Rady pro "nováčka"

Všechno co se týká normální hry.

Moderátor:Dark_Deamon

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 10.07.2021, 09:58 hod.

Ahoj,
ve světle předobjednávky D2 Resuerection jsem se odhodlal zahrát si D2 na b.netu. D2 hraju od té doby co vyšlo ale neměl jsem v té době internet tak jsem hrál jen single play. Online jsem hrál jen D3 a to je dost jiný oproti D2.
Měl by někdo pár rad jak začít s b.netem? Přijde mi to o dost těžší než singl, to může bejt i patchem a hlavní problém je místo a ztráta peněz při smrti, přišel jsem už o strašně moc třeba jen lagama, asi jsou horší servery protože např zpoždění je znatelný a monstra nejsou vždy tam kde jsou vidět.
Moc díky za každou reakci.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Fraxinus » 12.07.2021, 08:30 hod.

Čau. S lagama ti nikdo nepomůže, na ty se umírá často, stabilita servrů je obecně v online hraní problém. Ale ty nehraješ hardcore, a proto budou pro tebe lagy spíše nepříjemností než hrozbou. S lagy si nějak musíš poradit sám:

Zkus zkontrolovat své připojení na https://rychlost.cz/
Jakou máš latenci. A před hraním zkus povypínat programy, které jsou permanentně online. I ty by mohly být zdrojem lagů.

Dále se nevrhej do bojů s monstry bezhlavě. Měj dost životů na to, že i když tě chytne lag, tak abys nějakou tu šarvátku byl schopen tu sekundu ustát, a po odeznění lagu mazej od nich pryč (strategicky se stáhni vzad, nebo TP, nebo když to bude megalag, tak safe and exit - i když bys byl ve hře sám, zůstane pro tebe otevřena ještě asi minutu, takže se tam můžeš pak znovu připojit a pokračovat dál).

Víc ti asi neporadím. Hodně štěstí.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 12.07.2021, 09:11 hod.

Jde spíš o odezvu než vyloženě lagy. Když klikám potku tak je znát prodleva atd a některý skupinky monster jsou fakt vražedný a životy mizej hrozně rychle, parkrát jsem umřel i na to že jsem utíkal z místnosti a viděl se už dávno venku, ale umřel jsem vně, ale tak na to si zvyknu a Remaster to snad napraví.
Co je ale problém je neskutečně malá truhla, je legální možnost jak si udělat např sklad, kam bych dával třeba runy atd? Padnou mi např "super" věci na jinou postavu nebo setovky atd a musím to prodat protože truhla je plná run, fialových potek a věcí na socket. Existuje komunita kde se dá pokecat nebo někam společně zajít nebo D2 už není co bývalo?

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Fraxinus » 12.07.2021, 09:25 hod.

Odezva a lagy jsou pro tento případ jedno a totéž. Situace se po jednom patchi navíc prý výrazně zhoršila. V remasteru to snad bude lepší, musí, jinak si Blizzard pod sebou uřízne větev.

Truhlu v D2 nelze na battle.netu rozšířit. Jediná možnost je mít postavy, tzv. mule.
To jsou obvykle postavy na levlu 1, které si ponecháš ve hře teď nevím, zda na hodinu nebo dvě, aby zmizel ten nápis "Expires in X days"; nebo vysloužilé postavy, s nimiž už nehraješ.

A když nalezneš nějaké věci, tak jak jsem zmiňoval výše: když je konkrétní hra zapnutá dostatečně dlouho, setrvá i minutu poté, kdy z ní odejdou všichni hráči.

A tak před save and exitem si v Rogue encampment vyházej na zem věci k uskladnění, pak tam přijď s mulou a posbírej to, ale je zde riziko, že se něco pokazí a do hry se s mulou nedostaneš; třeba že už nehraješ na normal, ale jsi na hell a mula tam už nesmí; anebo že budeš v menu battle.netu klikat moc rychle a dostaneš za to na 14 dní ban. Anebo požádej kamaráda, ať ti podrží hru a přesouvej si předměty na muly za jeho přítomnosti ve hře. Anebo muluj přes veřejné hry, ale tam je vysoké riziko krádeže.

Komunita stále je, ale trend je přesun na facebook či na skype. Anebo prohledej chaty na battle.netu, zda tam bude někdo ochotný se s tebou bavit. Jestli chceš kontakt zde na tomto foru, tak jednou za rok zorganizuje Dark_Daemon magic find turnaj. Když se zúčastníš, najdeš si kamarády i tady (ti lidi většinou jindy nehrajou, přeci jen jsou to převážně už třicátníci a někteří už čtyřicátníci - ale bacha, my jsme staří harcovníci a hrajeme jedině Hardcore >:D ). Anebo třeba během roku někdo zorganizuje něco dovednostního, něco jsem dělal např. i já. Viz sekce Obecné -> Turnaje.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 12.07.2021, 09:55 hod.

Nechápu proč ta truhla takhle je a proč nejde např rozšířit za goldy jak v D3. To mi přijde že mohl patch řešit a snad to zas v remasteru vyřeší.
Víc postav hrát na jednou to asi nejde co?
Zlatej singl tam jsem měl editor ve kterém jsem si to ulozil a bylo, za ty roky tam mám sbírku jak hovado ;)
Já už jsem taky fotr od dvou dětí s hypotékou na baráku, ale občas je troíchu času a nostalgie si to D2 zahrát.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Fraxinus » 12.07.2021, 10:16 hod.

Víc postav naráz jde, ale musel bys mít tu hru koupenou aspoň nadvakrát.

Ta truhla takhle je, protože je to už 20 let stará hra a tehdy se uvažovalo jinak. A proto to také nejde udělat jako v D3. S remasterem se to snad změní.

Fotr ještě nejsem, ale ostatní tady co znám osobně, už děti mají taky. Tak až bude MF turnaj, většinou začíná na vánoce, tak se přihlaš. ;)
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 12.07.2021, 10:42 hod.

Tak stejně i před 20 lety si truhlu zaplnil jen runama, jediný co mě napadá že chtěli aby byl čilej obchod.
Nadvakrát asi není problém, to stojí už ho*no dneska. A to bych pak mohl z jednoho PC?
Ještě se zeptám je nějakej startovací build? Jedu Smithera ale stejně spíš používám Zeal protože je lepší na běžný monstra a dává to v současné chvíli o dost větší dmg i když tam mám jen bod a smithem jedu jen GB nebo solo větší bosse atd. Stačilo by to jen resetnout např a stejně nemám nějakej hotovej build nebo věci co by přidávali nějakej skill.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Fraxinus » 12.07.2021, 10:50 hod.

Tady někde bude téma, kde se to řeší, tak pohledej. Je to myslím použití emulátoru starší verze windows. Díky tomu poběží vlastně dva operační systémy na jednom PC, a díky tomu tedy bude simulováno použití dvou počítačů.

Startovací build může být jakýkoliv. ;) Ale nejlepší jsou asi ty, které lze pohodlně dohrát i bez nějaké dobré výbavy, třeba sorceress s Blizzardem nebo Nekromancer s kostrami a Corpse Explosion. S paladinem to není až taková jízda, ale radši bych volil ten zeal. Smite je dost účelový skill, kterým vlastně paralyzuješ nepřítele, a na jeho účinné použití bys potřeboval mít Crushing Blow na výbavě.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 12.07.2021, 11:20 hod.

Zas už mám lvl 40 tak to nechám na palachovi, jen teda pojedu ten Zeal, nebo je něco lepšího?
Nekra bych chtěl zkusit taky ale to si nechám na Remaster, snad bude brzo k testování.

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 20.07.2021, 07:30 hod.

Je nějaká poučka jakej mít level na určitý obtížnosti atd? Mám trochu problém že jsem přišel na lvl 54 do V aktu na NM a nemám soro nic co by na NM padlo, mám vše z první obtížnosti až třeba na 2 věci. Resisty celkem v pohodě, ale třeba AR mám 2,2k a to dává třeba 60-70% na zásah což mi nepřijde moc. je něco co se dá chodit a dropovat nebo mám ukončit a jít na Hell?

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Slw » 21.07.2021, 08:22 hod.

zealot jako start build na bn? tady je každá rada drahá.... než ti něco na nm nadropuje, tak budeš jako otec Fura. estli eště funguje obchd na pgemy, tak bych něco nakoupil... nevím co máš za výbavu ale zealot je háklivý jak sviňa (cbf/cb/crit/ow/ias/itd nebo -%def/blok/leech). pokud už si na nm a5 tak bych točil kluky kolem 1wp, třebas něco pustí + boost exp. na hell imho až na 75lvlu
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Fraxinus » 22.07.2021, 08:54 hod.

Slw: A proč ne, že? Pokud on hraje sám, tak je řešením prostě párkrát jít vyčistit 5. akt NM, než půjde na hell. A pokud si troufne do veřejných her, něco naexpí i tam.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Smashulin
Fallen Shaman
Příspěvky:81
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Smashulin » 22.07.2021, 10:01 hod.

Nodi píše:
12.07.2021, 11:20 hod.
Zas už mám lvl 40 tak to nechám na palachovi, jen teda pojedu ten Zeal, nebo je něco lepšího?
Nekra bych chtěl zkusit taky ale to si nechám na Remaster, snad bude brzo k testování.
Ale u toho remasteru je třeba si uvědomit, že to nerozjedeš na starších HW a SW (windows 7 třeba). Moc nechápu, proč je ten remaster tak náročný na požadavky, když ta grafika, ačkoli vypadá dobře, není tak SUPER EXTRA MEGA, jako jiné nové hry se stejnými požadavky.

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Slw » 22.07.2021, 12:26 hod.

2 Frax: áha, kolega jede SC - to může dělat co chce :green: šak sem psal že bych točil kluky kolem 1wp a5. jinak baal runy samo doporučuju (estli se na nm dělají)
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 22.07.2021, 20:04 hod.

Smashulin píše:
22.07.2021, 10:01 hod.
Nodi píše:
12.07.2021, 11:20 hod.
Zas už mám lvl 40 tak to nechám na palachovi, jen teda pojedu ten Zeal, nebo je něco lepšího?
Nekra bych chtěl zkusit taky ale to si nechám na Remaster, snad bude brzo k testování.
Ale u toho remasteru je třeba si uvědomit, že to nerozjedeš na starších HW a SW (windows 7 třeba). Moc nechápu, proč je ten remaster tak náročný na požadavky, když ta grafika, ačkoli vypadá dobře, není tak SUPER EXTRA MEGA, jako jiné nové hry se stejnými požadavky.
Tak s tím problém nemám, hruju na Ultra většinu nových her. Náročné to je kvůli tomu že to běží na novém enginu, monstra se budou chovat jinak a prostě to mnohem víc počítá atd.

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 22.07.2021, 20:09 hod.

Slw: Já si to jedu na pohodu z nostalgie, někdy mám přes den čas a pak zas tejden ne atd. To bych pak někoho hledal furt a nezahrál si. Jen jsem si myslel že než dojdu NM (nikde nechvátám a lokace čistim komplet) tak budu mít výbavu za NM, ale většinu mám furt z nármálu což třeba štít má obranu 20 a na NM 130 a pak se to samozřejmě projeví a že mi padne charm pro level třeba 9 s 3 DEX je dost výsměch. Přijde mi to nevyrovnaný, někdy nepotřebuju potku půl hodiny a pak narazim na pack co mě buď smázne páč jsem uchlácholenej nesmrtelností nebo vymlátim potek až běda.

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Slw » 22.07.2021, 21:22 hod.

Nodi píše:
22.07.2021, 20:09 hod.
Jen jsem si myslel že než dojdu NM (nikde nechvátám a lokace čistim komplet) tak budu mít výbavu za NM
grind vládne skoro každé hře...
Nodi píše:
22.07.2021, 20:09 hod.
že mi padne charm pro level třeba 9 s 3 DEX je dost výsměch. Přijde mi to nevyrovnaný
jj, naše milované D2 :green: ale můžeš přes pgemy v kostce zkusit štěstí ;)
Nodi píše:
22.07.2021, 20:09 hod.
někdy nepotřebuju potku půl hodiny a pak narazim na pack co mě buď smázne páč jsem uchlácholenej nesmrtelností nebo vymlátim potek až běda.
to je klasika ;) nejčastější ripy sou: já su přece nesmrtelné/vždyť vstávám jen za 2 hod do práce/a eště jednu flašu vína přeci zvládnu, ni? :green:
ale to už sem trochu odbočil :D GL a ať se daří :wave:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Zax » 27.07.2021, 19:09 hod.

Nodi píše:
12.07.2021, 09:55 hod.
Nechápu proč ta truhla takhle je a proč nejde např rozšířit za goldy jak v D3. To mi přijde že mohl patch řešit a snad to zas v remasteru vyřeší.
Víc postav hrát na jednou to asi nejde co?
Zlatej singl tam jsem měl editor ve kterém jsem si to ulozil a bylo, za ty roky tam mám sbírku jak hovado ;)
Já už jsem taky fotr od dvou dětí s hypotékou na baráku, ale občas je troíchu času a nostalgie si to D2 zahrát.
Diablo Ressurected postavy budou mít jeden osobní panel a 3 sdílené, a truhla je také větší.

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 28.07.2021, 08:50 hod.

jj, naše milované D2 :green: ale můžeš přes pgemy v kostce zkusit štěstí ;)

To jdou nějak ty charmy kombinovat?

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 28.07.2021, 08:55 hod.

https://ctrlv.cz/PpN1
Teď mám další problém a to že v 5. aktu na NM nemůžu sundat ty 3 vocasy na areatu, beru jim strašně málo. Narvu si inv potkama, ale prostě docházej a sundám třeba jednoho a jsem suchej a jak odportim tak jsou zas full, dokážete mi říct co mám tak špatně? Nepřijde mi že by ta postava měla bejt slabá, ani nemusim ty potky klikat úplně zběsile, ale mlátim to strašně pomalu.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“