Optimalizace/Stabilita/FPS

Remaster původního Diablo 2 a datadisku Lord of Destruction. Vychází v roce 2021.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Durhil
Quill Rat
Příspěvky:29
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Durhil#2299
Optimalizace/Stabilita/FPS

Příspěvek od Durhil » 14.08.2021, 17:37 hod.

Chtěl bych založit toto téma na debatu o Stabilitě, FPS, zkrátka o tom, jak vám D2 Resurrected běží na vašich PC.
Už jsem to psal v komentářích k open betě, tak znovu ještě sem:
Moje sestava:
Intel Core i7-8700K ( Procesor 6 jádrový, 12 vláken, 3,7GHz (TDP 95W), Turboboost 4,7GHz )
Nvidia GeForce GTX 1080Ti
16GB RAM
M2 SSD disk

A na 4K monitoru ( 3840 x 2160 )

Nastavění ve hře - Very High - 35FPS, Low - 40 FPS

Když jsem na zkoušku zkusil změnit rožlišení, musel jsem dát nejprve režim v okně, protože fullscreen rozlišení změnit nešlo, nevim proč. Nastavil jsem klasické FullHD rozlišení, tak pak jsem to hral v menším okénku při 125FPS. Pokud jsem to okno ručně změnil, automaticky se mi zvětšovalo i rozlišení...

Samozřejmě hru chci hrát ve 4K i kdyby na medium detaily, ale nezdá se mi, že při low detailech z Very High je tam progress pouze + 5FPS.
Asi jediný co mi zbývá, tak doufat, že to do vydání hry vylepší.

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Optimalizace/Stabilita/FPS

Příspěvek od witekcz » 15.08.2021, 22:26 hod.

V betě jsem se potýkal se záškuby při pohybu, a nakonec se mi to povedlo vyřešit. Stačí v Radeon software pro D2R nastavit Radeon Chill a zastropovat to na 60 FPS.

Sestava
i5-6500
16 GB RAM
RX 580
SSD disky
FHD 144 Hz monitor
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Optimalizace/Stabilita/FPS

Příspěvek od Fraxinus » 20.08.2021, 09:26 hod.

Snad jsou tyhle postřehy hlášeny na příslušná místa a do data vydání zapracují na optimalizaci. Zatím je podstatné, že to snad nikomu nekrešuje.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Optimalizace/Stabilita/FPS

Příspěvek od witekcz » 21.08.2021, 09:55 hod.

V mém případě je to problém karty, resp. výrobce. Stejný problém jsem měl i Senua's Story, řešení taktéž stejné. S tímhle vývojáři moc neudělají, byť jsem to hlásil. Museli by natvrdo dát do hry FPS lock a to by zas brečeli jiní.
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

falen
Wraith
Příspěvky:176
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:falen#1289

Re: Optimalizace/Stabilita/FPS

Příspěvek od falen » 29.09.2021, 16:35 hod.

Ahoj,

mám pomalou sestavu, ale D3 mi na tom běhá plynuje na nejmenší detaily (mě to stačí). Ze začátku se mi D3 strašně sekalo pak po nějaké optimalizaci začalo být plynulé. Myslíte si že u D2 bude něco podobného? Půjde někdy nastavit fullscreen, ale menší rozlišení?? Proč to nejde?

Sestava je :

i3 3250
6GB ram
GF GTX 550 Ti
SSD disk

Pomůže mi upgrade např. jen gafiky? Na celý počítač nejsou finance... . Díky

Uživatelský avatar
Lord_Sp
Wraith
Příspěvky:192
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordSp#2207
Bydliště:Slovakia

Re: Optimalizace/Stabilita/FPS

Příspěvek od Lord_Sp » 30.09.2021, 22:02 hod.

falen píše:
29.09.2021, 16:35 hod.
...
Sestava je :

i3 3250
6GB ram
GF GTX 550 Ti
SSD disk

Pomůže mi upgrade např. jen gafiky? Na celý počítač nejsou finance... . Díky
Diablo 3 má daleko menší minimalní požadavky, proto frčí.
Co sa týká D2R, procesor splňuješ (dle oficialných-minimálných),daleko večí problém je 6GB ramky a grafika (predpokládam 1gb VRAM). D2R chce 8gb ram a grafika je udaná 2gb VRAM. V prípade že nové PC je out (a do bazarovaného bych asi osobne zbytečne prachy nestrkal) skus upgrade. Zežeň víc ram (ideálne 16gb), DDR3 sa nové dajú kúpit za pár penez, po bazaroch ich bude asi požehnane a možno nekomu známému ležá len tak nekde v starem nepoužívanem PC. Vyskúšaj a jestli to nepujde aspoň trochu hratelne budeš muset vymenit aj tú 550ti :(

falen
Wraith
Příspěvky:176
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:falen#1289

Re: Optimalizace/Stabilita/FPS

Příspěvek od falen » 02.10.2021, 22:26 hod.

Díky za reakci. Hledal jsem minimální požadavky na D4 a nenašel. Myslíš že když teď koupím grafiku GF1050 2GB a časem pořídím novou desku s DDR4 16GB OP + procesor I5 že pošlape i D4?? Nic jiného nehraju.... . Shaním bazar grafiku (dost blbá doba teďka) a ramky mám slíbené od kámoše tak snad D2 bude šlapat rychleji. Jde mi ale i o D4. Abych na to našetřil. Díky.

Uživatelský avatar
Lord_Sp
Wraith
Příspěvky:192
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordSp#2207
Bydliště:Slovakia

Re: Optimalizace/Stabilita/FPS

Příspěvek od Lord_Sp » 03.10.2021, 19:48 hod.

falen:
Vyskúšaj prvne ty ramky a uvidíš či sa to zlepší. Potom zháňaj až GPU. Ono sa dá do určitej míry suplovat VRAM pres RAM. Otázka je jak moc byl generační skok výkonu medzi gtx 5xx a 6xx :D.
Co sa týká Diablo IV, netrúfam si odhadnút co ten jejich nový engine dokáže, jak moc bude odladený a co to bude robit v multiplayeru. Ale večinú sa to oplatí kupovat v opačnem poradí (to jest CPU a spol a GPU na konec). Je to kvuli temu že dneska si hry zahraješ na 10 rokú starem CPU. U GPU ide vývoj trochu rychlejší.
Kupovat teraz low end grafiku (aj ked vesmes aktuálnú) s tym že snad to pojede, neni najšťastnejší nápad. Dnešné ceny sú ustrelené ( blame krypto ). Než blizz vydá aspoň požadavky na hru (ne to ešte hru) tak sa pár vecí na hw trhu ešte trochu pomení.
Teraz ideálne kúpit neco na čem spokojne budeš hrát Diablo 2 a až našporíš, celé to flákni do zberu a začni na čistém stolu s novým hw. ;)

Uživatelský avatar
Lord_Sp
Wraith
Příspěvky:192
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordSp#2207
Bydliště:Slovakia

Re: Optimalizace/Stabilita/FPS

Příspěvek od Lord_Sp » 28.12.2021, 15:34 hod.

Neco pro milovníky HW a benchmarkú, prípadne osobám které rozmýšlajú nad Diablem ve 4K.

Vega 64
Vega Frontier
Gtx 1080Ti
Rtx 2080Ti

Odpovědět

Zpět na „Diablo 2: Resurrected“