Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Všechno co se týká normální hry.

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno
Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od SkoroPaladin » 18.12.2012, 10:14 hod.

První příspěvek teď obsahuje několik linků.
Repuszův návod (link sem popsal jako "základní informace") obsahuje minimálně jednu chybu v craftování (např. greater blood weapon recept je napsán chybně) - ale v linku označeném jako "craftování" jsou recepty dobře.

Několikrát tu byli zmiňováni Satřešinové, jako velmi těžce skolitelní (až neskolitelní). Určitě nebudu první ani poslední - kdo si u nich vypomáhá takto.
Když pominu obecnou strategii (jako neustále utíkat, udržovat na živu Merce a zabíjet je rozděleně)... než přivolám Stařešiny na bojiště - rozházím po zemi na mapě full lahve (není to kdovíjaká výhra, ale pomáhá to - 16 lahví v opasku často nestačí - a brát je z baťohu je nesmysl když by měl být přecpaný všemožnýmy charmy a ani na to není čas).
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Oblivion
Wraith
Příspěvky:111

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od Oblivion » 18.12.2012, 10:51 hod.

Neviem, či je to spomenuté v základnej stratégii, určite to nie je ani nič neznáme, ale na Hell (niekedy možno aj na NM) sa oplatí rerollovať ich vlastnosti cez Town Portals...pretože s niektorými vlastnosťami (kombináciami vlastností) je to skoro nehrateľné...napr. stačí, aby jeden z nich mal auru ako Might či Fanaticism a už ju majú všetci...Holy Freeze je tiež veľmi nepríjemný, pokiaľ nemáte Teleport...a to už ani nerátam elementálne FE, CE a LE, v horšom prípade rovno nejakú ich kombináciu, pretože tie sú u Ancíkov pekne buggy a v tejto verzii je to obzvlášť deadly.

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od SkoroPaladin » 18.12.2012, 12:18 hod.

JJ, tohle taky dělám - portal když jim vyjdou blbě vlastnosti - a že se to děje často (ačkoliv FE nebo LE mně u nich obvykle moc nevadí, CE mi vadí). Immune na physical nebo extra fast taky některý charaktery potěší.
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od SkoroPaladin » 01.01.2013, 16:28 hod.

Hmm, před nějakým časem sem (se tu) řešila (jemně nakousla) Atma a... konverze předmětů z verze nižší do vyšší a opačně. Zjistil jsem, že pokud jsou předměty v různých verzích totožné - dají se konvertovat z verze vyšší do nižší (jak je to z nižší do vyšší nevím).

Apropo: moje sbírka setů se rozrostla (z Diabla 2 mám všechny, z LOD tak polovinu). Run mám taky víc (do lvl 47 mám všechny, nad jich mám jen pár) a i unikáty se pěkně rozrůstají.

Craftovací efekty blood/caster receptů jsou parádní :-).

A mám dotaz (sice jsem i párkrát pařil verzi vyšší - myslím že 1.11, ale už si to nepamatuju - savy nemám, verze vyšší už taky nevlastním). Grand charm přidávající třebas 20 dmg k max dmg - mi zvedne celkovou vrchni hranici dmg klidně o 130 (a víc). Vyšší verze to mají stejně - pokud ano, jak to vlastně Diablo počítá?
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Oblivion
Wraith
Příspěvky:111

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od Oblivion » 01.01.2013, 20:53 hod.

Vlastnosti +X Minimum/Maximum Damage sú v algoritme počítajúcom physical dmg pripočítavané skôr ako iné bonusy, preto vlastnosť ED% (okrem tej, čo je priamo na zbrani), skilly upravujúce dmg (napr aury) atď. vlastne vylepšia aj tento bonus (min/max dmg).

Uživatelský avatar
Lisanna
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od Lisanna » 18.01.2013, 21:27 hod.

zdravim,
vím že tu na mou otázku bude plno asi nepřízně, ale přesto se zeptám, Diablo 2 LoD, jsem dohrála asi před 4 roky možná déle co já vím jak za kouzelnici, tak assasin i amazon. Tak nyní jedeme s přítelem na propojených pc a společně se řítíme opět do finale, jsme již ve IV světě během 3 dnů - resp. večery. Proto chci si trochu vyhrát s jinými blbůstkami a to je editor postav, inventáře a podobně. už druhým dnem bezúspěšně se snažím rozchodit Atmu V. Kde postupuji dle návodu i jsem koukala na youtub na jak na to s atmou, ale nic. prostě mi to nejde rozeběhnout. zapnu jí otevřu postavu která je existující v Diablu II LoD, chci tam nacpat celkový set (př zbroj, helmu, zbraň, amulet) vše uložím. Poté zapnu hru kde se mi vše načte mám tam v menu výběru i tu postavu s kterou jsem pracovala, zvolím ji, načte se, a ejhle... v inventáři není to co jsem tam očekávala... ale vše to předchozí - původní. jakoby jsem s tím nic nedělala. Nechápu. Nejsem nějaký expert na pc, tak je s jistotou možné že dělám kdesi chybu...ale kde? Nechci rozhořčit hráče kteří hrajou fér-play, zkrátka mě Diablo baví ale chci nějaké oživení pro samu sebe :) díky moc za rady... Assasin Lisanna

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od SkoroPaladin » 18.01.2013, 22:09 hod.

Už sem se setkal s tím, že jsem přetáhl v Atmě item z postavy na postavu - a on potom ve hře "zmizel". Stalo se mi to u postav, který sem si nevypiplal já... ale stáhnul je (a pokoušel se přetáhnout itemy na vlastní postavy). Teď už to nemám zapotřebí (páč sem už všechno našel sám - ale chápu Tě a nevidím na tom nic špatnýho). Pokud je toto tvůj problém - zkus je mezi postavami vyměnit online - prostě postavu která má na sobě set nahrej do složky save Diabla a pomocí založené hry třebas u přítele to vyměňte (to by mělo fungovat). Čím je to způsobený netuším.
Už sem se setkal s předměty, který někdo vyráběl pomocí nějakýho editoru (ty dělají hodně neplechu). Dál jsou hodně nebezpečný runový slova a věci co zmrazí potvory (můžou v podstatě zničit charakter - pokud je předáváš v Atmě z postavy na postavu).

Pokud máš verzi 1.07 LOD - pokud chceš, tak Ti nějaký sety kydnu třebas na ulož.to (co se týče jednotlivých zelených předmětů - mám jich většinu).

Ačkoliv je Atma poměrně bezpečná - doporučuju neustále zálohovat (to jen tak na okraj ;-)).
Naposledy upravil(a) SkoroPaladin dne 18.01.2013, 22:43 hod., celkem upraveno 1 x.
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od raisen » 18.01.2013, 22:26 hod.

Lisanna: A jakou máš verzi hry (asi teda 1.07..?) a odkud jsou ty předměty, které chceš postavě dát? Může být problém v tom, že máš nižší verzi hry, než ze které byly ty předměty. Tuším, že ty předměty pak nejdou použít.
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od SkoroPaladin » 18.01.2013, 22:39 hod.

Konvertovat se itemy dají/můžou - pokud jsou úplně stejné (nedočkaly se žádných změň v updatech). Mezi 1.07 a 1.09 se jich dá konvertovat poměrně hodně (nad verzi 1.09 je to minimum předmětů).
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Lisanna
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od Lisanna » 19.01.2013, 09:31 hod.

mám verzi 1.07 LoD, je problém v tom že jsem sammozřejmě před těmi X lety ty sety a jiný věci také měla u postav ale za tu dobu proběhla změna místa bydliště ale co víc i počítače a tzv. začátek na novo, takže jak říkám před 4 dny jsem znova nainstalovala Diablo a začala s Assasinkou a přítel Paladinem, přemýšlím ještě zkoušku s Druidem. ale zkrátka předměty u žádných postav momentálně nemám kde vzít. A co je zajímavé, nevím co dělám špatně ale př. stáhnu nějakou vytvořenou postavu na netu vložím jí do složky "save" a musí se s tím ještě něco více dělat? protože zapnu poté Diablo a ta postava (vložená) se mi nezobrazí... (jinak máš samozřejmě pravdu s tím zálohováním..) již jsem zkazila takto jednu postavu :D byla sice jenom na 8 úrovni ale změna v editoru itemu jí proběhla v tom, že se z ní stala postava začínající bez splněných úkolů, bez předmětů jen se dvěma svitky a ještě na první úrovni. Ale tak jsem právě proto experimentovala na ní v případném poničení postavy...

Jinak pokud by to šlo tak bych byla vděčná za odkaz na tom uloz.to :)

Uživatelský avatar
Lisanna
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od Lisanna » 19.01.2013, 09:33 hod.

a tady http://www.uloz.to/xhEro6A/atma-v-rar jsem stahovala tu Atmu. jen pro dodatek...

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od raisen » 19.01.2013, 09:37 hod.

K těm postavám.. měly by jít naprosto normálně. Nejsou třeba na vyšší verzi hry? Tady jsou nějaké postavy. Sice většina je na vyšší verzi, než je 1.07, ale jsou tam i některé z této verze. Jenom je musíš, nevím proč, stáhnout všechny naráz třeba od paladina a pak vybrat tu z 1.07.
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Lisanna
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od Lisanna » 19.01.2013, 09:57 hod.

stáhnout všechny jako myslíš třeba že tam je třeba 9 postav od amazonky tak stáhnu celou řadu těch amazonek? a to je mám vložit do složky "save" a pak už by to mělo jít? nebo jak?

Uživatelský avatar
Lisanna
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od Lisanna » 19.01.2013, 10:05 hod.

tak když jsem stáhla nějaké ty postavy tak jdou jen ty 1.07 verze, vyšší 1.11 nejdou ale to je pochopitelné... tak uvidím co se dá dělat dál. dnes nevím jestli se přes den k tomu nějak dostanu, spíše až večer... díky zatim.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od raisen » 19.01.2013, 10:06 hod.

Stáhnout všechny amazonky, paladiny, podle verze vybrat ty z 1.07, dát je do save složky a mělo by to jít :) A můžeš je i otevřít v té Atmě a použít ty předměty z nich.
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od SkoroPaladin » 19.01.2013, 10:37 hod.

Jak říká/píše Raisen - určitě jsi si do složky save dala postavy z verze vyšší. Na stránce jež postla Raisen jsou do 1.07 2 Amazonky, 2 Paladini, 2 Druidi a jeden Nekro (moc toho nemají, ale určitě pomůžou).
Dál doporučuju zkusit i postavy z 1.08 a 1.09 a vzít si nějaký itemy i znich (ale postav z 1.08 nebo 1.09 taky není moc k mání), chce to nějakej čas a experimentování.
Jak na to: Vytvoříš si novou složku (kam budeš itemy z postav 1.08/1.09 "exportovat"). Když najedeš na stáhnutou postavu - u každýho itemu je (right klik ;-)) možnost export. Ze složky (kam se ti budou exportovat itemy) pak itemy otevřeš (file - load.d2i). U zobrazenýho itemu změníš verzi na 1.07... a buďto to pude, nebo ne.

Dál doporučuju checknout první stránku/první příspěvek tohohle topicu. Obsahuje hodně odkazů/rozumů o 1.07 LOD (která je dosti specifická - v některých věcech funguje 1.07 jinak než verze pozdější). Suma sum se dá říct že je tuhá, ne-li nejtužší v mnoha ohledech.

Nejlepší/nejsilnější itemy se dají získat craftováním (ale je to vabank a mnoho receptů vyžaduje velmi těžko splašitelný runy/itemy). Ovšem když se povede uklohnit dobrej item - life steal hodnota 30% nebo plus 3 k nějaké větvi skillů, či navýšení dmg zbraně o 200% je možná. Krom toho do craft itemů lze vkládat runy/šutry/jewely (tuším že hodnota děr v craftu je fixní - 3 sloty).
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od SkoroPaladin » 22.12.2013, 12:13 hod.

Dnes mě tato verze opět vyškolila - našel jsem Great Hauberk. Ve verzi 1.07 je to pro craftování hodně dobrý brnění. Nedá se koupit a craft nedokáže vyrobit jen regenertion a titan affix => obrovskej potenciál.
Greater Hauberk + Jewel + Io Rune + Perfect Emerald -> Greater Safety Body. http://www.angelfire.com/games5/orderof ... 107-2.html

Takže sem celej natěšenej recept zkusil a.... nic :-).

Naštěstí jsem z jinýho zdroje vyčet - že ten hauberk musí být magickej, naneštěstí ho mám nemagickej :-)
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od Dark_Deamon » 22.12.2013, 12:39 hod.

Dycky musí být item magic ;)

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od SkoroPaladin » 22.12.2013, 13:18 hod.

No, je fakt že sem měl od Diabla necelé rok pauzu, ale (nevim jak je to v ostatních verzích) - v 1.07 lze craftovat i itemy nemagické/bílé - alespoň zbraně na 100%.
A nejen bílé, ale i zlaté a unikátní (setovky jsem ještě nezkoušel, ale předpokládám že i ty). Nejsem si jist, jestli to funguje jen u zbraní.
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Verze 1.07 (tipy triky postřehy)

Příspěvek od Dark_Deamon » 22.12.2013, 13:34 hod.

Mrkni sem. Třeba ti to krapet pomůže :)

Odpovědět

Zpět na „Obecně“