Sorceress

Návody.

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice
Re: Sorceress

Příspěvek od Marast » 15.09.2012, 20:16 hod.

Asman píše:Mě to nedostatečné nepřijde, podle mě lepší, než nenapsat vůbec. Ale respektuji tvůj názor.
Mě zase přijde lepší nenapsat vůbec, než napsat text o délce toaletního papíru, který stejně nikomu nepomůže. A hlavně. Stále se můžeme postupně dopracovat k tomu, co po nás, či na co se nás, druzí ptají...
Rawmen píše:a) proč jsem tak slabý?
Můj "skromný" :) pohled na věc je následující.
1. Máš nízkou hodnotu života. Nemůžeš se tedy divit, že ti udělované poškození ubírá tolik zdraví. Silně se nedoporučuje vstupovat na obtížnost HELL s méně jak 1000 životů. Tenhle problém jsem v začátcích míval také, než jsem se naučil, že do Vitality je opravdu potřeba investovat velké množství bodů.
2. Do Strength se investuje pouze tolik, kolik je potřeba na nošení těch nejtěžších věcí.
3. Ohledně dexterity. Pokud hodláš používat štít, je potřeba zvážit možnost jím blokovat. V případě, že chceš mít dobrou šanci na blok, je potřeba mít tolik dexterity, aby sis držel hodnotu na 75%.
4. Drtivá většina hráčů do Energy vůbec neinvestuje a raději hledají jiné způsoby jak si udržovat hladinu many v přijatelných hodnotách.
Rawmen píše:b) proč mě skoro vše trefí či zasáhne?
Máš nedostatečnou výbavu. A to i přesto, že se ti tvé poškození zdá dobré. Tvá aktuální výbava je dostačující tak maximálně na 1., 2. akt obtížnosti Nightmare. Rozhodně bych ti doporučil obměnit valnou část tvé výbavy.
Rawmen píše:c) když mě to zasáhne, proč mi to ubere tolik?
Nízká hladina života. Viz výše. Dále na tvé postavě postrádám něco, co by ti utržené poškození redukovalo. V prvním případě však nesmíš dovolit, aby jsi nějaké poškození vůbec dostával. To znamená pohybovat se až v druhé linii. Před sebou mít žoldnéře, který ti je zastaví. Nebo se snaž být pořád mobilní, k čemuž ti doporučuji hodně rychlé boty.
Rawmen píše:- a jinak se mi totálně zhoršili dropy, za celý 5. akt mi padly jen 2 runy (ort), byl jsem 3-4 na ACT bossovi a padli jen modré předměty a to ještě ke všemu zbraně, to jste mi tu někdo musel určitě přát :lol:
Jak už jsem psal v jednom ze svých předchozích postů. Pokud chceš nalézat lepší věci. Je tomu potřeba přizpůsobit i styl hraní. Inspiraci bys mohl nalézt v tématech věnujících se tzv. Magic Find.

Když se ukáže, že hledáš informace sám, ale i přesto ti nebudou některé věci jasné, rád ti napíšu něco konkrétnějšího.
Rawmen píše:Aha tak ještě něco, kdyby měl někdo náladu odpověď:
1) k čemu je dobrá telekinese, kromě sbírání věcí? Někde jsem četl, že pomáhá Mercovi, ale nedokážu si to vůbec představit. Jak to funguje?
Pomocí telekineze můžeš monstra odhazovat, což je vlastně úplně to samé jako knockback. A nehledě na to jestli jsou nebo nejsou odhozené, dostaneš je zároveň i do hit recovery. Takže jde o taktickou záležitost, kterou ti na praktickém příkladu popsala Raisen.
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Sorceress

Příspěvek od raisen » 15.09.2012, 20:29 hod.

Marast píše:A nehledě na to jestli jsou nebo nejsou odhozené, dostaneš je zároveň i do hit recovery
Myslela jsem si to, ale radši jsem nechtěla psát blbosti :D Jen mě to tak vždy přišlo, že útočit moc nemohou.
HC grál: 537/516 (-21)

Rawmen
Gorebelly
Příspěvky:250
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Rawmen#2174

Re: Sorceress

Příspěvek od Rawmen » 15.09.2012, 20:36 hod.

Díky, díky...
Takže beru fire ball + FO, teď mám přesně 77 SP.
takže, takže :
Fire větev
Fire bolt - 1
Fire ball - 20
Fire Mastery -11
_________________
Cold větev
Ice bolt - 20
Frozen Orb - 20
Zbytek po 1 kromě Shiver Armor, Chilling Armor
_____________________________________
Lightning větev
Telekinese - 1
Teleport -1

Samozřejmě díky all skill věcem to někde trochu přidá
Demage:
Fire ball - 518 - 584 - dělí se to cca 2? Pokud ano tak jsme na nějakých 250-270 - což mi nepřijde zrovna hodně
FO - 446 - 469

ještě mě napadlo, že bych mohl dát 1 point do doplňování many.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Rawm ... o/57389964
Zase jsem ve hře. Prosím přidejte si mě, nemám s kým hrát. :)
PS: Skyrim1988 je bůh.

Rawmen
Gorebelly
Příspěvky:250
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Rawmen#2174

Re: Sorceress

Příspěvek od Rawmen » 15.09.2012, 20:40 hod.

Marast:
Teď mám 700 životů, zkusím trochu nalevelovat a přerozdělit pár bodů.
Jdu si pročíšt ty Magic find témata.
Díky
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Rawm ... o/57389964
Zase jsem ve hře. Prosím přidejte si mě, nemám s kým hrát. :)
PS: Skyrim1988 je bůh.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Sorceress

Příspěvek od raisen » 15.09.2012, 20:45 hod.

Ty nemáš Static Field? A Warmth dej, hodí se. Do Cold Mastery min. 1 bod. Místo do Ice Boltu bych dala body do Meteoru. Ten Frozen Orb bude silný i bez něho, který stejně dává jen 2 %.
HC grál: 537/516 (-21)

Rawmen
Gorebelly
Příspěvky:250
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Rawmen#2174

Re: Sorceress

Příspěvek od Rawmen » 15.09.2012, 22:01 hod.

Tak jsem něco pohledal o tom Magic find, fígl je v tom, sehnat co nejvíc věcí co zvyšují šanci najít magic item a pak opakovaně chodit na mepha a andy, pochopil jsem to dobře?

Jen tak na zkoušku (zazálohoval jsem si savy), jsem vzal gothic plate se 4 sockety, vložil 4 xzlatý kamínek šance se zvýšila na 96%, pak jsem nahodil prsteny, boty, dohromady to dalo cca 174%, byl jsem 1 na mephovy a asi 4 u Andy, je pravda, že padli lepší věci, většinou žluté, snad jednou zlatý a asi 4 předměty zelený.
Pochopil jsem to správně? Tak teď budu buď muset udělat u larzuka díry nebo to ještě nějak promyslet, ale do toho brnění si chci něco později vložit nějaké RW, ještě o tom popřemýšlím.

Raisen:
O static fieldu jsem četl, že je na bosse, ale nějak jsem to nepochopil. :lol: Jinak body přehodím jak píšeš, zítra, dneska už jsem "přehranej" sedím u toho od rána. Díky za pomoc.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Rawm ... o/57389964
Zase jsem ve hře. Prosím přidejte si mě, nemám s kým hrát. :)
PS: Skyrim1988 je bůh.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Sorceress

Příspěvek od raisen » 15.09.2012, 22:05 hod.

Static Field: Přiskočíš k nějaké zrůdě, nejlepší je to na té, která má kupu života (jako je Baal), párkrát použiješ Static Field a vhúú, polovina života je pryč (bráno na Hell) během pár vteřin. Prostě to redukuje životy o určitá procenta. Jedno z nejsilnějších kouzel, ač nezabíjí :-)

Ano, úplně přesně tak, jak píšeš, je to s Magic Findem :-) Zde máš také nějaké čtení :-)
HC grál: 537/516 (-21)

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Asman » 16.09.2012, 07:11 hod.

Rawmen píše: Fire bolt - 1
Fire ball - 20
Fire Mastery -11

ještě mě napadlo, že bych mohl dát 1 point do doplňování many.
Lepší rozložení v tomto případě máš
Firebolt 11
Fireball 20
Fire Mastery 1
(Fire mastery po levelu 1 přidává Fireballu jen +7% damage, kdežto Firebolt +14%)
Warmth 1 se určitě vyplatí, regenerace many je i bez +skillů slušná.

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od hami » 20.09.2012, 13:31 hod.

Já vždy manu (úspěšně) řešil pomocí merce s insign - asi nejlepší zdroj regenerace many.
Jinak dle mě je nejlepší FO/FB sorcka - FO bez synergií
Síla FO je v tom, že za těch 20 bodů dostaneš skill, který je dost silný na zabíjení na hell. To se o žádnym dalšim sorc. skillu říct nedá (teda krom Static field, ale ten nezabíjí a firewall, tam je zas problém udržet nepřátele dost dlouho v ohni). Díky tomu můžeš vyšperkovat jinou větev (dle mě je lepší ta fire, protože když se sejde u nepřítele imunita na oheň i chlad, můžeš ho aspoň nakopnout pomocí static field. A light. skilly maj pomalejší sesílání).
Jinak pokud máš připravenou výbavu s dost +skill, tak je dle mě FO nejsilnější skill na konec normal a night v D2 vůbec. Hodíš jeden a můžeš jít rovnou dál (i na pl5, což je dle mě limit co má cenu).

EDIT: odpovědi na podobné otázky byly zde: viewtopic.php?f=3&t=6328
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Rawmen
Gorebelly
Příspěvky:250
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Rawmen#2174

Re: Sorceress

Příspěvek od Rawmen » 22.09.2012, 09:49 hod.

Díky všem, bohužel začala škola, takže jsem se k diablu vůbec nedostal, vidím to tak, že si zahraji už méně, převážně o víkendy. Začal jsem chodit na ACT bosse s 200% magic find, zatím mi nic moc nepadá, spíš věci do těch různých setů (zelené předměty), ale nic z Tal Rasha např.
Jak jsem pochopil na Hell minimum těch 1000 životů, ale na co dalšího se mám zaměřit, které předměty mám "hledat", abych nebyl tak slabý a mohl hrát na hell? Někdo mi tu psal, teď si bohužel nevzpomenu na nick (omlouvám se), že tal rasha brnění padne na hell, takže s tím nepočítám, ale ta hůlka, maska či pásek by se hodily.

Jinak Merce mám furt zatím toho obraného, už mám skoro 5k defense a mám pro něj ještě brnění s 450 defens, takže bude mít trochu víc. Možná později, kdyžs se dostanu dál, tak si vezmu jiného.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Rawm ... o/57389964
Zase jsem ve hře. Prosím přidejte si mě, nemám s kým hrát. :)
PS: Skyrim1988 je bůh.

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Asman » 22.09.2012, 12:06 hod.

Na Sorceress co nejvíce +skills, namaxovat resisty, Faster Cast Rate, pro cold/fire podle této tabulky(z d2jsp fóra), 105% mi přijde asi nejoptimálnější:

FCR Frames
0% 13
9% 12
20% 11
37% 10
63% 9
105% 8
200% 7

Tal Rasha set(kromě brnění), se dá pěkně nadropovat na Nightmare Mephistovi.
Konkrétní předměty k hledání pak jsou:

Rukavice Magefist, případně Frostburn na manu

Brnění Skin of the Vipermagi-bez konkurence

Boty War Traveler

Štít The Ward(případně RW Splendor nebo Rhyme)

Pásek Snowclash pokud používáš Blizzard, pro více MF Goldwrap a k zahození není ani Nightsmoke.

Hlava Peasant Crown, RW Lore

Amulet Tal Rasha - už máš

Prsteny Nagelring na MF, Stone of Jordan na damage

Všechny tyto věci jsou dostupné na Nightmare, některé z nich už na Normal (pro přesnější info můžeš použít Drop calculator) a dá se s nimi spolehlivě dohrát Hell. Pokud bys měl nedostatek resistů tak vyměň MF věci za rare(ringy, boty).
Doufám, že jsem pomohl.

Rawmen
Gorebelly
Příspěvky:250
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Rawmen#2174

Re: Sorceress

Příspěvek od Rawmen » 24.09.2012, 12:27 hod.

Díky. to je přesně co jsem potřeboval! Konkrétní předměty. :)
Jsem nemocný, takže moc nehraji, ale trochu jo, padli mi 3 věci, které mi udělali trochu radost, sice ani jedna z toho tvého seznamu, ale nejsou také k zahození:
Tal Rasha maska
Boty - War Traveler - 129 defense, 10 síla a vitalita, 33% magic find,..
Štít - Lidless Wall - 286 defense, 1 all skills, 20% rychlejší čarování,...

Jinak zkouším to dál a dál a snad jednou padnou věci, abych to mohl zapnout na hell.

Tak aha, chybička se vloudila, padli mi ty boty co jsi mi doporučoval, takže 1. věc co mám.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Rawm ... o/57389964
Zase jsem ve hře. Prosím přidejte si mě, nemám s kým hrát. :)
PS: Skyrim1988 je bůh.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Sorceress

Příspěvek od raisen » 24.09.2012, 12:51 hod.

Tak Lidless Wall také není špatný pro castery :-)
Naposledy upravil(a) raisen dne 24.09.2012, 19:18 hod., celkem upraveno 1 x.
HC grál: 537/516 (-21)

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Asman » 24.09.2012, 18:08 hod.

To by bylo abych na něco nezapomněl. :) Ještě doporučím dobíjecí wandu s Lower Resist na weapon switch(dá se koupit u vendorů např. Akara, Drognan, Malah), která může pomoc s některými imunitami a zvýšením damage(vhodné na bosse).

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od hami » 24.09.2012, 19:40 hod.

raisen: copa lidless, ale ty travelky :)
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Lojzicek
Quill Rat
Příspěvky:43
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Sorceress

Příspěvek od Lojzicek » 18.02.2014, 13:59 hod.

1)Ahoj i ja bych se chtel zeptat ohledne hulky lower resist rozjel sem si carodejku blizard(silnejsi)/fireball(slabe).Jsem nekde na lvl 60 hulku jsem koupil u Akary (hell) ale ani tem obycejnum zombikum pred taborem imunitu na chlad neschodim tak se chci zeptat zda ta hulka neni spis z 90 % nefunkcni a jestli se spis nevyplati (na cemz uz makam ) se naexpit a pouzivat fireball.

2)Sehnal jsem jen hulku 1 urovne na prolomeni imunity jaka je treba sance koupit ci najit treba uroven 3.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Sorceress

Příspěvek od raisen » 18.02.2014, 14:33 hod.

Ahoj :)

Jak máš rozdělené body v Cold a Fire větvi? Jakou máš verzi hry? Jaké máš na sobě věci?

Bohužel některým nesrazíš tu imunitu ani LR level 3 hůlkou. Buď tyhle potvory obejdi, anebo, v případě že je budeš muset v rámci questu zabít, posilnit merce, aby je sundal on. Co se týče hůlek, tak LR level 2 koupíš u obchodníků od 71. levelu a level 3 pak od 94. levelu.

Je možnost jet čistou Cold Sorceress (hra se dá dohrát, jen je to místy těžší), nebo vhodně rozdělit body do Fire a Cold větve.
HC grál: 537/516 (-21)

Lojzicek
Quill Rat
Příspěvky:43
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Sorceress

Příspěvek od Lojzicek » 18.02.2014, 14:59 hod.

Blizz mam maxlej ice blast neco kolem 13 bodu v glacial spike 5 bodu a pak v fire ball tak 10 bodu a v meteoru tak 8 bodu fire mastery 1 a cold mastery tak 3 body par bodu a armoru a naky postupovy bodiky. Ted se venuju maxovani ty fire vetve asi to bude ucinejsi nez s hulkou.Zda se ti to taky rozumnejsi?

Verze 1.12 (super na hledani HR fakt to pada :)) ) jedu sp bez plugy takze realmovy RW jsou pro mne tabu.

Veci sou na prd rekl bych je to jen co sem nasel sni a ne co mam nalezeny treba od svy druhy postavy:brneni Venom Ward (to chce upgrade) nasel jsem Oculus zbytek spis rare veci s mf.
Momentalne nejsem schopen udelat ani prvni quest Den of Evil pac tam je nakej cold imune bossik merc ho taky nedava tak chodim okolo a sbiram zkusenosti a bodiky cpu do Fb a meteoru

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Sorceress

Příspěvek od raisen » 18.02.2014, 15:20 hod.

Já osobně jsem jela Blizz/FB sorc tak, že jsem dala 20 Blizzard, 20 Ice Blast v Cold a pak 20 FB, 20 Meteor. Jeden bod v Cold, Fire Mastery. Zbylé body třeba do Cold Mastery, abys ho měl i s věcmi na 17. levelu a pak pár bodů do Fire Boltu, Ice Boltu (i když to už asi moc nevychází). Stejně to asi budeš chtít dohrát s touhle sorckou a vzhledem k tomu, že už jsi dal nějaké body do Fire větve, tak bych tam ty body dávala dál.

Tak na hlavu bych nasadila RW Lore, jako brnění by bylo fajn najít Skin of the Vipermagi (třeba u Andariel na Nightmare, třeba hodí i Stone of Jordan :D ), upgrade Venom Ward nijak nepomůže, obranu zvýšit nepotřebuješ :) Jako štít RW Rhyme či Ancients' Pledge. Pokud nemáš problémy s resisty, tak nasadit RW Splendor na all skills.

Zkus na levelování párkrát zaběhnout Pindla či Baala na Nightmare na players 8 (pokud používáš), třeba ti něco užitečného i hodí.
HC grál: 537/516 (-21)

Lojzicek
Quill Rat
Příspěvky:43
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Sorceress

Příspěvek od Lojzicek » 18.02.2014, 15:54 hod.

zkusim at taky padne neco hezkyho a tim se i poexpim a dam bodiky do fire vetve.
Tim upgradem brneni bylo mysleno poslat ho z domu hned jak padne neco lepsiho:))) .Tak soj mi taky jeste nikdy nepadl
No vidis tyhle lowendovy Rw jsou presne pro mne jak kdyz prijdu do sekace:))
Diky za tipy Rai vsechno co pises se mi hodi a dokonce na to i mam runy.Dik

Odpovědět

Zpět na „Návody“