Rady pro "nováčka"

Všechno co se týká normální hry.

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world
Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Slw » 28.07.2021, 09:05 hod.

Nodi píše:
28.07.2021, 08:50 hod.
To jdou nějak ty charmy kombinovat?
http://suewebik.net/d2/BasicHCube.html 3perf gemy + 1 magická věc (našem případě charm) a dáš transmute

máš docela malý lvl a i to dmg je slabší. já říkal, že zealot je náchylný na vybavení. potřebuješ zbraň s vlastnostmi cb (crushing blow), critical dmg, ow (open wounds), +ias (attack speed) apod.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 28.07.2021, 09:16 hod.

Tak nenapadlo mě že budu takhle výbavu řešit už na NM. Malý level, vždyť všechno procházím fakt poctivě a nikde nechvátám, kolik bych měl teda mít na konci NM a hlavně co teda chdit, runy na Diabla? Nebo něco v 5. aktu?

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Fraxinus » 28.07.2021, 09:17 hod.

Jak říká Slw. Navíc, abys nevyschnul, vyházej si tam léčivé lahvičky na zem (třeba 30), abys měl, když dojdou.

Nalevluj v 5. aktu. Chodit do jiných aktů nemá už smysl, protože kvůli rozdílům levlu monster a tvého to tam nebude expit. Na hell bude nejlepší mít aspoň level 70.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 28.07.2021, 09:27 hod.

A je jedno kde teda levlit, myslím v 5. aktu.
Level 70 je docela mazec už teda. Mě třeba přijde že skeleton necro by tohle nemohl dát taky ani náhodou, tomu ty skeletoni musej strašně popadat. Abych dodělal Hell tak to už musí bejt skoro hotová postava ne?

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Fraxinus » 28.07.2021, 09:59 hod.

Řekl bych, že asi kdekoliv. Ale nejvíc monster se ti vygeneruje v paláci Nihlathaka. A nejvíce expů dárné jich je v ledových jeskyních, ale tam to mohou být tuhé bitvy. Ale neboj, Level 70 v 5. aktu naroste relativně rychle.

Na hell musíš být nejprve připraven. Tam budeš dostávat šílené perdy, klidně i za 200 od obyčejného monstra. Mnohokrát se mi stalo, že většina výbavy z NM mi zůstala po celý hell.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 05.08.2021, 09:41 hod.

Jak řešíte např prachy? V D3 jsou dost přebytek a tady musím říct že mám problém, hlavně smrt stojí strašně jak to bere i z truhly, dřív to bralo jen část toho co má člověk u sebe. Někdy když padnu v blbém místě a vracím se pro mrtvolu tak umřu ještě třeba i jednou. Vím že se dát vypnout zapnout, ale pak se mi třeba healy nevejdou do invu a přijdu o ně. Je třeba řešení vyházet prachy z truhly a dát je tam jen před koncem? Mám skoro půlku věcí na sobě z Gamblu protože mi to prostě nepadá nebo padnou věci pro level 15 to je fakt hrůza.

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Slw » 05.08.2021, 12:09 hod.

prachy snad neřeší nikdo :shock: věšina lidí co sem chodí hraje HC, takže nějaký úbytek goldů při smrti nikoho netrápí. ono ti to prostě padat nebude, nemáš na startera dobře zvolený char. nebo jak už sem psal - choď do her kde se dají směnit perfekt gemy za itemy (jesti se takhle na BN ještě obchoduje....)
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 05.08.2021, 19:27 hod.

BN je mrtvej, pokud někdo něco hraje tak project diablo. Doufám že jak vyjde remaster tak budou lidi na hraní. A co hrát za startera? Mě na NM už nedělá problém skoro nic, ale hell je hroznej rozdíl. Přijde mi divný že na lvl 70 nepadne nic co by bylo lvl 50+. Chtěl jsem si to jen oživit než bude Remaster, ale jsem prostě zvyklej dělat věci efektivně tak nevím jak postupovat aby to dávalo smysl a kde se co dropuje. Za těch 20 let mám prostě databazi itemů ze single playe a postavy na 99 s full výbavou, tak už si moc nepamatuju jaké to je jet od nuly.

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Slw » 06.08.2021, 08:11 hod.

každý má startovací mf char jiný-dle preferencí charů. píšu své preference: 1) assa trapka 2) wind druid 3) hammrouš dále by se tam asi vlezla i fball/forb sosa, či čistá blizznička. prostě caster jako takový, nikoliv meelečko
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 06.08.2021, 14:46 hod.

Takže jde říct že vždycky jsou lepší casteři protože tam stačí mít level bez výbavy v uvozovkách a už to ti dává velkou výhodu oproti meele kde se do dmg počítá i zbraň a musíš bejt odolnější protože si v centru dění. Druida bych si asi rád zkusil, to se ze začátku jede na blízko a jako vyvolávač a v NM to třeba překlopíš až na castera kvůli maně je to tak.? Ono taky těžko říct jak to bude s dropem atd v Remasteru. Jak třeba dlouho trvá než člověk vlastní silou udělá konečnej build v četně výbavy, to může bejt klidně rok hraní ne?

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Slw » 06.08.2021, 17:24 hod.

Nodi píše:
06.08.2021, 14:46 hod.
Takže jde říct že vždycky jsou lepší casteři protože tam stačí mít level bez výbavy v uvozovkách a už to ti dává velkou výhodu oproti meele kde se do dmg počítá i zbraň a musíš bejt odolnější protože si v centru dění.
ano
Nodi píše:
06.08.2021, 14:46 hod.
Druida bych si asi rád zkusil, to se ze začátku jede na blízko a jako vyvolávač a v NM to třeba překlopíš až na castera kvůli maně je to tak.?
dá se to tak udělat. ale já jedu jako caster od začátku. základ je na NM v prvním actu poskládat spirit do meče a Insight do polearmy co strčíš mercovi a pak si na NM král a jen grindíš a hledáš.
Nodi píše:
06.08.2021, 14:46 hod.
Jak třeba dlouho trvá než člověk vlastní silou udělá konečnej build v četně výbavy, to může bejt klidně rok hraní ne?
ani ne. závisí kolik času denně tomu dáš
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 06.08.2021, 19:01 hod.

Tak to je vidět že prostě ten postup nemám najetej a znám jen ty koncový buildy, třeba ty dvě slova můžu v pohodě dát, jen jsem nevěděl že jsou takhle low a dobrý věci. Co by se dalo složit z tohohle:
https://ctrlv.cz/IGSf
Ať už pro mě nebo pro merce, asi docela tápám. Mám to lepší, ale na hell hlavně ty resisty jsou pain, tam fakt nevím kde co sehnat aby se to zlepšilo a dmg furt nic moc ale alespoň už trefuju a defence taky slušná si myslím.
https://ctrlv.cz/eu5I

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 07.08.2021, 10:17 hod.

Je třeba dobrý když se farmí tak mít např Rhyme jako rune word nebo jet prostě sice třeba NM, ale držet větší šanci na Magic find a goldy nebo jak to funguje?

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 07.08.2021, 10:25 hod.

Další věc jak využít odměny z Questů tzn Socked, Imbue a Personalizaci, má cenu to nějak šetřit, např Personalizaci vůbec nerozumim, dává něco navíc nebo jen přidá jméno? Jak s tím manipulovat. Nebo je někde návod rady jak postupně postupovat atd?

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Fraxinus » 07.08.2021, 11:23 hod.

Když se farmí, tak zjednodušeně, čím víc MF, tím víc nálezů. Ale nesmí to být na úkor rychlosti zabíjení potvor, protože nízkou rychlostí zabíjení potvor pak ztratíš efektivitu z časového hlediska.

Odměny můžeš šetřit jak chceš. Imbue je skvělý na použít na čelenky, protože je tam velká šance na dobré vlastnosti, jaké nenajdeš kolikrát ani na unikátech nebo setech. Socket si šetři na nějakou end-game výbavičku, která dírku nemá, a pak tam dáš to, co postrádáš. Personalizace ti jen přejmenuje předmět podle tvé postavy. Je to jen dekorace, tudíž k ničemu.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Zax
Fallen Shaman
Příspěvky:65

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Zax » 13.08.2021, 05:27 hod.

Nodi píše:
12.07.2021, 09:11 hod.
Existuje komunita kde se dá pokecat nebo někam společně zajít nebo D2 už není co bývalo?
Umíš anglicky a máš discord? Jestli jo tak máme dobrou komunitu co se rozrůstá, primárně založena pro diablo 2 ressurected a obchod místo jsp, ale hodně z nás hraje i normální D2. U nás ti určitě někdo pomůže přehodit předměty, dělá se to tak že někoho požádá on počká ve hře s tvejma věcma a ty si napojíš mulu na předměty.

U nás ti taky spousta lidí rado poradí

https://discord.gg/vMkPaJp548

Nodi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od Nodi » 25.10.2021, 15:52 hod.

Je nějaký systém rada jak farmit soketovatelné itemy?

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od ZOMB » 25.10.2021, 18:04 hod.

Co se týká socketovatelných předmětů, tak záleží na typu.
Obecně dobrou lokací je Cow level - ale nepadá tam úplně všechno.
Všechno padá v alvl 85 lokacích.
Nastavit co nejvyšší /players (pokud se hraje singleplayer) a zabíjet všechno.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
siky8
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Rady pro "nováčka"

Příspěvek od siky8 » 30.10.2021, 15:54 hod.

Ahoj, ako píše ZOMB tak kravák. Plus celý MF dať preč

Odpovědět

Zpět na „Obecně“