač, bylo by to podle mě moc pracné.
Řekl bych, že to dopadne tak, že něco opraví, na něco dají přepínač (sbírání goldů a možná ještě něco) a zbytek nechají být - a to už nechají aby si lidi skrze mody upravili sami.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od damagedeath » 02.03.2021, 11:17 hod.

Ahoj všichni po dlouhé době...

Tak i já D2R sleduji bedlivě a nějak jsem se přiměl nainstalovat si klasiku a zahrát nějakou prasárnu, jak jsem míval ve zvyku kdysi. Včera jsem se díval i na rozhovor s tvůrci D2R a popravdě jsem k tomu skeptický. Osobně se mi tam některé věci nelíbí. Jako vypadá to dobře z komplexního hlediska, ale dokud na to nebudu čumět na vlastním monitoru, tak mě některé věci uvádějí do rozpaků. Točí mne třeba ten spiked shield, na druhé straně unikátní maul zase nevypadá na postavě jako řadové obouruční kladivo. Do rozpaků mne uvádí i sdílená stash...no bylo by toho hodně, ale!!!

Dokázali to, že se asi k D2 zase na nějakou dobu vrátím a už se nemůžu dočkat.

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Diablo 2 Resurrected

Příspěvek od witekcz » 04.03.2021, 22:43 hod.

Slovy profesora Farnswortha: Good news everyone!

Kód: Vybrat vše

https://www.diablofans.cz/d2/diablo-ii-resurrected-bud-podporovat-stare-savy/
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Odpovědět

Zpět na „Diablo 2: Resurrected“