TOP 10 her

Všechny ostatní hry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Re: TOP 10 her

Příspěvek od Mirda » 05.04.2010, 17:38 hod.

1. Diablo 1 & 2
2. Age of Empires 1 & 2
3. Super Mario Bros 1 & 3
4. Prince of Persia 1 & 2
5. Need for Speed 1-5 (možná i HP2 a MW)
6. Piškvorky, Tetris, Miny, Mariáš
7. Lost Valley a Wandering Fighter
8. Worms World Party (ne že by tenhle díl byl lepší než ostatní, ale neměl jsem tu čest je poznat)
9. The Elder Scrolls IV
10. Warcraft 2 & 3

U některých jsem se nemohl rozhodnout, tak jsem je hodil všechny na jednu příčku, ale i tak se jich tam spousta nevešla, jako třeba Donkey Kong 3, Dungeon Siege série, Mortal Kombat, Demon Star, Stronghold atd.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Grammator » 06.04.2010, 15:45 hod.

WWP je nejlepší ;)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

punisherd2
Quill Rat
Příspěvky:4

Re: TOP 10 her

Příspěvek od punisherd2 » 06.04.2010, 16:11 hod.

1.Starcraft 1,2
2.Warcraft 3 Hlavne DOTU :D
3.Diablo 2
4.Runescape
5.Stronghold
6.Prototype
7.CaC RA3
8.Naruto ultimate ninja 3,2
9.Left4Dead 1,2

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Grammator » 06.04.2010, 16:14 hod.

stronghold :) máš i crusader datadisk? jestli ne tak si ho určo pořiď :)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

punisherd2
Quill Rat
Příspěvky:4

Re: TOP 10 her

Příspěvek od punisherd2 » 06.04.2010, 16:23 hod.

Mam crusadera zabudol som to tam pripisat ja to volam stronghold :D

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Grammator » 06.04.2010, 17:24 hod.

dobrá hra, chválím ;)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Mirda » 06.04.2010, 18:33 hod.

Mně se vždycky víc líbil Stronghold 2. Nevím, proč všichni tak vychvalují Crusadera :|

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Grammator » 06.04.2010, 18:37 hod.

dvojka mě zklamala a to pořádně...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Jireky » 06.04.2010, 19:23 hod.

Já to rozdělím na 3 příčky:

1. Hry, které mě baví a baví a baví: Diablo 2 a Warcraft 3

Diablo asi netřeba představovat a ten Warcraft, ten hraju pro ty různé mapy co k tomu hráči vytvořili (HoSK, Gaia's ORPG, SotDRP (moje srdcovka)).

2. Hr, které mě baví: Crysis, Half-Life 2

Obě pecky, hratelnost perfektní, Half-Life 2 mě totálně zaujmul příběhem a pořádně mě do sebe vtáhnul. V Crysis zase nanosuit, grafika a mimoni. :P

3. Hry, které mě hodně obohatily a bavily mě, ale už si je asi moc nezahraju: Stronghold Crusader, Runes of Magic, Space Rangers 2, Wizardry 8, Mafia, Diablo 1, Doom 1-2, Warcraft 2, Freedom Force: Third Reich, Fallout Tactics, Jets'n'guns.

O téhle části se asi dost rozpovídám, hrál jsem je dříve na "dřevěném" počítači, takže začneme Strongholdem:
Geniální strategie, hrál jsem to i se sestrou přes lan, před tím notnou dobu proti botům a trénoval taktiky.

Runes of Magic: Skvělé MMORPGčko, můžete mít dvě povolání na jedné postavě - Jedno primární a druhé sekundární, mezi nimi si můžete přepínat ve svém domě (který si můžete bohatě vybavit, mimochodem), expíte je zvlášť, primární povolání máte jako všude jinde a ze sekundárního můžete používat některé skilly. A pak až budete třeba 15ky na obou povoláních, můžete si vzít elitní skilly - pro každou kombinaci povolání jiné. Takže si klidně můžete vyrobit knighta, co healuje sám sebe, nebo pořádného nukera, nebo cokoliv jiného, na co přijdete.

Space Rangers 2: Taková multižánrová hra, ale nejvíc se asi blíží tahovému vesmírnému RPG, nad tím jsem strávil dny a noci, tak mě to do sebe vtáhlo.

Wizardry 8: Kompletně perfektní hra. Když vám řeknu, že to je tahové RPG, které kombinuje sci-fi i fantazii, na vše koukáte z první osoby a ovládáte až 8 postav, asi se praštíte hlavou o stůl. Ale je to TAK chytlavé, že je to až k neuvěření, hrál jsem to 3 měsíce v kuse, fakt, snad žádnou jinou hru jsem nespustil!

Mafia: Kdo zná, ten chápe, kdo ne, ať si to stáhne/koupí. Atmosféra, příběh, akce, takhle mají akční hry vypadat, pánové (a dámy).

Diablo 1: Ještě na kamenném počítači (čti: předdřevěném) jsem potkal toto všem známé RPG. Původně jsem si Blizzard Anthology kupoval kvůli Warcraftu 2, protože jsem chtěl po letech okusit jeho atmosféru, ale ten mě nebavil, ani Starcraft 2, co jsem vyzkoušel po tom, ale po dnech přemlouvání jsem nainstaloval Diablo a nevěřil jsem vlastním očím! Tak jsem rubal a a expil a nebýt toho kupného omylu, asi bych tu s vámi dnes nebyl a nehrál fantastické Diablo 2.

Doom 1-2: Masakr. Ještě po téměř 20ti letech po vydání to hraje spousta lidí, snadno se tvoří mody, ráj pro mappery, některé mody mění hru k NEPOZNÁNÍ. Abych byl upímný, začal jsem s Doomem na kamenném počítači, protože tam nic lepšího prostě nejelo. Ale to mi vydrželo tak dlouho, pár let to bude, opustil jsem ho jenom, protože jsem musel - něco mi zablokovalo online hraní. Historie mého hraní Dooma je dost spletitá, ale tohle je snad vše, co potřebujete vědět.

Warcraft 2: Ještě, kdy jsem byl malý harat (tak 7 mi mohlo být) jsem vyzkoušel toto a hrál jsem to celkem dost, ale samozřejmě - nechápal jsem to. Nu a díky warcraftu jsem se dostal k Diablu, jak je popsáno výše.

Freedom Force: Mix RPG, strategie a bůh ví čeho ještě - přikoval si mě k sobě svoji variabilitou a tvořením postav.

Fallout Tactics: Takové RPGčo, všichni to snad znáte. Hodněkrát jsem to rozehrál, párkrát dohrál a pořád se bavil.

Jets'n'guns: 2D "plošinovka", i když tam létáte vesmírnou lodí a střílíte emzáky. Taková parodie na sci-fi, TUNY zbraní, modulů a lodí, zkoušet, jaká kobinace je lepší bylo snad to nejlepší na této skvostné hře.



Na některé z těchto her mám i vlastní recenze na svém blogu - http://jireky.blog.cz/ - ale ten už vůbec neaktualizuji, už mě nebaví, ale kdyby vás to náhodou zajímalo ...

Jo a taky, když jsem zkombinoval Wacraft 3 mapu SotDRP (Roleplay mapa, tvoříte si vlastní příběh s hráčema, vše si stavíte a hrajete si), Wizardry 8 a růžné fantasy hry, co jsem kdy hrál, dostal jsem námět na "knihu", s pěkně ujetým, ale zajímavým příběhem.
Napsal jsem první stránku, ale jaksi jsem se na to pak vykašlal, ale když píšu tyto řádky, tak si říkám, že bych to snad mohl ještě zkusit.
Ten příběh je fantastický, tak snad si to jednou přečtete, pokud nebudu líný jako prase a napíšu to.





//: Edit: Omg, to jsem se zase rozepsal. :roll:
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Mirda » 06.04.2010, 20:41 hod.

Grammator: Já jsem ke Strongholdu 2 přišel přes jednu freeware hru, kterou Firefly Studios vyrobily právě jako reklamu k této hře. Chytlo mě to především kvůli příjemné grafice a náročnosti (udržet lidi ve velkém městě spokojené je občas vážně fuška). Crusadera jsem viděl až později a nějak jsem ho ani pořádně nehrál, protože mě ničím nezaujal. Ne proto, že by to byla špatná hra, ale přišel jsem k ní holt pozdě a už by mě ani nebavila. Kdybych pařil Crusadera od pěti let, tak bych měl asi jiný názor.

Jirek: Jets'n'Guns znám, skvělá oldschool střílečka, ale trochu moc těžká - první level je jak Diablo 2 na hell a lvl 2 je přímo über Tristram :lol:

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Grammator » 06.04.2010, 20:42 hod.

jestli chceš, mám taky nějaký svoje mapy do dooma, už jich je 26 z 32 a budu pokračovat :) level 24 je asi 2 dny starej :D
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Jireky » 07.04.2010, 08:04 hod.

Tak to sem postni, podívám se na to okem profesionála. xD
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: TOP 10 her

Příspěvek od damagedeath » 07.04.2010, 08:13 hod.

1. Diablo 2 Lord of Destruction
2. Diablo
3. Morrowind
4. Oblivion
5. Heroes of Might and Magic III
6. Falllout 2
7. Divine Divinity
8. Drakensang
9. Starcraft: Broodwar
10. zbytek, co rád hraji...Titan Quest: Immortal Throne, Gothic 1, 2, 3, Hellgate: London, Warcraft II, Warcraft III, Age of Empires II, Sacred, Divinity II, HOMAM V...

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Spellsword » 07.04.2010, 10:32 hod.

Tak zkusím si vzpomenout na vše, co jsem hrál. :wink:
  • 1) Diablo II LoD (-->D3)
  • 2) The Witcher: Enchanced Edition (-->Witcher 2)
  • 3) Assassins Creed (-->AC II, (-->AC III?))
  • 4) Overlord: Raising Hell
  • 5) The Elder Scrolls III: Morrowind (celé dny strávené vytvářením modů...)
  • 6) Call of Duty 4: Modern Warfare

Teď to nestíhám, dopíšu to později.

Evil
Wraith
Příspěvky:136
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Evil » 07.04.2010, 11:04 hod.

1. Diablo 2, po třech letech mě stále nepřestává bavit :)
2. Homam 3, z celé série mě nadchla nejvíc, u čtverky se mi dosti líbila grafika, pětku vůbec nehraju, ani trochu se mi nelíbila. Dvojka je moc jednoduchá, trojka, zlatej střed, z edice nejlepší :)
3. Abe´s exoddusk, bo tak nějak byla dost moje oblíbená, když tatovi dom přivezli novej počál :D
4. Abe´s Oddysee, bo tak nějak :D je taky dost dobrá, byla to moje hodně oblíbená hra
5. Diablo 1 - dosti sem se u toho ve svejch osmi letech bál :)
6. Mafia - extrémní jízdu sem ale nedohrál
7. Flatout 1
8. Stronghold crusader - nejlepší na multiplayeru :)

A víc sem toho snad ani nehrál :D

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Grammator » 07.04.2010, 22:06 hod.

http://www.grammator.wz.cz/GRM.WAD - jsou to jen mapy, nejlepší je to pouštět přes Legacy Doom http://doomlegacy.sourceforge.net/

je to jen For Fun mod, mapy pro zábavu, prvních 6 lvl se dá udělat bez nesmrtelnosti, další už ne... (IDDQD) jiný cheaty nepoužívat :)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Jireky » 08.04.2010, 13:55 hod.

Takže jsem si to prohlídl a mám pár připomínek:

1) V těch prvních mapách jsi si docela nevyhrál s detailama, je to takové, jak bych to řekl ... Monotonní.

2) Těžký to není, dá se to na pohodičku dohrát i bez cheatů (které jsou pro lamy).

3) Legacy sux, používej Skulltag - ten je technologicky nejpokročilejší. Dynamický světla, podpora lepšího ovládání, plno doplňků, aby i Doom v této době vypadal svěže. No, i když Skulltag z Legacy v lecčems vychází, je to to nejlepší, na čem můžeš hrát. ;)

A jaký editor jsi používal? Slade? wadauthor? Doombuilder?
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Grammator » 08.04.2010, 14:50 hod.

to už si prošel všechno? :D pochybuju...

Legacy mi úplně stačí, víc nepotřebuju akorát lepší res, mouselook, multiplayer a spouštění wadů... na to je legacy akorát...

a dělal sem to v Doom Builderu...

a byl bych rád kdybys to komentoval mapu od mapy...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Jireky » 08.04.2010, 16:44 hod.

... Na to akorát Skulltag, věř mi.
Komentovat mapu od mapy nemá cenu, zkoušel jsem napsat tipy ke každé, ale po páté jsem se na to vykašlal, protože bych to psal do noci, takže Ti dám pár souhrnných tipů.

-Musíš udělat své mapy zajímavé, architektonicky i jinak, v téhle době se už uplatňuje freelook a podobné prkotinky, když máš mapu moc plochou, nevypadá to dobře.

-Zkus taky textury alignovat (vyrovnávat) manuálně (šipkama), nebo automaticky (a), jinak to bude vypadat odfláknutě. Proč? No, vezmi si, jdeš chodbou a vidíš kus stěny, co je prostě divně - úplně jinak, než stěny sousedící, ne texturou, ale posazením. S tímhle si hlavně vyhraj, protože je to špatně téměř všude.

-Když už jsme u těch textur, mnohokrát jsem narazil třeba na železný sloup a na jeho vršku textura dřeva, nebo prostě jinak nehodící se textury, hlavně u vršku dveří. Vezmi si, že dveře jsou vlastně sektor se zvyšující se výškou stropu a zpět. No ale i ten "strop" musí být dobře otexturovaný! Podívej se třeba na pár prvních map, tam je to nejlépe vidět. Nebo k čemu sakra je titanový počítačový panel s monitory ukazující informace společnosti UAC v knihovně?

-Další - dáváš moc dobré zbraně a moc slabé nepřátele. Není fakt umění, když sejmu skupinu zombíků s plazmofkou, spíš je lepší dávat horší zbraně a silnější nepřátele, když se to hodí, aby bylo i nějaké vzrůšo, ne jen bezduchá řežba. Cyberdemona (se kterým se MUSELO bojovat) jsem tam skoro neviděl, to v obyčejných coop mapách jich tam je obyčejně haldy a ty musíš i myslet, jak je dostat dolů. Hráč musí mít radost z každé nové zbraně, co najde a hlavně každou využít.

-Všechno je tak nějak bez detailů, pár prvních map jsou jen chodby bez ničeho. Zapoj fantazii, támhle dej sloup, támhle si udělej třeba propadlý strop, nějaké překážky, dej tam objekty, svícny, stromky, ať to vypadá pěkně a je za čím se krýt.

-Nevyužíváš potenciál poměrně velkých map, třeba ta s lávou a úzkými cestami přes ní, to máš cestu, někde vzadu je plošina s monstry a mezi nimi? Nic!

-Pokud nechceš, aby hráč někam šel dříve, než mu bude dovoleno, zabezpečuj plošiny proti rocketjumpům. Hráč je vynalézavá bytost a pokud vidí něco, čeho by se dalo využít, udělá to. Vezme raketomet a i za cenu ztráty příslušného zdraví přeskočí blokádu a tím i část mapy, nebo získá zbraň před tím, než by měl.
Jsou i rocketjumpingové WADy, hodně lidí se tím slušně baví a tak to umí, ale i s malým skillem se dá přeskočit nízká plošina. A s velkým i neuvěřitelně obrovká plošina, tak bacha.

-Pokud je hráč v bludišti, nedělej ho moc úzký, aby se tam vešla monstra. A hlavně, udělej tam nějaké záchytné body, není nic horšího, než se ztratit uprostřed ničeho.

-Monstra někde za překážkou, odkud na vás pálí - třeba impové, nebo knighti. Dobrý nápad, ale to by museli nejdrříve střílet VEN z úkrytu! Našel jsem i takové překážky, že si vás knight/imp/cokoliv všimne, pálí, pálí, ale pálí do překážky a ne přes ní! Já vzal pušku a ustřílel jsem je a oni proti tomu nemohli nic dělat. Proto musíš dělat přkážky, které monstrum přestřelí.


... I když se s postupem map zlepšuješ, některé chyby přetrvávají. Měl by jsi si dávat pozor na všechny.

Neber si tenhle text jako urážku, jen Ti radím, co tam máš vyloženě špatně, aby jsi se z toho poučil.
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOP 10 her

Příspěvek od Grammator » 08.04.2010, 18:02 hod.

ony ty mapy vznikalo víceméně chronologicky, takže to odpovídá, s objektama si moc nehraju, protože akorát překážej a když je někde blbě textura, může to bejt tajná místnos... a strop u dveří odpovídá tomu, z čeho ty dveře jsou (je to spodní hrana těch dveří), těžko můžu přibít prkýnka na titanový dveře...

u který si mapy? Cyberdémoni jsou tam pak už dost... Pokud máš nutkání to hrát bez cheatů tak ti nějaký ty lékarničky do levelů 9+ naházet můžu ^^

jako do 7. lvl sem do dal bez cheatů v pohodičce... 7. už je oříšek...

jo a třeba ten 3. level, co bys jako chtěl aby bylo mezi tím? monstra potřebujou čistej výhled... jinak mě teď nějak moc nenapadá kde by se dal využit rocket jump... a to s těma překážkama pro potvory sem taky moc nepochopil co myslíš...

edit:

http://forum.doupe.cz/viewtopic.php?f=1 ... bdb256a0ad

tady máš ty levely i s komentářem...

a bludiště je od toho, aby se v něm bloudilo, záchytné body tam jsou, znám ho nazpaměť a vždycky pomůže mapa...

edit: akorát je to trochu zastaralý, mezitím sem dodělal 20-24...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Odpovědět

Zpět na „Další hry“