Hledání unikátů, run apod.

Návody.

Moderátor:Dark_Deamon

Ondris
Quill Rat
Příspěvky:8
Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Ondris » 30.12.2017, 14:29 hod.

Ahoj. Diablo 2 už nějakou dobu hraju, většinou na SP, na battlenetu chvíli. Vždy když chci začít hrát znovu, tak si nejprve na diablofans.cz vyberu postavu a nějaký build, který mě zaujme, ale není mi jasná jedna věc. Vždy když si pročítám popsané buildy, jaké používat skilly, kolik bodů dávat do atributů, věci, strategie, merc atd., tak jsou prakticky u všech uvedeny věci (uniq), které jsem vživotě neviděl a nikdy mi z nikoho nevypadly. Stejně tak když chci poskládat nějaké runové slovo, tak obsahuje runy, které jsem taky nikdy nenašel. A to nepočítám ještě nalezení vhodného ozdobitelného předmětu (např. brnění pro 6 run). Jak a kde tedy mám tyto unikáty a runy získat? Vím že jsou lokality kde to padá víc, ale jak říkám, nikdy jsem nic z toho nenašel ani neviděl...Někde jsem se dočetl, že se dá s těmito věcmi nějak obchodovat, ale nevím jak. Je tedy ještě nějaká možnost jak takové věci (runy) získat nebo je to jen o štěsí a musí to vypadnout z nějakého monstra? Vždy když se na MP připojím k nějaké skupině a jdem zabít nějakého bosse tak hledím na to, že ta jejich postava je schopna zabíjet na 2 rány nebo kouzla (např.). Já vždy do nich musím bušit hlava nehlava...
A když mám teď jednu postavu dohranou na všechny úrovně, a chtěl bych začít od začátku s jinou, dají se nějak přehazovat věci z té staré postavy do té nové?
Díky za objasnění, Ondra

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od ZOMB » 31.12.2017, 10:27 hod.

U těch buildů je většinou popsaný finální equip - tedy takový, s jakým je daná postava nejsilnější a musíš se k němu dopracovat. Obecně postavy bojující zblízka jsou náročnější na equip než casteři - jim stačí na začátku NM sehnat kombo RW Spirit + RW Insight na merce, a jsou po zbytek hry vysmátí.
Já taky spoustu věcí nikdy neviděl, takže asi tak :D
Spousta buildů je dohratelná s tím, co najdeš během postupu hrou, nemusíš mít žádný top equip.
Co se týká přehazování věcí, můžeš použít např. PlugY, většina z nás ho tu používá, poskytuje mimo jiné nekonečnou a sdílenou truhlu mezi postavami.
Pokud chceš najít co nejvíc věcí, doporučuji si založit cold sorceress - má teleport, je velmi silná a rychlá - na začátku NM si sežeň runová slova Spirit + Insight a uvidíš jak to pojede ;)

Hodně štěstí a příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Ondris
Quill Rat
Příspěvky:8

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Ondris » 31.12.2017, 15:33 hod.

Ahoj a díky za odpověď. To že u toho buildu jsou většinou uvedeny nejlepší možné věci jaksi vím a že je hra dohratelná i s něčím jiným taky, ale prostě nechápu to, proč je ta pravděpodobnost, že ten top předmět najdu ještě před splněním všech úkolů na hell, tak strašně nízká. Stejně tak s runama. A když mám hru dohranou, tak chodit x-krát zabíjet akt bosse, jen abych našel takový top předmět, tak to taky jaksi postrádá smysl (ale vím, že tím hra nemusí končit a hráči to takto hrají)...Jedině si to dát do té sdílené truhly přes ten Plug a pak ten předmět používat i u jiných postav jakmile budu moct...Mimichodem co je to konkrétně za Plug? jestli se nepletu tak je jich víc...Díky

Tu čarodějku vyzkouším. Ještě jsem za tuto postavu nikdy nehrál, ani na SP. Můžeš doporučit konkrétní build pro začátečníka?
Ty doporučené RW vyzkouším, jsou z run, které vcelku bez problémů nacházím.
Ještě k těm buildům a věcem. Proč se vždy doporučují předměty, které mají vlastnosti +all skills? To je ta vlastnost tak důležitá?
Ještě dotaz ke vlastnostem obecně. Jaké vlastnosti by postava měla nejvíce vylepšovat? Na co se konkrétně soustředit? (dmg, AR, resisty...?) Jde to takto paušálně říct? Protože těch vlastností, které předměty mají je fakt hodně, tak nevím, na co se hlavně zaměřit. Navíc na SP jsem to měl česky, na battlenetu je to anglicky. Takže se v tom potřebuju nějak zorientovat. :)
Ještě jednou díky za rady a omlouvám se za začátečnické dotazy, které jsou pro vás jistě triviální. :)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od ZOMB » 31.12.2017, 17:18 hod.

Důvod, proč je drop top předmětů tak moc nízký je v samotné podstatě diabla - diablo je o nájezdech, opakovaných, desítkách, stech, tisících.... až do zmagoření :D A pro mnoho z nás je tohle právě důvod, proč u té hry pořád jsme - protože jsme ještě nenašli všechny předměty v hře, a to už to hrajeme pár (desítek) let ;)

Plugy si můžeš stáhnout tady: http://plugy.free.fr/en/index.html
Ale používat jdou jen na SP...

Build ke cold sorceress je např. zde: https://www.diablofans.cz/diablo2lod/sor ... zzard.html
Rozložení skillů tam máš, a u gearu shánět hlavně +all skills a faster cast rate.
Vlastnost +all skills je tak důležitá ve hře proto, že pro caster chary je to nejefektivnější cestou jak zvýšit poškození svých kouzel. Pro charaktery útočící pomocí zbraní tak důležitá není.
Co se týče vlastností, tak zde je rozdíl jestli hraješ SC nebo HC. Jelikož jsi začátečník, tak hrej rozhodně SC, dokud se na HC nebudeš cítit :) Na HC je mnohem důležitější přežít, takže oceníš vlastnosti jako +resistance, life, faster hit recovery atd. V SC se hraje hlavně na co největší damage, takže ti např. tolik nevadí, když nemáš max resy (75+), hlavně když všechno rychle chcípá.
Jinak je to hodně o konkrétním buildu.

Vůbec není za co a klidně se ptej, klidně se i připoj do našeho turnaje ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Ondris
Quill Rat
Příspěvky:8

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Ondris » 01.01.2018, 13:19 hod.

Super, díky za objasnění...

Škoda,že ten Plug nejde i na MP.

Tak já vyzkouším od začátku tu čarodějku a pokud narazím na něco, co mi nebude jasné, tak se kdyžtak ozvu.

Ondris
Quill Rat
Příspěvky:8

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Ondris » 04.01.2018, 19:06 hod.

Tak jedu tu čarodějku - blizzard. Je to mazec, to kouzlo blizzard je fakt super. Už jsem na NM v 3.aktu. Napadá mě zatím jedna věc. Jak mám zabíjet monstra imunne to cold nebo magic? zatím jich na NM moc není ale na hell jich bude hodně...To bude jen na mercovi? Díky

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Dark_Deamon » 04.01.2018, 19:07 hod.

Immune to cold buď obejít nebo nechat na mercovi. Immune to magic nemá s cold nic společného.

Ondris
Quill Rat
Příspěvky:8

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Ondris » 04.01.2018, 19:58 hod.

Ok...no já měl zato, že imune to magic znamená, že je monstrum imuní vůči kouzlům. A já když zabíjím jen pomocí kouzel, tak takové monstrum taky nezabiju...

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Dark_Deamon » 04.01.2018, 20:19 hod.

Ee...Immune to magic je prostě imunita na magická kouzla jako: Teeth, Bone Spear, Bone Spirit, Blessed Hammer atd.

Ondris
Quill Rat
Příspěvky:8

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Ondris » 06.01.2018, 17:15 hod.

Tak už jsem začal na Hell. Je to špatné. Teda u monster imune to cold. Nemám šanci je zabít. Vše musí merc. I když jsem mu obstaral RW Insight, je to bída. Trvá dlouho než jednoho zabije. To rychleji zabijí oni jeho. Takže už u prvního úkolu mám problém. Je tady hodně takových potvor. Hlavně těch oživlých mrtvol...
Je ještě nějaká možnost, jak imune to cold zabíjet? Např. mám obětovat nějaké skilly do kouzel ohně nebo blesku? Pokud jo, jaké by jste mi doporučili a kolik bodů tam dát? Díky

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od ZOMB » 06.01.2018, 17:51 hod.

Na immune to cold je tady merc, takže se o něj musíš starat ;)
Pokud má merc Insight v nějakém párátku (např. Scythe), tak to pojede pomalu. Zkus mu sehnat nějakou lepší základní zbraň, ideálně nějakou elite a nejideálněji v ethereal verzi. V D2 je totiž takový bug, díky kterému se ethereal předmět na mercovi nepoškozuje, takže ho může používat tak dlouho, jak jen budeš chtít ;)

Pokud přesto chceš nějaký duální build, oblíbený je např. kombinace Frozen Orb + Fire Ball, já mám rád build Blizzard + Glacial Spike + Hydra. V každém případě bude ovládat elementy fire + cold, ale co se týče ryzího dmg, budeš slabší, než kdybys jel čistou cold sorceress.

Doporučuju ti zajít si na chvilku do Mausolea - jedná se o lokaci, kde běžná monstra nejsou cold immune a v této lokaci může padnout kterýkoliv item ve hře (kromě pár výjimek typu Annihilus nebo Hellfire Torch), včetně například nějaké lepší zbraně pro tvého merce :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Ondris
Quill Rat
Příspěvky:8

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Ondris » 20.01.2018, 11:22 hod.

Zdarec. Jen tak pro info. Tak nějak jsem se protloukl na Hell až do 5. aktu, ale musím říct, že tak jak jsem byl z té čarodějky na Normal a NM nadšený, tak na Hell mě to opravdu zklamalo. Vždy jsem byl zvyklý procházet celou hrou a zabíjet vše, co mi přišlo do cesty. Na hell to opravdu není možné a celou tuto úroveň musím vpodstatě jen utíkat. Imune to cold je jich tady mraky a jsem absolutně bez šance je zlikvidovat....taky jsem dost často mrtvý, má obrana je slabá, takže musím jen uhýbat aby mě nikdo nezasáhl. Když se dostanu do velké skupiny monster, tak se přes teleport nedá dostat pryč, dvě rany a je pomě...Ještě mám u Akary možnost restartovat všechny skilly a atributy. Mám to zkusit nějak přeskládat? Teď jsem lvl asi 78. Díky za případné tipy.
Taky mercovi hledám něco kvalitnějšího tak snad se to trochu zlepší. Teď má Insight v Poleaxe nebo v něčem takovém...Alespoň jedno pozitivum mám. Našel jsem Zod runu, poprvé co to hraju:-)...ale zatím nevím co s ní...

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Dark_Deamon » 20.01.2018, 11:38 hod.

Sosa není Barbar, takže ta by se do obklíčení neměla dostat NIKDY. Pak se můžeš těžko divit, že je perma pod drnem. Důvod, proč nezabiješ žádné cold immune monstrum sis odpověděl sám. Merc má Insight v naprosto tragické zbrani. Chce to dvě věci...sehnat mercovi eth elite Polearm a naučit se používat Teleport ;)

Ondris
Quill Rat
Příspěvky:8

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Ondris » 20.01.2018, 13:18 hod.

Vpodstatě jsou mi obě věci jasné. Pro merce hledám něco lepšího, ale zatím se nedaří. A s teleportem jsem taky nikdy nehrál, takže to taky trénuju...Většinou jsem hrával za paladina nebo barbara kdy jsem bušil do všeho, co mi přišlo do cesty. Teď je styl hrani prostě jiný, to chápu...

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Dark_Deamon » 20.01.2018, 14:19 hod.

Tak je to caster, takže se to chce držet co nejdál od monster ;)

Ride
Minion of Destruction
Příspěvky:993
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Moxmar#2814

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Ride » 10.09.2019, 11:40 hod.

zdravim a mám dotaz.

začal jsem D2 po 1000 letech a rozjel asasinku, protože jsem jinikdy nehrál. Dojel jsem s ní do 3 actu, ale v Travincalu na tu radu prostě nemám. Tož mi OP hráci otevreli 4 a 5 act, ale tam se proste moc nechatám, i když jsem taky už někam malinko postoupil.

V momentě kdy se přidám na farmu Hell Diablo+Balík, tak jen koukám jak jsou do pár vteřin mrtví, kolikrát ani nevidím drop, jak ho rychle seberou. TZN pridávat se k někomu je zbytečný, nic z toho nebude jen lvl postavy. Tak jak ted? vrátit se s LVL 80 na NM a farmit diabla a Bala? ALe tam mi asi nic na hell nepadne. Nebo jo? nemyslím TOP OP věci, ale spon neco použitelnyho.

díky za rady

EDIT - D3 je vo hovnu, tak holt D2 :-D

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Slw » 11.09.2019, 17:44 hod.

nazdar Moxi. jj, d3 se hrát nedá ;) a ano, vrať se na nm a otravuj baala s pindlem. časem něco pustí ;)
edit: závisí taky na vybavení+rozložení skillů-možná by andy na hell byla taky efektivní na rychlost zabíjení. trochu to rozepiš-skilly/equip. taky pokud si ji eště nehrál, taky to chce čas ji dostat do "ruky". taky se mrkni na jůtub, třebas Ti to helfne
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Ride
Minion of Destruction
Příspěvky:993
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Moxmar#2814

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Ride » 11.09.2019, 18:54 hod.

Aha, cece a ja se trapim na helu :-D, ale protrápil jsem se radou a ted jsem pred 2Q v 4A :-)

Andy na Hell si davam rychle celkem rychle, jedu Trapy (blesk, protoze tomu ohni utecou, ale maxuju hotaky, protože fireblastem zabijim imuní). Bohuzel je Andy daleko, takze to behám s bosem z 1 ukolu 5 aktu a obcas se pridám k někomu a podařilo si mi nadropovat 3 ks IKsetu, tak se ho snazim vymenit, ale zatim nic.

EQ:
Helma Andariel, amulet modrý +3k pastem, prsten Raven Frost + nějaká s*ač
Zbroj treachery (+2 a runa ShaelThulLem) - dostal jsem dar :-)
Opasek Credendum (zelený, nic extra)
Ruce obyč zlatá s*ač bez ničeno extra
Boty - Teauhaunch (pro paladina nooo lepší nejsou)
zbraně +3 ke všemu (zlatá a modrá, ale celkem pekně pridávají)
V inventáři mám Hellfire Torch - to byl dar :-)

pomocník z 2A - spomalovač má set zbroj pro Necra a helmu nějakou setku co dává + 1 do všeho. Zbraň Husoldal Evo dec de sorbin. Pry se nemaj potvory lečit, ale kur*a to sem slepej? Leci se.

Jak zabiju 1 potvoru, tak to celkem pekně bouchá i když mají imunitu. Vadí rychlost a malé dmg na Hell, což je 1-2400blesk a 2400-3000 fireblast. Vake of inferno je pomalý :-(

Stačí popis?

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od dawemorraless » 12.09.2019, 12:13 hod.

Pokud chceš jet light trap tak body jedině do trap skillu light větev+ fire blast(100 bodů). pak potřebuješ po bodu v mind blast(nejlepší cc skill) a burst of speed. Na IAS sou trapy vázaný čím víc ias tím rychleji smaží. Osobně dávám 3 body ještě do shadow masterky (meat shield). Na hell stačí jako startovné do pracek spirit ve 4 socket swordu(tal thul ort amn) brnčo Smoke(nef Lum) štít Rhyme (shael eth) + nějakej rare bordel a seš krytej. Na switch teleport staf + low res wand+ použít jak se to hodí. Merc do pracek insight (ral tir tal sol)brnčo treachery (shael thul lem) na palici tal rasha helmu, vše se dá splašit na nightmare. na finální gear se hodně nadřeš ale stojí to za to ;)
edit koukám že máš andulu čepicu tak ju šupni mercovi bude se healovat a povalí jak pilka
ideal jet on line nebo singleplayer s plugy (některý runewords ofline nejdou smontovat proto plugy)
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Ride
Minion of Destruction
Příspěvky:993
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Moxmar#2814

Re: Hledání unikátů, run apod.

Příspěvek od Ride » 12.09.2019, 14:17 hod.

dawemorraless píše:
12.09.2019, 12:13 hod.
ideal jet on line nebo singleplayer s plugy (některý runewords ofline nejdou smontovat proto plugy)
Cece tak tohle je pro mě španělština - holt jako starší šlověk se nechytám :-D, rad si velmi vážím.

jedu online, přes velký utrpení jsem postoupil za ancienty k balíkovi. tak si mě smaží jak nic. A jinak Diablo jsem dal uplně na pohodicku, co mě ale asi 5x zabilo, byli to rychlí démoni.

helmu jsem přehodil, nerc ma novou zbran, ale nic moc. Děkuji za rady, ale fakt se občas nerozumím. Ted musím udělat lvl na ten mind blast, jinak to mám asi rozdaný dobře :-). Pokud by někdo chtěl zapařit, ať se ozve.

Odpovědět

Zpět na „Návody“