Pomoc barbarovi

Návody.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Syed Ali
Quill Rat
Příspěvky:15
Pomoc barbarovi

Příspěvek od Syed Ali » 12.12.2011, 19:02 hod.

Zdravím,
diablo jsem začal znovu hrát po dlouhé době za barbara. Prošel sem dvě obtížnosti celkem s přehledem a chtěl bych hru dohrát i na Hell. Právě začínám. Jenže nemam tolik zkušeností jak se na takové úrovni hraje, hra mi připadá dost obtížná a to jsem sotva vyšel za brány Tábora tuláků. Mám nainstalovaný nejnovější patch, tušim 1.13c, a po prvním úkolu si budu moct restartovat všechny skilly a body. Momentálně jsem na 65 úrovni, mam k dispozici 452 bodů a 72 skillových bodů. Chtěl bych poradit, jak nejlépe si tyto body rozložit, kolik kam apod. Byl jsem zvyklý chodit se zbraní (většinou meč, teď mám palcát) a štítem a zabíjet nestvůry naostro a do toho používat kouzlo válečný řev, odolnosti mít na 75% pomocí Přirozené odolnosti. Nicméně se obávám, že tato taktika bude pro obtížnost Hell nedostačující. Abych to shrnul, tak bych prostě potřeboval radu, jak nejlépe rozložit body a skilly a jakou taktiku mi u barbara doporučujete. Vím, že většina barbarů nenosí štít ale 2 zbraně. Je to lepší než zbraň+štít? Kdybych měl 2 zbraně, můžu mít např meč+palcát nebo to musí být vždy dvě stejné zbraně? Pokud ano tak aby byly maximálně účinné, tak je dobré mít body na Mistrotvství meče i na Mistrovství palcátu, nebo stačí na jednom? A co když po čase najdu např. ještě lepší sekyry ale už na Mistrovství sekery nebudu mít žádné body? A ještě jedna otázka na závěr, jak mám zabít monstrum které je imunne to Physical, (tušim normální boj) když barbar přímo bojuje? Vím, že je to hodně obsáhlé tyto moje dotazy a těžko radit na dálku, ale pokud by mi byl někdo ochotný radit jak moji postavu zdokonalit a zdokonalovat, byl bych velice rád. Diablo už sem dřív hrával ale v této fázi a na této úrovni jsem opravdu začátečník...díky Ondra

iNstinkt
Fallen Shaman
Příspěvky:57
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:iNstinkt#2229

Re: Pomoc barbarovi

Příspěvek od iNstinkt » 12.12.2011, 19:32 hod.

tak buildy na Barbara mas tady http://diablo2lod.diablo3.cz/buildy.html je tam vsechno o tom buildu co nosit atd.
Fergys#2600 - Demon Hunter - 13LVL - 115,48 DPS - 51,25 DPS NOW! - PvP Build - PvE Build

Uživatelský avatar
Slayer
Wraith
Příspěvky:183

Re: Pomoc barbarovi

Příspěvek od Slayer » 12.12.2011, 20:49 hod.

Nazdar Ondro,

pokusím se ti odpovědět na tvoje dotazy...
Na to že jsi na 65. úrovni máš nějaký divný počet statů, ale to nechme stranou.
Na to jak body rozložit jsou různé názory ale tady u barbara to neni až taková věda. Zkusím ti to trochu zobecnit.

STATY

Stregth - většina hráčů dává akorát na nošení věcí, někdo ještě méně, a sílu nahání na předmětech a charmech.

Dexterity - Vhodná pro throwery nebo když chceš mít štít. Taky se hodí pokud chceš nahnat nějaký attack rating, ale moc tě to nevytrhne. Někdy je jí potřeba taky na nošení věcí.

Vitalita - zde je dobré mít co nejvíc bodů.

Energy - zde je dobré mít co nejmíň bodů - nic

SKILLY

Zde si musíš ujasnit jakého barbara chceš hrát. Jde hrát několika způsoby, mezi ty běžné se řadí - concentration barb, berserk barb, frenzy barb, whirlwind barb a thrower. O tom jak konkrétně, se dá dočíst v linku od iNsinkta - podle toho si pak vybereš hlavní útok popřípadě synergie.

Obecně zase platí že barbar by měl umět některé pokřiky - battle orders, shout, 1 bod se hodí i do battle command. Battle orders je moc dobrý skill dal bych do něj 20.
Někdy se hodí i taunt a battle cry, ale mě v nich stačí po jednom bodě. Pokud se ti líbí skill war cry tak pak by bylo dobré orientovat barbara trochu jiným směrem a dávat především do war cry jeho sinergií a battle orders.

Co se týče pasivních dovedností tak neni na škodu dát do iron skinu a natural resistance. Hodí se i increased stamina a speed.
To kolik sem dáš je čistě na tobě. Já si zde většinou vystačím jen s jedním bodem. Pokud chceš zlepšovat defense upřednostňoval bych shout, je lepší a podpoří i battle orders. Do natural resistance můžeš dát klidně i 3 - 5+ je to na tobě.

Pak se dostáváme k další části a to k weapon mastery. Tyto skilly nejsou špatné ale je lepší investovat jen do jedné z mastery popřípadě ji dát přímo na 20. To jaká to bude je čistě na tobě... Pokud jsi thrower nebo singer je to jasné ( throwing nebo žádná ). Uvedu ti tady některé výhody a nevýhody jednotlivých zbraní.

Meče

+ každý meč může být one handed.
+ třída mečů obsahuje phase blade - nejrychlejší zbraň, navíc nezničitelná !

- vyšší nároky
- nemají crafty

Sekery

+ požadavky
+ dají se craftovat

Palcáty

+ bonus ze síly je zde 1.1 ( ostatní zbraně mají 1.0)
+ kladiva nepotřebují dexteritu
+ dají se craftovat

- vysoké požadavky na sílu

Oštěpy a poelarmy moc rád nemám. Někdo je ale upřednostňuje kvůli většimu dosahu. Např. hodí se to pro whirlwindera.

Taky je dobré si uvědomit možnosti runových slov na jednotlivé třídy zbraní.

Takže vyber si jednu mastery a tu rozvíjej a další nech být. Když pak najdeš nějakou lepší zbraň tak buď bude lepší i napříč mastery a nebo je ti k ničemu... Jinak samozřejmě můžeš mít dvě různé zbraně např meč a palcát, ale mastery se vztahuje na každou zvlášť, proto je to nevýhodné, pokud ovšem ta zbraň neni lepší i bez mastery.

To jestli nosit štít nebo ne, je zase jen na tobě. Pokud chceš mít dvě zbraně nebo obouruční zbraň s velkým dmg pak je jasné že štít nepotřebuješ. U berserkra bych štít doporučil, pokud nechceš jet na obouruční zbraně, a u whirlwindu je to tak 50 na 50. Štít ti sice poskytne šanci na blok ale zase to chce investovat dost bodů do dexterity. V PvM/PvE bych to ale až tak nehrotil - dvě zbraně jsou ničivější.

Na otázku jak zabít immune physical monstra je jednoduchá odpověď. Investuj do skillu berserk - ten konvertuje poškození na magické. Ale pozor, vynuluje obranu po dobu útoku, to ale neni tak katastrofání jak se může zdát.

Snad ti to k něčemu bude. Kdyžtak se dál zeptej na to co tě zajímá, nebo klidne napiš pm (sz)

Syed Ali
Quill Rat
Příspěvky:15

Re: Pomoc barbarovi

Příspěvek od Syed Ali » 12.12.2011, 21:57 hod.

Děkuji všem za rady. Pro iNstinkt: Pokud tomu dobře rozumím, tak buildy jsou tedy možné strategie pro postavy, v mém případě pro barbara, a jakési doporučení jak u postavy rozložit body a jak s ním hrát. Musím si je pročíst. Rozložení bodů mohu napodobit, jen nevim kde mám shánět předměty které jsou zde uvedené?! Já mám radost když mi jednou za čas vypadne rare předmět (žlutý) a u jednotlivých buildů jsou předměty, na které jsem zdaleka nikdy nenarazil:)
Pro Slayer:Děkuji za odpověď a za rady, určitě se hodí. Můj problém je ještě ovšem v tom, že mám hru česky a polovině toho cos napsal jsem moc neporozumněl:) (nadneseně řečeno) a anglické názvy ke skillum atd. neznám. Ale jak říkám, to je čistě můj problém, tak se musím doučit alespoň základní angl. pojmy které profi hráči používají...Taky mi není moc jasné skládání runových slov. Chápu že potřebuju jednotlivé runy a ty musím vložit v pořadí do předmětu, ale tady je zase problém který jsem popisoval výše. Jak nebo kde mám získávat kvalitní předměty (unikátní), např. meče pro barbara, brnění, štíty, boty atd. a k tomu ještě aby byly ozdobitelné a mohl tak poskládat runové slovo? Vím že asi pokládám pro vás triviální a základní otázky, ale každý nějak s Diablem začínal tak se tím základem chci taky prokousat:) Ondra

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Pomoc barbarovi

Příspěvek od kojot » 12.12.2011, 22:40 hod.

Ohledně těch runových slov: Ano máš pravdu, že musíš sehnat runy a ty ve správném pořadí vložit do předmětu, který ovšem nesmí být magický (rare, set, unique). Prostě jeho název musí být napsán šedou barvou. Ty je ale taky někdy problém sehnat :) . Jinak pokud chceš sehnat nějakou lepší výbavu tak můžeš zatím běhat Baaa a Diabla na NM. Později, na Hell, se vyplatí The Countess, Mephisto, Lower Kurast, Pindleskin apod. (v tomhle ti tady určitě plno lidí poradí). Jinak bych chtěl eště říct, že vůbec není nutné hrát s výbavou, která je u těch buildů napsaná (u některých si dokonce myslím, že jsou lepší varianty než co jsou na webu), ale dá se hrát i s mnohem horšími věcmi.

A ohledně těch názvů v češtině/angličtině je to trochu blbý no... Většina lidí (já sám patřím mezi ně) hraje v angličtině a pokud jim řekneš názvy v češtině, tak mnohdy vůbec netuší o čem mluvíš :D . Nejlepší řešení je podle mě češtinu smazat :lol: .

Jinak Ti přeju hodně štěstí a zábavy :wave: .
Obrázek

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Pomoc barbarovi

Příspěvek od Tib3rian » 12.12.2011, 23:56 hod.

Pokial hras untwinked, to znamena, ze si neprehadzujes veci od inych postav, najst uvedene predmety je strasne(hlavne casovo) narocne, a to aj s vysokym magic find. Ja som bol kedysi uveliceny aj ak mi padlo brnenie s obranou nad 300. Potom som videl video o D3 zo Scorecka a nemohol som uverit, ake tam mali predmety. Teraz sa na tom smejem, lebo odporucane predmety su este ovela lepsie.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Pomoc barbarovi

Příspěvek od damagedeath » 13.12.2011, 15:28 hod.

tak zase tak časově náročné to není, záleží kam chodíš a jak rychle cílové monstrum zabíjíš...jinak co se týče run (o nichž je tu také zmínka), tak tam je ti magic find zbytečný.

Syed Ali
Quill Rat
Příspěvky:15

Re: Pomoc barbarovi

Příspěvek od Syed Ali » 17.12.2011, 20:07 hod.

Díky za rady všem. Ondra

Odpovědět

Zpět na „Návody“